Składy - dobre polskie firmy? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-06, 18:33   #31
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Cytat:
Napisane przez kamaO
Który z preparatów dostępnych na polskim rynku ma "dobrą" zawartość witaminy C i A? Chodzi mi o kremy, nie o leki trądzikowe. Kiedyś Basia na Biochemii polecała RetiC i jego tańszy odpowiednik Garnier C (pomarańczowa tubka), tylko nie wiem czy jeszcze można je kupić
Active C La Roche Posay oraz Ystheal+ Avene
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 18:52   #32
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

[zainteresowal mnie olejek z Weledy,moze cos o tym ostatnim slyszalas?[/QUOTE]

Hexxana tu masz sklad olejku Weleda rozanego
http://www.weleda.de/Koerperpflege/K...ichtsoel.html#
bardzo go sobie chwalialm.

a tu masz z serii migdalowej
http://www.weleda.de/Koerperpflege/K...ichtsoel.html#
tego nie maialam i nie mam pojcia jaki jest.
nie wiem czy sie odrazu otworzy sklad , wiec musisz kliknac na Bestandteile
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 19:36   #33
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Jakie fajne składy mają te olejki! Ten pierwszy skład wygląda fantastycznie: olej z dzikiej róży, migdałowy, jojoba, wiesiołek, brzoskwinia. Super! Ile kosztuje takie cudo, jeżeli można wiedzieć?
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 22:56   #34
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Nan pytałaś o weledę, to link do sprawdzonej apteki http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...sort=2a&page=2
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 23:14   #35
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
[zainteresowal mnie olejek z Weledy,moze cos o tym ostatnim slyszalas?
Hexxana tu masz sklad olejku Weleda rozanego
http://www.weleda.de/Koerperpflege/K...ichtsoel.html#
bardzo go sobie chwalialm.

a tu masz z serii migdalowej
http://www.weleda.de/Koerperpflege/K...ichtsoel.html#
tego nie maialam i nie mam pojcia jaki jest.
nie wiem czy sie odrazu otworzy sklad , wiec musisz kliknac na Bestandteile[/QUOTE]


Slicznie Moniczko dziekuje

z AquaVitae robie zamowienia regularnie i bardzo jestem zadowolona,pelen profesjonalizm
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 23:27   #36
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Cytat:
Napisane przez nan
Jakie fajne składy mają te olejki! Ten pierwszy skład wygląda fantastycznie: olej z dzikiej róży, migdałowy, jojoba, wiesiołek, brzoskwinia. Super! Ile kosztuje takie cudo, jeżeli można wiedzieć?

W AquaVitae kosztuje 100ml 52,90 i na pewno kupie ten olejek,wiec jezeli bedziesz ciekawa opinii lub chcialabys probke Nan to chetnie sluze pomoca
i jeszcze raz BIG CMOK dla Moniki za info

a powiedz mi jeszcze Moniko jak ma sie cena Weledy w Niemczech do tej w PL?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 08:26   #37
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Cytat:
Napisane przez nan
Active C La Roche Posay oraz Ystheal+ Avene
Dzięki Nan
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-07, 11:22   #38
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Cytat:
Napisane przez Hexxana
W AquaVitae kosztuje 100ml 52,90 i na pewno kupie ten olejek,wiec jezeli bedziesz ciekawa opinii lub chcialabys probke Nan to chetnie sluze pomoca
i jeszcze raz BIG CMOK dla Moniki za info

a powiedz mi jeszcze Moniko jak ma sie cena Weledy w Niemczech do tej w PL?
Hexxana, jak miło, że o mnie pomyślałaś! Chętnie wypróbuję, bo wciąż szukam czegoś, co mi nawilży skórę wyschniętą na wiór. Strach pomyśleć, co moja skóra zacznie wyprawiać, jak przyjdzie prawdziwa zima i mróz - teraz siedzę w biurze ze ściągniętą gębą, a używam na noc kremu ekstratłustego, a na dzień stosuję dwa kremy (w tym jeden z filtrem, sprawiający wrażenie nawilżającego).
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 11:34   #39
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

W AquaVitae mają olejek z serii różanej, ale do ciała, tego do twarzy nie mają, chyba że się coś zmieniło. a nie wiem ?

Ten do ciała ma moja mama, bardzo sobie chwali, mam zamiar sobie trochę odlac od niej i wypróbować
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 18:52   #40
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Cytat:
Napisane przez Hexxana
W AquaVitae kosztuje 100ml 52,90 i na pewno kupie ten olejek,wiec jezeli bedziesz ciekawa opinii lub chcialabys probke Nan to chetnie sluze pomoca
i jeszcze raz BIG CMOK dla Moniki za info

a powiedz mi jeszcze Moniko jak ma sie cena Weledy w Niemczech do tej w PL?

Jak cena jest w Pl to nie mam pojecia, ale za te kapsulki olejku rozanego dalam w Rossmannie 15,50€, a ile kosztuje ten migdalowy to nie wiem, nie zwracalam nigdy na niego uwagi. A olejek jest naprawde fajny. Jest tam 30 kapsulek. Producent zaleca uzywac jako 14-to dniowa kuracje gdy cera jest zniszczona, a potem raz na tydzien zeby utrzymac ja w dobrym stanie. Nie musze pisac, ze olejek slicznie pachnie. Mnie ten zapach zawsze odprezal.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 18:55   #41
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Cytat:
Napisane przez nan
Jakie fajne składy mają te olejki! Ten pierwszy skład wygląda fantastycznie: olej z dzikiej róży, migdałowy, jojoba, wiesiołek, brzoskwinia. Super! Ile kosztuje takie cudo, jeżeli można wiedzieć?

No super i to nazywam "natura", a nie te produkty od Polleny Aromy hihihi. Cena to jak pisalam Hexxanie za rozany zaplacilam 15,50€, migdalowego nie mialam i nigdy mnie tak konkretnie nie zainteresowal, zeby sie cenie blizej przyjrzec, ale jest chyba tanszy i w butelce, a ja wole te jednorazowe kapsulki
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-07, 20:05   #42
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

migdalowy olejek Weledy do twarzy kosztuje jakich 9-12 euro w zaleznosci od tego gdzie go kupic (w drogerii taniej, w aptece drozej). Zastanawialam sie nad nim dlugo, ale w Niemczech mozna kupic tloczony na zimno olej migdalowy za duzo nizsza cene (konkretnie 3-4 euro za 100 ml) wiec wybralam to drugie rozwiazanie .
Co do kapsulek rozanych to osobiscie polecam Alverde, ponoc (wg recenzji na KW) mozna je kupic na allegro.
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=9469

Edytowane przez asinek
Czas edycji: 2005-12-07 o 20:29
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 20:18   #43
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

A ja właśnie sporządziłam miksturę z oleju sezamowego (100 ml) i aż 25 kropli olejku paczulowego, bo olej sezamowy pachnie, hmmm tak sobie i nie dało się zabić tego zapachu mniejszą ilością. Jutro się będę tym rano smarować i zdam relację, czy oparszałam, czy nie

Wciąż jeszcze czuć ten sezam

Moniczko, ja się nie upieram przy samych naturalnych kosmetykach . Nie jestem ortodoksyjna pod tym względem, traktuję je raczej jako dodatek. Mam piekielnie suchą skórę, więc nic mnie nie zapycha. Zwracam natomiast uwagę, by składy były krótkie, czy producent nie ściemnia, chwaląc się jakimś składnikiem, podczas gdy ze składu wynika, że dawka jest homeopatyczna (zdarza się, że w ogóle go tam nie ma). Unikam też ewidentnie szkodliwych składników takich jak poliakrylamid, czy ftalany.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 20:29   #44
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Cytat:
Napisane przez nan

Wciąż jeszcze czuć ten sezam
A ostrzegalam
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=85525
Moze chociaz TZ bedzie chcial Cie zjesc
25 kropli to duzo, zeby Cie nie poparzylo!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 21:13   #45
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
A ostrzegalam
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=85525
Moze chociaz TZ bedzie chcial Cie zjesc
25 kropli to duzo, zeby Cie nie poparzylo!
Wiem, pamiętam Wszystko dlatego, że chciałam zaoszczędzić
Ponoć na 100 ml oleju standardowo daje się 20 kropli, ale specjalnie wybrałam jeden z tych mocniej pachnących i jednocześnie dobrze tolerowanych. Cynamonowy w takiej ilości zeżarłby mnie pewnie żywcem

Czy ktoś wie, czy olej kukurydziany też tak śmierdzi? Bo potem chcę się zasadzić właśnie na kukurydziany, też jest dobry do suchej skóry. A jak dostanę premię, to zaszaleję i kupię sobie ten wymarzony z orzechów laskowych
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 21:15   #46
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Cytat:
Napisane przez nan
A ja właśnie sporządziłam miksturę z oleju sezamowego (100 ml) i aż 25 kropli olejku paczulowego, bo olej sezamowy pachnie, hmmm tak sobie i nie dało się zabić tego zapachu mniejszą ilością. Jutro się będę tym rano smarować i zdam relację, czy oparszałam, czy nie

Wciąż jeszcze czuć ten sezam

Moniczko, ja się nie upieram przy samych naturalnych kosmetykach . Nie jestem ortodoksyjna pod tym względem, traktuję je raczej jako dodatek. Mam piekielnie suchą skórę, więc nic mnie nie zapycha. Zwracam natomiast uwagę, by składy były krótkie, czy producent nie ściemnia, chwaląc się jakimś składnikiem, podczas gdy ze składu wynika, że dawka jest homeopatyczna (zdarza się, że w ogóle go tam nie ma). Unikam też ewidentnie szkodliwych składników takich jak poliakrylamid, czy ftalany.
Hmmm ftalany powiadasz? Jeszcze o nich nic nie slyszalam, o polyacrylamidzie wiem, ale te ftalany nic mi sie o uszy nie obilo. Mozesz mi cis wiecej naskrobac? I jak sie te ftalany chemicznie nazywaja, zebym umiala je znalezsc w skladzie.
Ja tez sie az tak bardzo natury nie umieram. mam kosmetyki do ciala te zwykle napakowane chemia, ale zauwazylam ze od kiedy uzywam kosmetykow naturalnych do twarzy to ma sie ona lepiej. Owszem jeden czy dwa skladniki chemiczne to nie tragedia, ale jak podalas mi sklad tej oliwki od Pollena Aroma to sie za glowe zlapalam, pelno PEG i parabeny o innych nie bede wspominac, a firma sie reklamuje jako naturalna.

asinek mam te kapsulki z dm-u i jedynie co mnie do nich przekonuje to witaminki , ktorych w Weledzie nie ma, poza tym jak patrzy sie na sklad to chyba Weleda ma ladniejszy, a i pachnie lepiej niz te z dm-u. Dzialanie na skorze takie samo dla mnie. Kremu juz na to nie nakladam.
A olejek migdalowy to nie bylo olejke migdalowy w srodku. Tam jest chyba jeszcze jakis dodatkowo. Ja mialam olejek migdalowy od Grüne Erde i jakos samego na skore nie mogalm polozyc, za ciezki mi sie wydawal. uzywalam go jako dodatek do kapieli dla mnie i synka.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 21:26   #47
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
asinek mam te kapsulki z dm-u i jedynie co mnie do nich przekonuje to witaminki , ktorych w Weledzie nie ma, poza tym jak patrzy sie na sklad to chyba Weleda ma ladniejszy, a i pachnie lepiej niz te z dm-u. Dzialanie na skorze takie samo dla mnie. Kremu juz na to nie nakladam..
ja tam wielkich roznic w skladach nie widze, prawie wsio to samo, tylko rozne roze maja (dm canine, weleda moschata). no i te witaminy. No i dm nie ma alkoholu benzylowego, ale tego i w weledzie duzo nie bedzie bo to skaldnik perfumy. cena dm jednak bardziej mi sie podoba.
Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
A olejek migdalowy to nie bylo olejke migdalowy w srodku. Tam jest chyba jeszcze jakis dodatkowo. Ja mialam olejek migdalowy od Grüne Erde i jakos samego na skore nie mogalm polozyc, za ciezki mi sie wydawal. uzywalam go jako dodatek do kapieli dla mnie i synka.
Owszem, Weledowy olejek migdalowy w skladzie ma: Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Prunus Domestica (Plum) Kernel Oil, Prunus Spinosa Flower Extract.
Nie sadze by byl "lzejszy" od czystego migdalowego ;-). Ale w srodku nie ma nic co by usprawiedliwialo wysoka cene. Moim zdaniem oczywiscie .
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 21:28   #48
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Ftalany nazywają się w INCI "phtalate". Basia pisała kiedyś o nich na Biochemii. Są dopuszczone do stosowania w kosmetykach, ale w ograniczonych ilościach.

Zgadzam się całkowicie, że Pollena Aroma przesadza z reklamowaniem się jako firma "naturalna". Podobnie zresztą jak L'Occitane. Kiedyś przejrzałam sobie dokładnie ich składy i miałam ochotę turlać się ze śmiechu jak kręgiel. Chemia, chemia i jeszcze raz chemia plus poliakrylamid na dokładkę w prawie wszystkich produktach ze słynnej serii Karite (to 100% nawiasem mówiąc jest rafinowane, więc nie tak skuteczne, jak wiadomo).
Basia pisała też kiedyś o naturalnych kosmetykach na Biochemii, tak ogólnie. Bardzo ciekawe to było.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 08:53   #49
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Obiecałam zdać relację z użycia oleju sezamowego z paczulą . Nie oparszałam, nie spaliło mnie Olej ma bardzo dobrą konsystencję, taką nie za ciężką i nie za lekką. Końska dawka paczuli sprawia, że wonieję nią intensywnie niczym król Herod u Gravesa.
Jestem ciekawa efektów długofalowych
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-08, 08:59   #50
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Cytat:
Napisane przez asinek
ja tam wielkich roznic w skladach nie widze, prawie wsio to samo, tylko rozne roze maja (dm canine, weleda moschata). no i te witaminy. No i dm nie ma alkoholu benzylowego, ale tego i w weledzie duzo nie bedzie bo to skaldnik perfumy. cena dm jednak bardziej mi sie podoba.

Owszem, Weledowy olejek migdalowy w skladzie ma: Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Prunus Domestica (Plum) Kernel Oil, Prunus Spinosa Flower Extract.
Nie sadze by byl "lzejszy" od czystego migdalowego ;-). Ale w srodku nie ma nic co by usprawiedliwialo wysoka cene. Moim zdaniem oczywiscie .

Wlasciwie to masz racje asinek. przejzalam dokladnie sklad i za duzych roznic nie ma, zeby nie powiedziec to samo. W stosowaniu odczuwam je tam samo, chodz Weleda przyjemniej pachnie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 11:12   #51
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Cool Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Dzięki Nanuś za namiar na Hebe-błyskawiczny kontakt, miła obsługa i gratiski
Wreszcie nasycę się Femi

Cytat:
Napisane przez nan
Bardzo dobre opinie ma krem pod oczy Flos-Leku z witaminą C. Osobiście nie stosowałam, ale to co piszą dziewczyny brzmi zachęcająco i kiedyś się pewnie skuszę. Ja w ogóle bardzo rzadko używam kremów specjalnie pod oczy - zwykle działają dużo mniej intensywnie niż kremy do twarzy, więc można je sobie darować, o ile nie ma się hiperwrażliwej skóry. Poza tym wiesz, co zauważyłam? Kiedyś jak używałam kremów pod oczy i do twarzy często robiły mi się stany zapalne blisko kości policzkowych. Jak zaprzestałam stosowania kremów pod oczy, po jakimś czasie problem przestał się pojawiać. Myślę sobie, że te kremy się mieszały ze sobą w tym miejscu i to było dla skóry za dużo.
Osobiście bardzo doceniam rodzimych producentów: lubię Dermikę, Pollenę-Aromę, Fitomed, Oceanica.
Femi można kupić tu:
http://www.mydlarnia-hebe.pl/?k=home
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 10:56   #52
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Chciałabym kupić kosmetyki do cery naczynkowej z Flos Leku i przeciwzmzrszczkowe, ale nie wiem, czy one są dobre, do tej pory kupowałam kremy Eris forte 25, ale przeczytałam wiele negatywnych opini na ich temat, zupełnie nie znam się na składzie kremów, a nie chcę kupować złago kremu, który na dodatek jest pięć razy droższy
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 13:09   #53
singielka1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar singielka1
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 413
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

nan- a Ty te oleje z tego sklepu dla wegetarian to smarujesz nimi skórę? Bo one są chyba do smażenia i do jedzenia... one mają jakiś zapach? Sprawdzają się? Baardzo prosiłabym Cię o odpowiedz
singielka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 12:08   #54
alverde
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 10
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Hexxana -Mam pytanie Nan do Ciebie,poniewaz piszesz,ze obawiasz sie,ze oleje do masazu z Polleny Aromy sa rafinowane wiec jaki bylby najlepszy?.......i zainteresowal mnie olejek z Weledy,moze cos o tym ostatnim slyszalas?

Juz od kilku dobych lat uzywam produktow tej firmy WELEDA. n.p. kremu pod oczy nie polecam, bo z Alverde jest du...zo lepszy.Szampon kasztanowy z Weledy,tez maly niewypal. Pasta do zebow - rewelacja
Olejki czy balsamy do opalania maja rewelacyjne.
Weleda Sanddorn-pflegeoel - cos wspanialego. Uzywam go po kapieli zamiast jakiegokolwiek balsamu.Co tu duzo pisac - jest wspanialy.
Rowniez rewelacja jest lawendowy czy rozany, jesli taki zapach komus odpowiada.
Uzywam czesto rowniez olekjku Arnika do masazu - i nie tylko. Okazalo sie, ze jest to wspaniale lekarstwo na bolace sciegna. Czesto mam sforsowane sciegna i nie potrzebuje juz lekarza, zawsze mam w poblizu Arnika oel- wsmarowac i poczekac. Zapalenia ani bolu nie ma po kilku godzinach.
Zreszta, jesli ktos chcialby wiecej wiedziec, to chetnie odpowiem.
Welede i alverde uzywam od bardzo dawna i chetnie sluze doswiadczeniam. n.p. Sole-zahncreme, jako "peeling" na zabki po kawie.Warunek-pasta jest z sola i tzreba, to wytrzymac.

A propos pytania Hexxany - Welede znam i goraco polecam.


Pozdrawiam
alverde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 15:51   #55
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Polecasz obydwa olejki Weledy?
A czy ten,ktory jest do ciala moznaby tez uzyc do twarzy?
Pytam sie profilaktycznie poniewaz dobralam sobie juz pielegnacje do twarzy i ciala,poza tym nareszscie zbliza sie wiosna ale na zime mysle ze bylby w sam raz
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 12:31   #56
marghot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 239
GG do marghot
Dot.: Składy - dobre polskie firmy?

Cytat:
Napisane przez nan
Oj Złośnico - to bardziej niestety zależy od produktu, a mniej od firmy. Pani Eris np. uwielbia pakować do swoich kosmetyków polyacrylamide, zapychacze pakują wszyscy. Osobiście uważam, że najlepsze składy ma firma Femi, tylko że niestety nie spotkałam jeszcze sklepu, w którym możnaby te produkty kupić. Oni też niestety popisali się końską dawką poliakrylamidu w dwóch swoich produktach. Do tematu jeszcze wrócę, teraz idę na obiad.

a których specyfików fEMI NIE POLECASZ?
marghot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 15:44   #57
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Tanie, polskie, nieznane: dobre?

Odświeżam temat, nie lubię zakładać nowego
Drogie Wizażanki, jakie są Wasze hity polskich firm? Chodzi mi o tanie specyfiki z dobrymi składami (konserwanty wybaczę, byle by nie była to sama chemia). Lubię hydrolaty, sera itd., ale czasem jest to męczące i mam ochotę na gotowca w ładnym opakowaniu, który nie zrujnuje mi kieszeni, lekko nawilży, nie zapcha i trochę podleczy syfki.
Mam mieszaną, zanieczyszczoną cerę.
Przejrzałam dokładnie KWC i znalazłam parę serii, które mają dosyć mało opinii, bo są trudno dostępne i nie mają żadnej reklamy. Można je złowić w aptekach, sklepach zielarskich i internetowych.
Najbardziej intryguje mnie seria Best, Herba Studio i Mincer, Young Medical (tutaj nie widziałam składu, więc równie dobrze to może być pic na wodę, sama chemia) i żele Flos-leku (aloesowy, szałwiowy).
Przyznam, że skusiłam się na tonik i krem pichtowy (ach ten polyakramid), jestem po pierwszej aplikacji.
Macie jakieś wypróbowane, rodzime kremy za 10zł?
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.