Dwa kremy na raz. Czy tak można? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-24, 20:37   #1
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166

Dwa kremy na raz. Czy tak można?


Witam,
Zbliża się okres zimowy, a moja cera go naprawde bardzo bardzo nie lubi. W mrozne dni lubie czuć warstwe ochronną na buzi ( jak dla mnie twarz może byl lekko "klejąca" jesli rozumiecie o co mi chodzi. Rok temu calą zimę mazałam się La roche posay aqua lait i był świetny. W tym roku mam jeszcze sporo kremu Iwostin solecrin 25 i osttanio kupiłam garnier komfort i odżywianie na dzien. I problem jest taki, że sam iwostin nie jest wedlug mnie na taki "treściwy" jakbym chciała w pojedynke. Garnier w sumie też przestaje czuć po godzinie. Wpadłam na taki pomysł aby spróbować uzywać dwoch na raz, tylko nie wiem jak z kolejnością. Najpierw filtry czy najpierw garniera nałożyc. I w ogole czy tak można? Jeszcze zaznacze ze po kremie nakładam podkład sephory nawilżający lub AA rozswietlający. Dzieki z góry za odpowiedz pozdrawiam!
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 23:11   #2
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Dwa kremy na raz. Czy tak można?

hmmm ja bym sie na Twoim miejscu postarala o jak najbardziej tresciwy filtr (moze Avenka krem do skory suchej spf 50? probowalas?) i nakladala go bardzo duzo. a co do laczenia z kremem...to moze zmniejszyc ochrone filtra, ale to moim zdaniem jedyne przeciwskazanie. tak czy inaczej jesli zdecydujesz sie stosowac 2 kremy, filtr koniecznie jako drugi (zeby byl "na wierzchu")
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 09:17   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Dwa kremy na raz. Czy tak można?

Możesz sotować dwa kremy na ra, Wiel osób sotuje np. Active C pod filtr. Musisz pamietac, źe filtr zawsze na wierzch, powinien byc ostatnią warstwą.
Kremy z dodatkiem silikonu dodatkowo poprawiają wchłanianie filtra i lepiej go wiązą ze skórą.
Nie łączymy tylko kosmetyków z filtrami z różnych firm, tzn nie kłądziemy np. filtra LRP na kremik spf15 z np. Avene.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 11:59   #4
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Dwa kremy na raz. Czy tak można?

Racja to co dziewczyny napisały, ja tylko dodam, żeby nie było aż tak pięknie, że tyle dobroci na raz może cię po prostu zapchać. No ale to już problem do sprawdzenia tylko empirycznnie.
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 15:54   #5
sirgunia
Raczkowanie
 
Avatar sirgunia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 474
Dot.: Dwa kremy na raz. Czy tak można?

a ja mam active c xl z spf 15 a na to smaruje sie vichy 50 .stosuje kwasy i boje sie ze 15 bedzie za mala. czy tak moge laczyc??
sirgunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 16:16   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Dwa kremy na raz. Czy tak można?

Cytat:
Napisane przez sirgunia Pokaż wiadomość
a ja mam active c xl z spf 15 a na to smaruje sie vichy 50 .stosuje kwasy i boje sie ze 15 bedzie za mala. czy tak moge laczyc??
Vichy i LRP to firmy z jednego koncernu, więc mozesz.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 19:24   #7
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: Dwa kremy na raz. Czy tak można?

Cytat:
Napisane przez ryba_22 Pokaż wiadomość
Witam,
Zbliża się okres zimowy, a moja cera go naprawde bardzo bardzo nie lubi. W mrozne dni lubie czuć warstwe ochronną na buzi ( jak dla mnie twarz może byl lekko "klejąca" jesli rozumiecie o co mi chodzi. Rok temu calą zimę mazałam się La roche posay aqua lait i był świetny. W tym roku mam jeszcze sporo kremu Iwostin solecrin 25 i osttanio kupiłam garnier komfort i odżywianie na dzien. I problem jest taki, że sam iwostin nie jest wedlug mnie na taki "treściwy" jakbym chciała w pojedynke. Garnier w sumie też przestaje czuć po godzinie. Wpadłam na taki pomysł aby spróbować uzywać dwoch na raz, tylko nie wiem jak z kolejnością. Najpierw filtry czy najpierw garniera nałożyc. I w ogole czy tak można? Jeszcze zaznacze ze po kremie nakładam podkład sephory nawilżający lub AA rozswietlający. Dzieki z góry za odpowiedz pozdrawiam!

Co do twoich upodoban na temat kremu--- to polecam Iwostin z lewoskretna wit.C na noc odzywczy ja go w zime stosuje takze na dzien,poniewaz odzywia rewelacyjnie i wlasnie tworzy taka ochronna warstewke Zima jest dla mnie naprawde niezastapiony
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-27, 09:20   #8
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Dwa kremy na raz. Czy tak można?

Czy bedzie ktos tak mily i oceni moja kuracje,ktora chce zaczac? Mam 21 lat i chodzi mi o splycenie zmarszczek mimicznych pod oczami i nosowo-wargowych. Mam skore sucha i wrazliwa czasem przechodzaca w normalna--slowa mojej kosmetyczki

rano: tonik, serum z biohemii urody z witc c, filtr svr 50 (Czyste filtry mineralne (dwutlenek tytanu, tlenek cynku), 3% antyoksydacyjny kompleks Thermopherol (1% wyciąg z bakterii Thermus thermophilus i 2% witaminy E- ochrona żywych składników komórek) - tu nastepne pytanie,czy moge uzywac na to pudru z talkiem i mika ?

wieczorem
1 dzien - tonik z kwasami bha z biochemii urody
2 dzien - svr xerial 5 - nawilzacz z mocznikiem
3 dzien - roc retinox na noc
do tego codziennie na noc krem pod oczy retinox multicorrection

Do tego prosze o rade w sprawie kremu na zime pod filtry.
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.