Sterydy a choroby skórne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-28, 13:11   #1
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398

Sterydy a choroby skórne


Mam bardzo wazne pytanie dotczące sterydów w postaci kremów i maści.Chodzi tu dokładnie o Cutivate.Czy ktoś wie jakie są reakcje niepożądane a jakie u was występowały(?).Dermatolog przepisał mi to ponieważ przesuszyłam sobie strasznie skóre w pewnych partiach twarzy(po tych wsztstkich specyfikach na pryszcze) i wyskochył rumień który w zaden sposób niechce zejść.Dziś mam zamiar zacząć to stosować ale się troche boję bo to w końcu maść sterydowa a moja skóra jest bardzo delikatna.

P.S.Nie dajcie się tym wszystkim producentom cudów na pryszcze bo te wszystkie maści i kremy mogą sprawić ze będziecie sie mogli nabawic tego co ja.Teraz wole juz mieć pryszcze niż te rumienie. Dzięki za odpowiedzi z góry i proszę o rade,buziaczki
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-28, 21:56   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Sterydy a choroby skórne

cutivate top bardzo silny steryd. można się po nim spodziewać nadkażeń bakteryjnych lub grzyniczych, rozszerzonych naczynek, zaniku, ścieńczenia skóry a nawet rozstępów- oczywiście w przypadku nadużycia.
jego (krótkotrwałe) stosowanie ma sens wyłącznie w alergiach.
(w leczeniu łuszczycy można go wykorzystywać właśnie ze zwględu na powodowanie "zniku skóry"- redukuje łuski, ale po odstawieniu można się spodziewać silnego nawrotu łuszczycy)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:46.