poprawić swoje ciało,doradzcie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-21, 14:51   #1
Karmen_1984
Raczkowanie
 
Avatar Karmen_1984
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka, miedzy Wa-Wą a Białymstokiem
Wiadomości: 401
GG do Karmen_1984

poprawić swoje ciało,doradzcie.


Dziewczyny Bardzo bym chciała poprawic stan swojej skóry, mam mały celluitis(mysle ze dobrze napisałam).Może polecicie mi dziewczyny jakies kosmetyki do twarzy, do ujędrnienia ciała, moze jakies domowe sposoby.Chce poprawić skóre na twarzy dlatego bede łykac witamine a+e, niestety solarium mi zniszczyło twarz .Nie orientuje sie za bardzo w kosmetykach do twarzy, mam cere raczej normalną, nie tłustą, i nie suchą.
Piszcie, wszystkie rady bedą cenne.Pozdrawiam.
__________________
19.04.2005 zostałam Mamusią,kocham ten zawód
9.05.2007-- aparat na zębach(hmm,końca nie widać)
20.8.2008--jestem z moim Misiem
Karmen_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 19:54   #2
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: poprawić swoje ciało,doradzcie.

Jeśli idzie o buzię - polecam zaznajomienie się z linkami w przyklejonych na tym forum - dowiesz się wielu pożytecznych informacji o kwasach, filtrach, retinoidach, które pewnie pomogą Ci odzyskać dobry stan cery - może zajmie to trochę czasu, ale jest to w zasadzie jedyny skuteczny sposób..
Piszesz, że zniszczyłaś sobie cerę przez solarium - jeśli przyrzekniesz uroczyście , że już nigdy na solarium nie pójdziesz, to służymy pomocą, radami w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Po pierwsze poczytaj sobie podstawowe informacje o kwasach oraz filtrach. Na podstawie tych artykułów można mniej-więcej samemu sobie wywnioskować, jakich kwasów próbować. A po jakimś czasie można uderzyć z większego kalibru (retinoidy - o ile zajdzie taka potrzeba)
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 23:05   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: poprawić swoje ciało,doradzcie.

Zgadzam sie z Justyce. NAjpierw przeczytaj kompendium wiedzy o kwasach, filtrach i retinoidach, ktore podpięłyśmy na Biochemii. Nie bedzie to lekka lektura i zajmie pewnie kilkanascie dni...a potem pytania
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 23:18   #4
Karmen_1984
Raczkowanie
 
Avatar Karmen_1984
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka, miedzy Wa-Wą a Białymstokiem
Wiadomości: 401
GG do Karmen_1984
Dot.: poprawić swoje ciało,doradzcie.

szczerze dziewczyny to czytałam troche o tym wszystkim i sie pogubiłam.Do pewnego czasu bambino synka zdziałało na mojej twarzy cuda, nie prosciej by było podrzucic mi nazwe kosmetyku jesli sie troche orientujecie. Nie mam mozliwosci długiego siedzenia w komputerze a zalezy mi na tym aby wziąsc sie za siebie. Znając zycie jak pójde do apteki to mi wepchną to co najdrozsze.
Nie bede korzystac z solarium, to juz postanowione.
Bede bardzo wdzieczna.
__________________
19.04.2005 zostałam Mamusią,kocham ten zawód
9.05.2007-- aparat na zębach(hmm,końca nie widać)
20.8.2008--jestem z moim Misiem
Karmen_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 23:34   #5
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: poprawić swoje ciało,doradzcie.

Cytat:
Napisane przez Karmen_1984 Pokaż wiadomość
szczerze dziewczyny to czytałam troche o tym wszystkim i sie pogubiłam.Do pewnego czasu bambino synka zdziałało na mojej twarzy cuda, nie prosciej by było podrzucic mi nazwe kosmetyku jesli sie troche orientujecie. Nie mam mozliwosci długiego siedzenia w komputerze a zalezy mi na tym aby wziąsc sie za siebie. Znając zycie jak pójde do apteki to mi wepchną to co najdrozsze.
Nie bede korzystac z solarium, to juz postanowione.
Bede bardzo wdzieczna.
Problem w tym, że to nie jest takie proste: napisać jedną nazwę kosmetyku. Kwasy, retinoidy - każdy ma swoje plus i minusy, dlatego trzeba samemu przeanalizować i dopasować do swojego stylu życia (czy nie przeszkadzałaby Ci wylinka przy retinoidach - pierwszy z brzegu przykład). To na noc. Na rano kolejnych kilka możliwości plus kilkanaście filtrów do wyboru jeśli wybierzesz kwasy/retinoidy na noc. I tutaj też trzeba samemu poczytać. Te podczepione u góry forum artykuły są naprawdę takim vademecum w pigułce, niezbędnym minimum. I żeby nikt Ci nie wepchnął bubla (bo zacznie przekonywać że dany kosmetyk nie dla Ciebie itp.) też musisz poczytać. Inaczej się niestety nie da.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 11:49   #6
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: poprawić swoje ciało,doradzcie.

Tym bardziej, że dobór kosmetyku to bardzo indywidualna sprawa - każda skóra jest inna - wiem , ze to kolokwializm - ale tak jest ....
Co z tego, że podam Ci nazwę preparatu który mi służy - kiedy nie ma żadnej gwarancji, że Tobie równiez pomoże?

Mało tego - z biegiem czasu i pielęgnacji - właściwości skóry również się zmieniają - ja teraz uzywam kosmetyków, których jeszcze pół roku temu nie wziąłabym do ręki w celu nałożenia tego na twarz

Opisz nam bliżej co rozumiesz pod pojęciem "solarium bardzo zniszczyło mi twarz" - co się dzieje - przesusz? zmarchy?

do ciała - polecam peeling kawowy własnej roboty - proste i skuteczne

na cellulit działa tylko gimnastyka, masaże, skalpel, dieta - nie ma skutecznego smarowidła na tę przypadłość - wszelkie cuda zachwalane w sklepach to naciągactwo - drogie nawilżacze

ja bardzo polubiłam oliwki do ciała- ale to kwestia gustu, nie każdy lubi i może tłuszczem się smarować...poza tym i tak robię sobie sama takie smarowidło bo "wkładka" też jest istotna - nie potrafię Ci doradzić sklepowego kosmetyku do ciała - bo nigdy ich nie lubiłam i każdy zakup to była porazka...

dziewczyny chwalą sobie balsam Xeraline SVR - ale to droga impreza

powiedz czego oczekujesz od kosmetyku - w czym ma Ci pomóc ?
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 19:22   #7
Karmen_1984
Raczkowanie
 
Avatar Karmen_1984
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka, miedzy Wa-Wą a Białymstokiem
Wiadomości: 401
GG do Karmen_1984
Dot.: poprawić swoje ciało,doradzcie.

marianna_ solarium zniszczyło mi twarz, nie mam przesuszonej, zawsze dobrze nawilżałam.Zauwayłam koło nosa malutkie grudeczki, nie wiem jak to nazwac, wydaje mi sie ze mam popekane naczynka.I naprawde przeszkadza mi to.Mysle ze tio solarium zabrało mi naturalny koloryt skór.Myslałam o zakupie kremu w Olay do popekanych naczynek.Chciałabym dobrac sobie odpowiedni kosmetyk+witaminy, myslałam o zestawie capivit hydrocontrol z wit a+e.Jesli chodzi o balsam cenie sobie kosmetyki Ziai, oliwkowe lub kakaowe.
A jesli chodzi o celluitis to faktycznie powinnam sie wiecej ruszac dlatego zapisalam sie na aerobik.A skalpel nie jest potrzebny, az tak zle nie jest.Pozdrawiam i bede wdzieczna za rady.
__________________
19.04.2005 zostałam Mamusią,kocham ten zawód
9.05.2007-- aparat na zębach(hmm,końca nie widać)
20.8.2008--jestem z moim Misiem
Karmen_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-23, 10:51   #8
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: poprawić swoje ciało,doradzcie.

Cytat:
Napisane przez Karmen_1984 Pokaż wiadomość
marianna_ solarium zniszczyło mi twarz, nie mam przesuszonej, zawsze dobrze nawilżałam.Zauwayłam koło nosa malutkie grudeczki, nie wiem jak to nazwac, wydaje mi sie ze mam popekane naczynka.I naprawde przeszkadza mi to.Mysle ze tio solarium zabrało mi naturalny koloryt skór.Myslałam o zakupie kremu w Olay do popekanych naczynek.Chciałabym dobrac sobie odpowiedni kosmetyk+witaminy, myslałam o zestawie capivit hydrocontrol z wit a+e.Jesli chodzi o balsam cenie sobie kosmetyki Ziai, oliwkowe lub kakaowe.
A jesli chodzi o celluitis to faktycznie powinnam sie wiecej ruszac dlatego zapisalam sie na aerobik.A skalpel nie jest potrzebny, az tak zle nie jest.Pozdrawiam i bede wdzieczna za rady.
z tego co sie orientuje to jezeli naczynko juz peknie to mozna je zamknac u kosmetyczki- jakies kosmetyki/ kremy maja raczej za zadanie pomagac zapobiegac takim sytuacjom

na naczynka dobra jest witamina C- duzo wizazanek robi sobie serum z Mazidel z vit C albo/i lyka rutinoscorbin.

wiem tez ze przy naczynkach baaaaaaaaardzo wazna jest ochrona przeciwsloneczna- no i tu sie troche zaczyna kosmos- bo kremu z filtrem zadna wizazanka ci nie dobierze, a metoda prob i bledow to szalenstwo

mam nadzieje ze cosik pomoglam
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 12:32   #9
Marżolinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 26
Dot.: poprawić swoje ciało,doradzcie.

co do popękanych naczynek to nie jest prawdą to,że to sprawa nieodwracalna.Ostatnio pękło mi naczynko pod okiem(od solarium) ,oczywiście bardzo się tym wystraszyłam(w końcu jestem taka młoda!) ale po mn.w.tygodniu wchłonęło sie samo... cuda się zdzrzają!
Marżolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 16:36   #10
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: poprawić swoje ciało,doradzcie.

może i cuda się zdarzają, ale bardzo rzadko - ja mam chyba z kilkadziesiąt pękniętych naczynek, a wchłonęło mi się tylko jedno - na górnej powiece, pod brwią. zniknęło po jakichś 2 miesiącach smarowania Ruborilem.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.