Kosmetyki M.A.C cz. 3 - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-16, 22:47   #1711
fraise26
Rozeznanie
 
Avatar fraise26
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 591
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Właśnie wyczytałam, że pigment Vanilla będzie wkrótce wycofywany, nie wiem, czy informacja ta była podawana...
MAC chyba kompletnie pogłupiał...
__________________
Mój blog:
fraise26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 22:47   #1712
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Właśnie wyczytałam, że pigment Vanilla będzie wkrótce wycofywany, nie wiem, czy informacja ta była podawana...
pocipieli za przeproszeniem? taki ładny pigmencior chcą wycofać?? a skąd masz to info- sprawdzone źródło???? Czy oni już do cna powariowali? wycofują swoje najlepsze produkty! Slimy, Vanilke, Sienne... szok w trampkach...
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 07:26   #1713
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Właśnie wyczytałam, że pigment Vanilla będzie wkrótce wycofywany, nie wiem, czy informacja ta była podawana...
polityka głupoty...nie wystarczy, że maja durne zasady wprowadzania (lub jak widać nie) kolekcji w różnych krajach a nawet salonach, to jeszcze wycofują produkty cieszące sie bardzo dużą popularnością...chyba, że to zachowanie celowe, tzn. już kiedyś inna firma też narobiła hałasu, że najlepiej sprzedające produkty wycofuje, oczywiście ludzie nakupowali na zapas, a oni wetdy, żę nie wycofują a to co zarobili to ich czysty zysk.
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 09:39   #1714
MARUDKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 64
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Ale czarne chmury w waszych humorach widzę więc trochę poprawię może niektórym nastroje..
Jeżeli chodzi o pigmenty to wszystkie kolory są wycofywane w STARYCH opakowaniach czyli tych które są dość duże.
Oni po prostu tylko zmieniają opakowania i teraz pigmenty będą wyglądały jak te z kolekcji All Ages.... No i jest pocieszenie... wraz z tą zmianą wejdzie kilka nowych kolorów do stałej oferty . I na pewno Vanilla nie zniknie .. nie ma szans
Co do ilości sklepów to niestety w Polsce MAC nie jest jeszcze zbyt rozpoznawalną marką i może dlatego nie decydują się na otwieranie następnych..?
A co do kolekcji.. bardzo też żałuję, że wszystkie kolekcje u nas się nie pojawiają ale z drugiej strony to w Polsce nie zaobserwowałam (jak idę na zakupy na początku miesiąca po nową kolekcję) takiego szału i ilości klientek jak np w USA ...gdzie tam jak wchodzi kolekcja to przed sklepem stoi kolejka, żeby w ogóle wejść do środka. Mam nadzieję, że za jakiś czas wszystkie kolekcje będa się pojawiać ..i pociesza mnie fakt że jeszcze jakiś czas temu tych kolekcji u nas było jeszcze mniej ..
I wychodząc z założenia optymistki..im mniej mnie kusi tym są większe szanse że mniej wydam
I tak a propos to jednak skusiłam się na tą fioletową paletkę z color forecast.. w końcu do niej dojrzałam
MARUDKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 10:17   #1715
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
pocipieli za przeproszeniem? taki ładny pigmencior chcą wycofać?? a skąd masz to info- sprawdzone źródło???? Czy oni już do cna powariowali? wycofują swoje najlepsze produkty! Slimy, Vanilke, Sienne... szok w trampkach...
Na specktrze pojawiła się na liście discontinued, nie jest to pewne, ale chodzą słuchy, kilka osób potwierdziło...
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 10:40   #1716
eustachy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 741
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Właśnie wyczytałam, że pigment Vanilla będzie wkrótce wycofywany, nie wiem, czy informacja ta była podawana...
szczyt głupoty co jeszcze wycofają?

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Na specktrze pojawiła się na liście discontinued, nie jest to pewne, ale chodzą słuchy, kilka osób potwierdziło...
ciekawe ciekawe

A w Warszawie:
Wielkie Otwarcie MAKE UP STORE w Promenadzie: 23-25.04.2010

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich fanów kosmetyków na Wielkie Otwarcie pierwszego w Polsce salonu MAKE UP STORE pełne niespodzianek i promocji.
Szczegóły już wkrótce!


Zespół MAKE UP STORE

Czy może mi ktoś wytłumaczyć czym ten salon będzie się różnił od tych 2 które już są??
Ciekawe czy w innych miastach też coś nowego się pojawi?

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez MARUDKA Pokaż wiadomość
Ale czarne chmury w waszych humorach widzę więc trochę poprawię może niektórym nastroje..
Jeżeli chodzi o pigmenty to wszystkie kolory są wycofywane w STARYCH opakowaniach czyli tych które są dość duże.
Oni po prostu tylko zmieniają opakowania i teraz pigmenty będą wyglądały jak te z kolekcji All Ages.... No i jest pocieszenie... wraz z tą zmianą wejdzie kilka nowych kolorów do stałej oferty . I na pewno Vanilla nie zniknie .. nie ma szans
Co do ilości sklepów to niestety w Polsce MAC nie jest jeszcze zbyt rozpoznawalną marką i może dlatego nie decydują się na otwieranie następnych..?
A co do kolekcji.. bardzo też żałuję, że wszystkie kolekcje u nas się nie pojawiają ale z drugiej strony to w Polsce nie zaobserwowałam (jak idę na zakupy na początku miesiąca po nową kolekcję) takiego szału i ilości klientek jak np w USA ...gdzie tam jak wchodzi kolekcja to przed sklepem stoi kolejka, żeby w ogóle wejść do środka. Mam nadzieję, że za jakiś czas wszystkie kolekcje będa się pojawiać ..i pociesza mnie fakt że jeszcze jakiś czas temu tych kolekcji u nas było jeszcze mniej ..
I wychodząc z założenia optymistki..im mniej mnie kusi tym są większe szanse że mniej wydam
I tak a propos to jednak skusiłam się na tą fioletową paletkę z color forecast.. w końcu do niej dojrzałam
Co do zmiany opakowań to już wiemy od jakiegoś czasu a pojawienie się na liście discontinued to już jest powód do niepokoju mam nadzieję, że ta informacja się nie potwierdzi.

Ja się skusiłam na brązową

Edytowane przez eustachy
Czas edycji: 2010-03-17 o 10:41
eustachy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 10:45   #1717
Tanyia
Zakorzenienie
 
Avatar Tanyia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 048
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez eustachy Pokaż wiadomość
szczyt głupoty co jeszcze wycofają?

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------



ciekawe ciekawe

A w Warszawie:
Wielkie Otwarcie MAKE UP STORE w Promenadzie: 23-25.04.2010

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich fanów kosmetyków na Wielkie Otwarcie pierwszego w Polsce salonu MAKE UP STORE pełne niespodzianek i promocji.
Szczegóły już wkrótce!


Zespół MAKE UP STORE

Czy może mi ktoś wytłumaczyć czym ten salon będzie się różnił od tych 2 które już są??
Ciekawe czy w innych miastach też coś nowego się pojawi?

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------



Co do zmiany opakowań to już wiemy od jakiegoś czasu a pojawienie się na liście discontinued to już jest powód do niepokoju mam nadzieję, że ta informacja się nie potwierdzi.

Ja się skusiłam na brązową
Karolinko to jest nowa ( w PL) marka profesjonalna i pierwszy ich salon w PL ( tak myśle)
__________________
Uzależniona od zapachów
Uzależniona od czerwonych OPIków



ZUMBA

Tanyia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 10:48   #1718
eustachy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 741
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez Tanyia Pokaż wiadomość
Karolinko to jest nowa ( w PL) marka profesjonalna i pierwszy ich salon w PL ( tak myśle)
yhhh to czymś nowy będą mój portfel kusić
eustachy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 11:05   #1719
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez MARUDKA Pokaż wiadomość
Co do ilości sklepów to niestety w Polsce MAC nie jest jeszcze zbyt rozpoznawalną marką i może dlatego nie decydują się na otwieranie następnych..?
A co do kolekcji.. bardzo też żałuję, że wszystkie kolekcje u nas się nie pojawiają ale z drugiej strony to w Polsce nie zaobserwowałam (jak idę na zakupy na początku miesiąca po nową kolekcję) takiego szału i ilości klientek jak np w USA ...gdzie tam jak wchodzi kolekcja to przed sklepem stoi kolejka, żeby w ogóle wejść do środka. Mam nadzieję, że za jakiś czas wszystkie kolekcje będa się pojawiać ..i pociesza mnie fakt że jeszcze jakiś czas temu tych kolekcji u nas było jeszcze mniej ..
Po pierwsze - tłumacząc "nie ma salonów bo marka jest mało rozpoznawalna" jest nieco bez sensu bo te dwie rzeczy wbrew pozorom się aż tak bardzo nie łącza. Rozpoznawalność marki wiąże się głównie z reklamą i rzeczywiście MACa ostatnio coraz więcej widać w gazetach. Tyle że co z tego skoro produktów tych nie ma gdzie kupić?

Porównanie z USA trochę nietrafione bo na tamtejszym rynku funkcjonują o wiele dłużej i aktywniej niż u nas. Kolejki są głównie przy okazji eventów bo i tak sporo osób tam zamawia albo przez internet albo kupuje par e dni później - u nas 'parę dni później' można już nic z kolekcji nie dostać.
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 11:16   #1720
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Liberty of London
róż 91zł
cień 69zł
pomadka 80zł
kredka do ust 72zł
lakier 53zł
beauty powder 111zł
mała kosmetyczka 94zł
duża kosmetyczka 130zł
szal 435zł
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 11:34   #1721
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Właśnie wyczytałam, że pigment Vanilla będzie wkrótce wycofywany, nie wiem, czy informacja ta była podawana...
też o tym czytałam na Spectrze dobre kilka dni temu.. ale dziewczyny potem się dowiadywały, że znikły z salonów ze względu na zmianę opakowań (tak jak napisała Marudka).. i ponoć wycofanie Vanillki, to tylko paskudna plotka..
__________________

mój blog

www.beautyness.pl



martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 11:40   #1722
eustachy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 741
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
też o tym czytałam na Spectrze dobre kilka dni temu.. ale dziewczyny potem się dowiadywały, że znikły z salonów ze względu na zmianę opakowań (tak jak napisała Marudka).. i ponoć wycofanie Vanillki, to tylko paskudna plotka..
Oby to była plotka bo naprawdę nie rozumiem po co wycofywać taki pigment

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Liberty of London
róż 91zł
cień 69zł
pomadka 80zł
kredka do ust 72zł
lakier 53zł
beauty powder 111zł
mała kosmetyczka 94zł
duża kosmetyczka 130zł
szal 435zł
róż zdrożał czy mi się wydaje?
eustachy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 11:58   #1723
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Liberty of London
róż 91zł
cień 69zł
pomadka 80zł
kredka do ust 72zł
lakier 53zł
beauty powder 111zł
mała kosmetyczka 94zł
duża kosmetyczka 130zł
szal 435zł

Dziękuję Po obliczeniu wishlisty wyszło mi jak zwykle za dużo

Eustaszku to cena po tej ostatniej podwyżce, już od jakiegoś czasu tyle kosztuje.
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 12:01   #1724
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Liberty of London
róż 91zł
cień 69zł
pomadka 80zł
kredka do ust 72zł
lakier 53zł
beauty powder 111zł
mała kosmetyczka 94zł
duża kosmetyczka 130zł
szal 435zł
dziękować

Fajnie że będą u nas kosmetyczki.
A ten szal to co taki drogi? Z jedwabiu

też mi się wydaje, że róże podrożały
edit - no, tak rzeczywiście były ostatnio te globalne podwyżki, ale jeszcze się nie zdążyłam do nich przyzwyczaić

Edytowane przez Kajol
Czas edycji: 2010-03-17 o 12:02
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 12:18   #1725
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Liberty of London
róż 91zł
cień 69zł
pomadka 80zł
kredka do ust 72zł
lakier 53zł
beauty powder 111zł
mała kosmetyczka 94zł
duża kosmetyczka 130zł
szal 435zł
Aha, czyli tej podwyżki nie zauważyłam... Nie powiem, co im się w głowy stało.
A chustka droga, bo Liberty of London to firma projektująca ubrania, więc w sumie za 435 zł masz designerską chustkę, jak kogoś to kręci Aczkolwiek fajny wzorek, fajny

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
też o tym czytałam na Spectrze dobre kilka dni temu.. ale dziewczyny potem się dowiadywały, że znikły z salonów ze względu na zmianę opakowań (tak jak napisała Marudka).. i ponoć wycofanie Vanillki, to tylko paskudna plotka..
Oby. Zobaczymy
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 12:36   #1726
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
A chustka droga, bo Liberty of London to firma projektująca ubrania, więc w sumie za 435 zł masz designerską chustkę, jak kogoś to kręci Aczkolwiek fajny wzorek, fajny
Mnie kręci Ale wolałabym, żeby to był porządny materiał, a nie jakieś chińskie poliestry Tylko albo szmatka, albo kosmetyki - dylemat
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 12:41   #1727
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
Mnie kręci Ale wolałabym, żeby to był porządny materiał, a nie jakieś chińskie poliestry Tylko albo szmatka, albo kosmetyki - dylemat
Zmacać trza chyba... Wkurza mnie, że podnoszą znowu ceny, znowu niby o drobiazg, kilka złotych, ale w gruncie rzeczy trochę się tego robi... Dobrze, że jestem na odwyku.
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 12:45   #1728
eustachy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 741
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Dziękuję Po obliczeniu wishlisty wyszło mi jak zwykle za dużo

Eustaszku to cena po tej ostatniej podwyżce, już od jakiegoś czasu tyle kosztuje.
I nie zauważyłam na rachunku

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Aha, czyli tej podwyżki nie zauważyłam... Nie powiem, co im się w głowy stało.
A chustka droga, bo Liberty of London to firma projektująca ubrania, więc w sumie za 435 zł masz designerską chustkę, jak kogoś to kręci Aczkolwiek fajny wzorek, fajny



Oby. Zobaczymy
Fajny ale nie na tyle by płacić za niego 435zł może kosmetyczka

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
Mnie kręci Ale wolałabym, żeby to był porządny materiał, a nie jakieś chińskie poliestry Tylko albo szmatka, albo kosmetyki - dylemat
Ja bym brała kosmetyki ale fakt że ja chcę tylko różyk lub BP wyjdzie w Macaniu ale jestem z siebie dumna, że tylko tyle
eustachy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 13:03   #1729
She Wolf
Wtajemniczenie
 
Avatar She Wolf
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 327
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Kosmetyczka bedzie moja
Poza nia jak na razie na nic sie nie napalam, ale kto wie
__________________

23cs
Piotrus + 04.03.2014 (*)
She Wolf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 13:26   #1730
eustachy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 741
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
Mnie kręci Ale wolałabym, żeby to był porządny materiał, a nie jakieś chińskie poliestry Tylko albo szmatka, albo kosmetyki - dylemat
Scarf:
A limited-edition scarf designed with an exclusively created floral pattern for the Give Me Liberty of London collection. Rows of coral, orange, yellow and blue flowers form a repeating pattern on a white background. The fabric is a soft wool/viscose blend. Made in Italy. Measures 27" x 82".
eustachy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 17:16   #1731
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez MARUDKA Pokaż wiadomość
Ale czarne chmury w waszych humorach widzę więc trochę poprawię może niektórym nastroje..
Jeżeli chodzi o pigmenty to wszystkie kolory są wycofywane w STARYCH opakowaniach czyli tych które są dość duże.
Oni po prostu tylko zmieniają opakowania i teraz pigmenty będą wyglądały jak te z kolekcji All Ages.... No i jest pocieszenie... wraz z tą zmianą wejdzie kilka nowych kolorów do stałej oferty . I na pewno Vanilla nie zniknie .. nie ma szans
aaa czarne chmury chyba przez to wszystko + pogoda też robi swoje...
Niestety szkoda, że zmniejszenie opakowań jakoś tak naturalnie nie połączyło się ze zmniejszeniem cen... zastanawia mnie czy Ci Tam Na Górze liczyli że się ludzie nie pokapują czy jak?
Ehhh żeby tak Sweet Sienna weszła do stałej kolekcji to bym i nawet te zmniejszone opakowania wybaczyła za horrendalną cenę...
Cytat:
Co do ilości sklepów to niestety w Polsce MAC nie jest jeszcze zbyt rozpoznawalną marką i może dlatego nie decydują się na otwieranie następnych..?
no wiesz, jak ludziom w Poznaniu mówię że do MACa do Wrocławia w weekend jadę to pytają po co skoro w Poznaniu też jest McDonald... to ja się nie dziwię że ludzie nie wiedzą o co chodzi skoro tu nie ma salonu... to koło się zamyka, nie ma salonów to ludzie nie wiedzą. A już brak MACa w Poznaniu i Trójmieście mnie śmieszy... szkoda, wielka szkoda, bo jestem przekonana że zbyt w Poznaniu nie byłby mniejszy niż np we Wrocławiu, więc trudno mi wyobrazić sobie na jakiej podstawie to było wybierane... Wiesz, nie mam żadnych pretensji, już zwłaszcza do pracowników MACa którzy za politykę swojej firmy niewiele mogą. Ale dziwi mnie że Ci Na Górze, menagerowie itp nie czytają setek for (ów? umów? nigdy nie wiem ) internetowych. Albo czytają i robią ludziom na złość bo skoro wszędzie trąbi się że Slimshiny są takie boskie a oni zamiast dodać więcej kolorów i zarobić $$$$ to wycofują... no tak się nie robi...
Cytat:
A co do kolekcji.. bardzo też żałuję, że wszystkie kolekcje u nas się nie pojawiają ale z drugiej strony to w Polsce nie zaobserwowałam (jak idę na zakupy na początku miesiąca po nową kolekcję) takiego szału i ilości klientek jak np w USA ...gdzie tam jak wchodzi kolekcja to przed sklepem stoi kolejka, żeby w ogóle wejść do środka. Mam nadzieję, że za jakiś czas wszystkie kolekcje będa się pojawiać ..i pociesza mnie fakt że jeszcze jakiś czas temu tych kolekcji u nas było jeszcze mniej ..
I wychodząc z założenia optymistki..im mniej mnie kusi tym są większe szanse że mniej wydam
I tak a propos to jednak skusiłam się na tą fioletową paletkę z color forecast.. w końcu do niej dojrzałam
mnie tylko dołuje to że jesteśmy niestety klientelą trzeciej kategorii... I później trzeba kombinować i sprowadzać z zagranicy...I to "zagranica" (czy to UK czy US) odnotowuje zakupy i potem wychodzi że Polki nie kupują w PL to po co im kolejny salon? a to że połowa moich MACzków została zakupiona poza PL i gdyby w PL były to pewnie część z nich bym kupiła u nas...co to kogo obchodzi... Poza tym nie oszukujmy się, w US czy UK MAC jest, przeliczając na ichnie zarobki firmą ze średniej półki cenowej, u nas pomału zmierza w stronę kosmetyków selektywnych (choć po ostatnich (kolejnych!?) podwyżkach śmiem twierdzić, że nie tak znów pomału...). To ja się niestety nie dziwię że niektórzy wolą przereklamowanego i upszczonego diamentami Svarovskiego Diora... dołoży się te kilka zł i jest designerski gadżet.
Haha no nie sądzę, żeby MACowi zależało na tym, żeby nasze, klientek, portfele były pełne
Ehhh taka toksyczna miłość. Z jednej strony mnie ta polityka wnerwia, z drugiej, nie umiem już "istnieć" bez MACzków tak źle i tak niedobrze

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Po pierwsze - tłumacząc "nie ma salonów bo marka jest mało rozpoznawalna" jest nieco bez sensu bo te dwie rzeczy wbrew pozorom się aż tak bardzo nie łącza. Rozpoznawalność marki wiąże się głównie z reklamą i rzeczywiście MACa ostatnio coraz więcej widać w gazetach. Tyle że co z tego skoro produktów tych nie ma gdzie kupić?

Porównanie z USA trochę nietrafione bo na tamtejszym rynku funkcjonują o wiele dłużej i aktywniej niż u nas. Kolejki są głównie przy okazji eventów bo i tak sporo osób tam zamawia albo przez internet albo kupuje par e dni później - u nas 'parę dni później' można już nic z kolekcji nie dostać.
Brand w zasadzie uważam dokładnie tak samo!
Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Liberty of London
róż 91zł
cień 69zł
pomadka 80zł
kredka do ust 72zł
lakier 53zł
beauty powder 111zł
mała kosmetyczka 94zł
duża kosmetyczka 130zł
szal 435zł
jak to! pomadki znów droższe?trzy tyg temu kupiłam swoje za 76... 80 to nowa cena???

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Aha, czyli tej podwyżki nie zauważyłam... Nie powiem, co im się w głowy stało.
e, wychodzi na to że ja też nie...
i też się od komentarza powstrzymam już...

Będę na święta w Paryżu, może tam będą Pearlglidy
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 19:11   #1732
Eien_no_otome
just here 4 the nails
 
Avatar Eien_no_otome
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 180
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Moze te ceny to tylko dla Liberty? Z powodu tych opakowan?
Mnie zszokowala ostatnio cena konturowek do ust z Too Fabulous. One w USA kosztuja bodajze 13 dolarow, a u nas okolo 80 zl!!! Kiedys jedna przemila pani z MACa mi tlumaczyla ze to z powodu bardzo wysokich podatkow ktore trzeba zaplacic sprowadzajac towar do Polski, no ale az takie przebicie?!

Dostalam dzis pedzle Sigma, sa super miekkie i wygladaja na 5+ Jutro chrzest bojowy
Eien_no_otome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 20:44   #1733
MaSS1984
Raczkowanie
 
Avatar MaSS1984
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: London/ Bielsko-Biała
Wiadomości: 237
GG do MaSS1984 Send a message via Skype™ to MaSS1984
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez Eien_no_otome Pokaż wiadomość
Dostalam dzis pedzle Sigma, sa super miekkie i wygladaja na 5+ Jutro chrzest bojowy
Pokochacie się Który zestaw zamówiłaś?

Co do podwyżki cen w Polsce... W UK podwyższyli ceny 1 stycznia 2010, śniła mi się podwyżka po nocach i sprawdziła się, a ja byłam przed zakupem wielu, wielu rzeczy, co z tym idzie 1 stycznia załamałam się.
Taraz już jestem przyzwyczajona.
Ceny w MACu w PL odstraszają skutecznie wiele osób. Nie można powiedzieć, że są tanie, z resztą nic z lepszych firm nie jest tanie. Wydać na sa podład ze 140 zł nie jest miłe. Kosmetyków nie kupuję w Polsce, ale wkurza mnie to że narzucają takie ceny. Powinny być raczej proporcjonalne do zarobków. Nasz kraj ma po prostu chyba inną politykę od całej reszty świata. Łączę się z Wami w bólu

Co do Liberty. Mnie tam opakowania nie kręcą, liczy się co jest w środku. Kosmetyczkę kupię zapewne, ale wystawię ją później na ebayu w celach zarobkowych. Jak widzę, co się dzieje z UD Alice in Wonderland to mnie mdli, bo nie kupiłam więcej palet, a mogłabym sprzedawać je teraz po 60 funtów!!!
W ogóle co Liberty to zauważyłam, że BP są większych rozmiarów niż zwykłe BP i Blushe. A ja bardzo nie lubię trzymać róży itd w osobnych opakowaniach. Dla mnie najwygodniejsze są palety. Cienie sądzę, że cienie i blushe zdepotuję, żeby nie poniewierały się samotnie, tylko będą ładnie z rodzeństwem w palecie. Wolałabym jakiś ładny quad z kwiatuszkami, niż pojedyńcze cienie. A najlepiej żeby LE wychodziły też w refill pan'ach.

Jutro porobię zdjęcia palet z lekkim updatem. Ciągle się rozrasta ta kolekcja i zaczynam powoli być z niej zadowolona. Będę bardziej gdy będzie 10 palet
MaSS1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 21:45   #1734
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez Eien_no_otome Pokaż wiadomość
Moze te ceny to tylko dla Liberty? Z powodu tych opakowan?
Mnie zszokowala ostatnio cena konturowek do ust z Too Fabulous. One w USA kosztuja bodajze 13 dolarow, a u nas okolo 80 zl!!! Kiedys jedna przemila pani z MACa mi tlumaczyla ze to z powodu bardzo wysokich podatkow ktore trzeba zaplacic sprowadzajac towar do Polski, no ale az takie przebicie?!

Dostalam dzis pedzle Sigma, sa super miekkie i wygladaja na 5+ Jutro chrzest bojowy
nie sądzę niestety chociaż nadal mam nadzieję, że tak właśnie jest bo jednak 76zł a 80 to spora różnica jak na szminkę... przekroczyło już Clinique i dobijamy z MACzkami do Diora brrr...
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 22:10   #1735
a_n_u_l_a
Raczkowanie
 
Avatar a_n_u_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 293
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Liberty of London
róż 91zł
cień 69zł
pomadka 80zł
kredka do ust 72zł
lakier 53zł
beauty powder 111zł
mała kosmetyczka 94zł
duża kosmetyczka 130zł
szal 435zł
A wiesz może w jakiej cenie będą błyszczyki?
a_n_u_l_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 22:33   #1736
Eien_no_otome
just here 4 the nails
 
Avatar Eien_no_otome
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 180
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
nie sądzę niestety chociaż nadal mam nadzieję, że tak właśnie jest bo jednak 76zł a 80 to spora różnica jak na szminkę... przekroczyło już Clinique i dobijamy z MACzkami do Diora brrr...
No wlasnie, brrr... w USA MAC to marka "ze sreniej polki", a u nas jus z tej wyzszej, szczegolnie biorac pod uwage srednie zarobki. Ja mam 25 lat, a znam dziewczyny w moim wieku, dla ktorych wydac 100zl na roz to ...jakas inna planeta, na kosmetyk wydaja max 20 zl (i jakos zyja, ale ja nie wiem jak?) Hmmm. Dla wielu Polek MAC to chyba burzujstwo po prostu! (Chociaz ja uwazam, ze jak kogos stac, to niech kupuje co tylko chce)
Wiec pewnie tez z powodu jakby nie patrzec wysokich cen MAC nie jest tak popularny w Polsce :/

A pedzle zamowilam face kit, na probe i szczerze mowiac mialam jakas taka przypadkowa zbieranine pedzli, postanowilam w koncu cos z tym zrobic. Mieciutkie zrobie review na bloga
Eien_no_otome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 22:39   #1737
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
no wiesz, jak ludziom w Poznaniu mówię że do MACa do Wrocławia w weekend jadę to pytają po co skoro w Poznaniu też jest McDonald...
dobre

Ale może to nie polityka MACa jest taka zła jeśli chodzi o Pl, może to wina dystrybutora? Nie wiem, czy MAC aż tak bardzo wszystko kontroluje, czy dystrybutor nie może sobie np odrzucić niektórych kolekcji, bo z jakiś badań marketingowych (kto ma znajomych studentów dorabiających sobie w ten sposób nie uwierzy już w żadne badanie opinii publicznej ) mu wyszło, ze Polki tego nie kupią, no i ceny tak samo. Okazało się, ze Polki kupują, to może by sprawdzić, czy będą kupowały jak się im ceny bardzo podniesie
No i nie zapominajmy, że u nas ten cholerny vat jest bardzo wysoki - na bieżąco nie jestem, ale pamiętając ostatnie dane, to chyba mamy najwyższy w UE
Mnie jednak najbardziej wkurza polityka polskich dystrybutorów i mała dostępność produktów marek nawet popularnych w Polsce (taki Bourjois, którego wiele ciekawych produktów w ogóle nie pojawiło się w Pl)
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 11:11   #1738
MARUDKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 64
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

A ja dzisiaj zrobiłam bardzo fajne trochę tęczowe kreski..w końcu wiosna idzie
Na liquidlast liner w kolorze inkspill nałożyłam (idąc od wewnętrznego kącika oka) najpierw na kawałek kreski pigment melon a potem na środkową część pigment grape ..koniec zostawiłam w kolorze zieleni.. naprawdę fajny efekt... kolory na kresce super się przechodziły a ponieważ bazą był liguidlast to wykończenie kreski byo fajnie metaliczne
Może macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły na zastosowanie pigmentów ...z wyjątkiem tych oczywistych czyli jako cienie na powiekach?.. ciekawa jestem
MARUDKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 14:25   #1739
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez MARUDKA Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj zrobiłam bardzo fajne trochę tęczowe kreski..w końcu wiosna idzie
Na liquidlast liner w kolorze inkspill nałożyłam (idąc od wewnętrznego kącika oka) najpierw na kawałek kreski pigment melon a potem na środkową część pigment grape ..koniec zostawiłam w kolorze zieleni.. naprawdę fajny efekt... kolory na kresce super się przechodziły a ponieważ bazą był liguidlast to wykończenie kreski byo fajnie metaliczne
Może macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły na zastosowanie pigmentów ...z wyjątkiem tych oczywistych czyli jako cienie na powiekach?.. ciekawa jestem
wreszcie wiosna w makijażu i wiosna za oknem
co do zastosowań pigmentów, to wspominane tu już było przez kilka osób zastosowanie jako rozświetlacz/nabłyszczacz (choćby pigment vanilla), jako róz, jako eyeliner (na morko), dodane do balsamu do ciała/podkładu, można dodać do lakieru do paznokci lub posypać pigmentem świeżo pomalowany paznokieć, jako brokat do włosów, można dodać do błyszczyka....może ktoś jeszcze coś doda???
ja ostatnio mieszając dwa kolory uzyskałam fajny kolor do podkreślenia brwi/zamaskowania odrostów
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 15:09   #1740
mejkapownia
Wtajemniczenie
 
Avatar mejkapownia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
GG do mejkapownia
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

witam
kupiłam cień Gesso Maca - jakoś nie powalił mnie na łopatki ale chcę dać MAC owi jeszcze jedną szanse i zamówić sobie cień czarny z truskawy
Wy pewnie ekspertki to może mi pomożecie - który będzie najładnieszy / najczarniejszy?

http://pl.strawberrynet.com/makeup/m...101209/#DETAIL

http://pl.strawberrynet.com/makeup/m.../19338/#DETAIL - ten z tego co wyczytałam to bardziej ciemno szary tak?

http://pl.strawberrynet.com/makeup/m...101225/#DETAIL - a tego to nie moge rozgryźć co to za kolor...

będę zobowiązana za opdowiedź
__________________
moje makijaże :

chłopiec czy dziewczynka ?

mejkapownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:43.