Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-30, 13:09   #1
Pau_lina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Question

Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!


Od tygodnia mam zrobione paznokcie żelowe ale zauwazylam ze tipsy zaczely pekac wzdluz paznokcia - juz przy naklejaniu tiosa wydawalo mi sie ze cos bylo nie tak ale kosmetyczka powiedziala mi ze wszystko jest ok i ze nic niebedzie sie dzialo a teraz jak do niej poszlam to powiedziala ze to jest moja wona ze paznokcie popękaly mi wzdluż plytki - ze to jest uszkodzenie mechaniczne . Niewiem Co robic prosze o rade chcialabym wiedziec dlaczego tak sie moglo stac bo jak pojde do niej i powiem jej ze wiem dlaczego tak sie stalo to ja zamuruje heh i niebedzie miala wyjscia jak sie tylko przyznac ze ona cos zepsula. kolejna rzecz o ktora chcialbym zapytac to to kiedy stosuje sie primer i odtluszczacz bo jak ona robila mi pazurki to odtluszczaczem przemywala je po kazdym pilowaniu i po kazdej warstwie zelu a primer nalozyla na spilowanego tipsa przed polozeniem zelu. Ale inna kosmetyczka powiedziala mi ze primera niestosuje sie na tipsa tylko na naturalna plytke paznokcia a odtluszczacz moze powodowac pekanie tipsow wiec niewiem po co on wogole jest . Blagam o rade - co mam robic i o rozwianie moich watpliwosci.????
Pau_lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 14:17   #2
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Jesli juz efekt ten był gdy miałaś nałożony sam tips, przed pokryciem go żelem to jest to ewidentnie wina stylistki, załozyła za małe tipsy.
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 16:17   #3
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Ale gdzie jest to pęknięcie? W miejscu kieszonki tipsa ( koło srodka paznokcia) czy na końcu ?! Jesli posrodku to albo tips byl za mały albo zostal zalany primerem- jesli oczywiscie tak było od poczatku a nie powstało na skutek uderzenia. Natomiast jesli pekniecie byłoby na koncowkach ( tuż po założeniu) to pewnie tepa gilotynka .
A co do reszty...nie przemywamy kolejnych warstw zelu odtluszczaczem i nie kladziemy primera na tipsa!!!!!!!!
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 16:19   #4
Pau_lina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Question Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Czy to jest tylko wina tego ze tipsy byly zbyt male czy moze byc jeszcze inna sprawa?? Chodzi mi o to o co juz pytalam a mianowicie kiedy uzywa sie odtluszczacza i primera czy to tez moglo spowodowac pekanie tipsow???? Moja plytka paznokcia jest dosyc szeroka a czytalam na necie ze sa rozne tipsy wiec jakie bylyby odpowiednie bo niechcialabym zeby jakas inna kosmetyczka znowu mi cos zepsula - chcialabym cokolwiek wiedziec na temat paznokci zelowych.
Pau_lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 16:22   #5
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Jesli płytka jest szeroka i w dodatku płaska to raczej nie zakłada sie tipsów ( bo trudno dobrać odpowiednie) a raczej przedłuza sie pazurki na szablonie. A pękniecie najprawdopodobniej spowodowal za mały tips lub primer.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 16:23   #6
Pau_lina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Question Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Pekniecie na poczatku bylo tylko przy kieszonce a dopiero po jakims tygodniu pekal caly tips i odchodzil od niego zel. A co do primera to nieuzywa sie go na tipsy?? tylko na naturalne paznokcie??czy wogole jest zbedny??? A odtluszczaczem przemywamy paznokcia tylko po zmatowieniu plytki????
Pau_lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 16:39   #7
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Primer kładziemy na płytkę - choc jego uzywanie nie jest obowiązkowe - niektóre zele go nie wymagają. Natomiast przemywamy paznokcie tylko w dwóch momentach - jednym płynem albo dwoma ( zalezy od linii produktów) - ale nigdy miedzy warstwami żelu!
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-30, 17:49   #8
Pau_lina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Question Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Co do odtluszczacza to mowisz ze paznokcie przemywamy w dwuch momentach ... to znaczy kiedy??? po spilowaniu naturalnej plytki przed nalozeniem tipsa czy po spilowaniu tipsa czy jeszcze pozniej ??? mam jeszcze jedno pytanie czy to ze zel odchodzi od tipsa moze byc skutkiem tego ze tips jest pekniety czy to jest jeszcze inna sprawa bo zauwazylam ze na jednym paznokciu - ktory jest pekniety wzdluz - odchodzi zel ???
Pau_lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 17:58   #9
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

ehmm ale ja mysle ,że to nie ma i tak większego znaczenia... po prostu pójdizesz do pani i złożysz reklamację...
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 18:03   #10
Pau_lina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Question Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Pytam o to bo chcialabym wiedziec czego sie wystrzegac w przyszlosci a pozatym jak pojde do tej kosnetyczki i powiem jej co robila zle to niebedzie miala wyjscia i napewno bedzie musiala uznac moja reklamacje.
Pau_lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 20:05   #11
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Nie chce Cie Pau_lina o nic oskarżać, ale ta sprawa zalatuje mi ciut wypytaniem sie jak przedłużać paznokcie....
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-30, 20:10   #12
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

THX , że Ty to powiedziałaś.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 08:25   #13
Pau_lina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Exclamation Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Jak moge przedluzac paznokcie kiedy niemam zrobionego zadnego kursu Jestem studentka pedagogiki i jak wiekszosc dziewczyn chcialam poprostu zrobic sobie ladne pazurki. Kosmatyczka u ktorej robilam tipsy niepracuje w salonie tylko robi tipsy u siebie w domu - oczywiscie po nizszej cenie - wiec na moje nieszczescie skusilam sie na cene i teraz tego zaluje. Za kazdym razem jak chce poprawiac paznokcia ona kaze mi za niego placic bo twierdzi ze to jest moja wina ze paznokiec peka. Jednak po tym czego dowiedzialam sie od was mam juz pewnosc ze to ona zle robi tipsy bo juz przy robieniu paznokci zaczely pekac jej tipsy, ktore mi naklejala wiec zapytalam dlaczego to powiedziala ze to jest normalne ale to na nic niewplynie - kiedy to uslyszalam to zaczelam sie bardziej przygladac temu co ona robi i wypytywac o wsystko. Pozniej skonsultowalam sie z inna kosmetyczka i dzieki nie i oczywiscie wam dowiedzialam sie ze dziewczyna ktora robila mi paznokcie - ktora ma sie za kosmetyczke - robi wszystko na odwron niz powinna. Primer naklada na tipsa a zel pomiedzy warstwami przemywa odtluszczaczem. Dziekuje za pomoc

Edytowane przez Pau_lina
Czas edycji: 2006-01-31 o 11:33
Pau_lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 08:35   #14
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Pau_lina
Jak moge przedluzac paznokcie kiedy niemam zrobionego zadnego kursu
mormalnie, przeciez to takie proste jak wiekszosc na forum samoukow uwaza
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 09:29   #15
fruzienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 1 441
GG do fruzienka
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Pau_lina mialam kiedys tak samo ale pani manicurzystka udala ze nie widzi tych kreseczek na tipsach wiecej do niej nie poszlam zamiast isc i zlozyc reklamacje!! nie daj sie!! idz i powiedz babie ze od razu jej mowilas ze tak bylo i niech to poprawia!!

a co do zakladania - skoro nie zawsze
dobrze robia to kobiety po kursach to jak moze zrobic to laik wyglada prosto, ale w rzeczywistosci to chyba czarna magia...
fruzienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 09:34   #16
szaramysz
Raczkowanie
 
Avatar szaramysz
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 204
GG do szaramysz
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Pau_lina: Ja miałam podobny problem. U mnie sprawa rozwiązała się po zmianie gilotynki, ale mi tips pękał od wolnego brzegu paznokcia. Jeśli Tobie pęka tak jakby od środka to raczej wina żle dobranego tipsa Żel może Ci odchodzić przez to pęknięcie, lub może to być wina złego przygotowania płytki lub też samego żelu.
Primera nie stosuje się na tipsa, a odtłuszczaczem ja odtłuszczam paznokieć po wypiłowaniu, a póżniej żel po nałożeniu ostatniej warstwy, między warstwami się tego nie robi.
Idź do pani paznokciowej i złóż reklamację, bo szkoda Twoich paznokci i pieniędzy
Pozdrawiam
szaramysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 10:40   #17
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

To, że ja zasugerowałam nie oznacza, że Pau_lina chce sama robic paznokcie. Zasugeruj sie powodami jakie napisała szaramysz, jeśli to nie da efektu zmień stylistkę. Jeśli powiesz z jakiego jesteś miasta byc może będę w stanie Ci kogoś polecić.
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 11:38   #18
Pau_lina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Wink Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Ja jestem z Częstochowy jezeli jestes w stanie mi kogos polecic - kto bylby pewny to prosze bo mam juz dosyc chodzenia i proszenia sie o poprawienie tipsow i oczywiscie placenia za wszystkie bledy kosmatyczki ktora jak mi sie wydaje poprostu chce sie na mnie czegos nauczyc i wmawia mi ze to przezemnie lamia sie tipsy
Pau_lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 13:16   #19
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Najbliżej to chyba moge polecic Kraków. Wejdź na stronę www.euro-fashion.com.pl i tam na forum zapytaj.
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-31, 14:21   #20
Pau_lina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Smile Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Dziekuje za pomoc
Pau_lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 14:17   #21
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Ja jestem z Częstochowy, mogę Ci polecić Panią Angelikę, która ma gabinet w bramie na przeciwko DEPO obok dworca. Ja u niej robiłam moje tipsiki i jestem zadowolona

Podczepię się jeszcze pod wątek bo mam taki problem, akurat nie z pękającym tipsem a z tipsem, który opdpada. A dokładniej zaczął odpękać od dołu paznokcia [ prawdopodobnie uderzenie ], pęknięcie postępowało, następnie paznokiec odkleił się prawie cały zatrzymując się przy końcu opuszka [ patrz przy mojej martwej części paznokcia tak to się zdaje się mówi na to takie białe odrastające ] Dalej stopniowo zaczął nadrywać tą martwą część po bokach Nie wiem co mam teraz zrobić? Tips trzyma się w sumie tylko na środkowej części tego martwego paznokcia Boli przy każdym zaczepieniu. Wizytę u stylistki mam dopiero w środę w przyszłym tygodniu i nie wiem czy paznokieć dotrzyma. Nie chcę mu zaszkodzić bo jest strasznie miękki i nie wiem, trzymac go tak jak jest czy usunąć go jakoś razem z tą martwą częścią ? A jeśli usunąć to jak ? Dodam, że paznokcie są żelowe, mam je już 3 miesiące były 2 razy uzupełniane. A teraz mam zamiar je usunąć [ znaczy całe spiłować ] Dziękuję za odpowiedzi
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 14:34   #22
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

NIe mam pojęcia co masz na myśli mówiąc o martwej częsci paznokcia.. bo paznokcieć generalnie jest martwym wytworem naskórka a jedyną jego żywą częścią jest macierz. Natomiast rozumiem doskonale ,jak bolesne jest takie złamanie i powiem Tobie z doświadczenia ,że do środy nie wytrzymasz. Będziesz non stop zahaczala tym "ułomkiem" a tym samym szarpała naturalny pazurek-zmasakrujesz go bardzo ( i zadne plastry i opatrunki tu niestety nie pomagają). Idz jak najprędzej do stylistki po prostu...
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 14:40   #23
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Właśnie najgorsze jest to, ż nie mogę go nie zahaczać samo się tak zaczepia Bez przerwy go smytłam i skubię i boję sie, że biedny będzie coraz słabszy Zaczynam sie zastanawiać gdzie ja teraz znajdę wolną stylistkę, która sie tym zajmie Szkoda, że nie mogę go jakoś sama usunać

EDIT: A ta martwa część to to co odrasta na opuszek to biale takie Jest na to jakaś fachowa nazwa ?
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 15:27   #24
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Ehmm cały paznokieć jest martwy ale Tobie chyba po prostu chodzi o jego wolny brzeg . Usunięcie jednego paznokcia nie potrwa dłuzej niż 20 minut wiec mysle ,że bez problemu kogoś znajdziesz.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 15:45   #25
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Paulakrk, dzięki za odpowiedź
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 23:41   #26
elcia1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Witam mam problem dotyczący pękania tipsów od wolnego brzegu i pęka na całej szerokości. Jestem po kursie i kobieta mowila rozne ciekawostki ale o takim czyms nie wspominała. Robie tipsy od pół roku na tych samych produktach i nic takiego się nie działo. Zmatowiłam płytke przykleiłam tipsy opracowałam płytke usunełam pył tips po tych czynnościach nie miał pęknięć potem nałożyłam baze włożyłam do lampy i po tym tipsy zaczeły pękać i sie łamać. Co może być tego przyczyną?? Słyszałam że jak ktoś ma bardzo tłustą płytkę paznokciową to ciężko zrobić tipsy czy to może być przyczyną?? rozumiem że może takie coś się zdarzyć na 1 czy 2 palcach ale nie na 10...
P.S nie dociskałam tipsów wieć to nie może być przyczyną.
elcia1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 14:32   #27
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Dzieje się to u jednej klientki? Jeśli tips pęka na całej długości to prawdopodobnie masz już tępą gilotynę i miażdży tipsa zamiast go obciąć...
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 12:11   #28
elcia1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

to nie od gilotyny bo gilotyne mam nowa.... Kupiłam 2 tyg temu
elcia1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 20:07   #29
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Niestey, to, ze nowa, nie znaczy, że dobra...
A może trafiłas na wadliwa partię tipsów(bo rozumiem, że marki tipsów, żeli itp... nie zmieniałas? )
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 19:38   #30
aleks87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Pękające tipsy!!!!!POMOCY!!!!!!!

Hej ja tez mam taki problem ,ale nie odrazu przy obcianiu tipsa gilotynką ,tylko po jakims czasie ,tips pęka wzdłuż ,od wolnego paznokcia ...to wina gilotyny??
aleks87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:52.