Dezynfekcja i higiena pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-06, 22:33   #1
ena20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 89
Exclamation

Dezynfekcja i higiena pracy


Dziewczyny i nie tylko, bo panów też tu widziałam. Powiedzcie mi kochani w jaki sposób i czym dezynfekujecie pilniki, szczoteczki, narzędzia, blaty itd. Ja mam swoje sposoby, ale chciałabym to z Wami skonsultować. Ostatnio hurtownia w której robię zakupy pokazała mi nowe produkty i teraz sama już nie wiem...
ena20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 22:45   #2
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: Dezynfekcja

Cytat:
Napisane przez ena20
Dziewczyny i nie tylko, bo panów też tu widziałam. Powiedzcie mi kochani w jaki sposób i czym dezynfekujecie pilniki, szczoteczki, narzędzia, blaty itd. Ja mam swoje sposoby, ale chciałabym to z Wami skonsultować. Ostatnio hurtownia w której robię zakupy pokazała mi nowe produkty i teraz sama już nie wiem...
pilniki jednorazowe, ewentualnie jeden dla klientki, mozna skinseptem lub nsi sanitize itp ale nie daja zbytnich efektow
patyczki jednorazowe
jesli uzywasz rzeczy metalowych to aldesane i sterylizacja najlepiej
ja szczoteczke tez w aldesanie e dezynfekuje
blat mozna skinseptem itp
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 22:51   #3
ena20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 89
Dot.: Dezynfekcja

Dzieki za odpowiedź, czekam na inne posty. Rozeznam się trochę.... Dla mnie dezynfekcja to podstawa, ale... mogę nie wiedzieć wielu rzeczy.
ena20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 16:09   #4
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Dezynfekcja

Eno nieladnie tak pytać a samej nie udzielać odpowiedzi.....

Przy pilnikach dezynfekcja to pic na wodę więc i tak każda klientka ma u mnie swoje pilniki i bloki - po zabiegu spryskiwane ( podobnie jak rączki, blat, krzesło, lampa, i wsyztsko inne) dla swietego spokoju . Przybory metalowe - o ile użyje( bo to raczej rzadko) moczone w jakims płynie- wytrzasnelam z pracy, dobry jest
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 21:21   #5
Robe
Raczkowanie
 
Avatar Robe
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szwajcaria -Zürich
Wiadomości: 139
GG do Robe Send a message via Skype™ to Robe
Higiena pracy to podstawa!

Wiele razy zdaza sie ze idac do kosmetyczki ,czy do stylistki itd.nie zwraca sie uwagi na to czy jest tam naprawde czysto.Salonik moze byc pierwsza klasa i bardzo zadbany, ale czy to wystarczy? Wiele razy mialam stycznosc z dziewczynami ,ktore robia pazurki w takich super salonach, na wlasne raczki zakladaja gumowe rekawiczki ,bo przeciez klientka mogla cos niemilego ze soba przyniesc , ale o klientke juz nie dbaja nie uzywaja plynu do dezynfekcji ,a nawet jesli to pracuja na pilnikach ktorych uzyly przy upiekszaniu poprzedniej klientki. Ja nie jestem super profesjonalistka ,ale moje klientki myja raczki mydelkiem dezynfekujacym,nastepnie pryskam jeszcze raczki Antysepticum ,rowniez ja robie to samo ze swoimi raczkami po mimo tego ze pracuje w rekawiczkach, moj stolik tez jest zdezynfekowany i kazde narzedzie pracy.Pilniki wszelkiego rodzaju dla kazdej klientki mam oddzielne.Jak wy to widzicie!?
__________________
. JAK NAZWAC SWOJ SALON
Robe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 20:51   #6
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Higiena pracy to podstawa!

Osobne pilniczki, dezynfekcja narzędzi i dłoni, porządek w miejscu pracy -
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 16:39   #7
k-a-s-i-e-n-k-a69
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4
Dot.: Higiena pracy to podstawa!

nie rozumiem(jestem poczatkujaca manikiurzystka) dla kazdej klientki macie nowe pilniki? znaczy te buffery,polerki i takie tam? i zwracaja wam sie koszty? ja jeszcze nie mam klientek (tylko znajomym na razie robie) wiec tylko szczotkuje szczoteczka pilniki. Zle robie?
k-a-s-i-e-n-k-a69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-19, 19:11   #8
zadziorna19
Raczkowanie
 
Avatar zadziorna19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: trzebnica
Wiadomości: 295
GG do zadziorna19
Dot.: Higiena pracy to podstawa!

Zgadzam sie w 100% z Robe... Byłam ostatnio u niby 2letniej doswiadczonej kobiety zrobic tipsy... i załuje ze nie wyszłam... pilniki zamiast czarne to białe od poscieranych wcześniej paznokci... rekawiczki??? chyba za drogie w sklepie... płyn do dezynfekcji?? raz czymś popryskała... kurcze chciało mi sie jechac na drugi koniec wrocławia do niby profesjonalistki... zresztą na necie same pozytywne komentarze... a tu taki zonk... nie wymagam zeby miała dla kazdej nowe ale zeby je czyściła... paznokcie akrylowe sa krzywe... tzn grube przy koncach takie kulki jakby... i zrobiła mi juz tak z 1mm odrostów?? tzn nie nałozyła przy samejskórce tykko dalej na płytce czy tak powinno byc??
__________________
Kobiety najbardziej wabi to co jest zakazane...

Motto: Nic tak nie smakuje, jak świadomość, że jest sie szczuplym...

zadziorna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 19:39   #9
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Higiena pracy to podstawa!

Cytat:
Napisane przez k-a-s-i-e-n-k-a69
nie rozumiem(jestem poczatkujaca manikiurzystka) dla kazdej klientki macie nowe pilniki? znaczy te buffery,polerki i takie tam?





Robisz masakrycznie zle
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 20:39   #10
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Higiena pracy to podstawa!

Zadziorna, ja wyszlabym od razu... ale nauczka na przyszlosc bo teraz ciezko plakac...
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 21:58   #11
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Higiena pracy to podstawa!

Cytat:
Napisane przez zadziorna19
Zgadzam sie w 100% z Robe... Byłam ostatnio u niby 2letniej doswiadczonej kobiety zrobic tipsy... i załuje ze nie wyszłam... pilniki zamiast czarne to białe od poscieranych wcześniej paznokci... rekawiczki??? chyba za drogie w sklepie... płyn do dezynfekcji?? raz czymś popryskała... kurcze chciało mi sie jechac na drugi koniec wrocławia do niby profesjonalistki... zresztą na necie same pozytywne komentarze... a tu taki zonk... nie wymagam zeby miała dla kazdej nowe ale zeby je czyściła... paznokcie akrylowe sa krzywe... tzn grube przy koncach takie kulki jakby... i zrobiła mi juz tak z 1mm odrostów?? tzn nie nałozyła przy samejskórce tykko dalej na płytce czy tak powinno byc??
Nie widziałam pilników tej pani, ale pilniki staja sie często białe od tego, ze sie zuzywaja, a nie od akrylu. Moga byc czysciutkie i wydezenfekowane, a dalej beda białe miejscami!
Dwa wiekszej części dezynfekcji klientka nie widzi, u mnie tez zobaczyłabys tylko psiku psiku na pinki, bo to ostatni etap i ten płyn wysycha mi w minute. Nie bede przeciez kazała klientce czekac 15 minut az mi płyn do dezynfekcji w pełni wyschnie i zakończy swoje działanie! Robie, to PRZED przyjście klientki.

Pracuje w rekawiczkach to fakt, ale nie jest to obowiązek (wg norm Sanepidu, a te w Polsce sa wyjatkowo rygorystyczne), przy robieniu tipsów.

Przy prawidłowym nałozeniu zelu, czy akrylu zostawia sie ok 1 mm odstepu. Nie wiem na czym polega, ze Twoje tipsy sa "krzywe", ale podejrzewam, ze to prawidłowo zbudowana krzywa C....co do grubości, to zgadzam sie- nie powinny byc grube, ale tez nie moga byc cieniukie bo sie złamia! Optymalna grubosc to grubośc 3-4 wizytówek złozonych razem.

Nie chce bys to co napisał odczuła jako atak na Ciebie, ale jest to rodzaj sprostowania, dla Ciebie i innych wizażanek- to, ze czegoś nie widziecie, albo, ze wydaje Wam sie, ze "tak bedzie lepiej" wcale nie oznacza, ze będzie lepiej.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-19, 22:04   #12
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Higiena pracy to podstawa!

Cytat:
Napisane przez Albertyna
Nie widziałam pilników tej pani, ale pilniki staja sie często białe od tego, ze sie zuzywaja, a nie od akrylu.
A może to były białe pilniczki...?
Lub te szare.....?

paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 21:42   #13
bklaudia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 110
Dot.: Higiena pracy to podstawa!

Higiena pracy to podstawa! kazdej,nawet super doswiadczonej stylistce moze zdazyc sie ZONK,chocby zajechanie pilnikiem na skorke...i co wtedy???? pilnik uzywany niewiadomo na kim moze spowodowac infekcje,ktora moze miec przykre konsekwencje.znam przyklad mojej kolezanki,ktorej w ten sposob wdarlo sie powazne chorobsko,dlugo leczyla swoje dlonie i ne zycze tego nikomu
CZYSTOSC,HIGIENA,DEZYNFEK CJA,ITP.JESTEM ZA!!!!!
bklaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 05:39   #14
zadziorna19
Raczkowanie
 
Avatar zadziorna19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: trzebnica
Wiadomości: 295
GG do zadziorna19
Dot.: Higiena pracy to podstawa!

Cytat:
Napisane przez Albertyna
Nie chce bys to co napisał odczuła jako atak na Ciebie, ale jest to rodzaj sprostowania, dla Ciebie i innych wizażanek- to, ze czegoś nie widziecie, albo, ze wydaje Wam sie, ze "tak bedzie lepiej" wcale nie oznacza, ze będzie lepiej.
nie nie odebrałam tego jako atak za grzecznie napisane na atak
z krzywizną to nie chodzi mi o c bo to chyba normalne ale o to ze maja takie krzywe zgrubienia tak jakby przy koncach akryl był krzywo położony... co do pilników to one były czorne, ale miały biały osad, juz przy dotknięciu sypał sie z pilnika... stąd moje stwierdzenie ze były nie wyczyszczone... dlaczego zostawia sie mniejsce przy nakładniu akrylu??? to wygląda jak odrosty zaraz po nałożeniu żelem zawsze miałam przy samym brzegu... teraz po 2 tygodniach mam juz masakryczne odrosty
__________________
Kobiety najbardziej wabi to co jest zakazane...

Motto: Nic tak nie smakuje, jak świadomość, że jest sie szczuplym...

zadziorna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 08:19   #15
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Higiena pracy to podstawa!

żeby nie zalać skórek i zapobiec zapowietrzeniom.
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 11:45   #16
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Smile Dot.: Higiena pracy to podstawa!

Ciesze sie, ze tak dobrze odebrałas moja wypowiedź

Z tą odległościa os ksórek, to jest tak jak napisała Agoosia- akryl i zel pawidłowo nałozony powinien byc ok 1mm od skórek aby zapobiec zapowietrzaniu sie. Jednak prawidowo nałozony żel, czy akryl powinien "schodzic" do skórek taka linia aby nie było wiadac "przejścia" miedzy naturalnym paznokciem, a masa.

A z pilnikami to masz 100% racji- jezli cos sie z nich od razu sypało, znaczy były brudne.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 21:25   #17
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Skaleczenie

Przepraszam bardzo jeśli temat się powtarza/umieściłam go w złej kategorii, ale jestem tutaj pierwszy dzień i się nie orientuję za bardzo.... Jednak byłabym wdzięczna za odpowiedź.
Byłam dziś pierwszy raz u kosmetyczki. Nie przemywała przy mnie narzędzi, może powinnam o to poprosić....... Podczas wycinania skórek skaleczyła mnie. Przemywała rankę wodą utlenioną, i to dość często, bo cały czas leciała krew. Potem zauważyłam, że narzędzie do wycinania skórek jedynie przetarła wacikiem, którym wcześniej przetarła mój skaleczony palec. Tak wyglądało odkażanie narzędzi..........
Dużo się słyszy o zakażeniach i różnych chorobach, którymi można zarazić się poprzez takie skaleczenie u kosmetyczki czy fryzjerki.......
Jak myślicie, co powinnam robić?
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 21:50   #18
karolka-bobasek
Zadomowienie
 
Avatar karolka-bobasek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 233
GG do karolka-bobasek
Dot.: Skaleczenie

hmmm, no teraz to nie wiem szczerze mowiac, niewiele mozesz teraz zrobic miejmy tylko nadzieje ze narzedzia byly wczesniej wysterylizowane, a to przecieranie wacikiem to tak tylko..
__________________
"Kto z miłości nigdy nie umarł nie potrafi żyć..."
karolka-bobasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 10:29   #19
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Skaleczenie

Ale ten wacik był wcześniej nasączony wodą utlenioną?
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-27, 17:40   #20
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Skaleczenie

Dezynfekcja narzędzi płynami zajmuje ok 15 minut, dlatego styliski maja juz wydezynfekowane narzędzia gotowe do pracy.
No chyba, ze Ty masz czas aby posiedziec i popatrzeć na to jak pilniki sie dezynfekuja.... Znakomita większośc pań- nie ma.
Cązki pewnie wacikiem tylko otarła, a potem je wydezenfekowała i wysterylizowała- tak powinna zrobic.
Niestety, jak juz wyżej napisałam oba procesy sa długotrwałe, dlatego nie wykonuje sie ich w obecności klientki- sterylizacja to kilka godzin


Jedyny bład tej pani to wytarcie "uzywanym" wacikiem cązek. Powinna zrobić to nowym, choc tak de facto, poza dobrym wrażeniem na klientce nic by to nie zmieniło, bo to narzedzie i tak powinno trafic do dezynfekcji i sterylizacji. Po zakończonym zabiegu....

Jezli po zabiegu u tej pani wystapiły jakies niepokojace objawy- skóra, bądź ręka bardzo cię boli, ranka źle sie goi, badź pojawiają sie jakieś zmiany na paznokciu udaj sie natychmiast do lekarza!
Jeżeli nic sie nie dzieje, potraktuj swoje skalecznie, tak jabys sie w domu zacięła kawałkiem papieru, lub przy goleniu nóg- maszynka.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 17:28   #21
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Skaleczenie

Dzięki dziewczyny w szczególności Albertyna Uspokoiłaś mnie
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 09:23   #22
abar18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 3 603
Dot.: Skaleczenie

witaj
a ja mam takie pytanie. Moja znajoma ktorej zakladalam tipsy mila na 2 paznokciach wydaje mi sie grzybice tzn. odchodzil jej paznokiec od płytki. Głupio mi odmowic załozenia, ale jeszcze bardziej boje sie zakażenia. Przy pracy mam zalozone rekawiczki, dezynfekowalam jej paznokcie plynem, ale boje sie czy nie moge przez to pozarazac innych pan. Pracowalam 2 pilinikami i blokiem i juz je odłozylam. Chiclalm sie dowiedziec co w tej sytuacji robic czy jej odmowic korekty nasteppnym razem czy pracowac na tych odlozonych pilnikach. Czy mozna zarazic sie czy inne osoby np pracując na tych samych pilnikach co u zakozaonej osoby bo przeciez mowicie ze dezynfekcja ich to pic na wode) ja nie poranilam skorek czy tm podobne ale i tak jestem przerazona
bardzo prosze o odpowiedz
abar18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 09:40   #23
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Skaleczenie

Jeśli paznokiec odchodzi od łożyska to niekoniecznie jest to grzybica.
Taki stan nazywamy onycholizą, która może być objawem chorób ale też efektem urazu mechanicznego.
Nie wiem, jak głęboko posunięta była, ale generalnie powinnaś poczekać, aż ona ustąpi, sama albo z pomocą lekarską a dopiero potem nakładać materiał. żel i akryl są twardsze od paznokcia, przy każdym nawet najmniejsszym urazie, zahaczniu tym pazurkiem onycholiza będzie się pogłębiać zamiast cofać.

Głupio Ci było odmówić założenia? Przy podejrzeniach grzybicy? Dziewczyno, nigdy więcej! Najpierw kieruj pacjentkę do dermatologa, potem zaproś z powrotem. Jeśli któraś klientka naprawdę będzie chora, to ryzykujesz przeniesienie choroby na resztę jej paznokci, na swoje, na inne klientki... no i może się też zdarzć, że ktoś rozsieje plotkę, że to Ty zarażasz grzybiicą czy innym cholerstwem.
A te pilniki których używałaś wyrzuciłabym od razu do kosza, a klientkę naprawdę skierowała do lekarza, żeby zbadać przyczynę odchodzenia paznokci, zwłaszcza że działo się to na kilku.

Paula pisała, że pic na wodę, bo ciężko jest dokładnie zdezynfekować pilnik, popatrz na jego strukturę.
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 09:45   #24
abar18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 3 603
Dot.: Skaleczenie

dzieki za odpowiedz.wiem ze nie powiennam byla jej nakladac tych zeli ale ja juz taka jestem ze nie potrafie odmowic. Masz racje-ryzyko przeniesiena jakiegos paskudztwa to powazna sprawa.
abar18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 09:59   #25
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Skaleczenie

Do mnie kiedyś trafiła klientka z grzybicą.
Do tego wszystkeigo ona te swoje paznokcie obgryzał
Oszczędzęopisu, jak wyglądałyjej paznokcie.
Żeb było śmieszniej, to była znajoma mojej mamy, a ja jej musiałam powiedieć, że powinna iść do dermatologa i ja jej nie mogę przedłużyć paznokci. Kobieta mnie prosiła, żebym jednak to zrobiła. I też było mi głupio, ale stanęło na moim. Tak też może się zdarzyć niestety.
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 11:45   #26
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: Dezynfekcja i higiena pracy

Ja tez wiele razy mialam taka sytuacje, ze musialam odmowic klientce. Zazwyczaj dlatego, ze pazurki byly za bardzo obgryzione. Niektore kobiety robia to cale zycie, a wtedy to juz prawie nic na opuszkach nie zostaje. Dwa razy mialam klientki z onycholiza, ktore przyszly do mnie aby zakamuflowac brzydki pazurek. Oczywiscie domawialam.
I jakis tydzien temu przyszla do mnie babka, ktora od 10 lat przykleja sobie paznokcie jak ja to mowie "z kiosku na super glue". Z naturalnych zostaly jej strzepki, normalnie takie jakby poszarpane resztki paznokci. Jednego prawie w ogole nie miala, tylko jakies zgrubienie w okolicy macierzy, a reszta to sama skora w miejscu gdzie powinno byc lozysko. Powiedziala, ze miala kiedys infekcje, pazurki byly zolto-zielone, ale samo ustapilo po jakims czasie. Do lekarza nie poszla, bo "po co to TYLKO PAZNOKCIE"
Oczywiscie odmowilam zalozenia i poslalam do lekarza. Powiem Wam, ze nie zdziwilabym sie gdyby olala moja rade i poszla do kiosku po nowa paczke.
Waznie jest zeby wiedziec kiedy powiedziec NIE dla dobra klientki, swojego wlasnego i reszty klientek.
__________________
I am WONDER WOMAN ...
I wonder where I left my keys
I wonder how I put on weight
I wonder where my money went
I often wonder why I wonder

kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.