kwasy,kwasy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-18, 14:24   #1
mojave
Raczkowanie
 
Avatar mojave
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 114

kwasy,kwasy


Poczytałam sobie o kwasach wasze wyPowiedzi i artykły Basi i sie na taki krem napaliłam. Poczatkowo myslałam o Lysanel Activ ale mówicie,że na poczatek za mocny i mge spalic twarz. Tak więc czy Effaclar K będzie ok? tzn. niezbyt mocny? mam 26 lat i cere ieszana z tendencja do przetłuszczajaej się i pewne problemy z zaskornikami, pryszczami itp. Tak więc pierwsze Effaclar a potem Lysanel, czy będzie dobrze??
mojave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 14:27   #2
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: kwasy,kwasy- help

effaclar k to najsłabszy kwasik, z tego co wiem
sama używam i jestem zadowolona, ale pamietaj że też moze ci buzie wysuszyc, powinnaś w tym okresie stosować cos silnie nawilżającego
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 15:13   #3
Auryna
Raczkowanie
 
Avatar Auryna
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 377
GG do Auryna
Re: kwasy,kwasy- help

Podłączam się. Mam 29 lat i nigdy nie używałam kwasów, więc interesuje mnie wszystko o ich stosowaniu.Dzięki pa
Auryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 18:20   #4
mojave
Raczkowanie
 
Avatar mojave
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 114
Re: kwasy,kwasy- help

Jeszcze jedno - czy w trakcie stosowania kremu z kwasami mozna stosować maseczki nawilżające? Bo takie typu peel-off to chyba raczej nie?
Dziewczyny, proszę napiszcie, czy dobrze sobie wymysliłam: najpierw effaklar a potem Lysanel, please Smoczyco, może Ty sie odezwiesz???

Auryno - wrzuć sobie w wyszukiwrkę hasło kwasy a znajdziesz mnóstwo na ten temat, ja tak właśnie zrobiłam i już jestem przekonana do zastosowania
mojave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 18:57   #5
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: kwasy,kwasy- help

mozna stosowac maseczki nawilżające, nawet trzeba
a tę kolejnosć stosowania srodków, o których piszesz, podawały dziewczyny w którejś z dyskusji na ten temat.
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 07:02   #6
mojave
Raczkowanie
 
Avatar mojave
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 114
Re: kwasy,kwasy- help

dzięki Edi trchę przeaża mnie ten wysyp pryszczy w początowym stadium ale może akurat przejdę przez to wmiarę bezboleśnie
mojave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 14:14   #7
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: kwasy,kwasy- help

moze polecę ci sposób, który ja stosowałam, juz parę razy pisałam o tym gdzieś na forum: na noc effaclar K, a na dzień na świezo umytą buźke brevoxyl i po jego wchłonieciu jakis silnie nawilżający kremik - ja stosowałam na brevoxyl szybki nawilżacz pod krem Inter Fragrances (ale wiem że nie każdemu słuzy) i na to kremik nawilżający - vichy albo iwostin, też parę innych. Brevoxyl trochę zastopował wysyp po effaclarze, dwa razy w tygodniu stosowałam też maseczkę z glinki zielonej Argiletz, a takze regularny peeling enzymatyczny. Myślę że taka kombinacja pomoze przejść łagodnie przez wysyp, choć u niektórych dziewczyn wysyp nie nastąpił, wiec głowa do góry.
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-19, 14:22   #8
mojave
Raczkowanie
 
Avatar mojave
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 114
Re: kwasy,kwasy- help

Edi dzięki za wyczerpującą odpowiedź i słowa otuchy:0 A co to jest Brevoxyl? To jakaś maść apteczna? dobrze kojarzę?
mojave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 14:28   #9
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Re: kwasy,kwasy- help

hej własnie ja u siebie nie zauwazyłam wysypu po effaclarze ale ładnie np wszystkie zaskórniki wychodziły na wierzch i mogłam je łatwo zdrapać. teraz stosuję lysanel active ale tez nie codziennie, przede wszystkim na blizny po wypryskach. na to nakładam kremik iwostinu na noc z wit.C + E (dla mnie super) no i trzeba pamiętać o nawilżaniu bo mocna wysusza, ampułki z her.białą, maseczki, kremy odżywcze.
__________________
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 14:49   #10
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: kwasy,kwasy- help

mojave napisał(a):
> Edi dzięki za wyczerpującą odpowiedź i słowa otuchy:0 A co to jest Brevoxyl? To jakaś maść apteczna? dobrze kojarzę?

dobrze kojarzysz
to krem - więc mozna spokojnie stosować go pod makijaż, do kupienia w aptece, za ok. 20 zł - poszukaj na forum, dziewczyny obszernie dzieliły się swoimi wrażeniami, byl nawet wątek zatytułowany "brevoxyl - piszcie fani tego środka" czy jakoś tak
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 18:11   #11
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Re: kwasy,kwasy- help

uzywalam juz brevoxylu z nadzieja ze mi pomoze ale niestety...poprawa minimalna, zaskornikow nie zlikwidowal, natomiast wypalil mi twarz naokolo ust..teraz od jakiegos 1,5 miesiaca uzywam effeclaru k i jest poprawa ale taz nie olsniewajaca tak jak niektore dziewczyny maja!uzywam rowniez normalnie peelingow i maseczek(lirene i ostatnio drozdzowej)i jakos wygladam!przestrzegam tylko przed LYsanel mat(taki matujacy z kwasami) po nim znacznie mi sie cera pogorszyla..A i chce kupic ta maseczke z zielonej glinki Argiletz ale nie wiem czy ja tak łatwo dostane!
__________________
Iza - łowca zabawek

Blog z recenzjami książek dla dzieci, zabawek, przepisy oraz pomysły na pokój Malucha
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-19, 18:29   #12
mojave
Raczkowanie
 
Avatar mojave
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 114
Re: kwasy,kwasy- help

Obawiam się, że jednoczesne stosowanie i Effaclaru i Brevoksylu mogłoby być za mocne i wypalic mi twarz, chyba zaczne od Effeclaru a Brevoksyl póki co sobie odpuszczę.
mojave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:11.