Effaclar A.I. - Traktowac jak kwas? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-28, 14:46   #1
mate89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20

Effaclar A.I. - Traktowac jak kwas?


Dziś odkryłem, że moja znajoma była u dermatologa, który kazał jej kupić Effaclar A.I. Uzywała go niewiele, bo pojawiły się zaczerwienienia. Dermatolog stwierdził, że jest uczulona na kwasy i ma go odstawić.

Kazał używać na dzień, punktowo. Poza tym przypisął jeszcze jakieś śmieszne spirytusopodobne coś. Ani słowa o filtrach, nawilżaniu itp.

Ja mając już trochę wiedzy n.t. kwasów z tego forum (Effaclar K daje rewelacyjne efekty w moim przypadku) zdziwiłem się. Czy ten A.I. zawiera tak mało kwasu, że nie trzeba stosować całej reszty środków? Czy może po prostu dermatolog jest niekompetentny?
mate89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 12:00   #2
mate89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Effaclar A.I. - Traktowac jak kwas?

up
mate89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 14:24   #3
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Effaclar A.I. - Traktowac jak kwas?

Cytat:
Napisane przez mate89 Pokaż wiadomość
Dziś odkryłem, że moja znajoma była u dermatologa, który kazał jej kupić Effaclar A.I. Uzywała go niewiele, bo pojawiły się zaczerwienienia. Dermatolog stwierdził, że jest uczulona na kwasy i ma go odstawić.

Kazał używać na dzień, punktowo. Poza tym przypisął jeszcze jakieś śmieszne spirytusopodobne coś. Ani słowa o filtrach, nawilżaniu itp.

Ja mając już trochę wiedzy n.t. kwasów z tego forum (Effaclar K daje rewelacyjne efekty w moim przypadku) zdziwiłem się. Czy ten A.I. zawiera tak mało kwasu, że nie trzeba stosować całej reszty środków? Czy może po prostu dermatolog jest niekompetentny?

Jedna sprawa to niekompetencja dermatologów. Nie rozumiem jednego - skoro lekarz kazał odstawić preparat, to jak ma go używac punktowo na dzień. Nie rozumiem: albo się używa albo się odstawia.
Druga - pewnie, że przy kwasach nalżey używac filtrów, ale juz bez przesady, jak ktoś stosuje preparat tylko punktowo. Lepiej byłoby go używac na noc.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 14:57   #4
mate89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Effaclar A.I. - Traktowac jak kwas?

Kazał kupić i uzywac punktowo -> zaczerwienienia -> kazał odstawić.

Czyli wszystko jest OK, nie trzeba stosowac nic poza tym i po prostu środek na nią nie działa? Punktowo jak punktowo, ma bardzo duże problemy z trądzikiem więc to punktowo to 1/3 twarzy.
mate89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 16:02   #5
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Effaclar A.I. - Traktowac jak kwas?

No to - jak ma to być 1/3 twarzy, to bez filtra się nie obejdzie.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:02.