Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-02, 17:54   #61
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: praca w korporacji!

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Ma szczęście mój pracodawca tak mi dopasowal grafik że mogłam pogodzić studia zaoczne, wielu z nich jest wyrozumiałych w tej kwestii

Sent from my GT-I8160 using Wizaz Forum mobile app

Ja pracę w korpo godzę ze studiami dziennymi już od 1,5 roku Fakt, jak przychodzi sesja nie jest lekko, ale myślałam że będzie gorzej, opanowałam do perfekcji sztukę nauki w autobusach / tramwajach / metrze (dojeżdżam 1h na uczelnię i do korpo).
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 11:40   #62
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: praca w korporacji!

Cytat:
Napisane przez uwielbienie Pokaż wiadomość
Czy trzeba być ubranym ściśle elegancko, zawsze spódniczka/sukienka, buty na niewielkiej szpilce, stonowane kolory? Czy już botki/kozaki na zimę nie przejdą, spodnie i ciut mniej oficjalny wygląd? Nie mówię tutaj o ubraniu jakimś iście sportowym, jaskrawym itp., ale po prostu mniej sztywnym.
Akurat ta spódniczka/sukienka i szpilka wcale nie oznacza ścisłego, oficjalnego biznesowego dress code (nie mylić z business casual). Ja osobiście uważam, że podczas spotkań biznesowych (o ile np. nie pracujemy w banku i nie obowiązuje nas uniform) spodnie (byle nie czarne) i buty na umiarkowanym, STABILNYM obcasie, są najlepszą opcją. Oczywiście, oficjalny styl dopuszcza też spódnice i żakiety, ale moim zdaniem to znacznie gorsza opcja. Spódnica, nie daj Boziu połączona ze szpilkami, odsłania nogi, co oczywiście wygląda bosko, ale jednocześnie odciąga uwagę od tego, co mamy do zaprezentowania w sferze profesjonalnej.

Cytat:
Napisane przez uwielbienie Pokaż wiadomość
Co należy zrobić na początku pracy? Wypada przynieść jakąś kawę/wino itp na "przywitanie się" czy takie zwyczaje nie są praktykowane?
Wino? Niee...lepiej wódkę. Ba! Lepiej czysty spirytus.
Matko kochana.

A tak serio, choć koleżanka pewnie już była, przyniosła lub nie przyniosła - nic się nie przynosi.
Cytat:
Napisane przez uwielbienie Pokaż wiadomość
Proszę o jakiekolwiek informacje, porady, może ktoś z Was pracuje/pracował w korporacji i wie jak to jest?

Pozdrawiam
Przychodzisz na początku zmiany, robisz swoją pracę, wychodzisz po zakończeniu zmiany, idziesz do domu, powtarzasz pięć razy w tygodniu.
Nie ma się czego bać, serio

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
ba dobrze trafiłaś. Wbrew pozorom dużo zależy od team leadera. Po moich doświadczeniach stwierdzam, że na stanowiska menadżerskie powinny być testy psychologiczne. Niektórzy w ogóle nie nadają się do zarządzania zespołem pod względem osobowościowo-charakterologicznym.
Fakt. Zawsze zdarzają się nieodpowiedni ludzie na nieodpowiednim miejscu, wszędzie. Jak świat światem.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 13:53   #63
ance
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 143
Dot.: praca w korporacji!

mój mąz pracował w korporacji. Wytrzymaliśmy pół roku. Telefony o północy, powroty z pracy o 1, praca w domu do 3 nad ranem... to bylo niewolnictwo a nie praca. Mąż był klebkiem nerwów, ciągle w napięciu, pod koniec już zaczął lykać proszki. do takiej pracy naprawdę trzeba mieć odpowiedni charakter...
ance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 14:52   #64
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: praca w korporacji!

Tak praca w korporacji.
Mozna by duzo napisac

Duzo zalet : np ciagly rozwoj.
Duzo wad.. nie napisze na forum
Ogolem uzbierala by sie ksiazka do opisania - mojej 3 letniej kariery korpo
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 10:42   #65
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: praca w korporacji!

Te nadgodziny i telefony poza godzinami pracy to zalezy od stanowiska... Im bardziej odpowiedzialne tym ich wiecej.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 13:35   #66
maria13888
Raczkowanie
 
Avatar maria13888
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 67
Dot.: praca w korporacji!

Generalnie jest tak, że nikt nie może zmusić Cię do zostawania po godzinach nie płacąc za nie. Więc nie musisz po nich zostawać, skoro masz płacone za 8h dziennie. Naprawdę.

Polecam też zapoznać się z tym, gdyby ktoś nie znał realiów pracy w korpo: http://pwsz-tarnow.edu.pl/Jak-wygl%C...w-korporacji-t
maria13888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 13:59   #67
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: praca w korporacji!

Zamiast płacić dodatkowo za nadgodziny można je sobie odebrać np wychodząc wcześniej innego dnia.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-12, 21:31   #68
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: praca w korporacji!

A ja nawet lubie Te nadgodziny... Dzieki nim czasem jak brakuje urlopu, albo musze wyjsc wczesniej nie ma problemu
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 21:59   #69
korpomysz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: praca w korporacji!

Mój przedmówca zapomniał dodać o najważniejszym, czyli specyficznym języku, w jakim mówi się w korporacjach. Język rodem z generatora korpobełkotu www.korpogadka.pl I w tym języku komunikowane są wszystkie bezsensowne decyzje przez Twojego superwajzora :P

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Aj, myślałam, że odpowiadam na poprzedni komentarz ;P
korpomysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 17:25   #70
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: praca w korporacji!

Cytat:
Napisane przez maria13888 Pokaż wiadomość
Generalnie jest tak, że nikt nie może zmusić Cię do zostawania po godzinach nie płacąc za nie. Więc nie musisz po nich zostawać, skoro masz płacone za 8h dziennie. Naprawdę.
W teorii tak..
Ale w korpo w praktyce (mam brata w takiej firmie) wygląda to tak, że jak nie zostaniesz, to niejako spadasz w rankingu, gorzej Cię traktują i tak czy siak musisz zasuwać więcej. Krzywo patrzą itd itd
I ostatecznie kończy się na tym, że i tak zaczynasz po godzinach zostawac i to jeszcze "z miłą chęcią". Dlatego mnie absolutnie nikt nigdy do pracy w takiej firmie nie zachęci.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 19:13   #71
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: praca w korporacji!

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
W teorii tak..
Ale w korpo w praktyce (mam brata w takiej firmie) wygląda to tak, że jak nie zostaniesz, to niejako spadasz w rankingu, gorzej Cię traktują i tak czy siak musisz zasuwać więcej. Krzywo patrzą itd itd
I ostatecznie kończy się na tym, że i tak zaczynasz po godzinach zostawac i to jeszcze "z miłą chęcią". Dlatego mnie absolutnie nikt nigdy do pracy w takiej firmie nie zachęci.
To nie jest żadna reguła. Bo w wielu firmach właśnie osoby, które z własnej woli zostają dodatkowo, poświęcają prywatny czas na pracę, angażują się ponad miarę są traktowane gorzej: bo wiadomo, że takiemu nic nie trzeba dodatkowo oferować, sam będzie się poświęcał.
Pracowałam w 3 firmach, które można zaklasyfikować jako korporacje i naprawdę nikt nie był pokrzywdzony z tego powodu, że spędzał w pracy 8 h. Ba! ja byłam traktowana świetnie a z powodu migren bywałam w pracy rzadziej, niż inni, więc według tej logiki powinnam być ostatnia w awansach itp. a byłam pierwsza. W pierwszej pracy powiedziałam, że niestety, ale nie będę brała nadgodzin (które były płatne), bo muszę wychodzić o czasie. Reszta zespołu brała. Nijak negatywnie się to na mnie nie odbiło. W mojej obecnej pracy mam wrażenie, że wiecznie po godzinach siedzą osoby, które dają się wykorzystywać oraz ci, którzy mają gigantyczne problemy z koncentracją w trakcie dnia. Żeby nie było, że zawsze pracuję 8 h. i idę do domu - nie, bo w mojej pracy to nie jest naturalne. Raz mam mnóstwo roboty i po prostu wolę zostać dłużej i zamknąć temat, innym razem nudzę się jak mops albo rozwijam coś zupełnie dodatkowego i wychodzę wcześniej. Nie bardzo jednak wierzę, że są firmy, w których KAŻDY ma tyle pracy, że 8 h. mu nigdy nie wystarcza. No niestety, ale zwykle to brak asertywności (siedzę bo inni siedzą, poprzestawiam sobie kolumny w Excelu) albo beznadziejna organizacja własnej pracy, brak biegłości (np. w tym nieszczęsnym Excelu).
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-16, 10:52   #72
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: praca w korporacji!

Wcale nie jest źle z tymi nadgodzinami, a na pewno nie wszędzie. U mnie nie są obowiązkowe, można zostać jesli się ma dużo pracy, a wiadomo, że nikt jej za nas nie zrobi. Wtedy te nadgodziny można sobie wybrać innego dnia, np jak chcemy wyjść wcześniej. Niektórzy przez kilka miesięcy zbierają po kilkanaście godzin, a później biorą sobie kilka dni wolnych, żeby je wykorzystać.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 16:38   #73
zenon6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: praca w korporacji!

Cytat:
Napisane przez korpomysz Pokaż wiadomość
Mój przedmówca zapomniał dodać o najważniejszym, czyli specyficznym języku, w jakim mówi się w korporacjach. Język rodem z generatora korpobełkotu www.korpogadka.pl I w tym języku komunikowane są wszystkie bezsensowne decyzje przez Twojego superwajzora :P

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Aj, myślałam, że odpowiadam na poprzedni komentarz ;P
Od niedawna zacząłem prace w korpo, ten generator dokładnie odzwierciedla co się dzieje u mnie w biurze..
zenon6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 19:56   #74
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: praca w korporacji!

W moim przypadku nie. Moze dlatego, ze glownie w pracy uzywam wloskiego, a nie angielskiego.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 15:46   #75
DrinkSomeTea
Przyczajenie
 
Avatar DrinkSomeTea
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 29
Chęć pracy w korporacji, niemoc ze względów krewnych.

Cześć,

Mam do Was takie pytanie, aktualnie pracuję w korporacji i chciałbym przenieść się na inne stanowisko w biurze.

Jeden z członków mojej rodziny jest w tym biurze kierownikiem. Potrzebuje właśnie młodych ludzi, którzy ogarną szybkie wklepywanie dokumentów ( taka praca asystenta ). Niestety, pytał już 3 raz o to swojego dyrektora i wyszło na to, że nie może być takiego bliskiego pokrewieństwa.

Moim zdaniem jeśli potrzebują ludzi to mogliby nagiąć trochę regulamin, poza tym nie wymagam od nich od razu dużych zarobków, nawet powiedziałbym więcej, mógłbym robić za mniej niż mi zaproponują.

Co myślicie o tego typu sytuacjach? Walczyć dalej? Jakoś przekonać?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam !
DrinkSomeTea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 15:50   #76
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Chęć pracy w korporacji, niemoc ze względów krewnych.

Cytat:
Napisane przez DrinkSomeTea Pokaż wiadomość
Cześć,

Mam do Was takie pytanie, aktualnie pracuję w korporacji i chciałbym przenieść się na inne stanowisko w biurze.

Jeden z członków mojej rodziny jest w tym biurze kierownikiem. Potrzebuje właśnie młodych ludzi, którzy ogarną szybkie wklepywanie dokumentów ( taka praca asystenta ). Niestety, pytał już 3 raz o to swojego dyrektora i wyszło na to, że nie może być takiego bliskiego pokrewieństwa.

Moim zdaniem jeśli potrzebują ludzi to mogliby nagiąć trochę regulamin, poza tym nie wymagam od nich od razu dużych zarobków, nawet powiedziałbym więcej, mógłbym robić za mniej niż mi zaproponują.

Co myślicie o tego typu sytuacjach? Walczyć dalej? Jakoś przekonać?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam !
To po co wysyłasz członka rodziny do dyrektora, zamiast samemu złożyć CV i czekać?
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 15:52   #77
DrinkSomeTea
Przyczajenie
 
Avatar DrinkSomeTea
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 29
Dot.: Chęć pracy w korporacji, niemoc ze względów krewnych.

Do kogo mam wysłać CV? Do dyrektora? Wszystkie CV w tej korporacji wędrują do kierowników działów. Poza tym on sam powiedział, że spróbuje się więcej dowiedzieć czy się da czy nie.
DrinkSomeTea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 15:58   #78
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Chęć pracy w korporacji, niemoc ze względów krewnych.

Cytat:
Napisane przez DrinkSomeTea Pokaż wiadomość
Do kogo mam wysłać CV? Do dyrektora? Wszystkie CV w tej korporacji wędrują do kierowników działów. Poza tym on sam powiedział, że spróbuje się więcej dowiedzieć czy się da czy nie.
Jeżeli ktoś potrzebuje pracownika to wystawia ogłoszenie, ty masz prawo wysłać CV. Jeżeli wyślesz zgłoszenie to teoretycznie nie masz wpływu, ani nawet świadomości do kogo w firmie ono trafi.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 18:16   #79
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Chęć pracy w korporacji, niemoc ze względów krewnych.

Cytat:
Napisane przez DrinkSomeTea Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jeśli potrzebują ludzi to mogliby nagiąć trochę regulamin, poza tym nie wymagam od nich od razu dużych zarobków, nawet powiedziałbym więcej, mógłbym robić za mniej niż mi zaproponują.
Nie wydaje mi się, żeby specjalnie dla Ciebie chcieli naginać regulamin, zawsze mogą zatrudnić kogoś, przez kogo nie będą musieli tak kombinować.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-01, 21:30   #80
NoemiSui
Raczkowanie
 
Avatar NoemiSui
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: W-no
Wiadomości: 176
GG do NoemiSui
Dot.: Chęć pracy w korporacji, niemoc ze względów krewnych.

Z doświadczenia z mojej poprzedniej pracy powiem lepiej zostać przyjętym bez naginania, uwierz łatwiej się pracuje, a jak się nie da lepiej odpuścić.
NoemiSui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 09:32   #81
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Chęć pracy w korporacji, niemoc ze względów krewnych.

Cytat:
Napisane przez DrinkSomeTea Pokaż wiadomość
Cześć,

Mam do Was takie pytanie, aktualnie pracuję w korporacji i chciałbym przenieść się na inne stanowisko w biurze.

Jeden z członków mojej rodziny jest w tym biurze kierownikiem. Potrzebuje właśnie młodych ludzi, którzy ogarną szybkie wklepywanie dokumentów ( taka praca asystenta ). Niestety, pytał już 3 raz o to swojego dyrektora i wyszło na to, że nie może być takiego bliskiego pokrewieństwa.

Moim zdaniem jeśli potrzebują ludzi to mogliby nagiąć trochę regulamin, poza tym nie wymagam od nich od razu dużych zarobków, nawet powiedziałbym więcej, mógłbym robić za mniej niż mi zaproponują.

Co myślicie o tego typu sytuacjach? Walczyć dalej? Jakoś przekonać?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam !
nagiąć regulamin w korporacji. mistrz!

każdy pracujący w korporacji musi podpisać różne papiery i jednym z punktów w tychże papierach w każdej korporacji jest punkt o niezatrudnianiu osób spokrewnionych. tadaaaaaa. więc nie przekonasz i olej.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 13:04   #82
ag87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 246
Dot.: Chęć pracy w korporacji, niemoc ze względów krewnych.

Przecież to jest korporacja, oni tam mają zasady odgórne i nie mogą ich przekroczyć bo inaczej czyjaś głowa poleci, nikt nie chce ryzykować. Ten krewny pytał się już 3 razy i dalej nic. Lepiej dać sobie spokój, ewentualnie próbować w normalnym konkursie. Ale jak pisałam, jak oni maja w regulaminie, że kierownik, prezes czy kto tam jeszcze nie może zatrudniać pod sobą osób ,to on tego nie może zrobić i tyle. Proste jak budowa cepa.
ag87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 10:18   #83
agata8989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 5
Praca w Oddziale Banku czy w Korporacji?

Witam dziewczyny! Piszę, gdyż mam ogromny dylemat - szukałam pracy dosyć długo, a gdy wreszcie ją znalazłam okazało się, że pojawiła się jeszcze inna propozycja. Na początku szukałam pracy w korporacjach, niestety bez rezultatu, zależało mi na jako takiej pensji i w miarę stabilnym zatrudnieniu.Niestety żadna się nie odezwała więc zaczęłam wysyłać CV do Banków, jeden z nich zaproponował mi współpracę, jest to Bank, który cieszy się raczej dobrą renomą. Mimo, że obawiam się planów sprzedażowych i obsługi kasy myślę, że byłaby to dla mnie szansa na nauczenie się czegoś nowego, pracę z ludźmi i wiążę się to dla mnie z pewnym prestiżem. Teraz okazało się, że zainteresowana zaproszeniem mnie na rozmowę jest także korporacja do której uderzałam już dawno, ale bez rezultatu. Mogę sobie wyobrazić jak wygląda praca w korporacji, nie jest to na pewno to o czym zawsze marzyłam, ale wiem, że wielu moich znajomych w niej pracuje i potem przenosi się do innych lepszych firm, mają też w miarę stabilną sytuację. W oddziale można wylecieć za niewykonanie planów, a nie chce za jakiś czas znów być bez roboty. Co sądzicie? Czy któraś z Was ma doświadczenie w jednej lub w drugiej pracy? Co byście wybrały?
agata8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 13:19   #84
aniulek87
Rozeznanie
 
Avatar aniulek87
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 838
Dot.: Praca w Oddziale Banku czy w Korporacji?

finanse- osoba, która nie pracowała w tej branży wydaje się to 'prestiżowe', a tak na prawdę bankowość to wyścig szczurów, naciski na plany, wciskanie kredytów, kont, chodzenie po firmach i szukanie klientów, roznoszenie ulotek, zagajani, dzwonienie do klientów z baz i zewnetrznych itp. Nie wyrabiasz przez 3 miesiące lecisz. Praca dla ludzi o mocnych nerwach
__________________

aniulek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 18:12   #85
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Praca w Oddziale Banku czy w Korporacji?

Co to za praca w korporacji? Jaka branża? Sprzedaż? Praca w banku to może był kiedyś prestiż ale teraz to jest się tam zwykłym akwizytorem, jeśli nie jesteś dobrym sprzedawca, nie masz gadanego to serdecznie odradzam. Tak jak wspomniała aniulek - praca dla ludzi o mocnych nerwach, wręcz stalowych
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 20:57   #86
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Praca w Oddziale Banku czy w Korporacji?

Cytat:
Napisane przez aniulek87 Pokaż wiadomość
finanse- osoba, która nie pracowała w tej branży wydaje się to 'prestiżowe', a tak na prawdę bankowość to wyścig szczurów, naciski na plany, wciskanie kredytów, kont, chodzenie po firmach i szukanie klientów, roznoszenie ulotek, zagajani, dzwonienie do klientów z baz i zewnetrznych itp. Nie wyrabiasz przez 3 miesiące lecisz. Praca dla ludzi o mocnych nerwach
dokładnie, to cena prestiżu, czyli drogo dla klientów i stres dla pracowników firmy bo korporacja to też firma, zawsze wiesz, że możesz wylecieć,

sam kiedyś pracowałem w prestiżowej firmie, inna branża i teraz dobrze wiem ile stresu i problemów sennych kosztuje prestiż,

ciągle aktualizujesz wiedzę, ciągłe zmiany,

nauczysz się jednego, zaraz dostaniesz do nauczenia się dwoch-trzech kolejnych rzeczy w krótkim czasie,

wynagrodzenie było normalne,

zazdrość to może złe słowo ale powiedzmy, że zazdrosciłem wtedy ludziom, którzy mają prostą pracę, mało prestiżową bez stresu, nerwów i płatną tak samo albo trochę lepiej,


Cytat:
Napisane przez agata8989 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny! Piszę, gdyż mam ogromny dylemat - szukałam pracy dosyć długo, a gdy wreszcie ją znalazłam okazało się, że pojawiła się jeszcze inna propozycja. Na początku szukałam pracy w korporacjach, niestety bez rezultatu, zależało mi na jako takiej pensji i w miarę stabilnym zatrudnieniu.Niestety żadna się nie odezwała więc zaczęłam wysyłać CV do Banków, jeden z nich zaproponował mi współpracę, jest to Bank, który cieszy się raczej dobrą renomą. Mimo, że obawiam się planów sprzedażowych i obsługi kasy myślę, że byłaby to dla mnie szansa na nauczenie się czegoś nowego, pracę z ludźmi i wiążę się to dla mnie z pewnym prestiżem. Teraz okazało się, że zainteresowana zaproszeniem mnie na rozmowę jest także korporacja do której uderzałam już dawno, ale bez rezultatu. Mogę sobie wyobrazić jak wygląda praca w korporacji, nie jest to na pewno to o czym zawsze marzyłam, ale wiem, że wielu moich znajomych w niej pracuje i potem przenosi się do innych lepszych firm, mają też w miarę stabilną sytuację. W oddziale można wylecieć za niewykonanie planów, a nie chce za jakiś czas znów być bez roboty. Co sądzicie? Czy któraś z Was ma doświadczenie w jednej lub w drugiej pracy? Co byście wybrały?
a czym się tak właściwie różni praca w obu tych bankach ?

mi się wydaje, że powinnaś się trzymać banku,który pierwszy zaprosił cię na rozmowę, a ten który się ociągał zostawić skoro tak wolno reagują

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-04-17 o 21:11
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 12:54   #87
agata8989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 5
Dot.: Praca w Oddziale Banku czy w Korporacji?

Jedna firma to bank, gdzie miałabym pracować w Oddziale przy bezpośrednim kontakcie z Klientem. Druga firma to korporacja działająca na zasadzie outsourcingu, praca raczej monotonna, nużąca, w zespole zajmującym się audytem, co miałam już podkreślone na samej rozmowie.
agata8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 21:37   #88
aniulek87
Rozeznanie
 
Avatar aniulek87
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 838
Dot.: Praca w Oddziale Banku czy w Korporacji?

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
zazdrość to może złe słowo ale powiedzmy, że zazdrosciłem wtedy ludziom, którzy mają prostą pracę, mało prestiżową bez stresu, nerwów i płatną tak samo albo trochę lepiej,









Tez tak miałam 'zazdrościłam' ludziom, ze robią swoje i idą do domu, ze nie myślą o pracy po pracy, ze nie maja stresu związanego z prac...
Poczytaj sobie autorko na rożnych forach o pracy w bankowości moze zarobisz odrobinkę wiecej niz inni ale kosztem czegos:/
__________________

aniulek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 08:59   #89
agata8989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 5
Dot.: Praca w Oddziale Banku czy w Korporacji?

No tak, zdaję sobie z tego sprawę, jednak w korporacji też najprawdopodobniej czeka mnie stres, a praca jest bardziej monotonna i wydaję mi się, że mniej rozwojowa.
agata8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 01:07   #90
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Praca w Oddziale Banku czy w Korporacji?

Cytat:
Napisane przez agata8989 Pokaż wiadomość
Jedna firma to bank, gdzie miałabym pracować w Oddziale przy bezpośrednim kontakcie z Klientem. Druga firma to korporacja działająca na zasadzie outsourcingu, praca raczej monotonna, nużąca, w zespole zajmującym się audytem, co miałam już podkreślone na samej rozmowie.
chyba na jedno wyjdzie,

w obu jest stres, obie są pewnie podobno rozwojowe
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-03 22:04:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.