Idealne kosmetyki naturalne! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-20, 07:42   #31
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez kaskaj24 Pokaż wiadomość
też słyszałam o nim wiele dobrego. Gdzie można go kupic? Apteka? Drogeria? Sklep zielarski? Nie mam pojecia

apteka
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 08:01   #32
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez colorandculture Pokaż wiadomość
nafta kosmetyczna:
-petroleum -nie zapycha
-castor oil -nie zapycha
-perfum -to chyba niemożliwe żeby zapchalo;]

zorza83, wysusza i goi? to czym sie różni od pasty cynkowej, pichtowego i miliona innych tego typu skaładników naturalnych? jest lepszy? czy taki sam? kto wie niech powie;]

Summer Vine używasz rycynowego? po jakim czasie byly efekty? jakie efekty? czy po trwałej rzęs myślicie, że jakbym stosowała to by nie wypadały i nie łamały się? czy kogoś rycyna uratowała to czyms podobnym?

Doruś, jako taki tonik to bez zmywania, bo on ma też nawilżać, noralizowac, to nie maseczka. Ale z pichtowego można robić tez takie miksturki do zmywania. Sa mocno oczyszczające, bakteriobójcze.


pozwolicie, że powtórzę tu jeszcze część mojego poprzedniego postu, bo takie rzeczy się szybko gubią i zapomina sie o nich...:

szukam i szukam jakiejś stronki gdzie byłyby wszystkie wypisane te naturalne kosmetyki z zastosowanie i opisem działania. żebysmy wiedzialy czy sa komodogenne, czy podrażniają. może któraś znajdzie?

cassatta, ile smarowałaś blizny tym olejkiem? ile kosztuje? czy działa tez na przebarwienia? jesli nie, to co może działać na przebarwienia?(prócz kwasów). powiedz jeszcze cos o tym serum Flavo c z BU prosze

Relyah czy ten olejek z herbacianego działą tak, że po prostu wysusza krostkę? bo wtedy może wystarczy maść cynkowa?


dziewczyny, ale sie cieszę, że mój wątek a tekie wzięcie naturalne kosmetyki to ostatnio mój nawiększy bzik! (ale nie koniecznie te drogie, ekologiczne z milionem składników) pozdrawiam
Czyli mieszam 1:1 olej piachtowy i nafte kosmetyczną mocze w tym wacik, przecieram i tak ide spać. Dobrze zrozumiałam? a jak często nalerzy to robić?


Cytat:
Napisane przez kaskaj24 Pokaż wiadomość
też słyszałam o nim wiele dobrego. Gdzie można go kupic? Apteka? Drogeria? Sklep zielarski? Nie mam pojecia


Ja polecam rumianek na skórę
Olejek Rycynowy można dostać w aptece, są w miejszych i większych buteleczkach które należy przechowywać w lodówce.
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 08:14   #33
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Nie wiem czy to na pewno na temat, ale ja się zachwycam od dawna maścią arnikową,
usuwa kilkuletnie siniaki z moich nóg
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 14:15   #34
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Super wątek dziewczyny jak używacie teko olejku herbacianego normalnie na pryszcza? I co lepiej dziala hervbaciany czy lawendowy ? pozdrawiam
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 15:28   #35
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Ja dzisiaj dodalam krople olejku herbacianego do mieszanki peelingu z bromelaina i 13ziol z biolandera, do tego hydrolat z zielonej herbaty. Fajnie odswiezylo cere i zasuszylo pozostalosci po retinoidowym wysypie
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 15:38   #36
kaskaj24
Rozeznanie
 
Avatar kaskaj24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nad Morzem
Wiadomości: 730
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
apteka
Cytat:
Napisane przez doruś Pokaż wiadomość


Olejek Rycynowy można dostać w aptece, są w miejszych i większych buteleczkach które należy przechowywać w lodówce.
Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość

Kaskaj, ja widziałam wECOspa lub ZySK, ale popytaj w aptece, pewnie dostaniesz

Dzięki dziewczyny za informacje

A na co i jak używacie olejku rycynowego? I interesowałaby mnie cena
__________________
  • OSZCZĘDZAM!!!!!!
  • APARATKA OD 4-10-2011
  • DBAM O WŁOSY 20.11- 48CM
  • UCZĘ SIĘ GOTOWAĆ
  • PRZYSZŁA PANI KOSMETOLOG
kaskaj24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 16:33   #37
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Olejek rycynowy - mam z ecospa - smaruję nim rzęsy i brwi (tylko uwaga na oczy - lubi się wlewać i wtedy kiepsko z widocznością), kiedyś ukręciłam jakąś odżywkę z nim, ale solo też może być. Dobry do włosów. Ktoś (chyba Czarny Elf) dodaje go do olejku myjącego do twarzy.

Olejek z drzewa herbacianego - ja daję bezpośrednio na pryszcza. Mam też hydrolat z drzewa herbacianego, którym przecieram brodę w ramach akcji przeciwpryszczowych. Kiedyś jak dostałam łupieżu po żle dobranym szamponie to spsikalam głowę (skórę) tym hydrolatem - pomogło (ale może to nie był prawdziwy łupież a tylko wysuszenie).
Lawendowego w ten sposób nie stosowałam - spróbuję.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-20, 16:35   #38
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Dzięki za informacje schaetzchen o miodzie ale nadal nie wie czy zapycha pory. Czy ktoś kto sie zna na biochemii oże powiedzieć czy on jest komodogenny? I jeszcze, jaki miód jest najlepszy na co?

OLEJ RYCYNOWY- początkowo był używany tylko na uciążliwe zatwardzenia, bo poworuje przekrwienie jelita grubego(nie spożywać często, bo to może doprowadzić do okropnego stanu jelit). Ale jest też doskonaly na wszystkie skórne "twory". Tzn. na włosy, paznokicie, naskórek. Stumuleje ich prawidłowe funkcjonowanie, odbudowę, uzdrawia strukturę. Najlepiej sprawdza się na włosy i paznokcie. Stosowany na rzęsy daje świetne efekty. Wystarczy kupic mała buteleczkę ok. 2zł. Tani jak barszcz a lepszy od wszystkich odżywek, cudów-niewidów. Kupisz w każdej, nawet najbardziej badziewnej aptece.

Doruś, przepis na ten tonik masz w linku, który juz podałam: http://luskiewnik.strefa.pl/acne/pichta.htm

tu masz wypisane kilka toników, w zależności od Twojej cery musisz sobie dobrać:

Rp. 4. Tonik pichtowo-melisowy efektywny
Olejek pichtowy – 4 ml
Nalewka melisowa – 15 ml
Sok cytrynowy – 15 ml
Olejek cytrynowy – 1 ml
Glicerol – 15 ml
Woda mineralna – 100-150 ml
Olejek wymieszać z gliceryną, nalewką i sokiem z cytryny, następnie dodać wodę mineralną, może być lekko gazowana lub lepiej wysoko zmineralizowana. Przechowywać w lodówce. Skórę przemywać 2-3 razy dziennie. Wstrząsnąć przed użyciem.
Działanie: przeciwłojotokowe, rozjaśniające, przeciwplamicze, uelastyczniające, przeciwzapalne, odżywiające, przeciwzaskórnikowe, przeciwroztoczowe, pojędrniające, poprawiające ukrwienie skóry, przyśpieszające regenerację skóry.
--------------------------------------------------------------------------------------

Rp. 5. Tonik pichtowo-ogórkowy z witaminą C
Olejek pichtowy – 4 ml
Olejek różany – 1 ml
Glicerol – 15 ml
Sok ze świeżego ogórka – 30 ml
Witamina C w drażetkach – 4 drażetki po 200 mg (0,2 g)
Woda wysoko zmineralizowana – 150 ml
Olejki wymieszać z glicerolem, a potem z sokiem ogórkowym. Z drażetek witaminy C energicznie zmyć żółtą osłonkę w ciepłej bieżącej wodzie. Umyte drażetki rozgnieść i rozpuścić w wodzie mineralnej. Oba roztwory połączyć. Przechowywać w lodówce. Wstrząsnąć przed użyciem. Aby uzyskać sok ze świeżego ogórka wystarczy go zetrzeć na tarce i wygnieść na sitku.
Skórę przemywać 2-3 razy dz.
Działanie: wybielające, odżywcze, antyseptyczne, oczyszczające pory, przeciwzaskórnikowe, pojędrniające, przeciwroztoczowe, przeciwplamicze, przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwtrądzikowe.

-----------------------------------------------------------------------------------------------



Rp.7. Tonik pichtowo-cytrynowy z witaminą P i C uszczelniający skórne naczynia krwionośne
Olejek pichtowy – 3 ml
Olejek cytrynowy – 2 ml
Nalewka arnikowa (dostępna w aptekach) – 5 ml
Nalewka (intrakt lub sok stabilizowany) z kasztanowca (dostępne w aptekach) – 5 ml
Glicerol – 15 ml
Sok z cytryny – 15 ml (1 łyżka)
Witamina C w drażetkach 0,2 g (4 drażetki)
Woda mineralna wysoko zmineralizowana – 150 ml

Olejki wymieszać z nalewkami i glicerolem. Z drażetek witaminy C zmyć pod bieżącą wodą żółte otoczki. Umyte drażetki rozgnieść i rozpuścić w wodzie mineralnej. Oba roztwory połączyć. Skórę przemywać 2 razy dz.
Działanie: uszczelniające i wzmacniające naczynia krwionośne w skórze, przeciwplamicze, rozjaśniające cerę, przeciwtrądzikowe, uelastyczniające, pojędrniające, odżywcze.
Wskazania: teleangiektazje, trądzik różowaty, plamy, plamice, dermatozy, utrata elastyczności skóry.

--------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------

na zaskórniki, bonus:

Rp. 6. Płyn pichtowo-sandałowcowy z kwasem salicylowym i witaminą C peelingujący chemicznie
Olejek pichtowy – 4 ml
Olejek sandałowy – 1 ml
Sok z cytryny – 15 ml
Polopiryna C – tabletki musujące – 3 tabl.
Glicerol – 15 ml
Woda mineralna – 150 ml
Olejki połączyć z glicerolem i sokiem cytrynowym. Polopirynę C rozpuścić
w wodzie mineralnej. Oba roztwory połączyć. Skórę przemywać 2 razy dz.
Działanie: rozmiękczające na naskórek, usuwające martwy naskórek, złuszczające, przyśpieszające regenerację naskórka, usuwające zaskórniki, odżywcze, poprawiające ukrwienie skóry, usuwające plamy i niewielkie blizny.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ja tonikiem przemywam twarz rano i wieczorem.


Kaskaj24, powiedz cos więcej o rumianku na skórę, słyszałam, że łagodzi i oczyszcza.

Dukaaa, maść arnikowa to wyciąg z kwiatostanów arniki o ile się nie mylę, więc to też „naturalny kosmetyk”. Powiedz, po jakim czasie były i jakie efekty? Czy to tez dobry sposób na żylaki? Albo słabe naczynia krwionośne?


Chciałabym jeszcze odświeżyć kilka pytań, które nie doczekały się odpowiedzi:

zorza83, wysusza i goi? to czym sie różni od pasty cynkowej, pichtowego i miliona innych tego typu skaładników naturalnych? jest lepszy? czy taki sam? kto wie niech powie;]

cassatta, ile smarowałaś blizny tym olejkiem tamanu? ile kosztuje? czy działa tez na przebarwienia? jesli nie, to co może działać na przebarwienia?(prócz kwasów). powiedz jeszcze cos o tym serum Flavo c z BU prosze






ale się rozpisałam

Edytowane przez colorandculture
Czas edycji: 2008-11-20 o 16:56
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 16:41   #39
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Wiesz, z tym zapychaniem... dopóki nie spróbujesz, to nie będziesz wiedziala. Owszem, są składniki potencjalnie zapychające, ale jak wiadomo te reguły nie dotyczą 100% populacji...
Co do działania poszczególnych rodzajów miodu, to może iść tropem tego, jak dzialają poszczególne rośliny, z których pszczoły brały nektar? Innych pomysłów nie mam.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 16:54   #40
kaskaj24
Rozeznanie
 
Avatar kaskaj24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nad Morzem
Wiadomości: 730
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez colorandculture;9796542

[COLOR=black
OLEJ RYCYNOWY- początkowo był używany tylko na uciążliwe zatwardzenia, bo poworuje przekrwienie jelita grubego(nie spożywać często, bo to może doprowadzić do okropnego stanu jelit). Ale jest też doskonaly na wszystkie skórne "twory". Tzn. na włosy, paznokicie, naskórek. Stumuleje ich prawidłowe funkcjonowanie, odbudowę, uzdrawia strukturę. Najlepiej sprawdza się na włosy i paznokcie. Stosowany na rzęsy daje świetne efekty. Wystarczy kupic mała buteleczkę ok. 2zł. Tani jak barszcz a lepszy od wszystkich odżywek, cudów-niewidów. Kupisz w każdej, nawet najbardziej badziewnej aptece.[/color]



Kaskaj24, powiedz cos więcej o rumianku na skórę, słyszałam, że łagodzi i oczyszcza.

schaetzchen i colorandculture dziękuję za informacje o olejku
2zł? Szok! Lece kupić!

Jeli chodzi o rumianek to zauważyłam, że jest mało doceniany przez dziewczyny na wizażu... Ja go uwielbiam Codziennie rano i wieczorem przemywam twarz wacikiem namoczonym w naparze i pozostawiam do wyschnięcia. Ma to właściwości matujące, ściągające i antybakteryjne. Skora jest po nim świeża.

Niektórzy dodają rumianek do kąpieli. Łagodzi i pomaga w gojeniu ran czyli dla delikatnej skóry.

Polecam także dla blondynek. Czyste włosy spłukać naparem. Lekko rozjaśnia i daje "słoneczny" efekt.
__________________
  • OSZCZĘDZAM!!!!!!
  • APARATKA OD 4-10-2011
  • DBAM O WŁOSY 20.11- 48CM
  • UCZĘ SIĘ GOTOWAĆ
  • PRZYSZŁA PANI KOSMETOLOG

Edytowane przez kaskaj24
Czas edycji: 2008-11-20 o 19:21
kaskaj24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 17:14   #41
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
olej neem na wlosy! dolewam do szamponu
Pranie, olej neem do idealnych kosmetyków Pod względem zapachu?
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-20, 19:10   #42
madelajn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cześć,
przeczytałam wszystkie Wasze wiadomości i jestem bardzo naładowana pozytywną energią. Dzięki wielkie za super temat i tyle info. Ja też mam hopla na punkcie natury i co jakiś czas robię sobie święto i cały wieczór obmyślam jakąś "miksturkę", potem aplikuje na twarz i czuję się cudownie . Uwielbiam najbardziej przyrządzać maseczkę: jogurt naturalny + miód + 2-3 krople olejku cytrynowego, efekt, promienna, odżywiona buzia i balsam dla duszy. Ale niestety na takie zabiegi mogę sobie pozwolić rzadko, jak już dotrę do domu, to jedyne o czym marzę to iść spać. Szukałam niedawno kosmetyków naturalnych, ale w większości tylko nazywają się naturalne, ale w końcu udało mi się znaleźć coś, wydaje się, wiarygodnego, mianowicie bio kosmetyki firmy sanoll. Czy któraś z Was stosowała może? Bo ciągle się waham z zakupem, strasznie nie lubię wyrzucać kosmetyków do śmieci. Jak tylko coś wiecie, to dajcie znać, z góry dzięki.
madelajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 19:48   #43
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

jestem za olejem neem. ale sie onim naczyłam. same ochy i achy. a teraz prosze o wypowiedzi: masło shea vs. olej neem?


Madelajn, ja już całkowiecie zawiodłam się na tysiącskładnikowych kosmetykach ekologicznym. Sam badziew. Ale może to nie...
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 20:07   #44
leweloff
Raczkowanie
 
Avatar leweloff
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 113
GG do leweloff
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

tez kiedys sie zachwycilam pomyslem na olejek pichtowy + nafta:P przecieralam wieczorem buzie i nawet demakijazu i myciu wacik potrafil byc troszke brudny, ale jak skonczylam te mieszanke, to sie poddalam, bo nie zauwazylam jakis spektakularych, wrecz zadnych, efektow
__________________
.oO
leweloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 20:14   #45
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez kaskaj24 Pokaż wiadomość
Jeli chodzi o rumianek to zauważyłam, że jest mało doceniany przez dziewczyny na wizażu... Ja go uwielbiam Codziennie rano i wieczorem przemywam twarz wacikiem namoczonym w naparze i pozostawiam do wyschnięcia. Ma to właściwości matujące, ściągające i antybakteryjne. Skora jest po nim świeża.

Niektórzy dodają rumianek do kąpieli. Łagodzi i pomaga w gojeniu ran czyli dla delikatnej skóry.

Polecam także dla blondynek. Czyste włosy spłukać naparem. Lekko rozjaśnia i daje "słoneczny" efekt.
Lepiej nie zostawiaj go do wyschnięcia, bo to wysusza skorę - po posmarowaniu twarzy rumiankiem (czy spryskaniu wodą termalną itp) należy ją wytrzeć.
Ja rumianek bardzo lubię - używam hydrolatu (psikam twarz mieszanką rumiankowego i lipowego) i olejku eterycznego rozcienczonego, czysty jest bardzo drogi. Hydrolaty mam z BU i mazideł.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 20:24   #46
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

leweloff, a po czym były efekty?
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 21:01   #47
kaskaj24
Rozeznanie
 
Avatar kaskaj24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nad Morzem
Wiadomości: 730
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Lepiej nie zostawiaj go do wyschnięcia, bo to wysusza skorę - po posmarowaniu twarzy rumiankiem (czy spryskaniu wodą termalną itp) należy ją wytrzeć.
Ja rumianek bardzo lubię - używam hydrolatu (psikam twarz mieszanką rumiankowego i lipowego) i olejku eterycznego rozcienczonego, czysty jest bardzo drogi. Hydrolaty mam z BU i mazideł.

Oczywiście później nakładam na to krem i nie narzekam na przesuszoną skórę.
__________________
  • OSZCZĘDZAM!!!!!!
  • APARATKA OD 4-10-2011
  • DBAM O WŁOSY 20.11- 48CM
  • UCZĘ SIĘ GOTOWAĆ
  • PRZYSZŁA PANI KOSMETOLOG
kaskaj24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 10:29   #48
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Colorandculture
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 18:10   #49
leweloff
Raczkowanie
 
Avatar leweloff
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 113
GG do leweloff
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez colorandculture Pokaż wiadomość
leweloff, a po czym były efekty?
do tej pory nie mam jakiegos rewelacyjnego sposobu na zaskorniki na nosie uzywalam tez acne derm, effeclar k, ale na nie nic:< niby ich jakos nie widac, nie sa ogromne, podskorne, ale sam fakt, ze sa mnie denerwuje. pozostaje regularne oczyszczanie chyba no albo cos mnie zapycha i nie wiem co. w sumie uzywam mineralnego filra na codzien, wiec..? eh.
__________________
.oO

Edytowane przez leweloff
Czas edycji: 2008-11-21 o 18:16
leweloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-22, 21:21   #50
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj dodalam krople olejku herbacianego do mieszanki peelingu z bromelaina i 13ziol z biolandera, do tego hydrolat z zielonej herbaty. Fajnie odswiezylo cere i zasuszylo pozostalosci po retinoidowym wysypie
Ojej a jak uzywasz tej mieszanki? jak peeling -maseczke. mam i 13 ziół i peeling z bromelaina..moze bym spróbowała?
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 22:44   #51
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

olej kokosowy - na włosy (odżywia) i ciało (pięknie pachnie)
olej z rumianku rzymskiego - nawilża i łagodzi cerę męczoną kwasami
hydrolat neroli - nadaje włosom cudny zapach, a w połączeniu z keratyną jest świetną odżywką
masło shea - do ciała przez cały rok
KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 12:27   #52
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

słuchajcie, a jeśli chodzi o cud-maseczki naturalne? jest lion stron z maseczkami naturalnymi ale przecież nie wszystkie są idealne(a o taki kosmetyki nam chodzi). Ja ze swojej strony polecam najlepszy pod słońcem peeling enzymatyczny z papai! super!



piszcie jakie sa waszym zdaniem najlepsze maseczki naturalne!
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 12:50   #53
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

ja lubię maseczki z drożdży, skóra jest gładka i matowa, a poza tym ja uwielbiam zapach drożdży
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 17:38   #54
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

zawsze rozrabiasz drożdże z mlekiem? czy może sa tez inne receptury? czy ta maseczka ściąga pory? bo nie chcę żeby siągała
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 17:14   #55
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

ja zawsze z mlekiem robiłam. porów to ona nie ściąga, ale zasycha na twarzy w skorupe
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 18:17   #56
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

i jakie rezultaty po niej?
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 18:35   #57
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

hmm no cudów nie ma, jest bardzie matowa i gładka, na pryszcze raczej nie działa.

a macie jakieś naturalne sposoby na blizny?
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 18:43   #58
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez ninewest94 Pokaż wiadomość
a macie jakieś naturalne sposoby na blizny?
Olej tamanu i olej różany No i kwasy oczywiście.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 18:51   #59
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

co to za olejki i gdzie je mogę dostać?
używam od tygodnia diacneal. mam też cepan ale mi nie służy
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 21:14   #60
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez ninewest94 Pokaż wiadomość
co to za olejki i gdzie je mogę dostać?
używam od tygodnia diacneal. mam też cepan ale mi nie służy
Oba naraz dostaniesz w tych sklepach:
http://www.zrobsobiekrem.pl/
http://www.mazidla.com/

Warto nich trochę poczytać. Oczywiście wymagają cierpliwości
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:00.