Jak w końcu jest z filtrami mineralnymi??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-31, 00:29   #1
Fileo_
Przyczajenie
 
Avatar Fileo_
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: To tu, to tam...
Wiadomości: 19
Question

Jak w końcu jest z filtrami mineralnymi???


Ok, ok, wiem ile wątków o filtrach już było Sęk w tym, że odpowiedzi na to pytanie serio nigdzie nie mogę znaleźć - szukałam wyszukiwarką (tak, tak ), przekopałam się przez TONĘ filtromaniaczkowych dywagacji, szukałam na innych stronach internetowych i dalej nie wiem...

Jak to w końcu jest z filtrami mineralnymi np. w kosmetykach typu Rhea, czy BareMinerals? Raz znajduję wiadomości, że minerałki chronią zarówno przed UVA, jak i UVB w wysokości przynajmniej SPF15, a zaraz potem czytam, że tylko przed UVB Sama już nie wiem, co mam myśleć. Filtry chemiczne mi szkodzą i szczerze mówiąc liczyłam na kosmetyki mineralne...

Może ktoś kompetentny mi to trochę rozjaśni? Ładnie proszę
Fileo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 08:15   #2
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Jak w końcu jest z filtrami mineralnymi???

z tego co mi wiadomo zarówno dwutlenek tytanu (titanium dioxide) jak i tlenek cynku (zinc oxide) chronia przed UVA, z tym, że z nich dwóch tylko tlenek cynku chroni przed najdłuższym pasmem UVA, czyli UVA I. w związku z tym aby osiągnąc wysoką ochronę przeciw UVA należałoby stosować b wysokie stężenia tlenku cynku.
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 09:37   #3
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Jak w końcu jest z filtrami mineralnymi???

To ja jeszcze dodam, zeby otrzymac te SPF 15 to tezba nalozyc tego sporo, wiec zamiast ladnego makijazu mialabyc tapete na twarzy. Skoro filtry chemiczne ci szkodza, to polecic moge kremy z tylko mineralnymi filtrami, ma takie np Avene (wersja w bialych opakowaniach). Nalezy nalozyc na twarz 1,8ml, a na twarz i szyje 2,5ml. To duzo i wiekszosc mienrlanych filtrow moze pobielac. Na to mozesz delikatnie zeby nie zatrzec filtra nalozyc sobie makijaz z kosmetyow mineralnych.
Ja testowalam krem i mleczko od Avene i bardzo mi sie podobaly. Jak dobrze rozsmarowalam i potem ejszcze poklepalam to biel znikala, mialam taka porcelanowa cere. na to dla kolorku kladalam SVR 50. To filtr mineralny barwiony. KJladalam go w malej ilosci, bo w przepisowej jest dla mnie za ciemny, Kladlaam jak zwykly krem tonujacy, co by wyrownac kolor , dla potrzeby brazer i nie wygladalam tak blado.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 10:50   #4
Fileo_
Przyczajenie
 
Avatar Fileo_
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: To tu, to tam...
Wiadomości: 19
Dot.: Jak w końcu jest z filtrami mineralnymi???

Dziękuję dziewczyny Przy najbliższej okazji będę żebrać w aptece o próbki O postępach w szukaniu filtra dam znać na KWC.
Fileo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:08.