Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum z ekspertem Garnier - pielęgnacja skóry z niedoskonałościami

Notka

Forum z ekspertem Garnier - pielęgnacja skóry z niedoskonałościami Zapraszamy do zadawania pytań naszemu ekspertowi marki Garnier - Dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak

 
 
Narzędzia
Stary 2015-08-21, 12:14   #1
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 707

Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości




Witamy w wątku z ekspertem Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości


Nasz Ekspert:


Dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak, dermatolog, ekspert marki Garnier odpowiada na pytania dotyczące codziennej pielęgnacji skóry skłonnej do niedoskonałości.

zapraszamy do zadawania pytań



Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-08-26 o 14:22
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 08:50   #2
bueno_bueno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

Witam

Jak co najlepiej robić, kiedy pojawi się wyprysk? Mam do nich skłonność i nigdy nie wiem jak jest lepiej: czy zostawić w spokoju i czymś smarować czy też może użyć peelingu? Kiedyś słyszałam że tak roznosza się bakterię ale straaasznie długo trwa czekanie na zniknięcie pryszcza
bueno_bueno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 13:12   #3
okularnica83
Raczkowanie
 
Avatar okularnica83
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 30
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

aniolek-tasmanski mam to samo. Ja nigdy nie moge poczekać aż wyprysk sam zejdzie. Zawsze rozdrapie a potem zostają blizny. Na szczęście przy używaniu peelingu po jakims czasie blizny znikaja.
okularnica83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 08:43   #4
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

A ja mam takie pytanie: Mam 29 lat, cerę z niedoskonałościami ale również wiekowo powinnam już zacząć używać czegoś przeciwzmarszczkowego. Nie mogę znaleźć kremu który byłby jednocześnie do cery tłustej, niedoskonałej ale i przeciwzmarszczkowy...
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 10:13   #5
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

Czy mając cerę z zaskórnikami, ale też i z pojawiającymi się ropnymi krostkami mogę używać szczoteczki do mycia twarzy, czy mi to zaszkodzi?
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-01, 10:31   #6
alu_bi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Czy mając cerę z zaskórnikami, ale też i z pojawiającymi się ropnymi krostkami mogę używać szczoteczki do mycia twarzy, czy mi to zaszkodzi?

podbijam pytanie, też mam mam ten sam problem
alu_bi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 11:41   #7
Amellia00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 16
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

Jak się coś z takim pryszczem robi, to często zostają blizny.
A jak sam zniknie to nie ma śladu.
Tylko to czekanie z takim pryszczem na buźce jest koszmarne
i chciałoby się szybko wydusic pryszczyka
Amellia00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-02, 13:02   #8
Aleksandra Lesiak
ekspert marki Garnier
 
Avatar Aleksandra Lesiak
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 5
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez bueno_bueno Pokaż wiadomość
Witam

Jak co najlepiej robić, kiedy pojawi się wyprysk? Mam do nich skłonność i nigdy nie wiem jak jest lepiej: czy zostawić w spokoju i czymś smarować czy też może użyć peelingu? Kiedyś słyszałam że tak roznosza się bakterię ale straaasznie długo trwa czekanie na zniknięcie pryszcza
W przypadku trądziku zawsze konieczna jest konsultacja dermatologa celem oceny nasilenia choroby. Dermatolog zaleci odpowiednie leczenie miejscowe a jeśli problem jest bardzo duży trzeba będzie włóczyć leczenie ogólne.



---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Napisane przez asiuniaskc Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie: Mam 29 lat, cerę z niedoskonałościami ale również wiekowo powinnam już zacząć używać czegoś przeciwzmarszczkowego. Nie mogę znaleźć kremu który byłby jednocześnie do cery tłustej, niedoskonałej ale i przeciwzmarszczkowy...
Polecam krem Redermic C na noc oraz Effaclar K na dzień a do mycia żel – peeling od Garniera przeciw niedoskonałością oraz płyn micelarny do oczyszczania do cery tłustej i mieszanej.

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Czy mając cerę z zaskórnikami, ale też i z pojawiającymi się ropnymi krostkami mogę używać szczoteczki do mycia twarzy, czy mi to zaszkodzi?
Droga Pani na rynku jest bardzo wiele szczoteczek do mycia twarzy w mojej opinii mechaniczne czyszczenie twarzy jeszcze bardziej pobudza gruczoł łojowy do produkcji łoju tym samy nasila proces trądzikowy i w konsekwencji po pozornie przejściowej poprawie stosując szczotkę do mycia trądzik narasta.
__________________
Dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak, dermatolog, ekspert marki Garnier
Aleksandra Lesiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 20:39   #9
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez Aleksandra Lesiak Pokaż wiadomość
[FONT=&quot]
Droga Pani na rynku jest bardzo wiele szczoteczek do mycia twarzy w mojej opinii mechaniczne czyszczenie twarzy jeszcze bardziej pobudza gruczoł łojowy do produkcji łoju tym samy nasila proces trądzikowy i w konsekwencji po pozornie przejściowej poprawie stosując szczotkę do mycia trądzik narasta.
Dziękuję, w takim razie dobrze że do tej pory nie skusiłam się na szczoteczkę
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 20:52   #10
makaronxxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 9
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

O jakiej szczeteczce mowa?
makaronxxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-05, 08:31   #11
kita9204
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 12
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

Borykam się z problemem, który już można powiedzieć utrudnia mi funkcjonowanie i nie radzę sobie z nim . Ok 10 miesięcy temu pojawił mi się na brodzie lekki rumień i łuszcząca się skóra. Pani dermatolog przepisała mi maść Travocort. Byłam przekonana, że jest to jedynie preparat przeciwgrzybiczy, nie zostałam poinformowana o tym, że to steryd. Początkowo bardzo szybko pomagał, stosowałam go raz na parę dni gdy była potrzeba. Z czasem stan skóry zaczął się pogarszać, pojawiały się małe ropnie,które ja z własnej głupoty wyciskałam, następnie smarowałam travocortem, ranki goiły się i tak w kółko. Z czasem stosowałam większą ilość maści na noc. Pod koniec lipca stan skóry zaczął się bardzo pogarszać, a ja ze strachu kładłam na nią coraz grubsze warstwy maści, nawet 2 razy dziennie. Potem dowiedziałam się, że maść którą stosuję to również bardzo silny steryd. Odstawiłam ją, przez pierwszy tydzień nie było aż tak źle, ale około 2 tygodnie po odstawieniu ilość grudek podskórnych była wyraźnie większa. Poszłam do dermatologa, który przepisał mi witaminę PP, suplement diety z cynkiem i magnezem oraz kremik, zawierający 1% hydrokortyzon, witaminę A oraz kwas borny. Używam jej od 4 nocy i niestety mam wrażenie, że póki co nie pomaga, a może nawet minimalnie pogarsza sprawę. Możliwe, że jest to związane z faktem, że te 3dni były okresem, w którym byłam w trakcie przerwy stosowania środków antykoncepcyjnych ( stosuję Yaz, 24 tabletki i 4 tabletki placebo, w czasie których występuje krwawienie) i wystąpiło u mnie krwawienie.
Bardzo proszę o opinię, jestem już zmęczona i zestresowana tym wszystkim, bo wstydzę się wyjść z domu z moimi skórnymi problemami. Czy to możliwe, że muszę jeszcze parę dni poczekać na efekty stosowania maści? Skoro zawiera ona lekki steryd ( Pan dermatolog powiedział, że należy lekko skórę odczulić, bo bardzo przyzwyczaiła się do sterydu ), to czy powinna jednak pomóc? Czy zauważone przeze mnie lekkie pogroszenie może być związane z faktem, że jestem w trakcie menstruacji?
Z góry dziękuję za odpowiedź .
Dodam, że dermatolog, na którego trafiłam, to bardzo dobry lekarz, zapytałam go, czy kolejne stosowanie sterydu na twarz nie przyniesie więcej szkód, ale wytłumaczył mi, że hydrokortyzon to najsłabszy steryd z możliwych i mojej skórze trzeba trochę pomóc.
kita9204 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-05, 08:44   #12
Garcinda
Warrior of Nothingness
 
Avatar Garcinda
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Danzig
Wiadomości: 8
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

A ja mam takie pytanie:
używałam już chyba absolutnie wszystkiego, co polecają przy problemach z trądzikiem: od drogeryjnych kremów, przez te apteczne, aż po antybiotyki od dermatologa, a nawet ostatnio próbowałam olejku arganowego, bo gdzieś poczytałam, że jest dobry dla skóry trądzikowej.
I faktycznie przez jakiś czas stosowania nowego specyfiku wygląda na to, że pomaga, jednak po różnych okresach "remisji" skóra nagle wraca "do normy" i już więcej poprawy nie widzę, dopóki nie wypróbuję czegoś nowego...
Już sama nie wiem, jak do tego nagłego pogorszenia podchodzić: czy jeśli coś nagle "przestaje" działać to znaczy, że powinnam to zignorować i znaleźć coś nowego, czy to jakiś konieczny etap leczenia...? Kiedy odstawiać nowe kremy/olejki/leki?
Od 10 lat nie potrafię dojść z tym do ładu.
__________________
見ろ!憎悪が!永劫に!輪廻する!
Patrz, jak nienawiść kręci się w kole!
Garcinda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-05, 14:22   #13
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez makaronxxxx Pokaż wiadomość
O jakiej szczeteczce mowa?
Np. takiej https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...do-twarzy.html
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-05, 15:48   #14
Iryna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

Witam,
od kilku miesięcy borykam się z problemem wyprysków na plecach czy Pani może podpowiedzieć jakimi kosmetykami najlepiej zwalczyć "trądzik" która nie znika od korzystania np. La roche-posay effaclar żel do oczyszczania. często swędzą plecy, a ilość pryszczy, zaskórniaków co chwile się zwiększa.
Iryna123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-05, 19:06   #15
julielane
Przyczajenie
 
Avatar julielane
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 19
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

Witam,
chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób zwalczać zaskórniki zamknięte, które tworzą taką kaszkę na twarzy przy skórze bardzo wrażliwej i tłustej oczywiście skłonnej do wyprysków. Mechaniczne peelingi zazwyczaj bardzo mocno podrażniają skórę, a kremy z kwasami nie przynoszą tak naprawdę widocznych rezultatów, nawet przy regularnym używaniu przez dłuższy okres (kilka miesięcy).
julielane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 20:15   #16
ttusiaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

Witam, czasami na policzku robią mi się pojedyncze, duże, bolące pryszcze, które nie mają nic w środku. Bolą gdy je dotknę, wycisnąć nie ma co. Czy jest na nie jakiś sprawdzony sposób ?
ttusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-08, 11:57   #17
Betty213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 40
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

wydaje mi się ze na zamknięte zaskórniki to przede wszystkim wizyta u kosmetyczki i oczyszczanie twarzy, ja mam z kolei problem z tzw kaszakami, które robia się w okolicach oczu. Podobno świeżych nie powinno się usuwać, ale one czasami są bolesne troszeczkę, np.
Betty213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-08, 22:49   #18
muciasta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 6
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

Witam. Jak radzić sobie z małymi krostkami na brodzie i wokół ust i pod nosem. Zwykłe oczyszczanie nic nie daje
muciasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-09, 17:12   #19
Sceptycznaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 123
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

Również mam cerę problematyczną, z dużą ilością zaskórników, bardzo rozszeżonymi porami na policzkach. Podjęłam się kuracji kwasami owocowymi Aha 50%, jestem już po 1 zabiegu, efektów nie ma żadnych, mam nadzieję ze po kolejnych zabiegach będą jakieś efekty. Bardzo mnie zadziwiło, że moja skóra po zabiegu nie była w ogóle czerwona, kwas nie piekł, może te kwasy na mnie nie działają...
Sceptycznaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-10, 19:41   #20
Betty213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 40
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

ja np. nie mogę chodzic na zabiegi z kwasami bo mam zbyt wrazliwą skóre
Betty213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-13, 21:40   #21
Darkana
Raczkowanie
 
Avatar Darkana
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 156
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

Zatykają mi się pory, zwłaszcza w czasie miesiączki, jak temu zaradzić?
Darkana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 13:37   #22
Aleksandra Lesiak
ekspert marki Garnier
 
Avatar Aleksandra Lesiak
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 5
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez kita9204 Pokaż wiadomość
Borykam się z problemem, który już można powiedzieć utrudnia mi funkcjonowanie i nie radzę sobie z nim . Ok 10 miesięcy temu pojawił mi się na brodzie lekki rumień i łuszcząca się skóra. Pani dermatolog przepisała mi maść Travocort. Byłam przekonana, że jest to jedynie preparat przeciwgrzybiczy, nie zostałam poinformowana o tym, że to steryd. Początkowo bardzo szybko pomagał, stosowałam go raz na parę dni gdy była potrzeba. Z czasem stan skóry zaczął się pogarszać, pojawiały się małe ropnie,które ja z własnej głupoty wyciskałam, następnie smarowałam travocortem, ranki goiły się i tak w kółko. Z czasem stosowałam większą ilość maści na noc. Pod koniec lipca stan skóry zaczął się bardzo pogarszać, a ja ze strachu kładłam na nią coraz grubsze warstwy maści, nawet 2 razy dziennie. Potem dowiedziałam się, że maść którą stosuję to również bardzo silny steryd. Odstawiłam ją, przez pierwszy tydzień nie było aż tak źle, ale około 2 tygodnie po odstawieniu ilość grudek podskórnych była wyraźnie większa. Poszłam do dermatologa, który przepisał mi witaminę PP, suplement diety z cynkiem i magnezem oraz kremik, zawierający 1% hydrokortyzon, witaminę A oraz kwas borny. Używam jej od 4 nocy i niestety mam wrażenie, że póki co nie pomaga, a może nawet minimalnie pogarsza sprawę. Możliwe, że jest to związane z faktem, że te 3dni były okresem, w którym byłam w trakcie przerwy stosowania środków antykoncepcyjnych ( stosuję Yaz, 24 tabletki i 4 tabletki placebo, w czasie których występuje krwawienie) i wystąpiło u mnie krwawienie.
Bardzo proszę o opinię, jestem już zmęczona i zestresowana tym wszystkim, bo wstydzę się wyjść z domu z moimi skórnymi problemami. Czy to możliwe, że muszę jeszcze parę dni poczekać na efekty stosowania maści? Skoro zawiera ona lekki steryd ( Pan dermatolog powiedział, że należy lekko skórę odczulić, bo bardzo przyzwyczaiła się do sterydu ), to czy powinna jednak pomóc? Czy zauważone przeze mnie lekkie pogroszenie może być związane z faktem, że jestem w trakcie menstruacji?
Z góry dziękuję za odpowiedź .
Dodam, że dermatolog, na którego trafiłam, to bardzo dobry lekarz, zapytałam go, czy kolejne stosowanie sterydu na twarz nie przyniesie więcej szkód, ale wytłumaczył mi, że hydrokortyzon to najsłabszy steryd z możliwych i mojej skórze trzeba trochę pomóc.
Szanowna Pani bardzo trudno radzić bez obejrzenia pacjenta w gabinecie. Z tego co Pani pisze ma Pani klasyczne objawy zbyt długiego stosowania maści sterydowych. Ważne jest żeby teraz była Pani pod opieką jednego rozsądnego specjalisty, który postara się przywrócić Pani skórze prawidłową kondycję. Zmiany posterydowe będą ustępowały przez kilka tygodni posterydowe. Niekiedy nawet w takich przypadkach leczy się pacjentów sterydami miejscowymi.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Garcinda Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie:
używałam już chyba absolutnie wszystkiego, co polecają przy problemach z trądzikiem: od drogeryjnych kremów, przez te apteczne, aż po antybiotyki od dermatologa, a nawet ostatnio próbowałam olejku arganowego, bo gdzieś poczytałam, że jest dobry dla skóry trądzikowej.
I faktycznie przez jakiś czas stosowania nowego specyfiku wygląda na to, że pomaga, jednak po różnych okresach "remisji" skóra nagle wraca "do normy" i już więcej poprawy nie widzę, dopóki nie wypróbuję czegoś nowego...
Już sama nie wiem, jak do tego nagłego pogorszenia podchodzić: czy jeśli coś nagle "przestaje" działać to znaczy, że powinnam to zignorować i znaleźć coś nowego, czy to jakiś konieczny etap leczenia...? Kiedy odstawiać nowe kremy/olejki/leki?
Od 10 lat nie potrafię dojść z tym do ładu.
Droga Pani, trądzik to przewlekła choroba zapalna skóry , ma charakter przewlekły może nawracać. Ważne jest żeby była Pani pod kontrola dermatologa , który włączy leczenie odpowiednie do nasilenia choroby. Pielęgnacja jest konieczna, ale bardzo często niestety nie jest wystarczająca. Zachęcam do konsultacji.

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Iryna123 Pokaż wiadomość
Witam,
od kilku miesięcy borykam się z problemem wyprysków na plecach czy Pani może podpowiedzieć jakimi kosmetykami najlepiej zwalczyć "trądzik" która nie znika od korzystania np. La roche-posay effaclar żel do oczyszczania. często swędzą plecy, a ilość pryszczy, zaskórniaków co chwile się zwiększa.
Trądziku kosmetykami zwalczyć nie można są one niezbędne do pielęgnacji, ale jeśli mamy zmiany zapalne na plecach niezbędne jest leczenie dermatologiczne. Z kosmetyków polecam gamę Garnier do skóry z niedoskonałościami.

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Cytat:
Napisane przez julielane Pokaż wiadomość
Witam,
chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób zwalczać zaskórniki zamknięte, które tworzą taką kaszkę na twarzy przy skórze bardzo wrażliwej i tłustej oczywiście skłonnej do wyprysków. Mechaniczne peelingi zazwyczaj bardzo mocno podrażniają skórę, a kremy z kwasami nie przynoszą tak naprawdę widocznych rezultatów, nawet przy regularnym używaniu przez dłuższy okres (kilka miesięcy).
Szanowna Pani postać trądziku niezapalna jest ciężka do leczenia, w zmianach o dużym nasileniu należy rozważyć leczenie doustna izotretinoiną przez kilka miesięcy. W łagodniejszych stanach pomagają serie peelingów chemicznych w gabinecie dermatologicznym.

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez ttusiaaa Pokaż wiadomość
Witam, czasami na policzku robią mi się pojedyncze, duże, bolące pryszcze, które nie mają nic w środku. Bolą gdy je dotknę, wycisnąć nie ma co. Czy jest na nie jakiś sprawdzony sposób ?
Tego typu zmiany nie ustąpią pod wpływem samej pielęgnacji. Zalecam konsultacje dermatologiczna i włączenie leczenia specjalistycznego. Pod żadnym pozorem proszę tych zmian nie wyciskać bo powstaną trwałe blizny i przebarwienia.

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Betty213 Pokaż wiadomość
wydaje mi się ze na zamknięte zaskórniki to przede wszystkim wizyta u kosmetyczki i oczyszczanie twarzy, ja mam z kolei problem z tzw kaszakami, które robia się w okolicach oczu. Podobno świeżych nie powinno się usuwać, ale one czasami są bolesne troszeczkę, np.
Powstające prosaki wokół oczu najlepiej usunąć mechanicznie poprzez nakłucie sterylną igła lun elektrokoagulacja w gabinecie dermatologicznym.

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Cytat:
Napisane przez muciasta Pokaż wiadomość
Witam. Jak radzić sobie z małymi krostkami na brodzie i wokół ust i pod nosem. Zwykłe oczyszczanie nic nie daje
Droga Pani w terapii zmian trądzikowych oczyszczanie może nawet pogorszyć stan skóry. Proponuje skorzystać z porady dermatologa i zastosować pielęgnację skóry przeznaczonej do skóry z niedoskonałościami. Z tego co Pani pisze w tym przypadku konsultacja specjalisty jest jednak niezbędna.
__________________
Dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak, dermatolog, ekspert marki Garnier
Aleksandra Lesiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-16, 08:37   #23
Guziczka1
Przyczajenie
 
Avatar Guziczka1
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 5
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

Witam Ja mam pytanie ; Skąd się biorą na moim nosie ciągłe wągry ? czy jest jakiś sposób aby ich się pozbyć ? Pozdrawiam !
Guziczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 14:12   #24
LadyGusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Porady z ekspertem - Pielęgnacja skóry skłonnej do niedoskonałości

Ja mam pytanie jakie badanie należałoby wykonać w sytuacji przewlekłego trądziku?
LadyGusia jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum z ekspertem Garnier - pielęgnacja skóry z niedoskonałościami


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-20 15:12:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:51.