Najlepszy filtr ochronny Avene - sonda - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Który z filtrów ochronnych Avene uważasz za najlepszy?
Creme Ecran Extreme SPF 60B-60A - mineralny 1 1,11%
Creme Ecran Extreme SPF 50 - mineralny 1 1,11%
Creme zones sensibles, Tres haute protection SPF 50 - mineralny 2 2,22%
Creme Ultra Houte Protection SPF 50 (krem z ultra wysoką ochroną przeciwsłoneczną) 9 10,00%
Ultra High Protection Tinted Cream SPF 50 (Koloryzujący z ultra wysoką ochroną przeciwsłoneczną) 2 2,22%
Ultra High Protection Emulsion SPF 50 (emulsja z ultra wysoką ochroną przeciwsłoneczną) 25 27,78%
Ultra High Protection Lotion SPF 50 (mleczko do ciała z ultra wysoką ochroną przeciwsłoneczną) 27 30,00%
Very High Protection Lotion SPF 40 (mleczko z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną) 6 6,67%
Very High Protection Spray SPF 40 (spray z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną) 3 3,33%
Very High Protection Spray SPF 40 (spray z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną) 4 4,44%
Inny filtr ochronny firmy Avene, którego nie wymieniłam 10 11,11%
Głosujący: 90. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-19, 13:46   #31
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Najlepszy filtr ochronny Avene - sonda

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość

To mnie oświeciłaś Contax. Bo miałam lecieć do apteki właśnie po spray....
Jeżeli spray świeci się najmocniej i słabo nawilża (a odkąd nawilżam swoją buźkę mocniej to mniej mi się przetłuszcza) to wolę jednak nie ryzykować

Hmmm... to teraz muszę poszukać w aptekach mleczka.
Dziękuję Contax za radę... znowu mi pomogłaś
SiS obawiam się, że byś się tylko przeleciała do apteki i nic nie kupiła. Na razie nie ma filtrów Avene, bo zeszłoroczne zapasy w większości aptek się skończyły już późną jesinią. Nowe dostawy będą niedługo, bo na przelomie marca i kwietnia.

Co do sprayu to w zeszłym roku nie było próbek. Jednak jak masz inne to najpierw potestuj to co masz, a później kup sobie już wypróbowany filtr.
Co do nawilżenia to jest to kwestia bardzo indywidualna. Mnie spray nie przesuszał. Poza tym w lato i tak potrzeba mniej nawilżenia. Reasumując spray wcale nie jest zły i używam go naprzemiennie z innymi Avenkami.
Generalnie wszystkie filtry Avene są klajstrowate, co niestety w lato jest uciążliwe.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 13:55   #32
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Najlepszy filtr ochronny Avene - sonda

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
SiS obawiam się, że byś się tylko przeleciała do apteki i nic nie kupiła. Na razie nie ma filtrów Avene, bo zeszłoroczne zapasy w większości aptek się skończyły już późną jesinią. Nowe dostawy będą niedługo, bo na przelomie marca i kwietnia.
to w Gdańsku jest chyba stosunkowo mało filtromaniaczek, bo ja filtry Avene kupuję bez problemu przez całą zimę czasami wyciągane z piwnicy, ale co tam, ważne, że są
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 15:08   #33
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Najlepszy filtr ochronny Avene - sonda

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość

To mnie oświeciłaś Contax. Bo miałam lecieć do apteki właśnie po spray....
Jeżeli spray świeci się najmocniej i słabo nawilża (a odkąd nawilżam swoją buźkę mocniej to mniej mi się przetłuszcza) to wolę jednak nie ryzykować

Hmmm... to teraz muszę poszukać w aptekach mleczka.
Dziękuję Contax za radę... znowu mi pomogłaś

Pamiętasz, pisałam Ci, że dobór filtrów to bardzo indywidualna sprawa. Ja lubię spray, bo u mnie dobrze się wchłania i tak bardzo się nie świeci.
Aha, jeszcze jedno: lepiej testuj wszystko na twarzy. Mnie potrafi się filtr wchłonąć w ręce błyskawicznie, a na twarzy czeka i czeka nie wiadomo na co.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 15:24   #34
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Najlepszy filtr ochronny Avene - sonda

Kliknęłam emulsję 50+, chociaż trudno powiedzieć, żebym ją lubiła. Ale spośród testowanych filtrów Avene - czyli emulsja, krem, mleczko i spray - emulsja jest dla mnie, powiedzmy, najbardziej znośna. Wszystkie Avene kleją się na mnie strasznie, musze nakładaą tony pudru i skrobii, co owocuje pięknymi kluchami. Doceniam brak alkoholu i właściwości nawilżające. Niezły jest też barwiony krem mineralny do stref wrażliwych, chociaż kolor dosć dziwny, no i nie wchłania sie, ale mineralne tak mają, cóż.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 15:44   #35
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Najlepszy filtr ochronny Avene - sonda

Ja się polubiłam z Avenkami, szczególnie dlatego, że nie mają alkoholu i mogłam je nakładac dzień po Atredermie.
Zresztą zaobserwowałam pewną rzecz: na początku wydawały mi się takie gęste i nie do wsmarowania. Potem, im dłużej ich używałam, tym lepiej mi się je używało. Ostatnio używałam filtra, który kiedyś lubiłam: spray Biodermy. I teraz za nic nie mogłam tego spray wsmarować, gdzieś mi leciał po twarzy, zamiast dać się wsmarować.
Trochę poeksperymentowałam z filtrami i widzę, że niektóre te o cięższej konstystencji jest mi łatwiej wsmarować, niż te leciutkie. Bo tę cięższe się po jakimś czasie da wsmarować, a te lekkie mi się mażą po twarzy.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 16:37   #36
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Najlepszy filtr ochronny Avene - sonda

Wróciłam już do domku

Dziękuję za wasze uwagi
Udało mi się kupić filtr Avene- mleczko w takiej aptece obok szpitala, ale tak raczej na odludziu Poznania, bo w innych aptekach już dawno avenek nie mieli.
Czyli wniosek jest jeden- filtr łatwiej dostać tam gdzie kręci się mniej ludzi

I wyobraźcie sobie, że za 57zł dostałam właśnie mleczko i jakieś produkty dodatkowe- taki zestaw. Jest tam woda w spreju, próbka bronzera i kremu 50+ (miło bo akurat próbki kremu nie miałam tylko emulsji i mleczka).
Całkiem fajnie bo nie liczyłam na prezenty

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Co do nawilżenia to jest to kwestia bardzo indywidualna. Mnie spray nie przesuszał. Poza tym w lato i tak potrzeba mniej nawilżenia. Reasumując spray wcale nie jest zły i używam go naprzemiennie z innymi Avenkami.
Generalnie wszystkie filtry Avene są klajstrowate, co niestety w lato jest uciążliwe.
Prawda, latem u mnie nawet żel nawilżający na twarzy był jakby cieżkawy... no i skóra aż tak się nie wysusza jak zimą, więc myślę że mnie też będzie odpowiadać spray na wyższe temp. bardziej niz mleczko.
Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Pamiętasz, pisałam Ci, że dobór filtrów to bardzo indywidualna sprawa. Ja lubię spray, bo u mnie dobrze się wchłania i tak bardzo się nie świeci.
Aha, jeszcze jedno: lepiej testuj wszystko na twarzy. Mnie potrafi się filtr wchłonąć w ręce błyskawicznie, a na twarzy czeka i czeka nie wiadomo na co.
Pamiętam Gdyby nie Ty i inne wizażanki to bym już dawno miała w domu nietrafiony filtr, a tak poszłam do różnych aptek i dostałam próbki (dokładnie 3 próbki, ale i tak nieźle jak na tę porę roku ).


Więc jednak postanowiłam mimo wszystko dokupić na upały spray, bo boję się, że mleczko będzie za ciężkie na wyższe temperatury.
Szkoda, że nigdzie nie można dostać jego próbki
Ale jednak go kupię
(nie ma to jak niezdecydowana baba jak ja )
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 16:34   #37
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Najlepszy filtr ochronny Avene - sonda

matko dziewczyny gdzie wy znajdujecie te probki avene?? u mnie nic nie ma!!

czy jest jakaś trona internetowa gdzie ewentualnie moznabyloby napisac prosbe o probki??
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-22, 11:44   #38
Sauvignon
Raczkowanie
 
Avatar Sauvignon
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 489
Dot.: Najlepszy filtr ochronny Avene - sonda

Mleczko Avene 40 (dzieciaczek) zmieniło formułę - "new fresh sensation" . Pierwszy raz nałożyłam dziś, z ciekawości - bo wykańczam jeszcze stare opakowanie. Na razie mogę powiedzieć, że na pewno bardziej płynna konsystencja, brak poprzedniego zapachu - a może tylko słabszy, bo tamten polubiłam i mogę nie wyczuwać. Chyba bieli bardziej... Ale jeszcze nie jest to definitywna opinia, może źle nałożyłam.
__________________

Sauvignon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 07:17   #39
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Najlepszy filtr ochronny Avene - sonda

Przymierzam się do Avene Cleance 40, czy ktoś tego używał?
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.