Jak to możliwe? - podrażnienie po latach używania. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-20, 07:38   #1
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 1 868

Jak to możliwe? - podrażnienie po latach używania.


Od paru lat okolice oczu smaruję tym samym środkiem - żelem arnikowym FlosLek'u. Nie puchły mi po nim oczy, skóra była dobrze napięta, nie tylko nie podrażniał, a nawet koił. Aż tu nagle... od paru dni miałam ciągłe uczucie niewypoczętych oczu. Takie jak po 2 dobach bez snu. Ciężkie powieki, klejące się oczy, wrażliwe na światło i zaczerwienione. Myślałam, że to może zapalenie spojówek albo co, ale postanowiłam odstawić też żel i objawy ustąpiły po paru godzinach od zmycia go z powiek. Dlaczego coś, co mi pomagało tyle lat nagle zaczęło szkodzić? Żel nie jest przeterminowany i raczej nie zepsuł się. Może jakiś składnik przestał moim oczom odpowiadać? Podam wam skład i z góry dziękuję za odpowiedzi:
aqua, propylene glycol, arnica montanta herb extract, arnica chammissonis herb extract, panthenol, carbomer, triethanolamine, imidazolidinyl urea, methylparaben.
Czy na przyszłość powinnam się wystrzegać produktów do okolic oczu z którymś składnikiem?
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-20, 10:34   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Jak to możliwe? - podrażnienie po latach używania.

częsty kontakt z arniką może spowodować np. stan zapalny skóry. ostrzegają o tym na lekach zawierających arnikę (flos nie jest lekiem).
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.