Różowawy kolor skóry na twarzy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-28, 17:10   #1
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Post

Różowawy kolor skóry na twarzy.


Pewnie to jest głupie pytanie, ale...tak się zastanawiam skąd się bierze taki różowawy kolor cery? Na mojej szyi skóra ma odcień normalny tj. niewpadający w róż. A na twarzy różowawy, czego bardzo nie lubię. W dzieciństwie miałam skórę na twarzy i na szyi w tym samym kolorze, chciałabym tak znowu.

Czy to jest wina rozszerzonych naczynek? Czy jakiegoś, nie wiem, podrażnienia cery, uwrażliwienia? Skąd to się bierze, wiecie może?
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 17:39   #2
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: Różowawy kolor skóry na twarzy.

Delikatna skóra (wydelikacona niektórymi zabiegami), naczynka płytko umiejscowione? Ale to tylko moje skromne hipotezy
BTW jeśli dobrze to sobie wyobrażam i skóra nie jest podrażniona tylko po prostu ma taki odcień, to mnie się to bardzo podoba Moja przyjaciółka ma taki koloryt cery i dla mnie wygląda to bardzo ładnie. Skóra nie jest zszarzała, żółta tylko właśnie tak różowawa jak buzia dziecka
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 17:54   #3
Wila_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 38
Dot.: Różowawy kolor skóry na twarzy.

.

Edytowane przez Wila_
Czas edycji: 2008-11-11 o 18:08
Wila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 18:03   #4
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Różowawy kolor skóry na twarzy.

Joey tez tak mam a jak reka twarz potre czy materialem,czy wiatr bedzie czy cos to mam tak delikatna buzke ze jak pigi sie kolorek robi <lol2>
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 18:04   #5
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Różowawy kolor skóry na twarzy.

Ja tez mam inna skore na twarzy niz na reszcie ciala (zazdroszcze dziewczynom, ktore nie maja tego problemu!). Zawsze miala lekko rozowy kolor i opalala sie na czerwono w przeciwienstwie do zabrazowionego ciala. Mam gruba skore na twarzy, choc plytko unaczyniona i dosc wrazliwa. Odkad nie opalam jej, stosuje filtry i kwasy, buzia zblizyla sie mocno kolorytem do szyi - jest mleczna.

W makijazu stosuje jedynie pudry i korektory z domieszka zolci. Brazery rowniez tylko te, ktore maja zlocisty odcien (wystrzegam sie terrakot), gdyz zolte odcienie maskuja rozowy odcien buzki.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 18:22   #6
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Różowawy kolor skóry na twarzy.

Ja ,zanim zaczelam uzywac jakichkolwiek mocniejszych kosmetykow, mialam zblizony kolor szyi i twarzy (ocien tez sam, twarz zawsze lekko jasniejsza). Jednak odkad zastosowalam pierwszy raz kuracje acnedermem przez 3 miesiace moja twarz juz nie jest taka sama, mimo, ze nie uzywam zadnych kwasow od dobrych paru miesiecy. Rozowie sie tez zawsze po nalozeniu filtra. Nie mam pojecia od czego. Najbardziej bylo to widac po avence bialym lososiu. Dla mnie to czary mary.
Mimo wszystko z checia wrocilabym do swojego "zoltawego" odcienia.
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 18:32   #7
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Różowawy kolor skóry na twarzy.

Przy kwasach i dawniej silnych smarowidłach przeciwtrądzikowych moja skóra stała się cieńsza, delikatniejsza, zaróżowiona. Smaruję się czymś mocniejszym - jest bardziej zaróżowiona za dnia, słabszym - nieco mniej. Myślę, że rozwiązaniem byłoby odstawienie drażniących środków, smarowanie się czymś regenerującym/nawilżającym w zależności od potrzeb i po jakimś czasie skóra wróciłaby do normy. Pozostanę przy kwasach, bo twarz i tak muszę smarować podkładem
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-28, 18:40   #8
redangel
Raczkowanie
 
Avatar redangel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 283
GG do redangel
Dot.: Różowawy kolor skóry na twarzy.

ja tez mam rozowa skore na twarzy a szyje zoltawa, dziwnie to wyglada nieraz i nie lubie tego
redangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 20:41   #9
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Różowawy kolor skóry na twarzy.

No właśnie, ja też tak jak Agnieska zauważyłam, że to się nasila przy jakichś bardziej drażniących kosmetykach. Najlepiej chyba było, kiedy używałam kremu Biodermy P.O. Zinc, chyba będę musiała go znowu nabyć.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 21:50   #10
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Różowawy kolor skóry na twarzy.

Joey mi jedynie pomaga krem Bambino a co do kolorwki to sie zgdzam...musi byc cos z zoltym bo jak nie to nie ebde zbyt rewelacyjnie wygladac :/
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 22:23   #11
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Różowawy kolor skóry na twarzy.

Cytat:
Napisane przez Mary_Q
Joey mi jedynie pomaga krem Bambino a co do kolorwki to sie zgdzam...musi byc cos z zoltym bo jak nie to nie ebde zbyt rewelacyjnie wygladac :/
Ojj, Bambino nie znoszę Dla mnie jest zbyt tłusty
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 13:50   #12
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Różowawy kolor skóry na twarzy.

Też niestety mam ten problem z różowa twarzą Przez ponad 1,5 roku nie stosowałam zadnych kwasów ze względu na ciążę i karmienie. Teraz kończę laktację i robie maseczkę aspirynową, smaruje buziaka Effaclarem K i niestety różowość w pełni. Szyja oczywiście żółtawa. Nawet gdy nie stosowałam żadnych kwasów moja cera nie osiągnęła koloru szyi. To trochę wkurzające, zwłaszcza, ze Antek DP zaostrza ten problem naczynkowcem nie jestem, ale mam trochę rozszerzone naczynko koło nosa
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 13:53   #13
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Różowawy kolor skóry na twarzy.

Ehhh, zgłasza się kolejna - mam to samo.
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 14:18   #14
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Różowawy kolor skóry na twarzy.

Cytat:
Napisane przez anah
Też niestety mam ten problem z różowa twarzą Przez ponad 1,5 roku nie stosowałam zadnych kwasów ze względu na ciążę i karmienie. Teraz kończę laktację i robie maseczkę aspirynową, smaruje buziaka Effaclarem K i niestety różowość w pełni. Szyja oczywiście żółtawa. Nawet gdy nie stosowałam żadnych kwasów moja cera nie osiągnęła koloru szyi. To trochę wkurzające, zwłaszcza, ze Antek DP zaostrza ten problem naczynkowcem nie jestem, ale mam trochę rozszerzone naczynko koło nosa
Anah, DP ma w skladzie alkohol, ktory lubi podrazniac taki typ cery. Ja zawsze po zmyciu makijazu z DP mialam rozowa twarz - wkurzalo mnie to strasznie. Taka cera po prostu nie lubi denatu Odkad wrocilam pokornie do avenek, buzke mam blada po zmyciu makijazu Fajnie tez dziala emulsja Avene 50, gdyz ma wyciag z dyni. Co prawda u mnie makijaz wyglada na niej gorzej (robi sie ciasto po paru godzinach), ale widac wyrazne dzialanie kojace.

U mnie sprawdza sie tez mycie twarzy chlodna woda i uzywanie plynow micelarnych (to juz podstawa! Rosaliac moj ulubieniec ) i nie tarcie a delikatne masowanie buzi. Woda termalna tez dobrze sobie radzi z tym problemem
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 14:25   #15
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Różowawy kolor skóry na twarzy.

Niestety DP jest na razie jedynym filtrem, który mi podpasował. Ma alkohol niestety diabeł jeden. Avenki nie są dla mnie stworzone. Mleczko chyba mnie zapycha a w emulsji czuje się jakos zaklajstrowana nie używam podkładów i pudrów od jakiegos czasu a skrobia nie kryje mojej różowej skóry. taka różowa juz pewnie zostanę i kropka
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 14:28   #16
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Różowawy kolor skóry na twarzy.

Anah, z tego co wiem, to Anthelios Creme Fondante LRP nie ma dentata w skladzie
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 20:32   #17
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Różowawy kolor skóry na twarzy.

Iwonko, ten Anthelios ma chyba silikony wysoko w składzie i tego się troche obawiam. Zatykanie niestety mnie nie omija i muszę uważać. A to drażniący alkohol a to jakies zapychacze. Normalnie zgłupieć można
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 22:14   #18
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Różowawy kolor skóry na twarzy.

Ano, silikonow tez sie wystrzegam - jak widzisz, nie tylko Ty tak masz
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:55.