paznokcie...... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-06, 15:07   #1
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209

paznokcie......


Wiem, wiem , że jest osobne forum przeznaczone dla paznokoci, ale tam zajmują się raczej poradami , zdobieniami a mnie chodzi o fachową biochemiczną wiedzę.Mam od kilku miesięcy kłopot z rozwastwianiem się paznokci, choć nigdy wcześniej nie miałam żadnych z nimi kłopotów- raczej śruby mogłam nimi odkręcać. Moje pytanie jest takie: czy na taki stan rzeczy mogło wpłynąć używanie ( regularne) kremu Retin- A oraz atredermu?Nie da się ukryć , że nakładam na twarz krem tymi paluchami i do głowy mi nie przyszło, żeby je potem zaraz myć.Proszę niech się wypowie ktoś mądrzejszy, bo niby mam podejrzenia, ale nie dowierzam.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 16:18   #2
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: paznokcie......

Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
Wiem, wiem , że jest osobne forum przeznaczone dla paznokoci, ale tam zajmują się raczej poradami , zdobieniami a mnie chodzi o fachową biochemiczną wiedzę.Mam od kilku miesięcy kłopot z rozwastwianiem się paznokci, choć nigdy wcześniej nie miałam żadnych z nimi kłopotów- raczej śruby mogłam nimi odkręcać. Moje pytanie jest takie: czy na taki stan rzeczy mogło wpłynąć używanie ( regularne) kremu Retin- A oraz atredermu?Nie da się ukryć , że nakładam na twarz krem tymi paluchami i do głowy mi nie przyszło, żeby je potem zaraz myć.Proszę niech się wypowie ktoś mądrzejszy, bo niby mam podejrzenia, ale nie dowierzam.
Też stosuję Retin A i zauważyłam u siebie podobną reakcję paznokciową. Od jakiegos miesiąca stosuję odżywkę Gala keratynową i pomaga, no i po aplikacji myję dokładnie ręce(i paznokcie).
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 17:46   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: paznokcie......

Ojej, pojęcia nie mam. Niby jest to logiczne i wiadome, że retin powoduje złuszczanie, ale żeby rozdwajał pazurki to nie zauważyłam....ja zawsze myje po nim rece.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 19:26   #4
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: paznokcie......

Własciwie trudno mi określić: rozwastwianie, czy to raczej jest złuszczanie. Faktem jest że paznokcie odchodzą warstwami od czubka paznokcia aż do połowy tej różowej części.Okropnie mnie to już boli dlatego przestałam lekceważyć i zaczęłam się zastanawiać co się dzieje. Zastanawia mnie tylko, że niektóre biochemiczki chwaliły sobie działanie Retinu na dłonie ? Ale skoro nie tylko ja zauważyłam taką reakcję-muszę jednak pamiętać o umyciu rąk po aplikacji kremu na buzię. Dziękuję za odpowiedzi
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 07:42   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: paznokcie......

Wiesz co, ja bym sie udała z tym do lekarza. Byc moze to nie wina retinu [chociaz o tym tez trzeb poinformować lekarza], a moze to jakas grzybica czy problemy z łożyskiem paznokcia...Zasuwaj do dermatologa!!!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 08:09   #6
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: paznokcie......

Dzięki L_V za troskę i sugestie. Akurat nie sądzę, żeby było to coś chorobowego, a tym bardziej grzybiczego- wiem dokładnie jak to wygląda i jak się leczy ( nie u siebie na szczęście). Moje paznokcie są jednolitego koloru wyglądają jakby nigdy nic, tylko to złuszczanie. Bolą mnie bo musiałam je strasznie krótko obciąć poniżej linii opuszków. Skorzystam z bogactwa rad n/t pielęgnacji paznokcie z „paznokciowego” i przede wszystkim będę pilnować mycia rąk i gmerania przy buzie po Retinie, bo im bardziej się zastanawiam tym bardziej jestem przekonana, że to może być to. Bo najbardziej ucierpiały paznokcie- wskazujący i środkowy, którymi rozcieram krem.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.