Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-15, 20:17   #481
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Po to też jest wątek, żeby się wygadać Ale... powiem szczerze, ja bym CHYBA zmieniła pracę. Inna sprawa, jeśli nie możesz. Ja teraz jestem w takiej sytuacji, że też bym nie mogła i musiałabym się męczyć... Jestem trochę nerwowym typem człowieka i ostatnio bardzo sobie cenię spokój, próbuję przedkładać swoje zdrowie psychiczne nad wszystko inne, co nie zawsze wychodzi, ale próbuję...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Niby mogę, bo stać by nas było na to z facetem, ale nie chcę pochopnie podejmować takich decyzji, bo naprawdę starałam się trochę o tą pracę...Mój facet powiedział, jak zresztą inne osoby, żebym chociaż to g**** zdała, a potem zobaczymy, najwyżej będę szukać, ewentualnie po innych urzędach żeby się przenieść czy do innego działu początkowo.
Ja też bardzo cenię swój spokój, zdrowie i życie prywatne i po poprzedniej pracy, która mi zszargała nerwy i zdrowie chciałam stabilnej i spokojnej roboty, a trafiłam z tym spokojem jak nie wiem

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
netya jeśli nie odpowiadają Ci warunki i godziny pracy to szukaj czegoś innego. Wstawanie o 6:00 jeszcze nie jest złe, ja na 6:00 chodziłam już do pracy, wiec kosmos to wstawanie o 4:30
Zastanów się też ile korzyści może Ci przynieść taki kurs i czy warto się pomęczyć jeszcze w tym miejscu. Jeśli nie to szkoda Twoje zdrowia
Służba jest konieczna do tego żeby dostać umowę na nieokreślony, tak jak niżej Andra napisała.
Do pracy gdzie się wstaje wcześniej niż o 6 nawet nie składałam nigdy cv, bo wiem do czego to doprowadzi, zresztą tu miałam epizod wstawania po 5 i dziekuję bardzo.
Dla mnie, osoby z chronotypem nocnym, każde wstawanie z budzikiem i to rano, a już dodatkowo teraz w ciemnej nocy i mrozie to koszmar najgorszy Do tego dochodzi nastawienie do pracy i stres - analogicznie rok temu gdy wykonywałam inne obowiązki wstawałam na luzie, tak samo w innej pracy, gdzie była tak świetna atmosfera, że z przyjemnością tam szłam nawet wstając przed 6.

Z premedytacją poszłam do tej pracy, wiedziałam jakie będą godziny, chciałam normalnych godzin, ale kurczę no nie spodziewałam, się że to tak będzie się na mnie odbijać - pół niedzieli stres że trzeba wstać, czy w ogóle uda się usnąć na 4 godziny, a gdzie jakiś odpoczynek, relaks ;/

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Kayk0, taki kurs służby jest niezbędny aby dalej pracować. Inaczej żegnasz się z urzędem.


Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Netya, nie denerwuj się tym na co nie masz wpływu. Jeśli obowiązków jest na 1,5 - 2 etaty to nie twój problem a nawet ryzyko. Od tego jest przełożony.
Mam tak samo aktualnie, przy czym jestem teraz na etapie Yolo : będzie co ma być (ew jak mam dobry humor, to 'rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, na cuda trzeba poczekać'). Płacą za 8h i nadgodzin wcale nie chcą uznać, więc mogą dostać to za co płacą - taka była umowa.
A tak w ogóle, nie mogłabyś wziąć urlopu, test jest od razu po ukończeniu wykładów? Albo weźmiesz przed egzaminem, odpoczniesz, przygotujesz się?

Szefowa obecnie na l4, a i tak zerwałam już 2x ochrzan w styczniu, że nie widzi postępów, dała mi część najmniejszą z całego działu (chociaż myślałam, że daję radę i ogarniam)...
U nas połowa działu zostaje po godzinach, bo nie wyrabia, nie mówię już o sytuacji gdy ktoś idzie na wolne, tym bardziej wtedy musi nadrobić ile wlezie. Ja teraz cały tydzien powinnam zostawać po godzinach, żeby nadrobić ile dam radę, bo przyszły tydzień mam służbę ;/
Też chyba zacznę olewać, chociaż kłóci się to z moim charakterem trochę i podejściem do pracy, ale się wykończę inaczej xD

Test jest od razu po kursie czwartego dnia, więc tutaj nie ma opcji, ale materiały są, test też nie jest opisowy, więc nie przeraża mnie tak bardzo, mimo że nie jest łatwy.
Egzamin przeważnie jest 2-3 tyg po teście i na pewno zamierzam wziąć 2-3 dni wolnego przed, bo nie ogarnę chodząc do pracy, bo padam na twarz i zasypiam na siedząco, a nocami nei da rady sie uczyć jak wstaję o 6;/ O ile dostanę te dni
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 13:55   #482
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Netya czy ty pracujesz w Urzędzie Skarbowym? Pracowałam W US i pamiętam, że pracy mnóstwo, stresu też, pieniądze bez szału a wiedzy mnóstwo na takim zwykłym stanowisku. Jeśli tak to proponuję spróbować po zdanym egzaminie przejście do innego urzędu, bo to chyba taki standard. Za czasów gdy ja tam pracowałam, ok 10 lat temu jeszcze było tak, że jak ktoś odchodził na emeryturę to nie zatrudniali nowego pracownika tylko dodatkowo obciążali pozostałych. Ja miałam umowę na zastępstwo przez dwa lata a potem nie było dla mnie etatu. Z perspektywy czasu to jestem zadowolona że wtedy nie miałam możliwości tam zostać
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 13:59   #483
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Czy odrzucenie pracy z powodu lokalizacji po drugiej rozmowie w miejscu docelowej pracy jest naprawdę słabe? Słabsze niż niska stawka, zakres obowiązków?
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 14:56   #484
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88523865]Czy odrzucenie pracy z powodu lokalizacji po drugiej rozmowie w miejscu docelowej pracy jest naprawdę słabe? Słabsze niż niska stawka, zakres obowiązków?[/QUOTE]

Ale pytasz bo myślisz że jak odmówisz to zapytają się o powód odmowy?

Jestem po dwóch rozmowach - jedna video ta co sie tak stresowałam a druga telefoniczna. Powiem Wam że mimo 11 miesięcy szukania pracy zrezygnowałam z obu ofert.
Wyszłam na wybredna bo jak w koncu ktos mi coś zaproponował to tym wzgardzilam ale w jednej firmie jednak nie zgodzili sie na prace zdalna (rozumiem ich, zakres obowiązkow był jednak inny niż w ogłoszeniu) i zaoferowali minimalna krajową z obowiazkowymi 150 godzinami nadgodzin na kwartał (?!) mozliwymi do odbioru pod postacią wolnego i wizja podwyzki o 200zł brutto po okresie próbnym. W drugiej firmie zaoferowali mi odnawianą co piatek umowe zlecenie, czyli co piatek człowiek jest w stresie że za pare godzin bedzie bezrobotny.
Jedna firma 500km od mojego miasta, druga 300km - obie firmy zapewnily ze poczekają na mnie żebym miała czas zorganizowac przeprowadzkę, żadna z nich nie brała pod uwagę że takie warunki finansowe i zatrudnienia moga być nieatrakcyjne

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2021-02-19 o 14:59
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 15:02   #485
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Nie, dlaczego? Mógł się ktoś lepiej namyślić, mógł dokładniej sprawdzić dojazd komunikacją i wyszło że kiepski, różnie jest. Możesz myśleć że będziesz z kimś jeździć samochodem, a on na wypowiedzeniu
Tylko bym się na to nie powoływała a wymyśliła coś innego, jeżeli w ogóle chcesz komuś podawać powód. Np inną propozycję.

Dla mnie lokalizacja jest tak samo ważna jak obowiązki, żadnych kompromisów. Już pensja ma niższy priorytet (ale zwykle trafiam podobne stawki)
Nie widzę nic w tym dziwnego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 15:17   #486
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Ale pytasz bo myślisz że jak odmówisz to zapytają się o powód odmowy?

Jestem po dwóch rozmowach - jedna video ta co sie tak stresowałam a druga telefoniczna. Powiem Wam że mimo 11 miesięcy szukania pracy zrezygnowałam z obu ofert.
Wyszłam na wybredna bo jak w koncu ktos mi coś zaproponował to tym wzgardzilam ale w jednej firmie jednak nie zgodzili sie na prace zdalna (rozumiem ich, zakres obowiązkow był jednak inny niż w ogłoszeniu) i zaoferowali minimalna krajową z obowiazkowymi 150 godzinami nadgodzin na kwartał (?!) mozliwymi do odbioru pod postacią wolnego i wizja podwyzki o 200zł brutto po okresie próbnym. W drugiej firmie zaoferowali mi odnawianą co piatek umowe zlecenie, czyli co piatek człowiek jest w stresie że za pare godzin bedzie bezrobotny.
Jedna firma 500km od mojego miasta, druga 300km - obie firmy zapewnily ze poczekają na mnie żebym miała czas zorganizowac przeprowadzkę, żadna z nich nie brała pod uwagę że takie warunki finansowe i zatrudnienia moga być nieatrakcyjne
Żenujące firmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 17:57   #487
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dodam coś optymistycznego ode mnie - ja już w nowej pracy. Na razie oczywiście okres próbny, mnóstwo nauki, ale warunki mi się podobają. Mam nadzieję, że podołam obowiązkom...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-19, 18:00   #488
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Żenujące firmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak
Szkoda mi bardzo bo to dokładnie to co robiłam przez 4 lata w poprzedniej pracy no ale naprawdę szczegóły oferty żenujące :/

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Dodam coś optymistycznego ode mnie - ja już w nowej pracy. Na razie oczywiście okres próbny, mnóstwo nauki, ale warunki mi się podobają. Mam nadzieję, że podołam obowiązkom...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oooo super!!!Gratuluję
U siebie w mieście czy w Warszawie jak chciałaś?
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 18:03   #489
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Tak
Szkoda mi bardzo bo to dokładnie to co robiłam przez 4 lata w poprzedniej pracy no ale naprawdę szczegóły oferty żenujące :/

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------



Oooo super!!!Gratuluję
U siebie w mieście czy w Warszawie jak chciałaś?

Warszawa
Dziękuję


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-20, 07:10   #490
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

U mnie w pracy mała rewolucja - od marca przechodzimy na dwie zmiany. Mamy remont na magazynie i w związku z tym na jakieś 2 miesiące nastąpiła rezygnacja na naszej fabryce z nocnej zmiany
Ostatnio zauważyłam, że firma zamieszcza też sporo ogłoszeń o staż (dział ciągłego doskonalenia i engineeringu). Ale kolega z pracy powiedział, żeby podejść do HR i się zapytać czy mogę składać papiery/CV na to stanowisko i czy w takiej sytuacji (jako obecny pracownik) też musiałabym przejść na staż czy dostałabym umowę. Myślę, że pomysł nie głupi i po weekendzie będę szła się o to pytać
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-20, 07:24   #491
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
U mnie w pracy mała rewolucja - od marca przechodzimy na dwie zmiany. Mamy remont na magazynie i w związku z tym na jakieś 2 miesiące nastąpiła rezygnacja na naszej fabryce z nocnej zmiany
Ostatnio zauważyłam, że firma zamieszcza też sporo ogłoszeń o staż (dział ciągłego doskonalenia i engineeringu). Ale kolega z pracy powiedział, żeby podejść do HR i się zapytać czy mogę składać papiery/CV na to stanowisko i czy w takiej sytuacji (jako obecny pracownik) też musiałabym przejść na staż czy dostałabym umowę. Myślę, że pomysł nie głupi i po weekendzie będę szła się o to pytać

Jasne, zapytać zawsze możesz, choć przypuszczam, że skoro szukają stażysty, to pewnie w ramach oszczędności. Umowa to jednak koszt.
Ale może przyda się im pracownik z doświadczeniem, powodzenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-23, 08:08   #492
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

hej co u Was w ten piękny, (prawie)wiosenny poranek? Boże jak dobrze, że słońce w końcu się pokazuje!!!

U mnie w pracy - bez zmian, no może poza tym, że jedna nowa dziewczyna w 5 miesiącu pracy zaczyna kręcić, a to przyszła na jakiś lekach na nocke i ponoć zachowywała się jak pijana czy naćpana (nie było mnie tam, koleżanka miała z nią zmianę...), na kolejną nockę nie przyszła, bo zaś, że zawroty głowy ma i do tego dziecko chore.. Nie wiem, może to wszystko prawda i serio ma jakies poważniejsze problemy, dziwne jest jednak to, że każdemu opowiada co innego - dyrektorce o lekach, że jakies bierze, dziewczynom o niedoborze witamin i zawrotach głowy, o dziecku chorym... no cos tu jest ewidentnie nie tak. Nie jest to moja sprawa, życzę jej jak najlepiej i żeby została i się jednak bardziej ogarnęła (ciągle robi wiele błędów, a przy próbie rozmowy obraża się i jest po rozmowie), choć opinię robi sobie złą w zakładzie. Dziś ma przyjść odrobić moją nockę (jak źle się czuła ja byłam za nią), mam nadzieję, że przyjdzie i już będzie ok.

Muszę się pochwalić - zaczynam MGR Obym jakoś przetrwała te 2 lata!!!
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 09:20   #493
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
hej co u Was w ten piękny, (prawie)wiosenny poranek? Boże jak dobrze, że słońce w końcu się pokazuje!!!
Hej Siabra
Ja też się cieszę, że wreszcie czuć wiosnę, już tęsknię za słońcem
Swoją drogą tak bardzo bym chciała wyjechać w tym roku, mam zaplanowany Egipt, oby się udało

Ja dostałam propozycję przedłużenia umowy na kolejny czas określony, 15 miesięcy. Ale nie przeszkadza mi to, w sumie dobrze nawet. Dalej się rozglądam za czymś ciekawym, chociaż póki pracuję zdalnie a chyba się nie zanosi na powrót do biura póki co, to nie jest źle

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić - zaczynam MGR Obym jakoś przetrwała te 2 lata!!!
super! Jaki kierunek?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 10:39   #494
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
hej co u Was w ten piękny, (prawie)wiosenny poranek? Boże jak dobrze, że słońce w końcu się pokazuje!!!
U Nas było dobrze, znaleźliśmy mieszkanie, umówiliśmy się na podpadnie umowy i właściciel dzień przed ponieśli Nam cena o 30 000zł
Mam taką załamke przez to w tym tygodniu, że masakra



Gratulacje decyzji o studiach
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 17:31   #495
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Jasne, zapytać zawsze możesz, choć przypuszczam, że skoro szukają stażysty, to pewnie w ramach oszczędności. Umowa to jednak koszt.
Ale może przyda się im pracownik z doświadczeniem, powodzenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No niestety, dostałam odpowiedź że ze względu na to, że jest to oferta stażowa obowiązują inne warunki zatrudnienia. Szkoda, bo czułabym się tam na pewno lepiej - w końcu wiedza z inżynierki, magisterki i doktoratu poszłaby w ruch. Może innym razem
Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
h

Muszę się pochwalić - zaczynam MGR Obym jakoś przetrwała te 2 lata!!!
Super będzie dobrze, ja bardzo miło wspominam swoją magisterkę
Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
U Nas było dobrze, znaleźliśmy mieszkanie, umówiliśmy się na podpadnie umowy i właściciel dzień przed ponieśli Nam cena o 30 000zł
Mam taką załamke przez to w tym tygodniu, że masakra
Faktycznie lipa... My szukamy domu i szału nie ma. Mimo że nienawidzę mieszkać w bloku (jakoś mi tu ciasno i w ogóle zero prywatności) to szybciej byśmy znaleźli mieszkanie niż dom.


Ogólnie zastanawiam się nad dodatkowym zarobkiem - jakieś szydełkowanie czy coś. Ale boję się, że jak szybko się napaliłam, tak szybko stracę wenę na to
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 17:32   #496
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość

Muszę się pochwalić - zaczynam MGR Obym jakoś przetrwała te 2 lata!!!
Gratuluję

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
U Nas było dobrze, znaleźliśmy mieszkanie, umówiliśmy się na podpadnie umowy i właściciel dzień przed ponieśli Nam cena o 30 000zł
Mam taką załamke przez to w tym tygodniu, że masakra

Gratulacje decyzji o studiach
Ale lipa! Szok. Ciekawe skąd ta decyzja. Może myślał, że jak już się zdecydowaliście to zaakceptujecie nową cenę.

U mnie w pracy fajnie. Zastanawiam się tylko czy przedłużą mi umowę po okresie próbnym, bo są dość duże rotacje i się zastanawiam jak to będzie wyglądało ostatecznie. No ale nie ma się co martwić na zapas.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 18:05   #497
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Faktycznie lipa... My szukamy domu i szału nie ma. Mimo że nienawidzę mieszkać w bloku (jakoś mi tu ciasno i w ogóle zero prywatności) to szybciej byśmy znaleźli mieszkanie niż dom.
Ogólnie zastanawiam się nad dodatkowym zarobkiem - jakieś szydełkowanie czy coś. Ale boję się, że jak szybko się napaliłam, tak szybko stracę wenę na to
My zrezygnowaliśmy z domu, chcemy uniknąć stania w korkach cały dzień
Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Ale lipa! Szok. Ciekawe skąd ta decyzja. Może myślał, że jak już się zdecydowaliście to zaakceptujecie nową cenę.
Właściciele stwierdzili, że jest duże zainteresowanie i oni chce więcej za mieszkanie to po co dodają ogłoszenie z ceną do negocjacji
Pomijam fakt, że skoro zaraz po obejrzeniu zadzwoniliśmy i powiedzieliśmy że bierzemy, a tutaj taki numer
Trudno, szukamy dalej.

U mnie w pracy jeszcze sporo nauki, ale jakoś powoli do przodu
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 18:08   #498
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

No tylko ciekawe, czy to duże zainteresowanie rzeczywiście przełoży się na dużą ilość chętnych do realnego zakupu. Nie znoszę takich Januszy
My przez ostatnie tygodnie oglądaliśmy różne mieszkania w naszej pipidowie i zainspirowało nas to jednak do zamieszkania w domu ludzie za nory wołają sobie jakieś horrendalne pieniądze, no kosmos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .

Edytowane przez stotek
Czas edycji: 2021-02-24 o 18:09
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 18:45   #499
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Myślę, że mogło być spore zainteresowanie ze względu na lokalizacje osiedla oraz to, że obecnie już nic tutaj nowego nie budują.

Jednak mieszkanie do tanich nie należało, więc trzeba mieć dobrą zdolność.

My odpuściliśmy po czymś takim jakiekolwiek rozmowy z tymi ludźmi, bo skoro już na początku taka akcja, to nie wiadomo co będzie później :/
Ceny są z kosmosu i raczej nie spadają.
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-04, 17:51   #500
The_Silence
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 57
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Hej. Zwolniłam się z pracy... Pracuję na produkcji (mam do pracy 20km), niestety od czerwca mój sektor zostaje przeniesiony na nowy zakład (ok.25km dalej, będziemy mieć autobus spod obecnej firmy), więc miałabym jakieś 45km do pracy w jedną stronę. Do tego jest to praca na 3 zmiany, od poniedziałku do soboty co strasznie mi nie pasuje bo nie mam już życia prywatnego. Strasznie się wkurzyłam i postanowiłam złożyć wypowiedzenie. Znalazłam inną pracę ale kierowniczka nie chciała mi podpisać porozumienia, więc muszę przepracować te 3 miesiące wypowiedzenia.
Jednak ciągle mam wątpliwości czy dobrze zrobiłam. Czy z te 3 miesiące znajdę pracę Boję się, że zostanę bez niczego. Może zbyt pochopnie podjęłam tę decyzję ale z drugiej strony nie odpowiada mi tak daleki dojazd i 3zmianowy system pracy. Chociaż wiem, że ciężko będzie mi znaleźć pracę na produkcji bez nocek. Może powinnam wycofać to wypowiedzenie? Albo zaczekać do końca maja i jeśli nic nie znajdę to zostać i dojeżdżać? Proszę o poradę.
The_Silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-04, 18:00   #501
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Szukać czegoś spokojnie i nie martwić się, nie masz na to wpływu. Tak naprawdę, jeśli nie było teraz mowy o porozumieniu, to gdybyś się nie zwolniła i znalazła pracę to sytuacja by się kolejny raz powtórzyła...
Nie ma co żałować, szybko będziesz zmęczona wydłużonym dojazdem, poza zmianami. Masz jeszcze dużo czasu do końca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 10:47   #502
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez The_Silence Pokaż wiadomość
Hej. Zwolniłam się z pracy... Pracuję na produkcji (mam do pracy 20km), niestety od czerwca mój sektor zostaje przeniesiony na nowy zakład (ok.25km dalej, będziemy mieć autobus spod obecnej firmy), więc miałabym jakieś 45km do pracy w jedną stronę. Do tego jest to praca na 3 zmiany, od poniedziałku do soboty co strasznie mi nie pasuje bo nie mam już życia prywatnego. Strasznie się wkurzyłam i postanowiłam złożyć wypowiedzenie. Znalazłam inną pracę ale kierowniczka nie chciała mi podpisać porozumienia, więc muszę przepracować te 3 miesiące wypowiedzenia.
Jednak ciągle mam wątpliwości czy dobrze zrobiłam. Czy z te 3 miesiące znajdę pracę Boję się, że zostanę bez niczego. Może zbyt pochopnie podjęłam tę decyzję ale z drugiej strony nie odpowiada mi tak daleki dojazd i 3zmianowy system pracy. Chociaż wiem, że ciężko będzie mi znaleźć pracę na produkcji bez nocek. Może powinnam wycofać to wypowiedzenie? Albo zaczekać do końca maja i jeśli nic nie znajdę to zostać i dojeżdżać? Proszę o poradę.
Szukaj innej pracy. Jakbyś została, to potem byłoby jeszcze ciężej znaleźć inną pracę jak miałabyś dłuższe dojazdy. Twoja kierowniczka, czemu się nie zgodziła? Moim zdaniem słabo jak Ciebie tak chcą trzymać na siłę i pachnie ludzką szują, co lubi innym pod górkę robić.

Edytowane przez Alekto123
Czas edycji: 2021-03-05 o 12:23
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 09:44   #503
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cześć dziewczyny ,

Mam trochę inne pytanie.
Powoli przeglądam nowe oferty pracy.
W wielu ofertach jest informacja o dobrej znajomosci excela. Nie ukrywam, ze muszę się jeszcze trochę podszkolić.
Przechodząc do sedna to czy któraś z Was miała styczność z dobra znajomością excela ?
Potrafi powiedzieć co to znaczy dokładnie ta dobra znajomość ? Bo jednak każdy wymaga czegoś innego. Dodatkowo zastanawiam się czy faktycznie ta dobra znajomość jest wymagana.
Podobnie jest z językami. Często wymagają dobrej znajomosci a później okazuje się ze trzeba tylko maile pisać od czasu do czasu. 🧐


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 15:44   #504
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Po 1. Już po stanowisku i obowiązkach można stwierdzić czy faktycznie wymagana.
2. Jeżeli tak będzie a pracodawca jest poważny, to zaczynacie rozmowę od testu z excela, i o tym cię uprzedzi przez telefon przy umawianiu spotkania.
3. Każdy uważa co innego. Dla mnie przymiotnik dobry to naprawdę dobry dobry, stopień wyżej niż średni a niżej niż świetny.
W wielu firmach wystarcza nawet na wyrost średnio zaawansowany. Program średni, to zależy co się robi ale generalnie:
znajomość części funkcji i zagnieżdżania formuł, umiejętność tylko włączenia sobie dodatków i wejścia w kod vba, tabele przestawne i najczęściej używane ich funkcjonalności, import z zewnątrz, przygotowanie do druku konkretnych obszarów, podstawowe tj bez kombinacji wykresy, najczęściej używane skróty klawiszowe itp itd.
Mogę tak bez końca... A że wyszukaj.pionowo, to już oczywiste

Zdarza się że ktoś pisze o dobrej znajomości, a w praktyce chodzi o obsługę tabeli 3 na 3 i format walutowy.

Tak więc no , powyższe dotyczy też języków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 15:57   #505
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Po 1. Już po stanowisku i obowiązkach można stwierdzić czy faktycznie wymagana.
2. Jeżeli tak będzie a pracodawca jest poważny, to zaczynacie rozmowę od testu z excela, i o tym cię uprzedzi przez telefon przy umawianiu spotkania.
3. Każdy uważa co innego. Dla mnie przymiotnik dobry to naprawdę dobry dobry, stopień wyżej niż średni a niżej niż świetny.
W wielu firmach wystarcza nawet na wyrost średnio zaawansowany. Program średni, to zależy co się robi ale generalnie:
znajomość części funkcji i zagnieżdżania formuł, umiejętność tylko włączenia sobie dodatków i wejścia w kod vba, tabele przestawne i najczęściej używane ich funkcjonalności, import z zewnątrz, przygotowanie do druku konkretnych obszarów, podstawowe tj bez kombinacji wykresy, najczęściej używane skróty klawiszowe itp itd.
Mogę tak bez końca... A że wyszukaj.pionowo, to już oczywiste

Zdarza się że ktoś pisze o dobrej znajomości, a w praktyce chodzi o obsługę tabeli 3 na 3 i format walutowy.

Tak więc no , powyższe dotyczy też języków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja nawet excela na srednim poziomie nie znam, bo nie znam vba. Myślalam ze vba to juz poziom zaawansowany

Edytowane przez 4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Czas edycji: 2021-03-09 o 16:06
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 16:19   #506
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Nie przejmuj się, ja też. Wcześniej nie miałam styczności z tabelami przestawnymi, teraz się nimi posługuję, zaczęłam wzorując się na filmiku na YouTube po 10 minutach już umiałam. Nie wiem czy to faktycznie umiejętności wymagające określania poziomu, czy innych funkcji trzeba się uczyć dłużej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 16:37   #507
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dla mnie vba to nie jest średni poziom, tylko już zaawansowany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 17:21   #508
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88565710]To ja nawet excela na srednim poziomie nie znam, bo nie znam vba. Myślalam ze vba to juz poziom zaawansowany[/QUOTE]Nie mówię o pisaniu kodu. Często w sprawdzianach widzę aby zmienić treść gotowego komunikatu powitalnego na 'heloł', i o to tylko mi chodziło. To nie jest jeszcze znajomość vba. By wiedzieć gdzie wejść, i z czym to się je.
Jakieś myki i działania, np jak skutecznie ukryć arkusz, to wiadomo, wyższy poziom wtajemniczenia.
Z drugiej strony, można sobie radzić i nadal nie umieć nic pisać w vba, a umieć już kopiować i modyfikować pod siebie gotowe składnie z internetu. Uważam że to wciąż nie jest jeszcze zaawansowany poziom.

Stopniować i wprowadzać podziały można bez końca. Ale większości ludzi tyle funkcjonalności w biurze i tak nie jest potrzebne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Nie przejmuj się, ja też. Wcześniej nie miałam styczności z tabelami przestawnymi, teraz się nimi posługuję, zaczęłam wzorując się na filmiku na YouTube po 10 minutach już umiałam. Nie wiem czy to faktycznie umiejętności wymagające określania poziomu, czy innych funkcji trzeba się uczyć dłużej?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie wiem o jakich umiejętnościach mowa, ale tak jest: jeśli jest ci coś potrzebne to szybko się nauczysz nawet w pracy, a potem udoskonalisz po fakcie. I tak samo jest ze szkoleniami, mnóstwo się zapomina (a pamięta tylko to co używa na co dzień...)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 19:38   #509
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

No to ja nawet takich rzeczy nie umiem. Chyba bede musiala w cv wpisywac, ze ezcela znam w stopniu podstawowym.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 20:17   #510
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88566074]No to ja nawet takich rzeczy nie umiem. Chyba bede musiala w cv wpisywac, ze ezcela znam w stopniu podstawowym.[/QUOTE]


Jak masz czas to może podszkol się, jest sporo materiałów nawet na tym YT.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-21 05:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.