NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia - Strona 169 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-11-28, 08:37   #5041
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość

Teraz oglądam od nowa Breaking Bad. Dwa sezony zrobiłam w tydzień. Obejrzałam kiedyś cały, nie wiem czemu oglądam od nowa. Uwielbiam, no! Brakowało mi jakiegoś kryminału :P
Jeden z moich ulubionych seriali obok Mad men, Sons of anarchy i The Killing. Spędziłam nawet jedną sylwestrową noc oglądając 2 ostatnie sezony

Ja teraz nie wiem, za co się brać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-28, 10:10   #5042
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Dawno mnie tu nie było

Uroda Diany również mi się nie podoba. I te stylizacje, podkreślające jej szerokie ramiona. Nie podoba mi się jej uroda i sylwetka.

Dawson's Creek oglądały moje koleżanki, mnie to zawsze nudziło, bo ci aktorzy wyglądali i grali tak mdło :P W szczególności Katie i James. Katie nigdy nie lubiłam, takie drewno, Kristen Stewart "naszych czasów"

Jakby One Tree Hill wrzucili na Netflix, to bym obejrzała od nowa, ale to ma aż 9 sezonów. Oglądałam to namiętnie za czasów szkolnych i zatrzymałam się gdzieś w połowie serialu, nie pamiętałam gdzie i porzuciłam, bo nie chciało mi szukać który to był sezon i odcinek.

Podobno Arrow ma wrócić na Netflix. Uwielbiałam ten serial i też się zatrzymałam gdzieś w połowie, chyba 4 sezonu i nadrobię.

Ktoś kilka stron wcześniej pisał o Chesapeake Shores. Meghan Ory
jest przepiękna Ale serial tak nudny, że cztery dni oglądałam pierwszy odcinek, potem dałam sobie spokój. Może lecieć w tle przy klejeniu pierogów

Virgin River jest na mojej liście, ale boję się, że skończy się tak jak z Chesapeake Shores. Jeden odcinek i się zanudzę.

Teraz oglądam od nowa Breaking Bad. Dwa sezony zrobiłam w tydzień. Obejrzałam kiedyś cały, nie wiem czemu oglądam od nowa. Uwielbiam, no! Brakowało mi jakiegoś kryminału :P

Oglądał ktoś rosyjski serial "To the Lake"? Chyba się zabiorę.
One Tree Hill to moja milosc, dorastalam z bohaterami tego serialu

Do Katie nic nie mam, ale James to faktycznie drewno.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-28, 21:05   #5043
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
One Tree Hill to moja milosc, dorastalam z bohaterami tego serialu

Do Katie nic nie mam, ale James to faktycznie drewno.
Gdyby dali OTH byłabym szczęśliwa
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-28, 22:46   #5044
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Ja sobie zainstalowałam do Netflixa wtyczkę do nauki języka i jakie to jest super. Nie znam hiszpańskiego na tyle, żeby oglądać w całości film bądź serial tylko w tym języku, szczególnie że ci aktorzy tak szybko mówią, więc to dla mnie idealne rozwiązanie, że mogę sobie sprawdzić na szybko słówko i mam rozpisane słownictwo z podziałem na poziomy.

Dzisiaj obejrzałam "Nie słuchaj ich", ale taki dosyć średni. Spróbuję się wkręcić w jakiś hiszpański serial.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-28, 22:53   #5045
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ja sobie zainstalowałam do Netflixa wtyczkę do nauki języka i jakie to jest super. Nie znam hiszpańskiego na tyle, żeby oglądać w całości film bądź serial tylko w tym języku, szczególnie że ci aktorzy tak szybko mówią, więc to dla mnie idealne rozwiązanie, że mogę sobie sprawdzić na szybko słówko i mam rozpisane słownictwo z podziałem na poziomy.

Dzisiaj obejrzałam "Nie słuchaj ich", ale taki dosyć średni. Spróbuję się wkręcić w jakiś hiszpański serial.

Nie wiem o co chodzi z wtyczką, ale polecam "La casa de las flores"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-28, 22:56   #5046
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Nie wiem o co chodzi z wtyczką, ale polecam "La casa de las flores"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To ta: https://chrome.google.com/webstore/d...pciblicm?hl=pl, gdyby ktoś był zainteresowany. Brakowało mi czegoś takiego, żeby móc jednocześnie wyświetlać napisy np. w języku hiszpańskim i polskim, do tego słownik. Polecam jeśli ktoś zna dany język na A2/B1, to wydaje mi się, że może być bardzo pomocne w nauce języka.

Dzięki za polecenie, opis brzmi, jakby mógł mnie zainteresować. Bo niestety "Dom z papieru" czy "Telefonistki" chyba nie są dla mnie.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-28, 23:00   #5047
lovelybaka
Zakorzenienie
 
Avatar lovelybaka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 800
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Nie wiem o co chodzi z wtyczką, ale polecam "La casa de las flores"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wnioskuję, że to Dom kwiatów Też polecam Telefonistki mi się też podobały.

Planuje jeszcze zacząć "Uwięzione", ale to raczej już w styczniu, bo kończę OITNB i na razie mi za dużo więzienia

Wysłane przy użyciu Tapatalka
__________________
09.07.12 - Zapuszczanie i pielęgnacja włosów

Ach, muzyka. To magia większa od wszystkiego, co my tu robimy! { last.fm }
lovelybaka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-29, 01:11   #5048
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Erotica 2022.
Horror i koszmar. Wytrzymałam jakieś 40%. Myślałam że takie "głębokie" filmy skończyły się lata temu. Nie wiem co gorsze te sceny, te idiotyczne seksualnie sceny (3 nowela mnie przerosła), czy gaworzenie zamiast dialogów.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-11-29 o 01:14
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-29, 07:15   #5049
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Erotica 2022.
Horror i koszmar. Wytrzymałam jakieś 40%. Myślałam że takie "głębokie" filmy skończyły się lata temu. Nie wiem co gorsze te sceny, te idiotyczne seksualnie sceny (3 nowela mnie przerosła), czy gaworzenie zamiast dialogów.
Czytałam opinię Raczka, dość podobna.

Ja bardzo lubię tego typu formy, ale trzeba być naprawdę dobrym reżyserem, żeby to zrobić dobrze. Tak samo moim zdaniem jest z opowiadaniami - dobrego pisarza można poznać po dobrych opowiadaniach.

Tego filmu nie mam zamiaru oglądać.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-29, 08:13   #5050
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Gdyby dali OTH byłabym szczęśliwa
Biorac pod uwage to, ze jestem dopiero na drugim sezonie Dawson's Creek, wlasnie wrzucili Heartbreak high, to jeszcze z OTH pewnie przez rok bym z domu nie wyszla, tylko siedziala i ogladala
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-29, 12:44   #5051
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88323503]Czytałam opinię Raczka, dość podobna.

Ja bardzo lubię tego typu formy, ale trzeba być naprawdę dobrym reżyserem, żeby to zrobić dobrze. Tak samo moim zdaniem jest z opowiadaniami - dobrego pisarza można poznać po dobrych opowiadaniach.

Tego filmu nie mam zamiaru oglądać.[/QUOTE]


Właśnie w RNŚ Raczek mówi o tym filmie. Ech ale szkoda. Dwie z moich najulubienszych polskich pisarek brały udział w tym projekcie (i nie mówię o Oldze Tokarczuk ), więc naprawdę liczyłam na coś wow.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-29, 14:09   #5052
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Obejrzałam z ciekawości ten Virgin River i padłam z nudów po trzecim odcinków. Takie flaki z olejem. Piękne "amerykańskie" miasteczko, a kręcone w Kolumbii Brytyjskiej. Główna aktorka nudna, jakby grała od niechcenia. Nic tam się nie dzieje, odcinki ciągną się w nieskończoność. Ucieszył mnie jedynie widok Annette O'Toole, bo oglądałam kiedyś Smallville. Annette pięknie wygląda

Ogólnie serial beznadziejny, może lecieć w tle przy klejeniu pierogów, bo niczego nie przegapicie po przerwie. Jak ktoś lubi Hallmarkowe produkcje, pewnie mu się spodoba. Mnie to usypia. I nie wiem czy nie inspirowali się czasem Hart of Dixie, bo tak mi się kojarzyło.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-29, 14:11   #5053
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Obejrzałam z ciekawości ten Virgin River i padłam z nudów po trzecim odcinków. Takie flaki z olejem. Piękne "amerykańskie" miasteczko, a kręcone w Kolumbii Brytyjskiej. Główna aktorka nudna, jakby grała od niechcenia. Nic tam się nie dzieje, odcinki ciągną się w nieskończoność. Ucieszył mnie jedynie widok Annette O'Toole, bo oglądałam kiedyś Smallville. Annette pięknie wygląda

Ogólnie serial beznadziejny, może lecieć w tle przy klejeniu pierogów, bo niczego nie przegapicie po przerwie. Jak ktoś lubi Hallmarkowe produkcje, pewnie mu się spodoba. Mnie to usypia. I nie wiem czy nie inspirowali się czasem Hart of Dixie, bo tak mi się kojarzyło.
Ja tam nie widze wiekszych podobienstw miedzy Virgin River i HoD Przeprowadzka glownej bohaterki do malej miejscowosci i praca w medycynie to dla mnie za malo, zeby porownywac dwa tak odmienne seriale.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-29, 14:18   #5054
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja tam nie widze wiekszych podobienstw miedzy Virgin River i HoD Przeprowadzka glownej bohaterki do malej miejscowosci i praca w medycynie to dla mnie za malo, zeby porownywac dwa tak odmienne seriale.
Dla mnie oba są takie bardzo cheesy. Nie mój gust.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-29, 14:41   #5055
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Ja też zauważam sporo podobieństw do HoD (obsada, ogólny zarys fabuły, miasteczko, klimat)... z tym, że to jest o wiele nudniejsze. Może to też wynika z tego, że tamci bohaterowie byli młodsi, mieli zachowania i "przygody" charakterystyczne dla młodszych ludzi. C z VRi są stateczni, ułożeni i po prostu nudni. Do tego akcja jest bardzo spowolniona i rozwiązania scenariuszowe łatwe do przewidzenia.


Ja właśnie skończyłam Designated Survivor i jak ktoś nie oglądał to polecam. Bardzo dobry serial, szczególnie 2 pierwsze sezony, 3 trochę zmienia formę ale też jest na dobrym poziomie (jest bardziej obyczajowy).

Edytowane przez Klaudia_24
Czas edycji: 2020-11-29 o 14:43
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-29, 17:11   #5056
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-29 18:11:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.