Efaclar i wit C w kremach - podpowiedzcie proszę! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-08, 13:34   #1
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208

Efaclar i wit C w kremach - podpowiedzcie proszę!


Beatko, wizażanki prosze o podpowiedz, bo mam mały mętlik w głowie. Czy stosując na noc Effaclar K jako pierwszy krem (z niezłym zreszta skutkiem) jako drugi mogę
nakładać krem z wit. C (chodzi o poprawienie kolorytu, odświeżenie)? Czy nie zaszkodzi to mojej skórze, czy effaclar będzie działał itp? Mam zapędy na
odżywczy iwostin z wit C na noc lub ewentualnie serum z wit. C Erisu. Co sądzicie o tych dwóch kremikach - czy warte uzywania? Czy mogę zrobić taka kombinację czy raczej nie wskazana (czy wit C może się gryźć z kwasami????) I jeszcze jedno czy te dwa podane wyżej kremy nie powodują zatykania porów. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam Joanna
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-08, 16:59   #2
iwa_iwa_iwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 308
GG do iwa_iwa_iwa
Re: Efaclar i wit C w kremach - podpowiedzcie proszę!

Ja nie wiem dokladnie jak to jest. Uzywam ,tak jak Ty LRP , co 2 dni natomiast na noc nakladam krem Garniera z witamina C ...Jak na razie wszystko jest oki...
iwa_iwa_iwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-08, 17:37   #3
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: Efaclar i wit C w kremach - podpowiedzcie proszę!

ja robię tak - uzywam kremów z kwasem glikolowym na noc a na dzień kremu z filtrem 15 z wit.C .

Istnieją kremy z kwasem glikolowym i dodatkiem wit C łącznie więc chyba to nie szkodzi ale różnych kosmetyków radzę nie mieszać .

Co prawda nie stosuję tego Effeclaru K ale stężenie kwasu mam porządne . I uzywam łącznie z witaminą C tę z rana - póki co żyję .


P.S A może lepiej stosować kosmetyki tej samej firmy ? Na noc effeclar a na dzień ten chyba Active C z witaminą C ?
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-08, 18:11   #4
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Re: Efaclar i wit C w kremach - podpowiedzcie proszę!

diorek napisał(a):
> ja robię tak - uzywam kremów z kwasem glikolowym na noc a na dzień kremu z filtrem 15 z wit.C .
>
Dziewczyny kochane! Naprawdę można na was liczyć!
To mój pierwszy krem z kwasami i dlatego jestem jeszcze mało doinformowana w tej materii. Aby pomóc swojej cerze chciałam kurację wspomóc jeszcze czymś z wit. C w celu odświeżenia, rozjaśnienia.
Diorku a jakiego ty kremu na dzień ty używasz z SPF15? Ja PANICZNIE boję się przebarwien (właśnie dopiero co, prawie, jeszcze nie zupełnie, ale jestem na dobrej drodze się ich pozbyłam) więc na dzień używam Antheliosa Gel Spf40. między innymi z powodu tych palmek, które mi jeszcze pozostały pomyślałam o wit C. O Active C naczytałam się dużo dobrego i chyba w końcu mu ulegnę. Aha i jeszcze jest serum z wit C wg przepisu Basi ale czy uda mi się je zrobić wg zaleceń??
Buziaki Joanna
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 15:00   #5
Izabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 24
GG do Izabela
Re: Efaclar i wit C w kremach - podpowiedzcie proszę!

z tego co wiem raczej to nie jest dobry pomysł żeby na raz używac tych dwóch preparatów, chociaz jeśli ci to służy i nie podraznia...prawda jest że po kwasach skóra lepiej absorbuje np wit C, ale wiem że sporo osób ma uczulenie na nią;mi kosmetyczka polecała zrobić sobie raz na jakis czas, np. po zimie, kuracje wit C(np serum Erisa), która mi rozświetli twarz
w kazdym razie wiem że nakładanie zbyt wielu substancji na buzie może nieżle jakby rozregulować procesy zachodzace w skórze(ojej ale się wymądrzam)
Izabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 15:39   #6
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: Efaclar i wit C w kremach - joanno.t :)

joanno.t W tej chwili odstawiłam wszystkie nowe kosmetyki i teraz rano uzywam staruszka Force C Premium - Super Energising Fluid SPF 15 Heleny Rubinstein .
Na noc uzywam lekkiego nawilzającego kremu z 8%AHA ( wcześniej uzywałam 15 % ale moja skóra nie była na niego przygotowana )

Powiem tak - mam przed swoimi oczętami krem 20% pochodnej wit C łącznie z 6% AHA zupełnie miły i bezpieczny
Tak samo istnieją jeszcze kremy z większym stężeniem kwasu glikolowego i 5 % wit C łącznie .
Nie sądzę więc że łączenie kwasu i witaminy C szkodzi . Po co by je łączono ? Moim zdaniem nie należy jedynie mieszać dwóch różnych kremów na raz !!!. Różnie to czasami bywa jak się coś na mordce wymiesza . Dlatego ja na noc uzywam kwasku a na dzień witaminki .

Ja od może dwóch tygodni uzywam obu kosmetyków i mam naprawdę ładną , porcelanową mordkę gładką jak lustro - szczerze Ci powiem że nawet takiej gładkiej mordki nie miałam po La prairie . Więc będę temu duetowi wierna przez zimę .

Poza tym chciałam napisać że o ile wiem witamina C to bardzo trudna witaminka jeśli chodzi o jej wykorzystanie w kremikach . Ulatnia się momentalnie - przeczytaj między innymi artykuły Beaty . Dlatego ja osobiście jestem straszliwie sceptyczna co do własnoręcznie sporządzanych mikstur z wit.C To jest niemozlwie żeby laboratoria kosmetyczne walczyły kilkanaście lat o dodanie witaminy C do kremu a tu mozna było zrobić miksturę w parę sekund . Nie chce mi się w to wierzyć - tym bardziej po dokładnym przeczytaniu artykułu pani Beaty .Gdzieś wyczytałam ( może w artykule pani Beaty - nie pamiętam dokładnie ) że wit. C jest tak niestabilna że ulatnia sie już w momencie nakładania jej na skórę .I dlatego laboratoria głowiły się nad nośnikami które przetransportowałyby tę witaminę . Więc ja akurat w tę miksturę własnoręczną nie wierzę .
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 16:08   #7
sniegotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 88
Re: Efaclar i wit C w kremach - joanno.t :)

Diorku, chyba chodzi ci o artykuly BASI a nie Beaty - to
dwie zupelnie rozne osoby!!!! Basia jest biotechnologiem i
specjalistka w zakresie skladu kremow i innych mazidel. Jej
wiedza jest dla mnie prawdziwym skarbem. Kiedy kosmetyczki
polecaly do pielegnacji twarzy kosmetyki z zawartoscia
alkoholu denat (nawet na poczatku na wizazu) ja juz dzieki
Basi wiedzialam, ze jest to zgubne dla problemowej i
wrazliwej skory. I odtad dzieki jej radom jest juz tylko
lepie
sniegotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-10-09, 16:18   #8
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Efaclar i wit C w kremach - joanno.t :)

A ja tylko dodam, że ta sama Basia (Olu, uprzedziłaś mnie, ), której artykuły tak polecasz, sama polecała serum z wit C - z zastrzeżeniem, że należy sobie robić porcje tylko na kilka dni (i przechowywać w odpowiednich warunkach), bo ta wit. jest bardzo nietrwała . Pewnie najlepiej by było robić sobie takie serum codziennie, wtedy mamy pewność, że mamy pełnowartościowy produkt.
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 16:21   #9
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: Efaclar i wit C w kremach - joanno.t :)

tak ten artykuł jest autorstwa pani Barbary Kwiatkowskiej - przepraszam za pomyłkę .
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 16:26   #10
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Efaclar i wit C w kremach - joanno.t :)

Mgiełka napisał(a):
> z zastrzeżeniem, że należy sobie robić porcje tylko na kilka dni (i przechowywać w odpowiednich warunkach), bo ta wit. jest bardzo nietrwała .

W ciemności i chłodzie, lodówce znaczy
Basia Kwiatkowska sama używa tego serum od dłuższego czasu A w przypadku koncernów kosmetycznych problemem było ustablilizowanie utleniajacej sie wit.C w kremie, który ma minimum rok ważności, tak, żeby do końca tejże ważności witamina była. Robiąc serum na bieżąco w domu nie mamy tych problemów

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-10, 08:50   #11
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Re: Efaclar i wit C w kremach - podpowiedzcie proszę!

Kochane!
Przepraszam, że dopiero dziś, się odzywam ale wczoraj nie miałam mozliwości korzystania z sieci.
Po pierwsze bardzo dziękuję za wszystkie głosy. wyciągnęłam już wnioski. Piszę co postanowiłam: Kwasy nadal będę używać, wiem o ich dobroczynnym wpływie na moją cerę, zdążyłam już zauwazyć. Wit. C w kremie: chyba poczekam do letnich miesięcy, gdy słońce wysoko a kremy z kwasami stoją na pólce nie używane.
Jeśli zaś chodzi o serum Basi z wit. C to wyszperałąm wszelkie info na wizażu poświęcone tej sprawie. I wiem, że nalezy je robić w malutkich ilościach (Basia podaje proporcje, które moga starczyć na ok 2 tyg), butelka z ciemnego szkła, najlepiej trzymać w lodówce. Znalazłam też wypowiedź Basi, ze serum to można stosowac na dzień, na to kładąc krem z filtrem a na noc krem z kwasami.
Jeszcze raz Wam serdecznie dziękuję Joanna
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.