Praca w wakacje - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-29, 11:41   #211
Dooosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Question praca sezonowa nad morzem

Cześć
Z góry przepraszam, jeśli taki post już był, ale rzadko bywam na forum i nie wiem.
Od czerwca planuję rozpocząć pracę nad morzem (dokładnie Dąbki) w Polomarkecie. Mam trochę obaw związanych z samą pracą, jak i najzwyklejszym 'odnalezieniem się' w zupełnie nowym miejscu, w którym nie będę znać nikogo.
I tu pytanie do Was:
czy ktoś z Was też planuję tam pracować? Bo fajnie byłoby zawczasu poznać choć jedną osóbkę
No i czy macie jakieś doświadczenia związane z tego typu pracą?
Będę wdzięczna za odpowiedzi, bo szczerze powiedziawszy, mam mętlik w głowie i nie wiem, czy w ogóle taka praca jest warta wyjazdu
Dooosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-29, 19:51   #212
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: praca sezonowa nad morzem

Byłam klientem dokładnie tego konkretnego polo w zeszłym roku.
Z moich obserwacji większość zespołu to byli właśnie bardzo młodzi pracownicy sezonowi, dorabiajacy na wakacjach szkolnych czy studenckich.
Klientów mnóstwo. Na wędlina chyba i strach niekończąca się kolejka mimo licznej obsługi. Klienci na wakacjach jakby bardziej wymagający niż normalnie, z fochem ze kolejka, że nie ma takiej szynki co u nich w mieście i inne nieuzasadnione.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 09:45   #213
Rickyy34
Raczkowanie
 
Avatar Rickyy34
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 74
Dot.: Praca nad morzem w wakacje.

a to opłaca się jechać specjalnie nad morze żeby pracować w Polo? Ja parę lat temu razem z przyjaciółką zatrudniłam się do pracy w restauracji. Zarobki może zbliżone do pracy na kasie ale czasem dało się drugie tyle z napiwków wyciągnąć. Z reszta praca nad morzem, to nie tylko gastronomia. W tym artykule jest fajnie opisane kogo szukają do takiej sezonowej pracy xxx.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-07-04 o 11:17 Powód: Link.
Rickyy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 07:47   #214
amberus
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 84
Dot.: Praca nad morzem w wakacje.

Pomysł raczej bez sensu [ jest praca, zabezpieczenie, socjal - jedziesz] A tak ? To jedynie może byc 'fajnie' i nic poza tym. Druga rzecz, zarabianie z doskoku a to tu lub tam. Nie lepiej mieć jedną konkretną możliwość i to non-stop ? Przez cały rok ? [ więcej xxx ]

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-07-04 o 11:44 Powód: Reklama.
amberus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 07:49   #215
sejdap
Przyczajenie
 
Avatar sejdap
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Dot.: Praca nad morzem w wakacje.

Do pracy nad morzem tylko na kurorty (Kołobrzeg, całe Trójmiasto, Władysławowo). Zarobki są duże, ale zazwyczaj pracuje się po 10h dziennie w trudnych warunkach :P
sejdap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 10:01   #216
Rickyy34
Raczkowanie
 
Avatar Rickyy34
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 74
Dot.: Praca nad morzem w wakacje.

Wiadomo, ze to jest już praca po 10 a nawet 12 godzin dziennie. ja miałam przeważnie jeden dzień wolny w tygodniu. Moim zdaniem np. dla studenta, który nie jest w stanie podjąć stałej pracy w roku akademickim, to fajna opcja, żeby dorobić. W moim przypadku tyle co zarobiłam nad morzem w wakacje, to w mieście gdzie studiowałam dziennie, musiałabym pracować na pół etatu przez pół roku (gdyby, pracowała w czasie roku akademickiego).
Rickyy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 13:50   #217
linkinpaark
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 606
Exclamation ciekawe opcje na wakacyjną pracę

Dziewczyny, jakie macie pomysły na pracę na wakacje?
Jestem dzienną studentką, w czasie roku dostaje stypendium naukowe więc roboty nie szukam, nie potrzebuje koniecznie kasy, ale chciałabym zbierać fajne doświadczenie i robić jednak coś ciekawego, a nie gnić w domu.
Jednak w mojej miejscowości pracy na sezon praktycznie nie ma, tutaj coś takiego nie funkcjonuje, a nawet jeśli rodzice znajdują coś po znajomości to są to rzeczy za pieniądze na poziomie 7/h i nie jest to nic, co można by wpisać z dumą do CV...
Rodzice do pracy nie wysyłają, ale fajnie by bylo coś tam już doświadczać, w końcu człowiek już coraz starszy
Nie chce na pewno zostawać w mieście,gdzie studiuje, bo mam tam niewielu znajomych, ponieważ prawie wszyscy rozjeżdzają się do domów na wakacje, a wydaje mi się, że to nie ten wiek, żeby koniecznie wbrew wszystkiemu lecieć gdzieś do pracy i siedzieć samemu jak palec
Jeśli miałabym wyjeżdzać to musiałoby być coś warte zachodu. Myślałam o czymś w stylu au pair, albo program w USA work&travel. Chciałabym rozważyć różne opcje, ale nie znam do końca możliwości, co można robić dlatego chcialabym,żebyście podzieliły się jakimiś doświadczeniami.
Aplikowałam na stewardesse do dwóch linii lotniczych na sezon wakacyjny, jedni odpowiedzieli, drudzy niestety nie. A z pierwszymi nie wypaliło, bo okazało sie, że wymagają dyspozycyjności juz od początku maja więc nierealne do pogodzenia ze studiami dziennymi.
Jesli macie jakieś fajne pomysły i doświadczenia to byłabym wdzięczna
linkinpaark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-14, 19:39   #218
linkinpaark
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 606
Dot.: ciekawe opcje na wakacyjną pracę

A i chciałam jeszcze dodać, że w tym roku będę zaczynać drugi rok prawa i bardzo chciałabym zaczepić się w jakiejś kancelarii...nawet, żeby być gońcem za marne pieniądze,bo wpisanie czegoś takiego w CV już jakoś wygląda. No i wtedy zdobywa się znajomości.Myślicie, że warto roznosić CV po kancelariach jak nikogo nie szukają?
linkinpaark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-15, 09:02   #219
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: ciekawe opcje na wakacyjną pracę

Cytat:
Napisane przez linkinpaark Pokaż wiadomość
A i chciałam jeszcze dodać, że w tym roku będę zaczynać drugi rok prawa i bardzo chciałabym zaczepić się w jakiejś kancelarii...nawet, żeby być gońcem za marne pieniądze,bo wpisanie czegoś takiego w CV już jakoś wygląda. No i wtedy zdobywa się znajomości.Myślicie, że warto roznosić CV po kancelariach jak nikogo nie szukają?
Nie wiem czy warto ale nie zaszkodzi. Czasem pomimo braku ogłoszenia na drzwiach/ wiekszych portalach i ich wlasnych stronach, pracodawcy kogoś szukają.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-15 10:02:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:10.