Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-07, 16:03   #1
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Thumbs up

Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII


Kolejna część naszego wspaniałego wątku poradnikowo-motywującego

Cytat:
Jest tu miejsce dla osób bezrobotnych,które chętnie poszukają rad i sposobów na znalezienie pracy; jest tu miejsce dla osób pracujących,które udzielą cennych rad, a czasem konstruktywnej krytyki

NIE MA tu miejsca dla osób,które uważają,że praca jest tylko po znajomości,że wszystko jest ustawione,że nie ma potrzeby zwiększać swoich kwalifikacji itp.,bo pracy i tak się nie dostanie


Poprzednia część:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=889521
__________________
Where there is love, there is life.

Edytowane przez Dorotti666
Czas edycji: 2017-03-07 o 16:05
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 16:57   #2
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Witam się w nowym wątku i życzę wszystkim szukającym znalezienia wymarzonej pracy
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 16:59   #3
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Napisałam krótko w poprzedniej części, co należy umieścić w LM.

Jeśli obniżasz zakres poszukiwanej pracy, przykładowo: kasjer, to należy użyć kompetencji. Nie rozumiesz słowa kompetencje, Timon?

Serio nie wiem dlaczego napisanie dokumentów aplikacyjnych sprawia ludziom tyle problemu To jest przerażające - ostatnio pani wyjęła mi z kieszeni pomiętolone CV, napisane ciągiem, bez żadnych akapitów, sekcji itp. i z rozczarowaniem w głosie pyta "Co robię źle, że nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia?"

Wystarczy umiejętnie się "sprzedać" - wyjaśniam - pokazać dlaczego jesteś LEPSZY niż konkurencja Linkuję artykuł o LM w razie wątpliwości, co dla niektórych
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 17:24   #4
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2017-03-07 o 17:25
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 19:24   #5
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Napisałam krótko w poprzedniej części, co należy umieścić w LM.

Jeśli obniżasz zakres poszukiwanej pracy, przykładowo: kasjer, to należy użyć kompetencji. Nie rozumiesz słowa kompetencje, Timon?

Serio nie wiem dlaczego napisanie dokumentów aplikacyjnych sprawia ludziom tyle problemu To jest przerażające - ostatnio pani wyjęła mi z kieszeni pomiętolone CV, napisane ciągiem, bez żadnych akapitów, sekcji itp. i z rozczarowaniem w głosie pyta "Co robię źle, że nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia?"

Wystarczy umiejętnie się "sprzedać" - wyjaśniam - pokazać dlaczego jesteś LEPSZY niż konkurencja Linkuję artykuł o LM w razie wątpliwości, co dla niektórych
Każdemu co innego sprawia problem. Powiem szczerze, że ja też nie umiem i nie lubię pisać LM. Rekrutowałam na takie stanowiska, że kreatywność i talent pisarski są zbędne. W moim LM nie znalazło się nic poza tym co można się dowiedzieć z CV, zwłaszcza, że mam bardzo dokładnie wyszczególnione wszystkie obowiązki. Dlatego w wielu przypadkach LM uważam za bezsensowny.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 19:27   #6
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Napisałam krótko w poprzedniej części, co należy umieścić w LM.
Nie, napisałaś coś, co nic nie znaczy
Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Jeśli obniżasz zakres poszukiwanej pracy, przykładowo: kasjer, to należy użyć kompetencji.
To dalej nic nie znaczy
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 19:33   #7
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Nadal nie napisałam tego listu, nawet myślę o wywaleniu studiów z CV, poważnie mi już na głowę coś wali...
Jak mam się sprzedać, pracowałam tylko w biurach, robiłam stricte biurowe rzeczy, nie wiem, co mogłabym napisać w takim LM.
Ja nie mam problemu z LM O ILE są one lekko związane w tym, co robiłam.

Co mam napisać na kasjera?
"Robiłam w biurze, ale teraz już nie chcę, wolę być kasjerką, nie odejdę szybko?". Przecież nikt mi nie uwierzy.

Fuck...
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-07, 19:38   #8
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Nie, napisałaś coś, co nic nie znaczy

To dalej nic nie znaczy
Nie znaczy nic, bo nie napisałam Ci darmowego lm, co nie? Serio, sam powinieneś wiedzieć jakie kompetencje posiadasz, w czym czujesz się dobrze. Wygooglaj cv kompetencyjne i poczytaj o co kaman


Nie usuwaj studiów z cv, to bezsens.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 19:44   #9
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2017-03-07 o 19:50
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 19:50   #10
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Nadal nie napisałam tego listu, nawet myślę o wywaleniu studiów z CV, poważnie mi już na głowę coś wali...
Jak mam się sprzedać, pracowałam tylko w biurach, robiłam stricte biurowe rzeczy, nie wiem, co mogłabym napisać w takim LM.
Ja nie mam problemu z LM O ILE są one lekko związane w tym, co robiłam.

Co mam napisać na kasjera?
"Robiłam w biurze, ale teraz już nie chcę, wolę być kasjerką, nie odejdę szybko?". Przecież nikt mi nie uwierzy.

Fuck...
Ja bym olała taką pracę, chyba, że naprawdę tego chcesz. Wbrew pozorom taki zawód jest bardzo ciężki i obciążający (wiem, bo próbowałam pracować jako kasjerka i zwolniłam się po 2 tyg, bo nie dałam rady). Jedyny wyjątek stanowiłaby dla mnie praca w księgarni jako sprzedawca Wydaje mi się, że jednak powinnaś wysyłać CV do Wawy, tam jest o wiele więcej ofert na stanowiska asystenckie i większa możliwość przyuczenia do konkretnego zawodu. Pieniądze można pożyczyć od kogoś z rodziny, albo coś sprzedać, a każda praca nie związana ani trochę z twoimi studiami będzie cię tylko oddalać od celu niż przybliżać.

Edytowane przez MsLizard
Czas edycji: 2017-03-07 o 21:33
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 21:21   #11
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Ja bym olała taką pracę, chyba, że naprawdę tego chcesz. Wbrew pozorom taki zawód jest bardzo ciężki i obciążający (wiem, bo próbowałam pracować jako kasjerka i zwolniłam się po 2 tyg, bo nie dałam rady). Jedyny wyjątek stanowiła by dla mnie praca w księgarni jako sprzedawca Wydaje mi się, że jednak powinnaś wysyłać CV do Wawy, tam jest o wiele więcej ofert na stanowiska asystenckie i większa możliwość przyuczenia do konkretnego zawodu. Pieniądze można pożyczyć od kogoś z rodziny, albo coś sprzedać, a każda praca nie związana ani trochę z twoimi studiami będzie cię tylko oddalać od celu niż przybliżać.
zgadzam się po części. wiem że szukanie pracy to bardzo stresujący moment w życiu, niekiedy dołujący ale wybacz mizmaz narzekasz stale na te oferty pracy, staże kiepskie i za kiepską kasę, tu wymagają LM na kasjera, tak źle, tak niedobrze, nie mam możliwości tutaj ale będę aplikować poniżej kwalifikacji, zapominając że taka praca dołuje jeszcze bardziej nawet jak się znajdzie. ile można bujać się po pracach niezwiązanych z jednym kierunkiem działania? oczywiście każdy ma swoje wybory i łatwo się mówi ale niestety ciężko mi pocieszać cię itp. bo widzę tylko negatywne nastawienie i brak chęci zmian. może jest ci dobrze tak jak jest teraz skoro nie chcesz tego zmieniać w postaci zmian poszukiwań/miejsca. nie odbierz mnie źle ale żeby coś się zmieniło trzeba zmienić coś najpierw samemu od siebie. życzę powodzenia
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-07, 21:32   #12
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Nie znaczy nic, bo nie napisałam Ci darmowego lm, co nie? Serio, sam powinieneś wiedzieć jakie kompetencje posiadasz, w czym czujesz się dobrze. Wygooglaj cv kompetencyjne i poczytaj o co kaman


Nie usuwaj studiów z cv, to bezsens.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ciężko mi sobie wyobrazić jakież to kompetencje trzeba mieć do siedzenia na kasie, za pensję w granicach 2000 netto. Przychodzi mi do głowy tylko szybkie liczenie i szybkie kasowanie towaru. Zdecydowanie wyjdzie z tego idealny list motywacyjny
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 21:56   #13
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
zgadzam się po części. wiem że szukanie pracy to bardzo stresujący moment w życiu, niekiedy dołujący ale wybacz mizmaz narzekasz stale na te oferty pracy, staże kiepskie i za kiepską kasę, tu wymagają LM na kasjera, tak źle, tak niedobrze, nie mam możliwości tutaj ale będę aplikować poniżej kwalifikacji, zapominając że taka praca dołuje jeszcze bardziej nawet jak się znajdzie. ile można bujać się po pracach niezwiązanych z jednym kierunkiem działania? oczywiście każdy ma swoje wybory i łatwo się mówi ale niestety ciężko mi pocieszać cię itp. bo widzę tylko negatywne nastawienie i brak chęci zmian. może jest ci dobrze tak jak jest teraz skoro nie chcesz tego zmieniać w postaci zmian poszukiwań/miejsca. nie odbierz mnie źle ale żeby coś się zmieniło trzeba zmienić coś najpierw samemu od siebie. życzę powodzenia
Wiem doskonale jak to wygląda, ale uwierz, ja się bujam już od 3 lat (broniłam się w 2014), mam po prostu dosyć, nie mam kompletnie czasem sił i chęci - próbuję tu i ówdzie - po stażach nie da się zostać,albo cię wykorzystują do parzenia kawy.
Nie wiem w którą stronę iść, ja już miałam staż - myślę,że jak pójdę na kolejny to ugrzęznę w tym gó...nie - bo już miałam głosy,że staże, że krótko. Dla pracodawcy oznacza to jedno (przynajmniej takie wyciągnęłam wnioski z ostatnich rozmów ) - lubisz robić za darmo i być popychadłem, więc zaproponujemy Ci kolejny staż.
Wszędzie staż,staż,ale możliwość zostania "to się zobaczy".
Jakby staż dał mi rozwój, to pół biedy, ale tutaj nie ma takiej możliwości.

Ile może wytrzymywać tego, też psychicznie nie do końca nie daję radę - ciągłe gadki rodziny TY NIE PRACUJESZ NADAL?
Spotkania rodzinne to koszmar.

Jak ostatnio wspomniałam,że może pójdę na kasę to usłyszałam "Po co robiłaś studia w takim razie? Żeby dojść do punktu,w którym może być osoba po liceum?".

Mam mętlik, psychika nie ta, ogłoszeń nie ma, od 3 tygodni nie wysłałam NIC.

Nie da się wiecznie być zadowolonym, w styczniu i lutym miałam rozmowy - ale nic z tego nie wyszło,albo oszustwa, albo kłamstwa, po prostu nie mogę wiecznie siedzieć uśmiechnięta, czas ucieka, dziura w CV większa...

Edytowane przez 201704060907
Czas edycji: 2017-03-07 o 21:57
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 22:02   #14
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Postanowiłam dołączyć Jestem na 3 roku studiów dziennych (związane ze sztuką, kulturą itp. ). Podczas studiów udzielałam się w różnego rodzaju wolontariacie kulturalnym, a ponad to od roku pracuję jako przewodnik w muzeum. Jednak to praca dorywcza... czasem wycieczki są, czasem nie. Bardzo lubię tę pracę i tym chciałabym zajmować się w przyszłości...

Jeśli chodzi o studia to na mgr wybieram się zaocznie. Może do innego miasta? W mojej Polsce B. w tej branży nie ma co liczyć nawet na staż :|

Znalazłam idealną ofertę pracy dla mnie na teraz.
Wymagają angielskiego, a ten znam, bo w tym języku pracuję. Szukają studentów. Pół etatu, umowa o pracę, muzeum, bycie przewodnikiem + ogarnianie social media instytucji. Praca jest w Warszawie.

Wymagają CV i listu motywacyjnego +zaświadczeń o dodatkowej działalnosci.

Czy macie pomysł jak zgrabnie ująć słowa w to, że pomimo obecnych studiów (1 dzien w tygodniu zajec!) podjecie pracy nie bedzie dla mnie problemem?

BARDZO zależy mi na tej pracy. Mam przeczucie, że dałabym tam sobie radę, jednak nie chce być odrzucona na podstawie samego CV. Moim celem jest być zaproszoną na rozmowę, które nigdy nie były dla mnie problemem i zawsze pozytywnie się dla mnie kończyły.

Nad CV właśnie pracuję, tak aby było schludne, ale nie nudne; wyróżnię doświadczenie/kursy, które odpowiadają tej danej ofercie.
__________________

Zapisz
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 22:11   #15
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Ciężko mi sobie wyobrazić jakież to kompetencje trzeba mieć do siedzenia na kasie, za pensję w granicach 2000 netto. Przychodzi mi do głowy tylko szybkie liczenie i szybkie kasowanie towaru. Zdecydowanie wyjdzie z tego idealny list motywacyjny
No to słabo Bo mi od razu przychodzi do głowy, np.: analityczne i szybkie liczenie, budowanie pozytywnych relacji z klientami, organizacja pracy własnej Szybkie, łatwe, codzienne przykłady kompetencji, których można użyć do takiego cv czy lm, jako kasjer. Wymóg lm do takiej pracy, to śmiech na sali. Ale napisać coś trzeba I wyluzuj troszkę skoro ledwo czujesz temat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 22:18   #16
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 22:19   #17
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez paula796132 Pokaż wiadomość

Czy macie pomysł jak zgrabnie ująć słowa w to, że pomimo obecnych studiów (1 dzien w tygodniu zajec!) podjecie pracy nie bedzie dla mnie problemem?

Nad CV właśnie pracuję, tak aby było schludne, ale nie nudne; wyróżnię doświadczenie/kursy, które odpowiadają tej danej ofercie.
Ja napisałabym że jestem osobą zorganizowaną, która wie jak zarządzać własnym czasem. Dodałabym też coś o tym że jesteś ambitna i chcesz iść do przodu - jednoczesna praca i studia potwierdzałaby to
Co do CV to ja pościągałam sobie darmowe wzory do CV, więcej jest angielskich (cv templates) i robią one na serio dużą wizualną różnicę

Trzymam kciuki za pracę
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 22:25   #18
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 22:26   #19
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dla ciebie nic - zgadza się
Każdy dokument pisze się pod ofertę, a to, że mizmaz chce aplikować na stanowisko dużo poniżej swoich kwalifikacji, nie oznacza, że ma się wychwalać sukcesami zawodowymi do pracy kasjera We wcześniejszym poście umieściłam informację CO POWINNO SIĘ W NIM (profesjonalnym cv) UMIEŚCIĆ. Więc przestań być takim wstrętnym ignorantem, bo sam do tematu nic nie wnosisz, prócz prześmiewczych zdanek Nie wiem komu chcesz zaimponować i czym

Jak dla mnie, to w niczym nie musimy się zgadzać Będzie nawet lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-07, 22:35   #20
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
dziękuję

trochę mi żal zostawiać obecnej pracy, ale drzwi tej instytucji się dla mnie nie zamykają... a chęć zmiany trybu życia jest ogromna

Zapisz
__________________

Zapisz
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 22:36   #21
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Dla ciebie nic - zgadza się
Każdy dokument pisze się pod ofertę, a to, że mizmaz chce aplikować na stanowisko dużo poniżej swoich kwalifikacji, nie oznacza, że ma się wychwalać sukcesami zawodowymi do pracy kasjera We wcześniejszym poście umieściłam informację CO POWINNO SIĘ W NIM (profesjonalnym cv) UMIEŚCIĆ. Więc przestań być takim wstrętnym ignorantem, bo sam do tematu nic nie wnosisz, prócz prześmiewczych zdanek Nie wiem komu chcesz zaimponować i czym

Jak dla mnie, to w niczym nie musimy się zgadzać Będzie nawet lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bredzisz już totalnie. Nawet sama do końca nie wiesz, czy mówisz o LM, czy o "profesjonalnym CV" Timon i Pumba niczym nie próbuje na moje oko zaimponować, tylko bardzo celnie punktuje Twoją mieszaninę dwóch rzeczy:
- totalnego rozminięcia Twoich odpowiedzi z tym, na co odpowiadasz
- Twoich rad na poziomie takiego typowego bieda-HR-u, jakże zabawnego, a jednocześnie niestety nader często występującego.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 22:57   #22
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 23:09   #23
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Mam kryzys. Dobiegam do trzydziechy, nie osiagnelam nic, coraz bardziej dochodze do wniosku, ze moje doswiadczenie zawodowe rowna sie zeru. Ale ok, to mozna nadrobic. Tylko jak? Teraz? Teraz gdy zaczelam zmagac sie z poważnym schorzeniem stopy. Nie man pieniedzy na leczenie. Coraz czesciej mam problemy z chodzeniem. Moze kiedys bede miala na to zabieg. A wtedy dlugo nie bede mogla normalnie chodzic. Jak szukac pracy gdy groza mi l4?znowu mnie zwolnia bo bede niedyspozycyjna. Jak robic karierę gdy w glowie rehabilitacje, chirurg, problemy z przemieszczaniem? I to u osoby, ktora z pozoru nie jest w grupie ryzyka by zmagac sie z ta choroba.

A rodzina wciaz tylko, wyprowadz sue, wyprowadz sie. Serio, czasami mysle jakby tu sie bezbolesnie zabic. Ale szybko daje spokoj bo na szczescie wciaz jestem ciekawa zycia, co bwdzie dalej. Kiedy doczekam sie wlasnego mieszkania, dzieci, swietego spokoju. Smutno mi.
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 23:42   #24
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-07, 23:45   #25
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

A jak z Opolem jest i praca w nim ?
Kasowalam.wiadomosci na olx i sie zalamalan... tyle cv wyslanych, a do mnie odzwaniaja tylko z ulotek czy hostess onciec coraz bardziej dogryza,ze jesten smieciem nienadajacym sie do oracy. Juz naprawde nie wiem co mam zrobic, nie mam juz za co sie utrzymywac,ani zaplscic kredyru. Chyba zostaje sprzrdawanie siemęża,bo innej opcji juz nie widze.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 06:09   #26
201705071030
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 166
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Wiem doskonale jak to wygląda, ale uwierz, ja się bujam już od 3 lat (broniłam się w 2014),
Za bardzo to rozkminiasz.

Chcesz szukać jako kasjerka to szukaj. Znam osoby, które pracowały na kasie po studiach, pracę jakoś dostały. Takich ludzi jest mnóstwo. Ba, znam gościa, który po studiach i stypendiach zagranicznych pracował przez rok na hali produkcyjnej jako zwykły robotnik. Celowo, nie dlatego, że nie mógł niczego znaleźć. Chciał się pomęczyć, żeby "odkryć swoją prawdziwą pasję".

Studia w CV zostaw. Napisz prawdę, że nie możesz znaleźć innej pracy, potrzebujesz regularnej pracy i dochodów, chcesz zobaczyć pracę supermarketu (handlu detalicznym) od wewnątrz, co jest dla ciebie, jako absolwentki studiów ekonomicznych, ciekawe.

Niektórzy cię przez to odrzucą, tak jak niektórzy na niektóre stanowiska odrzucają kobiety w wieku "rozrodczym", absolwentów kierunków zbyt mało związanych z tematem, osoby zbyt wykształcone, itp. Ale jak nic nie robisz to nie masz szansy dostać tej pracy. Chyba że pisanie o tym znowu miało być tylko okazją do poużalania się nad sobą.

Edytowane przez 201705071030
Czas edycji: 2017-03-08 o 06:19
201705071030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 08:37   #27
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Wiem doskonale jak to wygląda, ale uwierz, ja się bujam już od 3 lat (broniłam się w 2014), mam po prostu dosyć, nie mam kompletnie czasem sił i chęci - próbuję tu i ówdzie - po stażach nie da się zostać,albo cię wykorzystują do parzenia kawy.
Nie wiem w którą stronę iść, ja już miałam staż - myślę,że jak pójdę na kolejny to ugrzęznę w tym gó...nie - bo już miałam głosy,że staże, że krótko. Dla pracodawcy oznacza to jedno (przynajmniej takie wyciągnęłam wnioski z ostatnich rozmów ) - lubisz robić za darmo i być popychadłem, więc zaproponujemy Ci kolejny staż.
Wszędzie staż,staż,ale możliwość zostania "to się zobaczy".
Jakby staż dał mi rozwój, to pół biedy, ale tutaj nie ma takiej możliwości.

Ile może wytrzymywać tego, też psychicznie nie do końca nie daję radę - ciągłe gadki rodziny TY NIE PRACUJESZ NADAL?
Spotkania rodzinne to koszmar.

Jak ostatnio wspomniałam,że może pójdę na kasę to usłyszałam "Po co robiłaś studia w takim razie? Żeby dojść do punktu,w którym może być osoba po liceum?".

Mam mętlik, psychika nie ta, ogłoszeń nie ma, od 3 tygodni nie wysłałam NIC.

Nie da się wiecznie być zadowolonym, w styczniu i lutym miałam rozmowy - ale nic z tego nie wyszło,albo oszustwa, albo kłamstwa, po prostu nie mogę wiecznie siedzieć uśmiechnięta, czas ucieka, dziura w CV większa...
Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość
Mam kryzys. Dobiegam do trzydziechy, nie osiagnelam nic, coraz bardziej dochodze do wniosku, ze moje doswiadczenie zawodowe rowna sie zeru. Ale ok, to mozna nadrobic. Tylko jak? Teraz? Teraz gdy zaczelam zmagac sie z poważnym schorzeniem stopy. Nie man pieniedzy na leczenie. Coraz czesciej mam problemy z chodzeniem. Moze kiedys bede miala na to zabieg. A wtedy dlugo nie bede mogla normalnie chodzic. Jak szukac pracy gdy groza mi l4?znowu mnie zwolnia bo bede niedyspozycyjna. Jak robic karierę gdy w glowie rehabilitacje, chirurg, problemy z przemieszczaniem? I to u osoby, ktora z pozoru nie jest w grupie ryzyka by zmagac sie z ta choroba.

A rodzina wciaz tylko, wyprowadz sue, wyprowadz sie. Serio, czasami mysle jakby tu sie bezbolesnie zabic. Ale szybko daje spokoj bo na szczescie wciaz jestem ciekawa zycia, co bwdzie dalej. Kiedy doczekam sie wlasnego mieszkania, dzieci, swietego spokoju. Smutno mi.
Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
A jak z Opolem jest i praca w nim ?
Kasowalam.wiadomosci na olx i sie zalamalan... tyle cv wyslanych, a do mnie odzwaniaja tylko z ulotek czy hostess onciec coraz bardziej dogryza,ze jesten smieciem nienadajacym sie do oracy. Juz naprawde nie wiem co mam zrobic, nie mam juz za co sie utrzymywac,ani zaplscic kredyru. Chyba zostaje sprzrdawanie siemęża,bo innej opcji juz nie widze.
Pożyczyć pieniądze od rodziny, czy znajomych i szukać pracy w innym mieście. Naprawdę nie ma innej rady, jeżeli tu gdzie się mieszka pracy znaleźć nie można. Doskonale wiem jak to wygląda tu gdzie mieszkam np w małym mieście 50 tys mieszkańców, Polska wschodnia. Może się komuś wydaje, że ktoś przesadza, jak pisze, że nie ma ogłoszeń, ale naprawdę u mnie świętem jest, gdy pojawia się ogłoszenie, na które mogłabym wysłać CV. Wszystko to są staże z UP. Nawet do McDonald'sa. Lepsze stanowiska? Dostaje się po kimś, trzeba mieć kogoś znajomego, czy z rodziny, kto albo sam odchodzi na emeryturę, albo przekaże nam cynk. Ja tu jestem z powodów rodzinnych, tak się składa, że mam osobę w rodzinie, której chciałam pomóc. Na szczęście mam dobrą rodzinę i narzeczonego około 200 km stąd, którzy nie oceniają mnie po tym jaką mam pracę i czy ją mam, ale jakim jestem człowiekiem. Naprawdę współczuję Wam takiej rodziny, to przykre. Ale nie poddawajcie się, walczcie nadal. mizmaz, nie zatrudniaj się w markecie bo uschniesz tam i depresji się nabawisz. Ja wiem, że nie dałabym rady. Jestem za słaba psychicznie na taką pracę. Poza tym w takiej Biedronce np pracownicy muszą działać na kilka frontów: siedzieć na kasie, rozpakowywac towar, ciągnąć ciężkie palety, czy dźwigać ciężkie skrzynki, piec bułki i inne wypieki, sprzątać cały syf, słuchać pretensji klientów. I jeszcze odpowiadać za pieniądze. Trochę za dużo jak na taką marną pensję.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2017-03-08 o 08:38
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 08:37   #28
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
A jak z Opolem jest i praca w nim ?
Kasowalam.wiadomosci na olx i sie zalamalan... tyle cv wyslanych, a do mnie odzwaniaja tylko z ulotek czy hostess onciec coraz bardziej dogryza,ze jesten smieciem nienadajacym sie do oracy. Juz naprawde nie wiem co mam zrobic, nie mam juz za co sie utrzymywac,ani zaplscic kredyru. Chyba zostaje sprzrdawanie siemęża,bo innej opcji juz nie widze.
a jakie masz wykształcenie i w jakiej branży szukasz?



mizmaz, naprawdę podejmij kroki ku wyprowadzce. Spójrz realnie co Ci da praca w markecie? Prawdopodobnie nie zarobisz tam więcej niż 2000zł,a może tylko 1500. Po dwóch, trzech miesiącach stwierdzisz, że to i tak za mało by odłożyć na start w innym mieście, dodatkowo przestaniesz szukać innej pracy bo stwierdzisz, że nie masz czasu chodzić na rozmowy.
Nie wiem jakie masz relacje z rodzicami, może porozmawiaj z nimi szczerze i oni pożyczyliby Ci pieniądze na start? Myślę, że również warto zainteresować się tym bonem na zasiedlenie. Ale przede wszystkim Ty sama w sobie musisz się zmobilizować i działać. Jeśli dotychczasowe Twoje działanie nie przynoszą rezultatów, to ciężko oczekiwać, że robiąc ciągle to samo nagle się to zmieni.
Mam nadzieję, że się mylę, ale Twoje zniechęcenie i narzekanie zmierza znów w stronę stażu. I to znów bez zatrudnienia.

Edytowane przez patisia123
Czas edycji: 2017-03-08 o 08:46
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 09:04   #29
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Co mam napisać na kasjera?
"Robiłam w biurze, ale teraz już nie chcę, wolę być kasjerką, nie odejdę szybko?". Przecież nikt mi nie uwierzy.

Fuck...
idź tam, gdzie nie wymagają listu tylko biorą ludzi "od ręki"... ale to nie u Ciebie, tylko w Warszawie. jest cała masa ogłoszeń, gdzie możesz sobie sama ustalać grafik i bez problemu wziąć dzień wolny czy bardziej pasującą zmianę, jeśli w danym dniu masz rozmowę kwalifikacyjną. jak zostaniesz u siebie na kasie to obawiam się, że przy Twoim obecnym stanie psychicznym (bez obrazy oczywiście, chodzi mi o Twoje zrezygnowanie) utkniesz tam już do końca życia. a w Warszawie (czy w jakimś innym większym mieście) będziesz miała motywację do działania, jakiś plan zrobiony.

chociaż wpisując na olx praca kasjer Lublin wyskakuje ponad 140 ofert, a każda, którą otwieram nie wymaga LM (a otwieram wybiórczo). mało tego, nie wszystkie wymagają doświadczenia. ot, chociażby to: https://www.olx.pl/oferta/ekspedient...tml#9e15a9e83f jedynie czego wymagają to zaangażowania, 1800netto na start plus premie. tu też masz kasjera przez agencję pracy z elastycznym grafikiem: https://www.olx.pl/oferta/kasjer-kas...tml#9e15a9e83f bez LM, bez wielkich wymagań...
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 10:28   #30
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

A propos marketów to pensje w nich w dużych miastach idą bardzo ostro w górę. Nadal nie należą do wysokich, ale nikt tam minimalnej nie oferuje. Ostatnio podwyższył niemiec z kauflanda http://money.pl/wiadomosci/artykul/k...0,2274690.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 15:28:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:29.