paznokietki - problem z diagnozą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-13, 19:04   #1
ivi123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2
Question

paznokietki - problem z diagnozą


może mi któraś z was dziewczyny pomoże ...
mam problemik, klientka ma paznokietki (nie wszystkie przyznaję) dosyć grube i pofałdowane (ale to też nie jest takie pofałdowanie równomierne i delikatne), zmian zabarwienia nie ma, urazów też nie było mechanicznych, męczy się z nimi od dłuższego czasu, w dzieciństwie było obgryzanko paznokietków. Dodadam, że ostatnio strasznie schudła. A może to jest cukrzyca i jej takie skutki. Nie wiem jak jej pomóc i co to jest. Wszystkie mi znane zdjęcia z grzybicy paznokci do tego mi nie pasują, ale może się mylę.
Proszę pomocy!!!
Będę bardzo wdzięczna za jakiekolowiek podpowiedzi i rady.
__________________
Ivi
ivi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 19:15   #2
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: paznokietki - problem z diagnozą

W jakims innym watku pisalam tak-

O ile sie orientuje, podluzne rowki wskazuja na niedobor witamin ,zaburzona przemiane materii lub moga byc oznaka stanu zapalnego. Moze tu pomoc zazywanie wit E i z grupy B . Konieczna jest tez wizyta u lekarza.
Poprzeczne rowki powstaja wskutek rozmaitych infekcji, ale tez po operacjach, dietach czy depresji.Gdy choroba zniknie zazwyczaj smoistnie ustepuja.
Nie zapominajmy tez o mozliwych urazach mechanicznych i sladach po uszkodzeniu macierzy paznokcia w czasie znecania sie nad skorkami.
Oczywiscie nalezy sie zaopatrzyc w dobry preparat wygladzajacy i odzywke, ale dla pewnosci poszlabym do lekarza!

Ale nie wiem co Ci doradzic- czy ona nosila tipsy? albo chce nosic? Nie sadze zeby jej jakos zaszkodzily (jesli to nie grzybica czy inna infekcja samego pazura) wiec jesli chodzi jej o wyglad to nie widze przeciwwskan zeby pazurki przedluzyc- ale na szablonie bo tipsy na takich karbowanych paznokietkach moga sie gorzej trzymac. Natomiast jesli nie nosi to moze jakas odzywka,kuracja,bomba witaminowa?
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 19:49   #3
ivi123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2
Dot.: paznokietki - problem z diagnozą

Wiem, że nie było żadnego znęcania się nad skórkami (właśnie to pierwsze przyszło mi do głowy). Witaminki bierze systematycznie i zmian żadnych w paznokietkach nie ma. Przedłużenie paznokietków nie wchodzi w grę, za bardzo są pofałdowane. W tej chwili delikatnie je zmatowiłam doprowadzając do jakiegoś bardziej przyzwoitego kształtu i pociągnęłam żelkiem do wzmacniania naturalnej płytki paznokciowej. Tak mi się wydaję, że przydałaby się tutaj opinia lekarza.
__________________
Ivi
ivi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 19:59   #4
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: paznokietki - problem z diagnozą

Są tez preparaty do wyrownywania takiej faldowanej plytki ale mysle, ze w pierwszej kolejnosci powinna zaliczyc wizyte u lekarza. Nie ma co ryzykowac a proba zlikwidowania problemu " na slepo", kiedy nie wiadomo w czym rzecz, nie bardzo ma sens!
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:28   #5
Energia
Raczkowanie
 
Avatar Energia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Czeladź
Wiadomości: 124
Dot.: paznokietki - problem z diagnozą

Bruzdy poprzeczne i podłużne mogą być efektem uszkodzenia macierzy paznokcia. Jeżeli pojawiły się niedawno, (jak piszesz klientka schudła) mogą się wiązać z zaburzeniami pracy układu trawiennego. Jeśli te "pofałdowania" przesuwają się od macierzy do wolnego brzegu paznokcia to mogą być objawem chorób zakaźnych. Poza tym dolegliwość taka łączy się z chorobami skóry, wypryskiem, łuszczycą itp.
Mam znajomą, która cierpi na jakiś rodzaj niedokrwienia kończyn i jednym z objawów są właśnie cytowane przez Ciebie pofałdowania czy też bruzdy.
Osobiście nie ryzykowałabym żadnych zabiegów przed wizytą u lekarza.
Pozdrawiam
Energia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.