Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-12, 09:12   #181
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Najlepszy dla włosów jest chyba polski Biovax. Swoją drogą, jestem zbulwersowana tym, że siostra kupiła mi w Anglii, a Bodyshopie tego oryginalnego waxa za 0,99 funta, czyli niecałe 5 zł, a w Polsce tak ceny podbijają ;/
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 09:50   #182
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez gagatek461 Pokaż wiadomość
Najlepszy dla włosów jest chyba polski Biovax. Swoją drogą, jestem zbulwersowana tym, że siostra kupiła mi w Anglii, a Bodyshopie tego oryginalnego waxa za 0,99 funta, czyli niecałe 5 zł, a w Polsce tak ceny podbijają ;/
Może dla TWOICH włosów.
Mi Biovax pomimo bajecznego składu włosy obciążał, przetłuszczał i zwiększał ich wypadanie zamiast mu zapobiegać. Były przyklapnięte, matowe i bez życia.

Podziękuję za ten "najlepszy dla włosów" Biovax.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 11:21   #183
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Może dla TWOICH włosów.
Mi Biovax pomimo bajecznego składu włosy obciążał, przetłuszczał i zwiększał ich wypadanie zamiast mu zapobiegać. Były przyklapnięte, matowe i bez życia.

Podziękuję za ten "najlepszy dla włosów" Biovax.
Tak, tak, jak najbardziej chodziło mi, że dla mnie. Jestem po keratynowym prostowaniu włosów i właśnie oryginalny wax przez swój skład odpada, tylko biovax. I dwa treatmenty leżą niezaczęte na półce. Ja osobiście nigdy po żadnych tabletkach/kosmetykach nie dostrzegam różnicy, nawet jeśli ona jest. Za to moja mama bardzo sobie biovax chwali. Teraz kazałam jej stosować angielski. Zobaczymy, co powie.
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 13:07   #184
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

ja mam problem z włosami na czubku głowy. Włosy są tak słabe, ze wykruszyły się tworząc grzywkę. Przyznaje się, że spowodowane jest to prostowaniem włosów. Zakupiłam Biovax maseczkę i szampon do wypadających włosów. Mam nadzieje, ze pomoże...

Dziewczyny powiedzcie mi czy maseczka Henna Treatment Wax Richards&Apply została wycofana? Bo szukałam jej w aptekach i nigdzie jej nie ma.
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 17:31   #185
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
ja mam problem z włosami na czubku głowy. Włosy są tak słabe, ze wykruszyły się tworząc grzywkę. Przyznaje się, że spowodowane jest to prostowaniem włosów. Zakupiłam Biovax maseczkę i szampon do wypadających włosów. Mam nadzieje, ze pomoże...

Dziewczyny powiedzcie mi czy maseczka Henna Treatment Wax Richards&Apply została wycofana? Bo szukałam jej w aptekach i nigdzie jej nie ma.
Przecież cały czas o niej piszemy w czasie teraźniejszym, więc chyba jest, prawda?
Raczyłaś przeczytać ostatnie posty?

Nie ma szans by została wycofana ponieważ robi za dużą furorę, szczególnie w Anglii, więc Ci co ją stamtąd sprowadzają nie zawieszą działalności.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 19:16   #186
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Nie ma szans by została wycofana ponieważ robi za dużą furorę, szczególnie w Anglii, więc Ci co ją stamtąd sprowadzają nie zawieszą działalności.
No dobrze, ale czy można ją bez problemu kupić w aptece?
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 19:55   #187
Frappgold
Rozeznanie
 
Avatar Frappgold
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 812
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
No dobrze, ale czy można ją bez problemu kupić w aptece?

Jak kupowałam swoją jakoś w grudniu to dostałam w drugiej aptece do jakiej poszłam. W jednych jest, w innych nie, trzeba szukac.
Frappgold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-25, 17:57   #188
Lolaa87
Zadomowienie
 
Avatar Lolaa87
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 868
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Dziewczyny kupujecie Wax na allegro? Znacie jakiegoś dobrego sprzedawcę?
__________________
Lolaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 15:20   #189
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

wiem, że pewnie na której stronie dotyczącej tej odżywki dostałabym odpowiedź, ale to jest aż 170 stron. Tak jak wyżej od jakiego sprzedawcy na allegro najlepiej kupić odżywkę i jaką wybrać do włosów ciemnych farbowanych codziennie prostowanych, ale nie suchych ?
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 10:34   #190
meeedzik
Zakorzenienie
 
Avatar meeedzik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 846
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Ja zamawiałam na allegro, mam taką
http://allegro.pl/wax-odzywczy-wosk-...267352604.html czy to jest ta oryginalna ?
wczoraj pierwszy raz użyłam i muszę powiedzieć, że włosy po spłukaniu nie są tak "śliskie" jak po zwykłych maskach i ciężko było mi rozczesać. Czy jak zmyję waxa to mogę na chwilę nałożyć zwykłą odzywkę do spłukiwania na chwilę? Czy lepiej nie?

Po jakim czasie zobaczyłyście efekty? Głównie chodzi mi o wypadanie włosów, na drugim miejscu porost
__________________
meeedzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 13:29   #191
Anusia3
Zadomowienie
 
Avatar Anusia3
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 1 319
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
Ja zamawiałam na allegro, mam taką
http://allegro.pl/wax-odzywczy-wosk-...267352604.html czy to jest ta oryginalna ?
wczoraj pierwszy raz użyłam i muszę powiedzieć, że włosy po spłukaniu nie są tak "śliskie" jak po zwykłych maskach i ciężko było mi rozczesać. Czy jak zmyję waxa to mogę na chwilę nałożyć zwykłą odzywkę do spłukiwania na chwilę? Czy lepiej nie?

Po jakim czasie zobaczyłyście efekty? Głównie chodzi mi o wypadanie włosów, na drugim miejscu porost
Witaj.
ja kiedyś też kupiłam Wax przez internet i moje zdziwienie bylo takie ze nie miala takiego samego skladu jak odzywka oryginalna z apteki.
Dlatego ja was uprzedzam ze nie sugerujcie sie cena ze tak tanio kosztuje,bo pozniej moze sie okazac tak jak u mnie bylo ze kupilam bubel.
Wax jest uważany za maske takze po niej normalnie powinno uzywac sie odzywke.
Pozdrawiam
__________________
,,Uwierz w siebie a w pełni poznasz swoje możliwości''

Razem od 26.08.2010r.
Kierowca od 19.07.2012r.
Anusia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-15, 13:46   #192
meeedzik
Zakorzenienie
 
Avatar meeedzik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 846
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Anusia dziękuję, bardzo mi pomogłaś a ja się wczoraj namęczyłam z rozczesywaniem teraz będę mądra i nałożę też odżywkę
Kurcze, a mogłabyś mi podać skład albo link dl strony na której jest skład oryginalnego Waxa?
__________________
meeedzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 14:47   #193
Anusia3
Zadomowienie
 
Avatar Anusia3
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 1 319
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
Anusia dziękuję, bardzo mi pomogłaś a ja się wczoraj namęczyłam z rozczesywaniem teraz będę mądra i nałożę też odżywkę
Kurcze, a mogłabyś mi podać skład albo link dl strony na której jest skład oryginalnego Waxa?
Kiedyś dziewczyny w pierwszej części dużo mówiły o składach waxa z allegro i z apteki
__________________
,,Uwierz w siebie a w pełni poznasz swoje możliwości''

Razem od 26.08.2010r.
Kierowca od 19.07.2012r.
Anusia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 15:29   #194
meeedzik
Zakorzenienie
 
Avatar meeedzik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 846
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Anusia dzięki przeszukam

edit:
porównałam teraz skład z tym waxem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html
i w moim nie ma Benzyl Alcohol i dodatkowo jest Magnesium Chloride i Magnesium Nitrate
porównywałam z tym ciemnym.
__________________

Edytowane przez meeedzik
Czas edycji: 2012-04-15 o 18:50
meeedzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 10:35   #195
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomości: 221
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Witajcie Tak się zastanawiam... Przed chwilą chwyciłam swój Wax (ten oryginalny) i na dwóch pozycjach ma alkohol. Wcześniej na to nie zwróciłam uwagi, ale to chyba niezbyt dobrze?
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 12:53   #196
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

To ja podam skład mojego Waxa (chyba oryginalnego) zakupionego w marcu w Anglii.

Ingredients: Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulphate, Methyl Paraben, Lawsonia Inermis, Parfum, Propyl Paraben, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne and Methylisothiazolinone, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate. CI 15510, CI 17200, CI42090, CI 73015.

Analiza (znaleziona na różnych stronach, więc niech mnie ktoś poprawi, jeśli będzie coś źle):
Aqua- woda
Cetearyl Alcohol- emulgator, emolient tłusty, tworzy warstwę okluzyjną, nawilża, zmiękcza, wygładza
Sodium Lauryl Sulphate- detergent
Methyl Paraben- konserwant
Lawsonia Inermis- henna
Parfum- substancja zapachowa
Propyl Paraben- konserwant
Citric Acid- kwas cytrynowy - regulator PH, konserwant
Methylchloroisothiazolino ne and Methylisothiazolinone - konserwanty
Magnesium Chloride – chlorek magnezu, składnik pochodzenia mineralnego używany w kosmetyce jako substancja uzupełniająca
Magnesium Nitrate-
środek konserwujący, substancja uzupełniająca
CI 15510- barwnik pomarańczowy
CI 17200- barwnik czerwony
CI 73015- barwnik indygokarmin
CI 42090 – barwnik kosmetycz
ny - błękit brylantowy

Czyli w sumie wydaje się nic ciekawego...




Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF2926_picnik.jpg (97,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF2930_picnik.jpg (94,9 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF2931_picnik.jpg (88,4 KB, 10 załadowań)

Edytowane przez gagatek461
Czas edycji: 2012-04-19 o 12:58
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 12:24   #197
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Może dla TWOICH włosów.
Mi Biovax pomimo bajecznego składu włosy obciążał, przetłuszczał i zwiększał ich wypadanie zamiast mu zapobiegać. Były przyklapnięte, matowe i bez życia.

Podziękuję za ten "najlepszy dla włosów" Biovax.

O cholerka! A ja właśnie na ten WAX L'BIOTICA poluję aktualnie (o tym mówisz? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wypadania.html )
Chcę by maseczka Wax działała nie tylko regenerująco (a tak działają chyba wszystkie waxy) ale też nieco pomagała w okresie wypadania. Można w ogóle tego oczekiwać od tych maseczek? Jeśli tak, to od której konkretnie? Używałam dwóch kubłów Treatment Wax (o - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...wypadania.html - czyli chyba oryginalny)


Cytat:
Napisane przez gagatek461 Pokaż wiadomość
To ja podam skład mojego Waxa (chyba oryginalnego) zakupionego w marcu w Anglii.

Ingredients: Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulphate, Methyl Paraben, Lawsonia Inermis, Parfum, Propyl Paraben, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne and Methylisothiazolinone, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate. CI 15510, CI 17200, CI42090, CI 73015.

Hmmm.. paraben przed henną (lawsonia)
Ale to ten Wax jednak miałam, mega podobne opakowanie do zapodanego wcześniej przeze mnie linka. Skład ich jeszcze zaraz porównam.


PS.
Dziewczyny, w Waxie jest ekstrakt z henny, jeśli wasze włosy nie są do ziołowych bomb witaminowych przyzwyczajone, to lepiej zastosować jeszcze odżywkę po zmyciu maseczki - świetnie się sprawdzą jakieś w spray'u nieobciążające, ot, dla wygody nawet.


I teraz pytanie ...
który Wax najlepszy?!

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2012-06-09 o 12:26
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 14:04   #198
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Czytam, czytam i już się pogubiłam . Czy Wax przyciemnia włosy ? Bo w nazwie jest 'henna', więc domniemam, że tak, ale patrzę, że tych wax'ów jest multum.. .
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 14:37   #199
Lolaa87
Zadomowienie
 
Avatar Lolaa87
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 868
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
Czytam, czytam i już się pogubiłam . Czy Wax przyciemnia włosy ? Bo w nazwie jest 'henna', więc domniemam, że tak, ale patrzę, że tych wax'ów jest multum.. .
Mi nie przyciemnił
__________________
Lolaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-07, 23:29   #200
Farmacy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 12
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

wybierz tylko Kamila WAX angielska od Pilomax. To idealna maska do mocno zniszczonych włosów blond. Juz innej nigdy nie bedziesz chciała, gwarantuję

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Lolaa87 Pokaż wiadomość
Mi nie przyciemnił
wax włosów nie przyciemnia, henna w masce to tylko białko a nie pigment, ,natomiast WAX blond i Wax Kamila - rozjasniają włosy - oczywiście pisze tutaj o oryginałach angielskich - podróbek polskich starałam się nie dotykać jak dotąd więc nie wiem jak działają

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
Czytam, czytam i już się pogubiłam . Czy Wax przyciemnia włosy ? Bo w nazwie jest 'henna', więc domniemam, że tak, ale patrzę, że tych wax'ów jest multum.. .
nie przyciemnia, henna w masce to białko a nie pigment. Natomiast dwa angielskie waxy rozjaśniają: blond i Kamila (do bardzo zniszczonych włosów)

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość

O cholerka! A ja właśnie na ten WAX L'BIOTICA poluję aktualnie (o tym mówisz? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wypadania.html )
Chcę by maseczka Wax działała nie tylko regenerująco (a tak działają chyba wszystkie waxy) ale też nieco pomagała w okresie wypadania. Można w ogóle tego oczekiwać od tych maseczek? Jeśli tak, to od której konkretnie? Używałam dwóch kubłów Treatment Wax (o - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...wypadania.html - czyli chyba oryginalny)




Hmmm.. paraben przed henną (lawsonia)
Ale to ten Wax jednak miałam, mega podobne opakowanie do zapodanego wcześniej przeze mnie linka. Skład ich jeszcze zaraz porównam.


PS.
Dziewczyny, w Waxie jest ekstrakt z henny, jeśli wasze włosy nie są do ziołowych bomb witaminowych przyzwyczajone, to lepiej zastosować jeszcze odżywkę po zmyciu maseczki - świetnie się sprawdzą jakieś w spray'u nieobciążające, ot, dla wygody nawet.


I teraz pytanie ...
który Wax najlepszy?!
ja wysłałam pytanie mailem do Pilomax - adres na ich stronie - odpowiedziała mi ich kosmetolog pani Dominika. Trafiła idealnie w mój problem. Miałam naprzemiennie suche lub przetłuszczające się włosy. Wytłumaczyła że oba objawy sa od braku wody i trzeba przeprowadzić ,,hydratację" i że do tego służy nawilżający WAX ALOES. Uwoerzyłam i się sprawdziło. teraz kupiłam już drugi słoik 480g ALOES WAX od Pilomax bez parabenów i SLS.

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość

O cholerka! A ja właśnie na ten WAX L'BIOTICA poluję aktualnie (o tym mówisz? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wypadania.html )
Chcę by maseczka Wax działała nie tylko regenerująco (a tak działają chyba wszystkie waxy) ale też nieco pomagała w okresie wypadania. Można w ogóle tego oczekiwać od tych maseczek? Jeśli tak, to od której konkretnie? Używałam dwóch kubłów Treatment Wax (o - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...wypadania.html - czyli chyba oryginalny)




Hmmm.. paraben przed henną (lawsonia)
Ale to ten Wax jednak miałam, mega podobne opakowanie do zapodanego wcześniej przeze mnie linka. Skład ich jeszcze zaraz porównam.


PS.
Dziewczyny, w Waxie jest ekstrakt z henny, jeśli wasze włosy nie są do ziołowych bomb witaminowych przyzwyczajone, to lepiej zastosować jeszcze odżywkę po zmyciu maseczki - świetnie się sprawdzą jakieś w spray'u nieobciążające, ot, dla wygody nawet.


I teraz pytanie ...
który Wax najlepszy?!
najlepszy jest ten WAX który odpowiada na problem z włosami jaki masz. Nie kieruj się kolorem i opisem włosów. Zadaj pytania mailem producentowi. Pilomax odpowiada szybko i raczej celnie.

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Oosia Pokaż wiadomość
Witajcie Tak się zastanawiam... Przed chwilą chwyciłam swój Wax (ten oryginalny) i na dwóch pozycjach ma alkohol. Wcześniej na to nie zwróciłam uwagi, ale to chyba niezbyt dobrze?
nie martw sie, aby białko henny dotarło do włosa to trzeba zmyć sebum (tłuszcz) i zmniejszyć napięcie powierzchniowe. Po to jest ten alkohol. Tylko wtedy otworzysz łuseczki włosa aby henna weszła do środka i zrobiła to na co czekasz

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Cytat:
Napisane przez gagatek461 Pokaż wiadomość
To ja podam skład mojego Waxa (chyba oryginalnego) zakupionego w marcu w Anglii.

Ingredients: Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulphate, Methyl Paraben, Lawsonia Inermis, Parfum, Propyl Paraben, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne and Methylisothiazolinone, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate. CI 15510, CI 17200, CI42090, CI 73015.

Analiza (znaleziona na różnych stronach, więc niech mnie ktoś poprawi, jeśli będzie coś źle):
Aqua- woda
Cetearyl Alcohol- emulgator, emolient tłusty, tworzy warstwę okluzyjną, nawilża, zmiękcza, wygładza
Sodium Lauryl Sulphate- detergent
Methyl Paraben- konserwant
Lawsonia Inermis- henna
Parfum- substancja zapachowa
Propyl Paraben- konserwant
Citric Acid- kwas cytrynowy - regulator PH, konserwant
Methylchloroisothiazolino ne and Methylisothiazolinone - konserwanty
Magnesium Chloride – chlorek magnezu, składnik pochodzenia mineralnego używany w kosmetyce jako substancja uzupełniająca
Magnesium Nitrate-
środek konserwujący, substancja uzupełniająca
CI 15510- barwnik pomarańczowy
CI 17200- barwnik czerwony
CI 73015- barwnik indygokarmin
CI 42090 – barwnik kosmetycz
ny - błękit brylantowy

Czyli w sumie wydaje się nic ciekawego...




Alkohol jest potrzebny aby zmyć sebum i zmniejszyć napięcie powierzchniowe. Dzięki temu białko henny wejdzie pod łuseczki włosa i go zregeneruje To jest konieczne i przemyślane. Nie martw sie, Twoje włosy nie będą pijane ale rozanielone!

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Lepszy jest ten oryginalny Kiedyś był sprzedawany w aptekach, zanim przejął to Pilomax. Efekty dawał wspaniałe. Po całym opakowaniu Pilomaxu jest dobrze, ale to nie jest taki efekt jak po tym oryginalnym.
Zobaczymy co teraz będzie się działo
to mylna wiadomość - Pilomax to importer Waxa oryginalnego z Anglii. Od 2 lat waxy angielskie są nowe - bez SLS, parabenów, nowe typy np Kamila do mocno zniszczonych włosów blond, odżywka bez spłukiwania w sprayu oraz specjalny szampon głęboko oczyszczający. Ten szampon nie jest na codzień (za drogi) tylko użycia przed położeniem maski - sprawdzałam, zwiększa siłę działania maski.
Farmacy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 21:30   #201
Effy123
Raczkowanie
 
Avatar Effy123
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 61
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Hej, hej, ile powinnam stosować Wax żeby zobaczyć efekty? stosuję co dwa dni na zmianę Biowax i normalny wax do blond włosów. W środę robię blond ombre, i juz całkiem je zniszczę, biedne rozdwojone końcówki, które na dodatek nie chcą rosnąć
Effy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 13:18   #202
Dominik_Ana
Przyczajenie
 
Avatar Dominik_Ana
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Effy123 Pokaż wiadomość
Hej, hej, ile powinnam stosować Wax żeby zobaczyć efekty? stosuję co dwa dni na zmianę Biowax i normalny wax do blond włosów. W środę robię blond ombre, i juz całkiem je zniszczę, biedne rozdwojone końcówki, które na dodatek nie chcą rosnąć
A to nie wolisz jednego wypróbować a potem drugiego?
Dominik_Ana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 14:42   #203
kochaneczka7
Zadomowienie
 
Avatar kochaneczka7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK - Bristol
Wiadomości: 1 737
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Do tej pory przetestowalam 3 waxy

1. Kamille wax - moim zdaniem numer jeden. Wspaniale nawilża. Nawet po masce z silikonami nie mam tak błyszczących i odżywionych włosów. GENIALNY !

2. Pilomax do włosów ciemnych - tez fajny, ale kamille bije go na głowę.

3. Orginalny, zagraniczny wax (henna teatment WAX) - moim zdaniem najgorszy, z moimi wlosami nie robi kompletnie nic.... kupilam 480 g i się męczę strasznie....
__________________
marzec 2017 - Zostane mama Nelki
03.2015 - wkladki 475 cc JUŻ SĄ !
02.05.2016 - teosyal kiss dr. Świebocka
10.04.2017 - licooooowki dr.KOBA
??.??.2017 - ckn (szukam lekarza )

instagram. kochaneczka7
kochaneczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 21:43   #204
Bileea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Witam. Kilka dni temu zakupiłam w aptece Pilom Wax do włosów jasnych.

Jego skład : Aqua, Cetearyl Alcohol, Parfum (Fragrance), Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Cetrimonium Chloride, Lawsonia Inermis (Henna) Extract, Anthemis (Chamomile) Flower Extract, CI 19140.

W sumie 9 składników, nie wiem czy to dobrze i czy one są dobrej jakości. A dlaczego piszę, już wyjaśniam.

Pierwszy raz użyłam zgodnie z opisem na opakowaniu, włosy ładnie się rozczesały, były puszyste. Drugi raz zastosowałam również zgodnie z opisem, włosy już nie rozczesywały się tak gładko jak po pierwszym użyciu. Kiedy myłam kolejny raz włosy ( na następny dzień po użyciu waxa) zrobiły się jak jeden wielki kołtun, twarde, jakby nie było w nich wody, nie można było włożyć w nie palców, myłam je kilka razy szamponem, nałożyłam swoją maskę (którą używam już od kilku miesięcy gliss kur), również nie mogłam nawet marzyć o rozczesaniu, przypominały szczotę, zmyłam jeszcze włosy i nałożyłam maskę i wróciły do normy. Nie wiem czym to mogło być spowodowane? Czy może źle spłukałam poprzedniego dnia waxa? Czy może ona wysusza mi włosy? Czy może nie posiada parabenów (nie znam się na tym) , a moje włosy się do nich przyzwyczaiły? Dodam , że bratowa również po drugim zastosowaniu tego waxa miała ten sam problem. Teraz boję się jej użyć kolejny raz.


W dodatku kupiłam szampon Timotei 0 parabenów i po nim włosy też są okropne, sztywne, beż odżywki czy maski nie włożyłabym w nie szczotki. Wracają do normy kiedy użyję szamponu gliss kur , tego żółtego z olejkami.

Będę wdzięczna za wszelkie rady co dalej robić
Bileea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 12:16   #205
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Dziewczyny, uzywam od miesiaca Waxa z l'biotica. Wiem, ze to jeszcze krotko wiec niedziwne ze nie ma jakichs mega zmian ale to juz nie pierwsze pudelko Waxa (mialam przerwe rok odkad skonczylam 2 sztuki Wax Treatment) wiec juz sie niecierpliwie... Bo wlosy wypadaja niestety wciaz.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 15:30   #206
kochaneczka7
Zadomowienie
 
Avatar kochaneczka7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK - Bristol
Wiadomości: 1 737
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Bileea Pokaż wiadomość
Witam. Kilka dni temu zakupiłam w aptece Pilom Wax do włosów jasnych.

Jego skład : Aqua, Cetearyl Alcohol, Parfum (Fragrance), Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Cetrimonium Chloride, Lawsonia Inermis (Henna) Extract, Anthemis (Chamomile) Flower Extract, CI 19140.

W sumie 9 składników, nie wiem czy to dobrze i czy one są dobrej jakości. A dlaczego piszę, już wyjaśniam.

Pierwszy raz użyłam zgodnie z opisem na opakowaniu, włosy ładnie się rozczesały, były puszyste. Drugi raz zastosowałam również zgodnie z opisem, włosy już nie rozczesywały się tak gładko jak po pierwszym użyciu. Kiedy myłam kolejny raz włosy ( na następny dzień po użyciu waxa) zrobiły się jak jeden wielki kołtun, twarde, jakby nie było w nich wody, nie można było włożyć w nie palców, myłam je kilka razy szamponem, nałożyłam swoją maskę (którą używam już od kilku miesięcy gliss kur), również nie mogłam nawet marzyć o rozczesaniu, przypominały szczotę, zmyłam jeszcze włosy i nałożyłam maskę i wróciły do normy. Nie wiem czym to mogło być spowodowane? Czy może źle spłukałam poprzedniego dnia waxa? Czy może ona wysusza mi włosy? Czy może nie posiada parabenów (nie znam się na tym) , a moje włosy się do nich przyzwyczaiły? Dodam , że bratowa również po drugim zastosowaniu tego waxa miała ten sam problem. Teraz boję się jej użyć kolejny raz.


W dodatku kupiłam szampon Timotei 0 parabenów i po nim włosy też są okropne, sztywne, beż odżywki czy maski nie włożyłabym w nie szczotki. Wracają do normy kiedy użyję szamponu gliss kur , tego żółtego z olejkami.

Będę wdzięczna za wszelkie rady co dalej robić



Twoje wlosy muszą byc w strasznym stanie, skoro bez silikonow nie mozesz 'wlożyc w nie szczotki'

Na rezultaty waxa musisz trochę poczekac... radzilabym go raczej uzywac, bo widocznie masz bardzo zniszczone wlosy ;/ A Gliss kur Ci wlosów raczej nie odżywia
__________________
marzec 2017 - Zostane mama Nelki
03.2015 - wkladki 475 cc JUŻ SĄ !
02.05.2016 - teosyal kiss dr. Świebocka
10.04.2017 - licooooowki dr.KOBA
??.??.2017 - ckn (szukam lekarza )

instagram. kochaneczka7
kochaneczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 09:37   #207
Linka24
Wtajemniczenie
 
Avatar Linka24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tam, gdzie mi najlepiej;)
Wiadomości: 2 329
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Przeczytałam wątek i poprzednie części i zdecydowałam się ze zaopatrzę się w ten WAX bo moje włosy wołają o pomoc! Zniszczone wiecznym prostowaniem, farbowaniem.. Ostatnio zrobiłam pasemka i po prostu zrobiły się straszne!! Proszę powiedzcie czy ten wax jest odpowiedni?http://allegro.pl/wax-henna-wosk-do-...592536424.html
Linka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 10:23   #208
kochaneczka7
Zadomowienie
 
Avatar kochaneczka7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK - Bristol
Wiadomości: 1 737
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Linka24 Pokaż wiadomość
Przeczytałam wątek i poprzednie części i zdecydowałam się ze zaopatrzę się w ten WAX bo moje włosy wołają o pomoc! Zniszczone wiecznym prostowaniem, farbowaniem.. Ostatnio zrobiłam pasemka i po prostu zrobiły się straszne!! Proszę powiedzcie czy ten wax jest odpowiedni?http://allegro.pl/wax-henna-wosk-do-...592536424.html


ten akurat odradzam... SLS, parabeny. Z moimi włosami nie robil nic. Poszukaj PilomWax Kamille, lub waxa z l'biotica ))
__________________
marzec 2017 - Zostane mama Nelki
03.2015 - wkladki 475 cc JUŻ SĄ !
02.05.2016 - teosyal kiss dr. Świebocka
10.04.2017 - licooooowki dr.KOBA
??.??.2017 - ckn (szukam lekarza )

instagram. kochaneczka7
kochaneczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 10:28   #209
Linka24
Wtajemniczenie
 
Avatar Linka24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tam, gdzie mi najlepiej;)
Wiadomości: 2 329
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

tego pierwszego nie znalazłam na all a ten 2 to ten?http://allegro.pl/l-biotica-wax-biov...587180602.html

znalazłam tego pilomaxa ale on jest do jasnych włosów a do ciemnych mi się nie rzuciło w oczy

Edytowane przez Linka24
Czas edycji: 2012-09-05 o 11:08
Linka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 19:18   #210
kochaneczka7
Zadomowienie
 
Avatar kochaneczka7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK - Bristol
Wiadomości: 1 737
Dot.: Maseczka Henna Treatment WAX - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Linka24 Pokaż wiadomość
tego pierwszego nie znalazłam na all a ten 2 to ten?http://allegro.pl/l-biotica-wax-biov...587180602.html

znalazłam tego pilomaxa ale on jest do jasnych włosów a do ciemnych mi się nie rzuciło w oczy
http://allegro.pl/wax-natural-classi...587034106.html

http://allegro.pl/wax-biovax-maska-w...591263439.html
http://allegro.pl/wax-henna-aloes-ma...579283661.html


Mam ciemne farbowane włosy i nigdy nie zauważyłam rozjaśnienia, czy szybszego wypłukiwania, więc nie powinnaś się ty martwic

Ceny tych waxów są troszkę wyższe, ale moim zdaniem są warte swojej ceny



na doz . pl są promocje, koniecznie zobacz Będziesz mogła zamówić do pobliskiej apteki
__________________
marzec 2017 - Zostane mama Nelki
03.2015 - wkladki 475 cc JUŻ SĄ !
02.05.2016 - teosyal kiss dr. Świebocka
10.04.2017 - licooooowki dr.KOBA
??.??.2017 - ckn (szukam lekarza )

instagram. kochaneczka7

Edytowane przez kochaneczka7
Czas edycji: 2012-09-05 o 19:22
kochaneczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-10 12:27:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.