wiotczenie skóry po odstawieniu hormonów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-18, 16:17   #1
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Question

wiotczenie skóry po odstawieniu hormonów?


Mam 26 lat, rok temu odstawiłam antykoncepcję hormonalną, liczyłam się z trądzikiem i łojotokiem i nie myliłam się, ale zauważyłam,że moja skóra, szczególnie na twarzy nagle straciła jędrność, stała się wiotka, nie wiem, czy to zahwiana równowaga po hormonach? czy zauważyłyście coś takiego u siebie? Może ten wątek powinien być na ginekologicznym, ale mam nadzieję, ze tu uzyskam jakieś porady, co robić z taką skórą, zastanawiałam się m.in. nad masażami kostkami lodu, ale nie wiem, czy to dobry pomysł, może jakieś kremy? albo gimnastyka buzi? pomóżcie, bo jestem załamana!
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 16:40   #2
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Red face Dot.: wiotczenie skóry po odstawieniu hormonów?

o rany.. co ja napisałam - zachwiana..
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 18:06   #3
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: wiotczenie skóry po odstawieniu hormonów?

hmm.. proszę was o jakieś rady, moż ektoś miał podobny problem, przeczytałam, że to może przez nagły spadek poziomu żenskich hormonów, na razie nie chcę wracać do tabletek, brałam je przez prawie 6 lat, zastanawiam się nad stosowaniem fitoestrogenów, czyli preparaty typu Soyfem, Menofen itp. może wyda się to dziwne w moim wieku, ale nic innego mi nie przychodzi do głowy, wiem, ż ete tabletki są dla kobiet w okresie menopauzy, ale u mnie też nagle spadł poziom estrogenów, zasada jest podobna, proszę, napiszcie, co o tym sądzicie!
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 22:10   #4
Rogatka32
Raczkowanie
 
Avatar Rogatka32
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 178
Dot.: wiotczenie skóry po odstawieniu hormonów?

Nie wydaje mi się, żeby to było powodem

łykam pigułki od 12 lat, głównie dlatego, że muszę, robiłam roczne przerwy i nie zaobserwowałam utraty jędrności, za to po przekroczeniu 30--stki skóra sama zwiotczała,,,teraz mam prawie 33 lata i duzy probleme z utrata jędrności, a pigułki biorę od 6 miesięcy. aale co Ci szkodzi zapytać gina jak to jest?może wachanie estrogenów, a konkretnie ich obinżenie ma tu jakieś znaczenie, ale mnie się nie wydaje. jestes młoda i Twój organizm sam produkuje hormony, na najwyższych obrotach teraz! ale gdybys zapytała lekarza i cos się dowiedziała, to daj znac, proszę, mnie ten problem tez jakby nie było dotyczy
Rogatka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 18:06   #5
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: wiotczenie skóry po odstawieniu hormonów?

podejrzewam odstawienie tabletek, bo na pewno spadł poziom estrogenów, ale u mnie to może być też spowodowane wahaniami wagi, zapytam przy okazji endykronologa, wybieram się do niego, bo wypadają mi włosy na dodatek
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 15:18   #6
Renateczka_24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: wiotczenie skóry po odstawieniu hormonów?

Sahira ja mam zamiar sprobowac te tabletki.....
estrogen u mnie jest tak niski ze niedlugo zamienie sie w faceta ....
schudlam po ciazy niemilosiernie...nawet nie zauwazylam kiedy tyle bylo obowiazkow i pracy ....padam z wyczerpania i czuje sie wlasnie jak kobieta w trakcie menopauzy.....ale zaczerpnelam troszke wiedzy juz na interesujace mnie tematy i jak narazie mam zamiar zaczac od tych suplementow poniewaz idealnie pasuja do mojej sytuacji .....

nawet badan sobie nie robilam ale jestem pewna ze moj typ to gesta a nawet andro genny ... jak najszybcjej trzeba kuracje rozpoczac ...
Renateczka_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 18:02   #7
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: wiotczenie skóry po odstawieniu hormonów?

O, widzę, że ktoś znalazł mój stary, zapomniany wątek.
Ja do hormonów nie wróciłam. Ale za to skóra wraca do normy. To był szok dla organizmu, ale chyba powoli sie wyrównuje. Tylko pozostał problem z włoskami nad górną wargą (na szczęście są delikatne)- więc może zbadam sobie jednak poziom hormonów.
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-30, 13:46   #8
Koczica81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdzieś tam ..
Wiadomości: 34
Dot.: wiotczenie skóry po odstawieniu hormonów?

Ja tez coś takiego zaobserwowałam , jak odstawiłam tabletki to po paru miesiącach skora na twarzy i piersi były takie lekko sflaczałe. Potem to sie ciutkę poprawiło. teraz to nie wiem jak by wyglądało bo musiałam wrócic do tabletek ze względu na nawracający trądzik ;[ .
Koczica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:52.