Ogromnie proszę o pomoc,bo sama raczej nie dam rady - dobór lekkiego filtra z Avene - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-08, 18:20   #1
Judyta~
Raczkowanie
 
Avatar Judyta~
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 386
Unhappy

Ogromnie proszę o pomoc,bo sama raczej nie dam rady - dobór lekkiego filtra z Avene


Witajcie, dziewczyny

Właśnie jestem w trakcie czytania wątków biochemicznych.
Chciałabym od zaraz zacząć chronić się filtrami. Ze względu na możliwość destabilizacji, chciałabym kupić coś z Avene (czytałam, że możliwość łączenia z każdym podkładem i pudrem dają także Iwostiny, ale wątki na ten temat były sprzeczne - raz dziewczyny pisały, że można, raz, że nie), aby móc używać dowolnych kosmetyków kolorowych.

W związku z tym chciałabym zasięgnąć Waszej rady, bo nie wiem co mam robić.
Mam cerę mieszaną - normalną na policzkach i z tendencją do wyprysków, świecenia i podskórnych grud w strefie T.
Szukam najbardziej lekkiego filtra z Avene - czytałam o tym sporo, jednak opinie są podzielone, zatem nie wiem czy powinnam wybrać emulsję 50+, czy spray 50+, czy też mleczko 50+?
Oczywiście, wiem, że dobór filtra to sprawa indywidualna, jednak w aptekach nie ma próbek, a ja prosiłabym o choćby jakąkolwiek poradę w tym względzie.
Myślałam o sprayu, może on byłby najbardziej lekki?
Nie ukrywam, że najbardziej pasowałaby mi emulsja z Iwostinu 40 (cena+pojemność), ale boję się, czy nie będzie za ciężka i zapychająca dla mieszanej cery.

Reasumując, jeśli to możliwe, bardzo proszę o poradę.
Z góry dziękuję

P.S. Dziewczyny, czy w aptece można kupić dokładną co do mililitra miarkę do filtrów? Do syropów, itp. dodają takie od 2,5ml.
Jak odmierzyć z gęstego kremu 1,6ml na twarz? Próbowałam zrobić to w domu z kremem do rąk, nie wychodziło - gęsty krem nie rozlewał się po miarce, tylko zbijał w taką kupkę.
Judyta~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 18:29   #2
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Ogromnie proszę o pomoc,bo sama raczej nie dam rady - dobór lekkiego filtra z A

Cytat:
Napisane przez Judyta~ Pokaż wiadomość
Witajcie, dziewczyny

Właśnie jestem w trakcie czytania wątków biochemicznych.
Chciałabym od zaraz zacząć chronić się filtrami. Ze względu na możliwość destabilizacji, chciałabym kupić coś z Avene (czytałam, że możliwość łączenia z każdym podkładem i pudrem dają także Iwostiny, ale wątki na ten temat były sprzeczne - raz dziewczyny pisały, że można, raz, że nie), aby móc używać dowolnych kosmetyków kolorowych.

W związku z tym chciałabym zasięgnąć Waszej rady, bo nie wiem co mam robić.
Mam cerę mieszaną - normalną na policzkach i z tendencją do wyprysków, świecenia i podskórnych grud w strefie T.
Szukam najbardziej lekkiego filtra z Avene - czytałam o tym sporo, jednak opinie są podzielone, zatem nie wiem czy powinnam wybrać emulsję 50+, czy spray 50+, czy też mleczko 50+?
Oczywiście, wiem, że dobór filtra to sprawa indywidualna, jednak w aptekach nie ma próbek, a ja prosiłabym o choćby jakąkolwiek poradę w tym względzie.
Myślałam o sprayu, może on byłby najbardziej lekki?
Nie ukrywam, że najbardziej pasowałaby mi emulsja z Iwostinu 40 (cena+pojemność), ale boję się, czy nie będzie za ciężka i zapychająca dla mieszanej cery.

Reasumując, jeśli to możliwe, bardzo proszę o poradę.
Z góry dziękuję

P.S. Dziewczyny, czy w aptece można kupić dokładną co do mililitra miarkę do filtrów? Do syropów, itp. dodają takie od 2,5ml.
Jak odmierzyć z gęstego kremu 1,6ml na twarz? Próbowałam zrobić to w domu z kremem do rąk, nie wychodziło - gęsty krem nie rozlewał się po miarce, tylko zbijał w taką kupkę.
Mam cerę mieszaną i w zasadzie używałam wszystkich avenek. Najbardziej przypasował mi spray ( 40). Dobrze pielęgnuje, nie pobiela, szybko wsiąka w skórę i da się ładnie zmatowić. Emulsja to nie dla mnie , bieli przepotwornie i odkleja się w niektórych miejscach od skóry . Mleczko też jest fajne ale gorsze do zmatowienia. To moja opinia subiektywna bo np emulsja ma tutaj bardzo dużo wielbicielek więc i tak wychodzi na to że musisz sprawdzić na sobie co ci pasuje
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 19:27   #3
Judyta~
Raczkowanie
 
Avatar Judyta~
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 386
Dot.: Ogromnie proszę o pomoc,bo sama raczej nie dam rady - dobór lekkiego filtra z A

Bardzo dziękuje za wypowiedź, arba.
A jak było u Ciebie z odmierzaniem właśnie emulsji bądź mleczka, bo spray, przypuszczam jest płynny, ale co z gęstymi formami - one przecież nie rozleją się po miarce.
Ja właśnie najbardziej nastawiałam się na spray, ale 50+.
Judyta~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 21:03   #4
Paji
Raczkowanie
 
Avatar Paji
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 203
Dot.: Ogromnie proszę o pomoc,bo sama raczej nie dam rady - dobór lekkiego filtra z A

Mam podobny ( a wrecz identyczny) problem, mam mieszana cere i zamierzam kupic filtr. Boje sie swiecenia, zapychania i grubej warstwy na twarzy. Podobnie jak Judyta waham sie miedzy emulsja a mleczkiem Avene. Niestety znalezienie probek w aptece graniczy z cudem, wiec zostaje pytanie o radei probowanie na wlasnej skorze juz zakupionych tubek (ktore niestety do tanich nie naleza). Przylaczam sie do pytania o wrazenia
Paji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 21:19   #5
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ogromnie proszę o pomoc,bo sama raczej nie dam rady - dobór lekkiego filtra z A

Prawdziwy koncert zyczen a wrazenia dla kazdej cery sa inne,niestety-taka uroda stosowania filtrow.
Moge tylko powiedziec,ze warto zaopatrzyc sie w puder jedwabny Hauschki,ktory pozwoli zapanowac nad swieceniem sie.

Niestety nie pociesze poniewaz bez samodzielnego testowania nie wiele mozna zdzialac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 00:23   #6
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Ogromnie proszę o pomoc,bo sama raczej nie dam rady - dobór lekkiego filtra z A

Judyta lekki filtr z Avene nie istnieje, lekkie filtry ma LRP, Vivhy, bioderma.

Moge tylko dokonac porownania i wybrac najlżejszy filtr z calej serii Avene. To jest Spray spf 40, ale jesli masz sklonnosci do zapychania to radze najpierw przetestowac filtry Avene, poniewaz one czesto zapychają.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 05:54   #7
mintle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 371
Dot.: Ogromnie proszę o pomoc,bo sama raczej nie dam rady - dobór lekkiego filtra z A

Moim zdaniem śmiało możesz używać też Iwostinu pod makijaż. Mają emulsję spf 40, stabilną:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14161

nosi się dobrze . no i ewentualny koszt wypróbowania niewielki - gdyby się nie spodobała, można zużyć latem do odnóży. Pozdrawiam!
mintle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-09, 11:28   #8
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Ogromnie proszę o pomoc,bo sama raczej nie dam rady - dobór lekkiego filtra z A

Cytat:
Napisane przez Judyta~ Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuje za wypowiedź, arba.
A jak było u Ciebie z odmierzaniem właśnie emulsji bądź mleczka, bo spray, przypuszczam jest płynny, ale co z gęstymi formami - one przecież nie rozleją się po miarce.
Ja właśnie najbardziej nastawiałam się na spray, ale 50+.
Kupiłam 2,5 ml miarkę z mazideł, a spray daję na oko, wiem ile mi trzeba psiknięć.
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.