czy musze zalożyć firmę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-15, 17:55   #1
rebelian8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 397

czy musze zalożyć firmę?


a może któraś z Was się orientuje..

jeśli wykonuję pazury w domu- traktuje to jako praca dodatkowa - to czy muszę założyć firmę?
czy mogę się jakoś reklamować... jeżeli nie mam własnej działalności gosp. ?

nie chce problemuw w us?

to jak to wlasciwie jest??????
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324024

KOMENTUJCIE!!!


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=326071 zabawa fotografią i CS3


<ciach_reklama_ w_blogu>
rebelian8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 12:33   #2
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: czy musze zalożyć firmę?

Jeżeli ma być zgodnie z prawem to tak- musisz. Tu znajdziesz podstawy zakładania działalności: http://www.przepisnabiznes.pl/dziala...spodarcza.html . Na forum była już rozmowa o tym, jakie składki trzeba odprowadzać na ZUS itp... Wyszukiwarka nie gryzie. ;p
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 12:38   #3
rebelian8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 397
Dot.: czy musze zalożyć firmę?

może nie gryzie ale ja mam lenistwo wrodzone :P

no spoko ...zaczne weszyc i moze sie uda znalexc odpowiedzi.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324024

KOMENTUJCIE!!!


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=326071 zabawa fotografią i CS3


<ciach_reklama_ w_blogu>
rebelian8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 20:35   #4
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: czy musze zalożyć firmę?

Jeśli będziesz to robić w celach zarobkowych to lepiej założyć. Nie raz się zdarzały kontrole w domach i duże kary. Na początku radzę jednoosobową działalność gospodarczą, do załatwiania nie dużo... siedziba firmy w domu lub dojazd do klientki (tu odchodzi Ci odbiór sanepidu). Koszty na początku też nie duże, bo na początku pewnie będziesz miała obniżony zus.
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 20:25   #5
WuFu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Exclamation Dot.: czy musze zalożyć firmę?

Cytat:
Napisane przez madziulkaa Pokaż wiadomość
Jeśli będziesz to robić w celach zarobkowych to lepiej założyć. Nie raz się zdarzały kontrole w domach i duże kary. Na początku radzę jednoosobową działalność gospodarczą, do załatwiania nie dużo... siedziba firmy w domu lub dojazd do klientki (tu odchodzi Ci odbiór sanepidu). Koszty na początku też nie duże, bo na początku pewnie będziesz miała obniżony zus.

No właśnie... Jak to jest z tą siedzibą firmy.
Przeszukałam prawie całe forum i nieznalazłam stysfakcjonującej odpowiedzi.
Prowadziłam własna działalność (poddzierżawiłam miejsce w solarium) wtedy miałam adres taki jak to sloarium,sanepid brała na siebie właścicielka.
Ale... do czego zmierzam...
Zaszłam w ciążę, zawiesiłam działalność,urodziłam,pos złam na urlop macierzyński. No i teraz kończy mi sie już ten urlop. Chciałabym wrócić oczywiście do robienia paznokci, bo nie wyobrażam sobie żebym miała robić w życiu coś innego. Z racji tego że mam teraz maluszka wygodniej byłoby mi robić te paznokcie w domu lub dojerzdzac do klientek, ponieważ wtedy mam luźniejsze godziny pracy (przynajmniej póki mała nie podrośnie). No ale co z tym sanepidem? Mają te wymagania, niektóre naprawde śmieszne, bo po co komu wysokość pomieszczenia 2,5 m, osobne toalety dla personelu i klientów i bla bla bla takie tam różne. A niektóre z tych zasad są dla mnie niedoprzeskoczenia. Wiadomo przecież, że każdy po kursie zna zasady dezynfekcji i higieny, i każda szanująca się maniciurzystka chcąc miec stałe klientki bedzie ich przestrzegać.
No ale wróćmy do sedna sprawy.
Wiem, że istnieje coś takiego, że w adresie firmy wpisuje się "..." i wtedy sanepid nie ma prawa skontrolować. Tylko jak to jest tak dokładnie.I co to tam w tym adresie firmy trzeba wpisać? I czy trzeba jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy załatwiać?

Jeśli ktoś zna odpowiedż to bardzo proszę.
WuFu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 20:47   #6
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: czy musze zalożyć firmę?

Powiem Ci szczerze, że nie wiem dokładnie jak to jest. Jak zakładałam działalność to od razu na adres salonu. Gdzieniegdzie wypowiadają się dziewczyny, które właśnie tak pracują. Myślę, że najłatwiej będzie jak jak pójdziesz do odpowiedniej instytucji i się wypytasz...
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 20:51   #7
olkak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 48
Dot.: czy musze zalożyć firmę?

Pracując bez otwartej działalności po prostu pracujesz nielegalnie :/, przez jakiś czas to uchodzi na sucho, niektórym nawet całe życie .

Ja osobiście bym Ci poradziła żebyś jednak otwarła działalność, jak ja otwierałam były bardzo duże "zniżki" na zus przez pierwsze 2 lata, do tego możesz się postarać o dotacje lub kurs z urzędu pracy.

Wiele osób na to przymyka oczy ale to jest zwyczajnie nieuczciwe, przede wszystkim względem stylistek które muszą utrzymać się płacąc podatki i równocześnie konkurować ze stylistkami robiącymi "na czarno" po domach na badziewnych produktach.
olkak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-19, 21:37   #8
WuFu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: czy musze zalożyć firmę?

Helloł Wcale nie chcę pracować na czarno. Ja juz prowadze działalność tylko w tej chwili jest zawieszona z powodu urlopu macierzyńskiego. Chce ją wznowić i jak najbardziej zależy mi na tym żeby była legalna, bo muszę być gdzieś ubezpieczona. Chodzi mi tylko o to, żeby pozbyć sie sanepidu . A słyszałam, że jak w siedzibie firmy wpisze się "Cała polska" czy coś takiego, to ponoc sanepid nie może skontrolować, ponieważ klientka korzystająca z takich usług musi się godzić z tym,że nie wszystkie zasady są zachowane, ale za to ma np.taką wygode, że kosmetyczka przychodzi do jej domku, a ta w tym czasie może się zajmować swoim dzieckiem, czytać czy chocoiażby oglądac ulubiony serial.
No i właśnie nie wiem co to takiego tak dokladnie się tam wpisuje w tą siedzibe firmy.
WuFu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 22:16   #9
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: czy musze zalożyć firmę?

Wiesz co... to nie jest tak. Siedzibę firmy wpisujesz swój dom. Musisz mieć takie miejsce, gdzie będzie Ci przychodzić korespondencja itp. Ale się wypisuje dodatkowo jakieś oświadczenie, że usługi świadczysz u klientek. Nie masz kontroli sanepidu w domu, ale słyszałam, że mimo to idziesz ze swoimi manelami do sanepidu i tam Ci przeprowadzają kontrolę odchodzą Ci kwestie techniczne, budowlane itp.
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 22:37   #10
WuFu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: czy musze zalożyć firmę?

O wlaśnie kwestie "techniczne i budowlane" to właśnie jest najgorsze. Myślisz, że trzeba się zgłośić do sanepidu ze swoimi gadżetami? Na kontrole? Sprawdzą czy grzyba nie roznoszę. Hmm... Ale to chyba trzeba by się bylo co jakis czas wtedy zgłaszać. Bo tak to każdy na pierwszą wizyte przyszedłby z nowymi pilnikami i sterylnymi cążkami, a potem to już niekoniecznie takich używał przy klientkach.
Gdzie by tu znaleść taką informacje??
WuFu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 22:44   #11
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: czy musze zalożyć firmę?

Słyszałam, że dziewczyny tak latały do sanepidu... Dowiedz się najlepiej u samego źródła. Jak nie chcesz iść osobiście - zadzwoń. Każdy urząd ma swoją centralę informacyjną, a pracownicy muszą Ci udzielić tego typu informacji
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-23, 13:27   #12
Agnieszka1793
Raczkowanie
 
Avatar Agnieszka1793
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 33
Dot.: czy musze zalożyć firmę?

Cytat:
Napisane przez WuFu Pokaż wiadomość
Helloł Wcale nie chcę pracować na czarno. Ja juz prowadze działalność tylko w tej chwili jest zawieszona z powodu urlopu macierzyńskiego. Chce ją wznowić i jak najbardziej zależy mi na tym żeby była legalna, bo muszę być gdzieś ubezpieczona. Chodzi mi tylko o to, żeby pozbyć sie sanepidu . A słyszałam, że jak w siedzibie firmy wpisze się "Cała polska" czy coś takiego, to ponoc sanepid nie może skontrolować, ponieważ klientka korzystająca z takich usług musi się godzić z tym,że nie wszystkie zasady są zachowane, ale za to ma np.taką wygode, że kosmetyczka przychodzi do jej domku, a ta w tym czasie może się zajmować swoim dzieckiem, czytać czy chocoiażby oglądac ulubiony serial.
No i właśnie nie wiem co to takiego tak dokladnie się tam wpisuje w tą siedzibe firmy.
Nie wiem z jakiego jesteś miasta i jak jest u Ciebie(myślę że tak samo),ale ja byłam wczoraj w "sanepidzie" w Częstochowie i Pani mi wytłumaczyła że jeśli chcę dojeżdżać do klienta do ich to wcale nie obchodzi i nie muszę im nic zgłaszać.
Ja mam inny problem i może mi pomożecie: jak można się rozreklamować? Ja próbuje na razie ulotkami,ale nie powiem żeby było duże zainteresowanie.Znacie inne sposoby?Będę wdzięczna za rady.
Agnieszka1793 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 10:00   #13
WuFu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: czy musze zalożyć firmę?

Powiem Ci, że najbardziej sprawdzoną, najtańszą i w sumie najlepszą formą reklamy jest metoda "z ust do ust". Jeśli jesteś naprawdę dobra i na początek nie droga, to bardzo szybko się rozniesie. Ja zaczynałam od robienia paznokci szwagierkom i koleżankom, potem koleżankom koleżanek, a dzisiaj większość moich klientek jest dla mnie wogule obca. Dobre są też plakaty z mapką na słupach ogłoszeniowych i innych miejscach, wizytówki w salonach fryzjerskich.
WuFu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 21:40   #14
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: czy musze zalożyć firmę?

siedziba - to adres Twojego zamieszkania
napisz, że wykonujesz tylko objazdowo usługi, czyli świadczysz je jedynie w domu Klienta i tyle.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 22:06   #15
nukilla
Raczkowanie
 
Avatar nukilla
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 105
Dot.: czy musze zalożyć firmę?

Cytat:
Napisane przez WuFu Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że najbardziej sprawdzoną, najtańszą i w sumie najlepszą formą reklamy jest metoda "z ust do ust". Jeśli jesteś naprawdę dobra i na początek nie droga, to bardzo szybko się rozniesie. Ja zaczynałam od robienia paznokci szwagierkom i koleżankom, potem koleżankom koleżanek, a dzisiaj większość moich klientek jest dla mnie wogule obca. Dobre są też plakaty z mapką na słupach ogłoszeniowych i innych miejscach, wizytówki w salonach fryzjerskich.
hej!

ponieważ zabronione jest kopiowanie z tego forum, to wkleje tylko linki. tutaj możesz trochę poczytać o reklamie salonu stylizacji paznokci:

- http://forum.nailclubpro.pl/temat-Ja...jalne-klientki

- http://forum.nailclubpro.pl/temat-Google-Adwords

pozdrawiam
__________________
Instruktor i dystrybutor Nfu.Oh


MÓJ WĄTEK Z PAZURKAMI

MÓJ BLOG STYLIZACJI PAZNOKCI
nukilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 15:59   #16
blondevelveteen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 2
GG do blondevelveteen
Dot.: czy musze zalożyć firmę?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka1793 Pokaż wiadomość
Nie wiem z jakiego jesteś miasta i jak jest u Ciebie(myślę że tak samo),ale ja byłam wczoraj w "sanepidzie" w Częstochowie i Pani mi wytłumaczyła że jeśli chcę dojeżdżać do klienta do ich to wcale nie obchodzi i nie muszę im nic zgłaszać.
Ja mam inny problem i może mi pomożecie: jak można się rozreklamować? Ja próbuje na razie ulotkami,ale nie powiem żeby było duże zainteresowanie.Znacie inne sposoby?Będę wdzięczna za rady.
Witaj droga Agnieszko1793 ja mam pomysł na reklamę który sama mam zamiar wykorzystać a mianowicie robię fotki pazurków a później wywołuję i na odwrocie mając pieczątkę zostawiasz namiary na siebie..Widać jak wykonujesz swoją pracę i podane są namiary na Ciebie i do tego możesz dopisać cennik np markerem bo miejsca jest sporo na odwrocie fotki
__________________
blondevelveteen
blondevelveteen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.