Który najjaśniejszy???Bloker... . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-17, 13:38   #1
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.

Który najjaśniejszy???Bloker... .


Zastanawiam się ostatnio aby przerzucić się na blokery z kolorkiem. Niestety jestem bledziuchem i boję się, że będą one dla mnie za ciemnne. Nietety w naszych kochanych aptekach żadko można wypróbowąc tester nie mówiąć już o uzyskaniu próbki, więc dziewczyny może się wypowiecie na ten temat??
Acha i jeszcze jedno pytano :: Po przeczytaniu artykułów na wizażu apopos blokerów wiem, że aby były skuteczne trzeba porządnie je nałożyć (tzn. aby warstwa nie była za cienka). A ostatnio "pani dermatolog" na "pokazie-konsultacjach"( w aptece) z firmy biodermy pokazała mi właśnie taki bloker z kolorkiem i powiedziała, że każdemu taki kolor będzie pasował(a był za ciemny dla mnie) tylko wystarczy dobrze rozetrzeć( czyli jak cienko??) no to teraz już nie wiem . Pozdrawim
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 10:53   #2
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

up
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 11:37   #3
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

Jako zaprzyjaźniona z blokerami od 2 lat mogę powiedzieć, że najasniejszy będzie chyba SVR 100B. Ma troche różowawy kolorek, dla bardzo jasnej karnacji powinien byc ok. Zachowuje się na skórze jak taki jaśniutki podkład, trochę tonuje. Jesli nie masz wiekszych problemów z cerą typu przebarwienia, blizny, krostki - tradzik powinien byc ok.
Ja byłam srednio zadowolona, bo torchę jest za jasny dla mnie, ale uzywałam ze względu na ochronę + puder. aha i nie nalezy do tłuściochów, tzn powzostawia błysk na skórze, ale dośc ładnie się wchłania, co jest żadkościa wśród blokerów...niestety
Natomiast Biodermy spf 100 - tej tonującej nie polecam. Jest bardzo ciemna, położona tylko na twarz, faktycznie daje efekt podkładu ale kolor akurat u mnie tragicznie odcinał się od szyji (na szyje się nie nadaje bo brudzi), na twarzy, po jakimś czasie ciemniej jeszcze bardziej. Poza tym jest to bloker bardzo tłusty, zostawia błysk, kiepsko wsiaka w skórę. Poza tym jak mozna go nałozyc cieńsza warstwą, nie rozumiem tego, przecież aby ochrona była taka jak nalezy bloker powinien byc nakładany w zalecanych ilościach? a w takiej sytuacji, nałozony skromniej straci swoje własciwosci ochronne...
Ja bym chyba stawiała na SVR, albo jakis inny nie koloryzujacy plus puder u mnie to się sprawdza.
pozdr,Asia
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 11:50   #4
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

co to sa te blokery?cos pomiędzy podkładen a kremem tonującym??czy sa odpowiednie na zimę? i ile kosztują?
Dzieki za odpowiedźi!!!!!!!!!
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 11:57   #5
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

dziękuję Asiu za odpowiedź, prawdopodobnie wypróbuję ten krem svr. A czy może mógłby się ktoś jeszcze wypowiedzieć na ten blokera z La roche-posay (bo tam też chyba jest jakiś z kolorkiem)
Do beaty. Bloker to krem ochronny z dużym filtrem(niektóre mają kolor). Proponuję Ci abyś przeczytała sobie o nich Oto pomocne aktykuły z wizażu:
http://www.wizaz.pl/?content=category&id=23
gdyż powinno się ich używać.
Pozdrawiam
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 12:00   #6
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

Acha zapomniałam tu masz linka do opisanych na wizażu, napewno Ci pomoże:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...category_id=48
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 12:17   #7
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

Villemo,
tu jest watek nt Antheliosa tonującego,
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1064480529
a tu w zalewie informacji o Anthelios Fluid spf 60 kilka wypowiedzi o wersji tonującej tego blokera
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1083156154

pozdr
Asia
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-18, 12:38   #8
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

Dziękuję raz jeszcze za pomoc
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 16:03   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

wg. mnie sparwa wyglada tak: najjaśniejszy jest SVR 100 (żółto różowawy), potem SVR50 (jasny beż), poten Anthelios XL 60+ tientee (ciemniejszy beż), a najciemniejsza z wymienionych jest Bioderma (brązik?).
rozcieranie zbyt ciemnego blokera mija sie z celem, bo bloker musi być nałożony solidnie, zeby dawać ochronę oznaczoną na opakowaniu.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 17:13   #10
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

Wow to się nazywa dokładna odpowiedź. Dziękuję Justy to chyba jednak kupię nie 100 a 50 SVR(bo różowa tyż nie chcę być), pochodzę po aptekach i będę teraz wiedzieć przynajmniej dokładnie czego szukam( a nóż widelec trafie na jakąś próbkę ) Pozdrawiam
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 18:28   #11
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

uppsss to raz jeszczze ja...bo zapomniałam spytać się orzecz zasadniczą. Justy czy mogłabyś mi napisać czy te blokery tonujące mają jakieś działanie maskujące??tzn czy można potem nie użyć podkładu??
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-18, 19:32   #12
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

hej Villemo to jeszcze raz ja
te tonujące blokery maja własciwości kremów tonujących, nie zachowują się jak typowe kryjące podkłady. Jeśli nie masz powazniejszych problemów do ukrycia (plamki, trądzik, przebarwienia), to powinny byc ok. Tonujące - czyli delikatnie tonują, wyrównują koloryt cery.
asia
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 19:40   #13
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

tak, racja. przynajmniej te blokery, które stosowałam osobiście (LRP, Bioderma), to były kremy tonujące- dają kolor, ale nie kryją.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 20:05   #14
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

Dziękuję Wam obydwóm jesteście kochane
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 20:15   #15
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

A czy wiesz może Justy, jak wygląda ta 50 z Biodermy, chyba Photoderm Flush, czy jest tak ciemna jak ta 100?
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 20:18   #16
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

Ja ze swej strony też namawiam na 50 SVR, bo uwielbiam jego jaśniutki kolorek, który jednak ożywia buźkę. Moja wygląda w nim zdrowo, lepiej niż w niejednym podkładzie. Mnie on troszeczkę kryje. Natomiast 100 svr mi nie służyło, kolor był ok, ale konsysntencja i zachowanie kremu na twarzy - nie mogłam się przemóc. Bioderma jest fajna, ale wyglądam jak murzyn, choć i mnie dermatolog przekonywała, że się dopasuje. Może ta sama dermatolog?
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 20:35   #17
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

słyszałam, ze Flush jest nieco jaśniejszy, ale osobiście nie miałam okazji tego potwierdzić.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 21:38   #18
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

może może (choć moja stała w aptece jako guru firmy biodermy ) a co do koloru tej biodermy flush to ja akurat właśnie go widziałam jako jedynego i powiem Ci że to taki właśnie brązik...może nie ciemny brąz ale zawsze... cięzko mi określić lepiej bo jak pisałam widziałam tylko ten jeden krem
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 20:35   #19
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

Mam koszmarnie jasną cerę. Tak jasną że bardzo ciężko mi dobrać podkład, a na koniec i tak rozświetlam cerę prawie białym pudrem. Bioderma z serii Photoderm jest bardzo ciemna, ale ta z filtrem 50 z serii naczynkowej - Flush - jest jasna. Naprawdę jasna, dla takiego bledziocha jak ja się nadaje, lekko bezowowa w odcieniu, dość tłusta dla mnie. Tonujący Anthelios jest dla mnei za ciemny. Miłością wielką i nieskończoną kocham filtry SVR - 50 używam odkąd pojawiła się na naszym rynku, ostatnimi czasy przezuciłam się za 100. 100 jest najjaśniejszym kremem tonującym na rynku. Ma śmieszny pomarańczowy kolor w tubie, idealnie się wtapia w skórę. Mój faworyt na wieki. No i filktry SVR są może ciężkie (dwutlenek tytanu) ale nie są tłuste .

Sumując - najjaśniejsze to SVR 100, 50 też jasna, oraz Bioderma Photoderm Flush.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-19, 21:42   #20
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

Witaj Gosiu

Myślę, że SVR 100 pieknie się wtopi w Twoją karnację (w moją nie chce ), ale może przyjrzyj się jeszcze Avene?

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1783

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7319

Istnieje jeszcze wersja w mleczku/lotionie UVA/UVB 50 - minimalnie zabarwiona na cielisty kolor, właściwie prawie biała, całkiem niezła! W aptece powinni Ci bez problemu dać próbkę (np. w tej malutkiej na Oławskiej, koło jubilera).

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 21:56   #21
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

Cześć Agatko!!

Dziękuję za cynk napewno tam zajrzę, ale o tym mleczku/lotionie to nic nie wiem jak ono się sprawuje na buzi??(bo zakładam ze używałaś)A tego kremu Avene miałam próbeczkę i powiem że całkiem fajna jest Jednak jak już pisałam zastanawiam się nad tonującym blokerem.
Pozdrawiam
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 22:15   #22
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: Który najjaśniejszy???Bloker... .

Gosiu, tych Avene też zużyłam tylko po próbce - zachowują się bardzo podobnie jak SVR, tzn. są "tępe" w rozprowadzaniu, sprawiają wrażenie ciężkich, bo opierają się głównie na filtrach fizycznych (czyli składają sie pewno głównie z dwutlenku tytanu), ale nie są tłuste. Wersja UVA/UVB 25 jest nawet całkiem pozbawiona filtrów chemicznych (wiele osób reaguje na nie uczuleniem). Zostawiają na twarzy wyraźną białawą powłokę. Podkład daje się na tym delikatnie rozprowadzić po co najmniej kwadransie. Lepiej chyba jednak poprzestać na samym pudrze...
Ja najchętniej jednak używam wodnistego Anthelios'a, inne sporadycznie.
Ty, pamiętam, masz bardzo jasną karnację w chłodnym, różowym odcieniu i dlatego myślę, że różowy SVR 100 może Ci sie spodobać.
Nie wiem, czy istnieją jego próbki, ale jeśli chcesz mogę Ci próbkę skomponować - tak się składa, że mam ten krem i mam próbkowe pudełeczka (dziękujemy Ci, Sephoro ) - co Ty na to?
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.