differin kontra brevoxyl czemu nie??!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-07, 14:45   #1
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398

differin kontra brevoxyl czemu nie??!!


"Stosując Brevoxyl lub inne preparaty z nadtlenkiem benzoilu, należy zachować następujące środki ostrożności:

- uważaj na okolice oczu, ust, podrażnione miejsca skóry oraz błony śluzowe,
- jeśli pojawi się nadmierne podrażnienie, zaczerwienienie, łuszczenie się skóry należy odstawić preparat, jeśli objawy mimo odstawienia preparatu będą się dłużej utrzymywać skontaktuj się z lekarzem,
- nadtlenek benzoilu uwrażliwa skórę na działanie promieniowania UVA oraz potęguje jego szkodliwe działanie, dlatego podczas kuracji, należy unikać nadmiernego kontaktu ze słońcem, zrezygnować z solarium oraz stosować codziennie preparaty ochronne z filtrami,
- nie można łączyć i stosować jednocześnie preparatów z nadtlenkiem benzoilu oraz maści na receptę opartych na retinoidach czyli kwasie witaminy A i jego pochodnych,
- łączenie preparatów z nadtlenkiem benzoilu z produktami opartymi na kwasach AHA, BHA może zwiększyć podrażnienie, łuszczenie się skóry,
- nadtlenek benzoilu może rozjaśniać włosy i odbarwiać tkaniny. "


Ostatnoi przeczytałam na biochemi własnie że nie mozna stosowac nadtlenku i i retinoidów ani pochodnych wit. A i chciałam zapytac czy differinu tez nie mozna z nim łączyć i dlaczego??
chciałam stosować differin w jedną noc a na drugą nadtlenek ale nie wiem czy można
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 18:00   #2
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: differin kontra brevoxyl czemu nie??!!

Ja stosowalam brevoxyl i byl super! Pozbylam sie tradziku! Ale nie laczylam go z niczym innym!!!
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 18:27   #3
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: differin kontra brevoxyl czemu nie??!!

Cytat:
Napisane przez Smallwitch
"łączenie preparatów z nadtlenkiem benzoilu z produktami opartymi na kwasach AHA, BHA może zwiększyć podrażnienie, łuszczenie się skóry"
[...]
chciałam zapytac czy differinu tez nie mozna z nim łączyć i dlaczego??
a czy to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 18:28   #4
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: differin kontra brevoxyl czemu nie??!!

no tak...tu pisze ze nie łączy się AHA i BHA(odnośnie nich jest napisane) z nadtlenkiem bo podraznia ale mi chodzi o differin.Przeciez to nie jest AHA ani BHA dlatego chciałam spytac czy nie ma jakis innych niespodzianek po łaczeniu nadtlenku i differinu razem (oprocz wiekszego prawdopodobieństwa podraznienia).
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 20:19   #5
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: differin kontra brevoxyl czemu nie??!!

Cytat:
Napisane przez Smallwitch
no tak...tu pisze ze nie łączy się AHA i BHA(odnośnie nich jest napisane) z nadtlenkiem bo podraznia ale mi chodzi o differin.Przeciez to nie jest AHA ani BHA dlatego chciałam spytac czy nie ma jakis innych niespodzianek po łaczeniu nadtlenku i differinu razem (oprocz wiekszego prawdopodobieństwa podraznienia).
ale punkt wyżej masz też napisane, że nie łączy się nadtlenku benzoilu z retinoidami, a Differin zawiera retinoid. a łączyć nie można z tego samego powodu.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 09:04   #6
asik3010
Raczkowanie
 
Avatar asik3010
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 48
Dot.: differin kontra brevoxyl czemu nie??!!

Hmmm...a ja stosowalam kuracje wlasnie z differinem i brevoxylem :| i to nie byl moj wymysl tylko dermatologa....dodam,ze jest on podobno baaardzo dobrym specjalista. I teraz nie wiem co o tym sadzic...
asik3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 10:06   #7
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: differin kontra brevoxyl czemu nie??!!

jesli nie ma innych skutków ubocznych oprócz większego podraznienia a twoja skóra sie nie podraznia przy stosowaniu przy stosowaniu razem to chyba dalej mozesz.
Moja skóra wogole sie nie podraznia od differinu, juz sie przyzwyczaiła i nie dzije sie nic złego i takie połaczenie mi odpowiada bo syfki lepiej znikają.
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-28, 10:14   #8
asik3010
Raczkowanie
 
Avatar asik3010
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 48
Dot.: differin kontra brevoxyl czemu nie??!!

Mi differin w ogole skory nie podraznil.... i nawet dermatolog sie dziwil. Tym bardziej,ze mam cere raczej wrazliwa. Teraz juz differin odstawilam i tylko jak cos wyskoczy to smaruje brevoxylem
asik3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 15:59   #9
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: differin kontra brevoxyl czemu nie??!!

Nie stosuje się jednocześnie nadtlenku benzoilu i retinoidów, bo wzajemnie niwelują swoje działanie (ot, reakcja chemiczna, a raczej interakcja). Znaczy, nie wolno ich używac razem w tym samym momencie. Wolno np. na noc retinoid, a w dzień Brevoxyl. Oczywiście jest wtedy duże ryzyko podrażnienia, ale mozna tak robić. Ważne by jednocześnie nie używać tych specyfików razem.
(Mogłam coś poplątać, bo chemikiem nie jestem ale sens jest ogólny mojej wypowiedzi jest ok).
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 16:07   #10
joasia25
Raczkowanie
 
Avatar joasia25
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 248
Dot.: differin kontra brevoxyl czemu nie??!!

Ja stosowałam tylo brevoxyl, i spalił mi skórę. Oczywiście poleciła mi go p. dermatolog, po 3 użyciach (wieczorem) miałam straszliwie podrażnioną skórę na brodzie i praktycznie połowę policzków, najpierw alergiczne odczyny z czesem powiększające się, miałam gorączkę. Trafiłam ponownie do p. dermatolog, która kazała mi więcej nie stosować bervoxylu, a ja nie będę więcej chodziła do tej p. dermatolog.
Przepisała środki przeciwalergiczne, bepanten i inne maści. Po kilku dniach podrażnienie zniknęło a skóra się złuszczyła.
Dziewczyny przed użyciem tego specyfiku spróbujcie najpierw w jakim mało widocznym miejscu (np za uchem)
dodam tylko, że wówczas w ciągu dnia używałam zwykłych kremów nawilżających.
joasia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:56.