filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-26, 23:56   #1
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262

filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu?


Zakladam nowy watek, bo bardzo licze na wasza pomoc Ostatnio zrobilam sobie przerwe od filltrow, ale dzis bardzo mocno swiecilo hiszpanskie slonce (30 stopni) i posmarowalam sie nowym filtrem Garniera 50 dla dzieci w sprayu (w metalowej puszce). Przed chwila poszlam umyc wieczornie buzie i sie przerazilam. Policzki z rozszerzonymi porami, czarnymi zaskornikowymi kropkami i malymi bialymi krostkami. I to wlasnie tylko policzki, zwlaszcza w okolicy ust i troche dalej (typowe dla mnie miejsce zapychania pokosmetykowego). Czy mozliwe jest, zeby tak na mnie podzialal filtr w przeciagu jednego dnia? Wydaje mi sie, ze jeszcze wczoraj wieczorem moja skora byla w lepszym stanie... chyba ze po prostu malo uwaznie sie przygladalam
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 23:58   #2
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu?

Pewnie ze mozliwe.Ja mam wlasnie taka skore-szybko reagujaca.A podaj sklad tego filtra to moze znajdziemy winowajce....
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 00:01   #3
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu?

Sklad: Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Propylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Alcohol Denat., Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Polyester-5, Drometrizole Trisiloxane, Tocopherol, Ethylenediamine/Stearyl Dimer Dilinoleate Copolymer, Ethylhexylglycerin, Triethanolamine, Pentasodium Ethylenediamine Tetramethylene Phosphonate, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Acrylates Copolymer, F.I.I. C27855/1.

Zwykle zapychanie trwalo u mnie troche wiecej niz jeden dzien... wcale mi sie ta zmiana nie podoba
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 00:12   #4
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu?

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Sklad: Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Propylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Alcohol Denat., Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Polyester-5, Drometrizole Trisiloxane, Tocopherol, Ethylenediamine/Stearyl Dimer Dilinoleate Copolymer, Ethylhexylglycerin, Triethanolamine, Pentasodium Ethylenediamine Tetramethylene Phosphonate, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Acrylates Copolymer, F.I.I. C27855/1.

Zwykle zapychanie trwalo u mnie troche wiecej niz jeden dzien... wcale mi sie ta zmiana nie podoba
Mnie kiedys wysypalo po paru godzinach od nalozenia kremu(byla to avenka dla skory suchej-krem)

Moze kombinacja tych dwoch skladnikow spowodowala wysyp?Ogolnie nie podoba mi sie ze w tym kremie jest alkohol denat-niewiem czy masz skore wrazliwa ale mnie by napewno wysypalo i podraznilo.Nie znam sie b dobrze na skladach ale tak od polowy skladu to widze ze te skladniki tak chemicznie jakos brzmia-nawet trudno odczytac(ja mam taka zasade ze nie kupuje kosmetykow gdy nie rozumiem skladu).
Odstaw tej filtr-zobaczysz czy sie cera uspokoji
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 01:31   #5
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu?

Nie lubie alkoholu w skladach i generalnie nigdy nie uzywam kosmetykow, ktore go zawieraja. Niestety filtry "bezalkoholowe" sa z zasady bardzo tresciwe, jako te dla cery suchej i oczywiscie tez mnie zapychaja. A czy jest w ogole jakis filtr bez gliceryny? Bo ten wybralam jako mniejsze zlo, przynajmniej nie ma tych typowych, najczesciej wymienianych zapychaczy...
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 01:43   #6
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu?

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Nie lubie alkoholu w skladach i generalnie nigdy nie uzywam kosmetykow, ktore go zawieraja. Niestety filtry "bezalkoholowe" sa z zasady bardzo tresciwe, jako te dla cery suchej i oczywiscie tez mnie zapychaja. A czy jest w ogole jakis filtr bez gliceryny? Bo ten wybralam jako mniejsze zlo, przynajmniej nie ma tych typowych, najczesciej wymienianych zapychaczy...

Jedyny jaki mnie nie zapycha to mleczko avene spf 50 dla skory wrazliwej.Ostatnio jednak uzywam eucerin spf 30 bo dowiedzialam sie ze avenka ma te filtry przenikajace ktore podobno sa w jakims tam stopniu szkodliwe.ten Eucerin sprawdza sie b dobrze-kosystencje tez ma mleczka i nie zapycha.Ja mam skore mieszana ale b sucha na policzkach a normalna w strefie T,bardzo wrazliwa.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 13:31   #7
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu?

CzarnyElfie, dzieki za zainteresowanie i pomoc A czy masz moze sklad tego Eucerinu, nie znalazlam go na KWC... Bo akurat w Hiszpanii, z tego co widzialam, sa wszystkie kosmetyki tej firmy. A o ktorym mleczku Avene mowilas? Bo na KWC jest tylko krem do miejsc wrazliwych.
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-27, 18:19   #8
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu?

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
CzarnyElfie, dzieki za zainteresowanie i pomoc A czy masz moze sklad tego Eucerinu, nie znalazlam go na KWC... Bo akurat w Hiszpanii, z tego co widzialam, sa wszystkie kosmetyki tej firmy. A o ktorym mleczku Avene mowilas? Bo na KWC jest tylko krem do miejsc wrazliwych.
nie ma za co ja o kosmetykach moge nawijac godzinami
mleczko to to:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=205654

Eucerin-wprawdzi ma gliceryne w skladzie ale oprocz tego jeszce lactic acid ktory wygladza i lekko peelinguje naskorek-ogolnie kosystencja jest b lekka-nie sadze zeby zapchal)
http://www.drugstore.com/qxp79531_33...ion_spf_30.htm

z Eucerin moge jeszce polecic ten balsam do ciala;nawilza,bezzapachow y, zawiera kwasy,wygladza skore-jest super-wczoraj kupilam 2 opakowanie

http://www.drugstore.com/products/pr...trx=BSMMP-8146
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 19:07   #9
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu?

Tej 30-ki chyba jednak nie ma w Hiszpanii... Za to sa dostepne inne filtry Eucerinu (z Tinosorbem S - jak sami sie pochwali w opisie).

Znalazlam tak w ogole jakas fajna hiszpanska apteke internetowa, gdzie podaja od razu szczegolowe sklady z wyszczegolnionymi skladnikami aktywnymi. Avene sie boje, bo juz mnie kiedys pieknie pozapychala (inna niz ta twoja, ale mam uraz), wiec szukam nowych (dla mnie) marek, ktorych do tej pory nie stosowalam.

Elfie, z tego co czytam, masz tak samo podatna na zapychanie skore, jak ja. Nie wiem, czy ktores z tych kremow stosowalas juz, ale podaje ich sklady. To te, ktore mi sie udalo znalezc ze stabilnymi filtrami (troche nieobiektywna ta lista, bo patrzylam na kosmetyki dostepne w Hiszpanii).


Eucerin SPF 50:
Aqua, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, C18-36 Acid Triglyceride, Glyceryl Stearate SE, Hydrogenated Coco-Glycerides, Tocopheryl Acetate, VP/Hexadecene Copolymer, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, PEG-40 Castor Oil, DMDM Hydantoin, Trisodium EDTA, Sodium Cetearyl Sulfate, Trimethoxycaprylysilane, BHT


Eucerin SPF 40:
Aqua, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate, Diethylhexyl Butamido Triazone, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, C18-36 Acid Triglyceride, Glyceryl Stearate SE, Hydrogenated Coco-Glycerides, VP/Hexadecene Copolymer, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, PEG-40 Castor Oil, DMDM Hydantoin, Trisodium EDTA, Sodium Cetearyl Sulfate, Trimethoxycaprylylsilane, BHT


Eucerin SPF 40 dla dzieci:
Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, 4-Methylbenzylidene Camphor, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Phenylbenzimidazole Sulfonate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Octyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dicaprylyl Ether, Diethylhexyl Butamido Triazone, Cetyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-12, PVP/Hexadecene Copolymer, Tocopheryl Acetate, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin


Galenic SPF 40 - mleczko do ciala
Water (Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Octocrylene, Cyclomethicone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Tinosorb M), Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (Tinosorb S), Ethylhexyl Palmitate, C-12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate, PVP/Eicosene Copolymer, Butylparaben, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Ethylparaben, Fragance (Parfum), Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isobutylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, o-Cymen-5-OL, Phenoxyethanol, Polysorbate 60, PPG-12/SMDI Copolymer, Propylparaben, Squalane, Tocopheryl Acetate, Tribehenin, Uncaria Tomentosa Extract (Uncaria Tomentosa), Xanthan Gum, Yellow 6 (CI 15985).


Galenic SPF 40 spray do ciala:
Water (Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Glycerin, Octocrylene, Polydecene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Tinosorb M), Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (Tinosorb S), Polydecene, Cyclomethicone, Dimethicone, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Butylparaben, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Ethylparaben, Fragance (Parfum), Isobutylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, o-Cymen-5-OL, Phenoxyethanol, PPG-12/SMDI Copolymer, Propylparaben, Red 40 (CI 16035), Sodium Hydroxide, Sorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Uncaria Tomentosa Extract (Uncaria Tomentosa), Xanthan Gum, Yellow 6 (CI 15985).


ROC Minesol SPF 40 mleczko nieperfumowane "aksamitne":
Aqua (Water), Cyclohexasiloxane, Octocrylene, Ethylhexyl Stearate, Butylene Glycol, VP/Eicosene Copolymer, Styrene/Acrylates Copolymer, Silica, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, Glyceryl Stearate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, PEG-100 Stearate, Caprylic/Capric Glycerides, Sodium Acrylates Copolymer, Hydrolyzed Wheat Protein PG-Propyl Methylsilanediol, Cyclopentasiloxane, Phospholipids, Polyglyceryl-10 Stearate, Helianthus Annuus, Chrysanthemum Parthenium, Linseed Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, Sodium Dodecylbenzenesulfonate, Hydrogenated Polyisobutene, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, PEG-8 Laurate, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Methylparaben - [PR-000557].
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 19:43   #10
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu?

Poszukiwan moich ciag dalszy

PIERRE FABRE DUCRAY-ADERMA mleczko SPF 50
Aqua (water). Ethylhexyl methoxycinnamate. Glycerin. Methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol. Cyclomethicone. Isododecane. Dimethicone. C12-15 alkyl benzoate. Titanium dioxide. PEG-30 dipolyhydroxystearate. Hydrogenated castor oil. Decyl glucoside. Octocrylene. PEG-45/dodecyl glycol copolymer. Butylparaben. Disteardimonium hectorite. Ethylparaben. Isobutylparaben. Methylparaben. O-cymen-5-ol. Phenoxyethanol. Propylparaben. Silica dimethyl silylate. Tocopheryl acetate. Tribehenin. Trimethoxycaprylylsilane. Xanthan gum.


PIERRE FABRE DUCRAY-ADERMA zel SPF 30
Aqua (water). Ethylhexyl methoxycinnamate. Octocrylene cyclomethicone. Glycerin. Ethylhexyl palmitate. Bisethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine. Methylene bis benzotriazolyl tetramethylbutylphenol. Potassium cetyl phosphate. Glyceryl stearate. PVP/eicosene copolymer acrylates/palmeth-25 acrylate copolymer. Butylparaben. Decyl glucoside. Disodium EDTA. Ethylparaben. Isobutylparaben. Methylparaben. O-cymen-5-ol. Phenoxyethanol. Propylparaben. Sodium hydroxide. Sorbic acid. Xanthan gum.


Niestety oba zawieraja gliceryne juz na poczatku skladu...
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 19:43   #11
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu?

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Tej 30-ki chyba jednak nie ma w Hiszpanii... Za to sa dostepne inne filtry Eucerinu (z Tinosorbem S - jak sami sie pochwali w opisie).

Znalazlam tak w ogole jakas fajna hiszpanska apteke internetowa, gdzie podaja od razu szczegolowe sklady z wyszczegolnionymi skladnikami aktywnymi. Avene sie boje, bo juz mnie kiedys pieknie pozapychala (inna niz ta twoja, ale mam uraz), wiec szukam nowych (dla mnie) marek, ktorych do tej pory nie stosowalam.

Elfie, z tego co czytam, masz tak samo podatna na zapychanie skore, jak ja. Nie wiem, czy ktores z tych kremow stosowalas juz, ale podaje ich sklady. To te, ktore mi sie udalo znalezc ze stabilnymi filtrami (troche nieobiektywna ta lista, bo patrzylam na kosmetyki dostepne w Hiszpanii).


Eucerin SPF 50:
Aqua, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, C18-36 Acid Triglyceride, Glyceryl Stearate SE, Hydrogenated Coco-Glycerides, Tocopheryl Acetate, VP/Hexadecene Copolymer, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, PEG-40 Castor Oil, DMDM Hydantoin, Trisodium EDTA, Sodium Cetearyl Sulfate, Trimethoxycaprylysilane, BHT


Eucerin SPF 40:
Aqua, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate, Diethylhexyl Butamido Triazone, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, C18-36 Acid Triglyceride, Glyceryl Stearate SE, Hydrogenated Coco-Glycerides, VP/Hexadecene Copolymer, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, PEG-40 Castor Oil, DMDM Hydantoin, Trisodium EDTA, Sodium Cetearyl Sulfate, Trimethoxycaprylylsilane, BHT


Eucerin SPF 40 dla dzieci:
Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, 4-Methylbenzylidene Camphor, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Phenylbenzimidazole Sulfonate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Octyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dicaprylyl Ether, Diethylhexyl Butamido Triazone, Cetyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-12, PVP/Hexadecene Copolymer, Tocopheryl Acetate, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin


Galenic SPF 40 - mleczko do ciala
Water (Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Octocrylene, Cyclomethicone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Tinosorb M), Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (Tinosorb S), Ethylhexyl Palmitate, C-12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate, PVP/Eicosene Copolymer, Butylparaben, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Ethylparaben, Fragance (Parfum), Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isobutylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, o-Cymen-5-OL, Phenoxyethanol, Polysorbate 60, PPG-12/SMDI Copolymer, Propylparaben, Squalane, Tocopheryl Acetate, Tribehenin, Uncaria Tomentosa Extract (Uncaria Tomentosa), Xanthan Gum, Yellow 6 (CI 15985).


Galenic SPF 40 spray do ciala:
Water (Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Glycerin, Octocrylene, Polydecene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Tinosorb M), Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (Tinosorb S), Polydecene, Cyclomethicone, Dimethicone, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Butylparaben, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Ethylparaben, Fragance (Parfum), Isobutylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, o-Cymen-5-OL, Phenoxyethanol, PPG-12/SMDI Copolymer, Propylparaben, Red 40 (CI 16035), Sodium Hydroxide, Sorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Uncaria Tomentosa Extract (Uncaria Tomentosa), Xanthan Gum, Yellow 6 (CI 15985).


ROC Minesol SPF 40 mleczko nieperfumowane "aksamitne":
Aqua (Water), Cyclohexasiloxane, Octocrylene, Ethylhexyl Stearate, Butylene Glycol, VP/Eicosene Copolymer, Styrene/Acrylates Copolymer, Silica, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, Glyceryl Stearate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, PEG-100 Stearate, Caprylic/Capric Glycerides, Sodium Acrylates Copolymer, Hydrolyzed Wheat Protein PG-Propyl Methylsilanediol, Cyclopentasiloxane, Phospholipids, Polyglyceryl-10 Stearate, Helianthus Annuus, Chrysanthemum Parthenium, Linseed Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, Sodium Dodecylbenzenesulfonate, Hydrogenated Polyisobutene, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, PEG-8 Laurate, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Methylparaben - [PR-000557].
wow a u nas nie ma tych filtrow spf 50 Eucerin-fajnie masz

z tych wymienionych to bym sprobowala eucerin spf 50 albo ten ostani Roc(czytalam kiedys dobre recenzje o nim-mialam zamiar kupic ale zrezygnowalam bo musialabym zamawiac go online z Kanady chyba a w tym samym czasie znalazlam ten Eucerin)

Co do avenki to tez po zapchaniu tym krememem spf 50 balam sie innych produktow tej firmy.Ale sprobowalam z tym mleczkiem spf 50 i b. mi sie spodobalo-wydaje mi sie ze moja cera nie lubi kremow tresciwych-akceptuje tylko konsystencje mleczka lejacego sie
Z Avene tylko wlasnie to mleczko mi podpasowalo-woda termalna tej firmy i plyn miceralny mnie np tez podrazniaja
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-27, 19:48   #12
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu?

Ja tez myslalam, ze takie lejace sie nie beda mnie zapychac... A ten cholerny Garnier mial konsystencje niemalze wody i dokonal dziela zniszczenia w jeden dzien
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 19:54   #13
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu?

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Ja tez myslalam, ze takie lejace sie nie beda mnie zapychac... A ten cholerny Garnier mial konsystencje niemalze wody i dokonal dziela zniszczenia w jeden dzien
Nie ma reguly- w przypadku Garniera zawinil niezbyt fajny sklad.
Ja bym sprobowala tego Roc'a i eucerin spf 50-moze uda Ci sie zdobyc probki.
Ja ostanio na probkach jade-szukam obecnie czegos do zmywania twarzy bez wody-jak na razie nie znalazlam idealu....
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 20:55   #14
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu?

CzarnyElf - podczytuję to forum już od jakiegoś czasu, ale ciągle nie mogę za bardzo znaleźć odpowiedzi na moje pytania - piszecie często o 'filtrach' i używaniu zamiast pudru skrobi ziemniaczanej... Wszystko to dla mnie jest zupełnie obce i nie bardzo wiem, jak powinnam się zabrać za pielęgnację i kiedy będzie ona właściwa
Dlaczego odważyłam się napisać tutaj do Ciebie, bo wydajesz się specjalistką w tej dziedzinie
Moja cera jest mieszana, mam problem związany z wyborem kremu nawilżającego, bo albo mam przesuszone policzki (Vichy) albo wysyp na brodzie, bo krem jest zbyt ciężki. Ostatnio używałam SVR, trochę mnie zapychał na brodzie, ale ogólnie to ok - mogłabym go używać dalej - tylko czy on ma filtry? Czy w ogóle powinnam używać filtrów? Domyślam się, że tak A w każdym razie chciałam zacząć ich używać. Tylko nie wiem czy w postaci normalnego 'kremu do opalania' (np. faktor 50) + krem nawilżający (np. SVR) czy tylko taki krem do opalania, czy też może Wasze tajemnicze 'filtry' to coś zupełnie innego?
I jeszcze chciałam się zapytać o co chodzi z tą skrobią... Gdzie ją można kupić? Dlaczego jest lepsza od pudru? Czy można ją normalnie używać - do słoiczka, na pędzel i mach mach, czy są jakieś sposoby tajemnicze?

Może to głupie pytania, ale proszę, pomóż mi
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 21:18   #15
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu?

Cytat:
Napisane przez Siris88 Pokaż wiadomość
CzarnyElf - podczytuję to forum już od jakiegoś czasu, ale ciągle nie mogę za bardzo znaleźć odpowiedzi na moje pytania - piszecie często o 'filtrach' i używaniu zamiast pudru skrobi ziemniaczanej... Wszystko to dla mnie jest zupełnie obce i nie bardzo wiem, jak powinnam się zabrać za pielęgnację i kiedy będzie ona właściwa
Dlaczego odważyłam się napisać tutaj do Ciebie, bo wydajesz się specjalistką w tej dziedzinie
Moja cera jest mieszana, mam problem związany z wyborem kremu nawilżającego, bo albo mam przesuszone policzki (Vichy) albo wysyp na brodzie, bo krem jest zbyt ciężki. Ostatnio używałam SVR, trochę mnie zapychał na brodzie, ale ogólnie to ok - mogłabym go używać dalej - tylko czy on ma filtry? Czy w ogóle powinnam używać filtrów? Domyślam się, że tak A w każdym razie chciałam zacząć ich używać. Tylko nie wiem czy w postaci normalnego 'kremu do opalania' (np. faktor 50) + krem nawilżający (np. SVR) czy tylko taki krem do opalania, czy też może Wasze tajemnicze 'filtry' to coś zupełnie innego?
I jeszcze chciałam się zapytać o co chodzi z tą skrobią... Gdzie ją można kupić? Dlaczego jest lepsza od pudru? Czy można ją normalnie używać - do słoiczka, na pędzel i mach mach, czy są jakieś sposoby tajemnicze?

Może to głupie pytania, ale proszę, pomóż mi

jaka tam specjalistka-czytalm biochemie czasami

widze ze masz cere mieszana-czyli najtrudniejsza w pielegnacjii.

Wiadomo ze kazdemiu pasuje cos innego ale moim zdaniem powinnas sprobowac kosmetykow bezzapachowych,lekkich najlepiej polecanych do cery wrazliwej bo wtedy jest mniejsze prawdopodobienstwo podraznien.

Z filtrow moge Ci polecic mleczko avene spf 50 na dzien

A na to puder mineralny(Everyday minerals Lumiere-poczytaj sobie watek o pudrach mineralnych-sa one b dobre bo lecza cere z wypryskow)
o skrobi nic niewiem-nie jestem obcykana w tym temacie-wiem ze dziewczyny stosuja ale nie mam pojecia gdzie mozna ja kupic.

Na noc mozesz uzywac kremu nawilzajacego ale juz nie musisz filtrow(moze jakis lekki krem np Bioderma atoderm barier cream-kiedys mialam probke i b mi przypasowal)

Do zmywania filtrow i makijazu jakis delikatny plyn bez sls lub zrob sobie olejek myjacy(zmieszaj oliwe z oliwek z olejkiem rycynowym i tym zmywaj).Bardzo wazne jest zmycie olejku b ciepla woda dokladnie a potem zimniejsza na koniec.
mam nadzieje ze troche pomoglam-jezeli Cie po kremie wypryszca to odstaw
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 21:24   #16
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu?

Dzięki za odpowiedź, bardzo mi pomogłaś
Czyli rozumiem, że w ramach kremu na dzień powinnam używać tego mleczka avene spf 50 i nie potrzebuję już żadnego kremu?
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 21:37   #17
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu?

Cytat:
Napisane przez Siris88 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, bardzo mi pomogłaś
Czyli rozumiem, że w ramach kremu na dzień powinnam używać tego mleczka avene spf 50 i nie potrzebuję już żadnego kremu?
tak mleczko na dzien
na noc mozesz uzyc jakies lekkiego nawilzacza ale tylko jezeli skora potzrebuje tego(ja np na noc malo kiedy nakladam krem-zazwyczaj zmywam twarz olejkiem i skora juz jest nawilzona)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 21:59   #18
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: filtrowe zapchanie porow - mozliwe po jednym dniu?

Siris88-poczytaj watek "Filtry UV a makijaz"jest tam duzo o skrobii,mieszaniu jej z cynamonem ewentualnie uzyciu Dry Flo,pudru jedwabnego Hauschki,zasypki Rossmanna Babydream.

Tutaj tez znjadziesz wiele wskazowek
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233412
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:57.