Maść ichtiolowa - czy zapycha? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-06, 20:27   #1
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120

Maść ichtiolowa - czy zapycha?


pytanie tak jak w temacie. Czy maść ichtiolowa zapycha pory? czy mogę nia posmarować syfki i grudy a ona nie zapcha i nie zrobi nowych grud i wągrów? Czy ona wyciągnie na wierzch głębokie zaskórniki?
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 20:42   #2
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: maść ichtiolowa- czy zapycha??

Nie wiem jak z zaskórnikami, ale ja jej czasem używam na wielkie bolące, ropne krosty. Szybko po niej znikają,tylko zauważyłam, że nie zawsze wyciąga je na zewnątrz ale czasem tak jakby się rozpływają w środku
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 20:59   #3
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: maść ichtiolowa- czy zapycha??

ale czy zapycha poy?
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 21:13   #4
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: maść ichtiolowa- czy zapycha??

Jak już pisałam stosowałam ją miejscowo i na ropne krosty pomagała, tzn. znikały i się nie pojawiały potem. Nie nakładałam jej na większy obszar więc nie wiem czy zapycha, zresztą ona jest tłusta więc moim zdaniem nie nadaje się do stosowania na zaskórniki bo przecież w takim wypadku nie nakładasz jej punktowo.
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 19:39   #5
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: maść ichtiolowa- czy zapycha??

no to może ktos inny wie czy ona zapycha? i czy mozna ja stosować na grudki?
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 17:27   #6
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: maść ichtiolowa- czy zapycha??

Również nie stosowałam na całą twarz, lecz punktowo na duże ropne pryszcze i tylko na noc. Ona wyciągała tą ropę z nich. Potem się elegancko goiły. Smarowałam maścią i przyklejałam plaster żeby maśc nie wytarła sie w poduszkę.
Też uważam że nie nadaje sie do stosowania na całą powierzchniue twarzy, jest bardzo gęsta i tłusta.
Masima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 16:45   #7
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: maść ichtiolowa- czy zapycha??

mam zaskórniki na policzkach blisko nosa. poszłam na zywioł i.... posmarowałam to sobie maścia ichtiolową. miałam ją... całą noc... a nawet dlużej. i ku mojemu zdziwieniu... jak ja zmyłam nie miałam juz głębokich podskórynych grudek. tylko wągry, niemałe, ale na wierzchu. tak rozpulchione jeszcze, żę wycisnęłam z łatwością. i teraz nie wiem... czy to przez ta maść... czy przez to, że 90% z niej to wazelina i on po prostu spowodowała te wągry i wycisnełam wszystko...
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-10, 17:50   #8
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: maść ichtiolowa- czy zapycha??

Nie sądze zeby sama wazelina miała to spowodować. Ona ma działanie natłuszczające wyłącznie, wydaje mi sie że od tego dopiero się mogą pryszcze zrobić.
A z maścią ichtiolową jak stosowałam ją na noc, to podobnie było. Ona nie likwidowała pryszczy, ale wyciągała je do wierzchu i bez problemu można to było wycisnąć, praktycznie bezbolesnie. I dokłądnie tak samo - skóra rozmiękczona była i ropnie dawały się usunać.
Ja nie mam trądziku ani wągrów, ale od czasu do czasu trafiają się na brodzie wyłącznie takie bolesne guzy podskórne z ropą w środku. Nakłuwam je a potem na nic robie okłąd z maści ichtiolowej, rano bez problemu można wszystko usunąć ze środka i bardzo szybko sie goi potem.
Masima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 18:31   #9
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: maść ichtiolowa- czy zapycha??

kurczę, o tym nie pomyslałam! ponakuwam więc te ropniaki i zrobie jak mówisz. a zostaja ci potem ślady? bo mi po jedym wyleczonym ichtiolową zosatała brązowa plamka. a potem zobaczyłam, że po reszcie też zostają... może peelingiem?
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 17:00   #10
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: maść ichtiolowa- czy zapycha??

Próbuj najcieńszą igłą jaką masz, oczywiscie taką apteczną, nie chodzi o to żeby sobie ran porobić, ale zrobić ujście dla tego co jest w środku.

Z przebarwieniami po pryszczach to gorsza sprawa. Może być z tym problem to nie jest takie proste do usunięcia. Na pewno nie możesz ich wystawiać na słońce, bo przebarwienie jest wtedy pewne.
Czy tylko po ichtiolowej masz te przebarwienia ? Jesli tak to bezwzględnie powinnaś ją przestać stosować i znaleźć sobie inny preparat na pryszcze. Uwierz mi na temat przebarwień coś wiem i nie jest tego łatwo pozbyć się pózniej. Ja akurat musiałam zastosować na przebarwienia największy kaliber - zabieg Cosmelan. Więc lepiej unikaj tego póki możesz.

A moze zamiast tej maści zastosujesz preparaty z kwasami ? Retinoidy na przykład, myślę że powinny być odpowiednie do twojej cery.

Edytowane przez Masima
Czas edycji: 2008-11-11 o 17:07 Powód: uzupełnienie
Masima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 17:34   #11
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: maść ichtiolowa- czy zapycha??

prosze o usunięcie tego postu. pomyłka

Edytowane przez colorandculture
Czas edycji: 2008-11-11 o 17:36
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-11, 17:35   #12
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: maść ichtiolowa- czy zapycha??

jestem w trakcie serii peelingów migdalowych ale mam wysyp po ceranovej. i nie chcę mieć ropnych na następny peeling(za trzy dni) bo mi go chyba nie zrobią... co?
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 20:48   #13
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: maść ichtiolowa- czy zapycha??

Mogą nie zrobić, stan cery nie może być zaostrzony wtedy. Wszystko zaleczone powinno być. Tym bardziej powinnaś pomyślec o stosowaniu czego innego niż maść ichtiolowa. Np. Isotrex, Differin, Diacneal avene. To są również kwasy, nie dosć że ci trądzik wyleczą bo są do takiej skóry to i jeszcze działają na przebarwienia powstałe po pryszczach.

Skinoren - żel 15 % - WSkazania: Trądzik pospolity. Zmiany barwnikowe skóry, przebarwienia pozapalne, fotoalergie. W niektórych aptekach do dostania bez recepty cena ok. 40 zł.
lub w kremie mocniejszy - stężenie 20 %.

Po co robisz kwas migdałowy ? Zadowolona jesteś z niego ? Z efektów?
Bo ja znam mało osób które byłyby zadowolone, kupa kasy, efekt krótkotrwały.
Poszukaj wątku z gdzie ludzie stosują retinoidy to ci powinno bardziej pomóc.
Masima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:38.