Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-24, 19:36   #1
nadniebo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 19

Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej.


Za dwa dni muszę podać temat pracy i mam duży problem z wyborem. Zainteresowały mnie następujące tematy:

Lekarz jako bohater literacki. Przywołaj i porównaj postawy wybranych postac literackich
pełniących tę funkcję.







Psychika zbrodniarza jako temat literacki. Omów zagadnienie na wybranych przykładach.




Ogólnie rzecz ujmując, nie chcę żadnego skomplikowanego tematu. Chciałabym coś łatwego gdyż z j. polskim zawsze miałam problem. jest Te tematy są bliskie z moimi zainteresowaniami ale nie wiem czy można się tu rozpisać. Wiem, że do lekarzy mogłabym wykorzystać te ksiązki: Ludzie bezdomni, Siłaczka, Dżuma (aczkolwiek boję się trochę tego, że trzeba te postaci lekarzy porównywać) a do zbrodniarzy Zbrodnie i karę i Pachnidło (a tu się boję, że nie poradzę sobie z 'psychoanalizą' bohaterów)

Edytowane przez nadniebo
Czas edycji: 2013-09-24 o 19:56
nadniebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 20:15   #2
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej.

temat o lekarzach bezpieczniejszy
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 20:52   #3
Kikimorka
Raczkowanie
 
Avatar Kikimorka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdziekolwiek
Wiadomości: 122
Dot.: Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej.

Też myślę, że temat o lekarzach będzie lepszy, jeśli nie chcesz nic skomplikowanego.
__________________
Kikimorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 21:57   #4
coccinelle16
Raczkowanie
 
Avatar coccinelle16
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 53
Dot.: Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej.

Temat o lekarzu zdecydowanie łatwiejszy. Można by dorzucić do tego "Medaliony" albo "Zdążyć przed panem Bogiem".
A o psychice zbrodniarza "Rozmowy z katem"
coccinelle16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 23:15   #5
czikabomb
Raczkowanie
 
Avatar czikabomb
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 126
Dot.: Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej.

Polecam o lekarzach, sama miałam podobny. Trzy lektury wystarczyły
czikabomb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 06:25   #6
Rekombinantka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 133
Dot.: Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej.

Ten o lekarzach wydaje się być prostszy i przyjemniejszy
__________________
Studentka!

"Odważny, to nie ten kto się nie boi, ale ten który wie, że istnieją rzeczy ważniejsze niż strach."
Rekombinantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 07:20   #7
california_dream
Raczkowanie
 
Avatar california_dream
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 205
GG do california_dream
Dot.: Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej.

Jeżeli interesują Cię takie tematy o zbrodniarzach to wybierz ten. Ja jednak byłaby za lekarzami. Mogłabyś wziąć min. Dżumę, Ludzi bezdomnych. Będzie Ci łatwiej napisać prezentację i potem dostaniesz łatwe pytania.
__________________
Honey, you should see me in a crown.
california_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 09:49   #8
Vler
Raczkowanie
 
Avatar Vler
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kalimdor
Wiadomości: 168
Dot.: Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej.

Skoro piszesz, że nie wiesz czy na podane tematy można się rozpisać, jest to jasne że nie czytałaś lektur, a na pytania do wybranych dzieł musisz się przygotować.
I błagam, prosisz obcych ludzi żeby pomogli wybrać ci temat? Wybierz ten, w którym lepiej się czujesz. I może podpowiem, ten o psychice zbrodniarza do prostych nie należy (lecz owocuje wyższą "oceną"), przeciwnie, charakterystyka/porównanie postaci z drugiego tematu to zadanie na poziomie podstawówki, nie wiem, czego się tu bać.

Kiedy mój rocznik zdawał maturę, nauczyciele wyżej oceniali osoby z trudniejszymi, bardziej wymagającymi tematami. Zaś osoby z prostymi tematami nie otrzymywały wysokich punktacji. Zadaj sobie pytanie, czy chcesz "po prostu zdać" czy zależy ci na czymś więcej.
__________________
"Problem to nie problem. Problem to Twoje podejście do problemu"
- Jack Sparrow

Edytowane przez Vler
Czas edycji: 2013-09-25 o 09:53
Vler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 09:55   #9
czikabomb
Raczkowanie
 
Avatar czikabomb
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 126
Dot.: Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej.

Cytat:
Napisane przez california_dream Pokaż wiadomość
Jeżeli interesują Cię takie tematy o zbrodniarzach to wybierz ten. Ja jednak byłaby za lekarzami. Mogłabyś wziąć min. Dżumę, Ludzi bezdomnych. Będzie Ci łatwiej napisać prezentację i potem dostaniesz łatwe pytania.

Ludzi bezdomnych lepiej nie brać, jeśli się zdecydujesz na ten temat. Polonistka mi od razu powiedziała: ludzie bezdomni sa nudni i komisje nie przepadaja za ta lektura. ale Dżuma jak najbardziej
czikabomb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 11:00   #10
izaabell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 9
Dot.: Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej.

U mnie nie było czegoś takiego że osoby z ciekawymi tematami były wyżej ocenianie. Myślę ze nie do końca chodzi w tym o sam temat, ale jak go będziesz umiała przedstawić. Do tematu o lekarzach można wziąć "Ludzi bezdomnych" czy "Siłaczkę "i to to faktycznie może być nudne, ale można wziąć "Dżumę" i "Zdążyć przed Panem Bogiem" i od razu prezentacja będzie ciekawa. A książki do prezentacji radzę jednak przeczytać( jeśli tego nie zrobiłaś) i samemu popracować nad prezentacja a nie płacić komuś kto się tym zajmuje Pozdrawiam i życzę powodzenia.

A motyw lekarza choć już nie tak wyraźny masz w "Cudzoziemce" , "Lalce", "Mistrzu i Małgorzacie" i ogólnie coś o lekarzach w " Innym świecie "

Edytowane przez izaabell
Czas edycji: 2013-09-25 o 11:05
izaabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 11:41   #11
pasodoble
Raczkowanie
 
Avatar pasodoble
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 276
Dot.: Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej.

Cytat:
Napisane przez Vler Pokaż wiadomość
Skoro piszesz, że nie wiesz czy na podane tematy można się rozpisać, jest to jasne że nie czytałaś lektur, a na pytania do wybranych dzieł musisz się przygotować.
I błagam, prosisz obcych ludzi żeby pomogli wybrać ci temat? Wybierz ten, w którym lepiej się czujesz. I może podpowiem, ten o psychice zbrodniarza do prostych nie należy (lecz owocuje wyższą "oceną"), przeciwnie, charakterystyka/porównanie postaci z drugiego tematu to zadanie na poziomie podstawówki, nie wiem, czego się tu bać.

Kiedy mój rocznik zdawał maturę, nauczyciele wyżej oceniali osoby z trudniejszymi, bardziej wymagającymi tematami. Zaś osoby z prostymi tematami nie otrzymywały wysokich punktacji. Zadaj sobie pytanie, czy chcesz "po prostu zdać" czy zależy ci na czymś więcej.
Tu się nie zgodzę. Można zrobić piękną prezentację na prosty temat i nie udźwignąć tematu trudniejszego. Nie każdy jest taki super z polskiego i nie każdy chce poświęcać mnóstwo czasu na jakieś nieczytane do tej pory książki. Jeśli ktoś będzie dobrze przygotowany, to prosty temat też będzie musiał być wysoko oceniony, bo nie ma podstaw, żeby tą punktację zaniżyć. Ta komisja ma chyba co prawda 3 pkt za wyjątkowe walory prezentacji do przyznania, ale to nie znaczy, że nie da się zdać na wysoki procent łatwego tematu- oczywiście przy solidnym przygotowaniu.

edit: Autorko, ja wybrałabym jednak tych lekarzy. Temat psychiki zbrodniarzy wydaje się być bardziej zajmujący, ale jeśli boisz się, że nie podołasz, to lepiej wybrać bezpieczniejszą opcję

Edytowane przez pasodoble
Czas edycji: 2013-09-25 o 11:43
pasodoble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 12:12   #12
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej.

No właśnie,psychika zbrodniarzy to b.fajny temat(chyba bym go sama wybrała,no ale matura już za mną),ale bardziej polecam lekarzy bo prostszy(skoro polski to nie twój konik,to nie ma się co spinać,skup się na innych przedmiotach,ten tylko odbębnij),nie trzeba robić głebokiej analizy psychologicznej(można się zaplątać).tylko opisać i porównać.I tyle
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 14:22   #13
nadniebo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 19
Dot.: Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej.

Cytat:
Napisane przez Vler Pokaż wiadomość
Skoro piszesz, że nie wiesz czy na podane tematy można się rozpisać, jest to jasne że nie czytałaś lektur, a na pytania do wybranych dzieł musisz się przygotować.
I błagam, prosisz obcych ludzi żeby pomogli wybrać ci temat? Wybierz ten, w którym lepiej się czujesz. I może podpowiem, ten o psychice zbrodniarza do prostych nie należy (lecz owocuje wyższą "oceną"), przeciwnie, charakterystyka/porównanie postaci z drugiego tematu to zadanie na poziomie podstawówki, nie wiem, czego się tu bać.

Kiedy mój rocznik zdawał maturę, nauczyciele wyżej oceniali osoby z trudniejszymi, bardziej wymagającymi tematami. Zaś osoby z prostymi tematami nie otrzymywały wysokich punktacji. Zadaj sobie pytanie, czy chcesz "po prostu zdać" czy zależy ci na czymś więcej.
Tak, pytam się obcych ludzi ponieważ tak jak napisałam wcześniej, polski to nie mój przedmiot i w żadnym temacie do końca nie będę czuła się dobrze. Idę na studia inżynierskie, matura z polskiego, tym bardziej ustna do niczego mi się nie przyda. Więc chcę wybrać coś bezpiecznego.
_ _ _ _
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, wybieram temat o lekarzach
nadniebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 17:13   #14
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej.

Cytat:
Napisane przez nadniebo Pokaż wiadomość
Tak, pytam się obcych ludzi ponieważ tak jak napisałam wcześniej, polski to nie mój przedmiot i w żadnym temacie do końca nie będę czuła się dobrze. Idę na studia inżynierskie, matura z polskiego, tym bardziej ustna do niczego mi się nie przyda. Więc chcę wybrać coś bezpiecznego.
_ _ _ _
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, wybieram temat o lekarzach
Portret lekarza jest łatwiejszy. Portrety są najciekawsze i nie trzeba też tak wkuwać, ja sama miałam temat o portrecie psychologicznym kobiet w literaturze.
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 19:16   #15
tisane15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 34
Dot.: Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej.

Ja juz jestem po maturze i jak swizo upieczona maturzystka polecam ci pierwszy temat.bardzo ciekawy i dajacy mozliwosc rozpisania sie a pyania nie powinny byc trudne.w sumie zaluje ze u mnie nie bylo tego tematu do wyboru.drugi temat raczej zbyt oklepany.
tisane15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:45   #16
malowana_lala
Raczkowanie
 
Avatar malowana_lala
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 30
Dot.: Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej.

Można pozazdrościć.. Ja chodzę do Cosinusa i mimo że termin składania deklaracji jest do końca września, do tej pory nie podali nam tematów na prezentacje..
malowana_lala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 20:46   #17
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej.

Cytat:
Napisane przez malowana_lala Pokaż wiadomość
Można pozazdrościć.. Ja chodzę do Cosinusa i mimo że termin składania deklaracji jest do końca września, do tej pory nie podali nam tematów na prezentacje..
to akurat norma. jaka szkoła taka matura.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 10:20   #18
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Bardzo proszę o pomoc w wyborze tematu pracy maturalnej.

Cytat:
Napisane przez malowana_lala Pokaż wiadomość
Można pozazdrościć.. Ja chodzę do Cosinusa i mimo że termin składania deklaracji jest do końca września, do tej pory nie podali nam tematów na prezentacje..
Żartujesz?Ja kończyłam cosinusa policealną i zawsze wszystko było na czas.Ale może zależy od oddziału No ale policealna to nie to samo co lo zaoczne
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.