Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-24, 14:55   #4351
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Melissana_22 Pokaż wiadomość
Wiem że trudno to stwierdzić, ale czy jest duże prawdopodobieństwo że lek będzie dobrze tolerowany?
Nie przewidzimy. Teoretycznie powinno być ok przy takim samym składzie, ale to są hormony, wszystko w małych dawkach, a jednocześnie bardzo dużym wpływie na organizm, więc nawet najmniejsze wahnięcie w składzie może zostać zauważone przez organizm. Także niestety, nigdy nie wiadomo.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-29, 20:12   #4352
domixxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 14
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Wiem, że schizuję ale potrzebuję potwierdzenia. Czy taki wynik beta hcg wykonany w 38 dniu po stosunku (był to 7 dzień przyjmowania tabletek z poprzedniego opakowania + być może zapomniałam wziąć tej 7 tabletki, ale nie jestem w stanie tego potwierdzić ani zaprzeczyć, miałam też skąpe krwawienie z odstawienia) jest na 10000% wiarygodny i nie ma ciąży?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png bhcg.PNG (63,6 KB, 25 załadowań)
domixxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-29, 20:31   #4353
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez domixxxx Pokaż wiadomość
Wiem, że schizuję ale potrzebuję potwierdzenia. Czy taki wynik beta hcg wykonany w 38 dniu po stosunku (był to 7 dzień przyjmowania tabletek z poprzedniego opakowania + być może zapomniałam wziąć tej 7 tabletki, ale nie jestem w stanie tego potwierdzić ani zaprzeczyć, miałam też skąpe krwawienie z odstawienia) jest na 10000% wiarygodny i nie ma ciąży?
No schizujesz, aż do przesady. Jaśniej nie mogli napisać - poniżej 5 czyli brak ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-30, 06:23   #4354
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez domixxxx Pokaż wiadomość
Wiem, że schizuję ale potrzebuję potwierdzenia.
Potwierdzam, brak ciąży.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 10:57   #4355
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Wraca córka marnotrawna Pisałam tu w listopadzie ubiegłego roku, niestety mój romans z tabletkami trwał krótko. Na początku 2. opakowania zaczęło mnie kłuć w piersiach, a ja się przestraszyłam, że to zator albo że zawału dostanę i przerwałam Potem się dowiedziałam że to prawdopodobnie wina progesteronu w tabsach... Ale dla pewności, miała któraś z Was podobnie? Nie chodzi o "bolesność piersi" przy dotyku (jak np zawsze mam na tydzień przed okresem), tylko parę razy dziennie miałam tak jakby mi ktoś ołówek wbijał w pierś (Bardziej niepokojące niż prawdziwy, silny ból) Najpierw w jednym miejscu (dlatego taka panika), potem z kilku stron. I to się utrzymywało do kilku miesięcy po tym jak przerwałam stosowanie (?)
Teraz chciałam teraz iść zakładać wkładkę hormonalną, ale w końcu zrezygnowałam wczoraj jak dostałam okres i zemdlałam dwa razy z bólu Wkładka ponoć przy silnych skurczach macicy może wypaść (czyli tracimy 1100 zł), a to co było wczoraj mnie skutecznie odstraszyło. Postanowiłam dać drugą szansę tabletkom, i najwyżej płynnie po paru miesiącach przejść z tabletek na wkładkę.
Dostałam receptę na Sylvie 20. Brała któraś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 22:40   #4356
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam, zastanawiam się czy jest możliwość żeby podczas połykania tabletki mogła ona się przykleić do przełyka i się nie wchłonąć? Dodam, ze tabletkę zawsze popijam szklanka wody, ale czasem mam wrażenie jakby coś tam mi zalegało jakaś gula albo cos takiego... Zatem zaczęłam się zastanawiać czy może to nie jest czasem tabletka...
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 23:09   #4357
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xzagubionax Pokaż wiadomość
Witam, zastanawiam się czy jest możliwość żeby podczas połykania tabletki mogła ona się przykleić do przełyka i się nie wchłonąć? Dodam, ze tabletkę zawsze popijam szklanka wody, ale czasem mam wrażenie jakby coś tam mi zalegało jakaś gula albo cos takiego... Zatem zaczęłam się zastanawiać czy może to nie jest czasem tabletka...
Wątpię żeby była taka możliwość

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-04, 07:40   #4358
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Wraca córka marnotrawna Pisałam tu w listopadzie ubiegłego roku, niestety mój romans z tabletkami trwał krótko. Na początku 2. opakowania zaczęło mnie kłuć w piersiach, a ja się przestraszyłam, że to zator albo że zawału dostanę i przerwałam Potem się dowiedziałam że to prawdopodobnie wina progesteronu w tabsach... Ale dla pewności, miała któraś z Was podobnie? Nie chodzi o "bolesność piersi" przy dotyku (jak np zawsze mam na tydzień przed okresem), tylko parę razy dziennie miałam tak jakby mi ktoś ołówek wbijał w pierś (Bardziej niepokojące niż prawdziwy, silny ból) Najpierw w jednym miejscu (dlatego taka panika), potem z kilku stron. I to się utrzymywało do kilku miesięcy po tym jak przerwałam stosowanie (?)
Teraz chciałam teraz iść zakładać wkładkę hormonalną, ale w końcu zrezygnowałam wczoraj jak dostałam okres i zemdlałam dwa razy z bólu Wkładka ponoć przy silnych skurczach macicy może wypaść (czyli tracimy 1100 zł), a to co było wczoraj mnie skutecznie odstraszyło. Postanowiłam dać drugą szansę tabletkom, i najwyżej płynnie po paru miesiącach przejść z tabletek na wkładkę.
Dostałam receptę na Sylvie 20. Brała któraś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja brałam kilka lat temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 07:44   #4359
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Ja brałam kilka lat temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jak? Ja już jestem po pierwszej tabletce ale oczywiście na razie ciężko powiedzieć cokolwiek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 08:13   #4360
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
I jak? Ja już jestem po pierwszej tabletce ale oczywiście na razie ciężko powiedzieć cokolwiek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie miałam żadnych skutków ubocznych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 10:35   #4361
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Nie miałam żadnych skutków ubocznych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja gin. właśnie mi powiedziała że powinno wszystko być ok bo to naprawdę mała dawka, no ale wiadomo, różnie bywa. Mam nadzieję, że u mnie będzie tak samo!
Jeszcze mam pytanie: te tabletki nie mają takiego paska z dniami tygodnia do przyklejania. Z tyłu opakowania jest tylko dzień tygodnia na każdej tabletce i poniedziałek jest tam z góry dniem 1. Ja zaczęłam w piątek, bo tak mi wypadł okres. Jak tu się nie pomylić? mam zapisywać na kartce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-04, 11:09   #4362
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Moja gin. właśnie mi powiedziała że powinno wszystko być ok bo to naprawdę mała dawka, no ale wiadomo, różnie bywa. Mam nadzieję, że u mnie będzie tak samo!
Jeszcze mam pytanie: te tabletki nie mają takiego paska z dniami tygodnia do przyklejania. Z tyłu opakowania jest tylko dzień tygodnia na każdej tabletce i poniedziałek jest tam z góry dniem 1. Ja zaczęłam w piątek, bo tak mi wypadł okres. Jak tu się nie pomylić? mam zapisywać na kartce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tabletki pewnie mają równy skład hormonów, więc z pierwszego rzędu bierzesz tabletkę piątkową, idziesz dalej i na sam koniec wracasz do poniedziałku w pierwszym rzędzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 11:26   #4363
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Tabletki pewnie mają równy skład hormonów, więc z pierwszego rzędu bierzesz tabletkę piątkową, idziesz dalej i na sam koniec wracasz do poniedziałku w pierwszym rzędzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ups. Wzięłam tę z poniedziałku bo myślałam, że to znaczy, że to pierwszy dzień. Czyli poza tym że będzie pogmantwane przez ten błąd, to nic nie powinno się stać? Ściągnęłam sobie teraz aplikację w której będę zaznaczać żeby nic nie zapomnieć, więc tabletkę wezmę każdego dnia. Najwyżej następne opakowanie zacznę tak jak powinno być. Nie wiem, czemu na to nie wpadłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-05, 06:42   #4364
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xzagubionax Pokaż wiadomość
Witam, zastanawiam się czy jest możliwość żeby podczas połykania tabletki mogła ona się przykleić do przełyka i się nie wchłonąć? Dodam, ze tabletkę zawsze popijam szklanka wody, ale czasem mam wrażenie jakby coś tam mi zalegało jakaś gula albo cos takiego... Zatem zaczęłam się zastanawiać czy może to nie jest czasem tabletka...
Zagubiona, Ty już naprawdę nie wiesz jakie sobie teorie wymyślić


Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Ups. Wzięłam tę z poniedziałku bo myślałam, że to znaczy, że to pierwszy dzień. Czyli poza tym że będzie pogmantwane przez ten błąd, to nic nie powinno się stać?
Nic się nie stanie
Dobra jesteś
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-05, 14:43   #4365
vcxz322
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć! Czy miałyście może przez tabletki opuchnięte wargi sromowe? Swędzi i piecze, a one spuchły okropnie... jakaś infekcja? Jak myślicie?
vcxz322 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-05, 23:10   #4366
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez vcxz322 Pokaż wiadomość
Cześć! Czy miałyście może przez tabletki opuchnięte wargi sromowe? Swędzi i piecze, a one spuchły okropnie... jakaś infekcja? Jak myślicie?
Przez tabletki nie, ale miałam coś takiego, powiedzmy, od uszkodzeń mechanicznych xd Pewnie infekcja. Mi przeszło po tygodniu, smarowałam sudocremem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 07:20   #4367
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Tabletki mogą zwiększyć podatność na infekcje.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 07:27   #4368
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Tabletki mogą zwiększyć podatność na infekcje.
Czytałam o tym w ulotce, czy jest coś, co można robić, żeby temu zapobiegać? Oczywiście oprócz dobrej higieny, bo to mówi samo przez się. Np. suplement z żurawiną (to wgl coś da?)?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 20:47   #4369
Lucyinnocent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 4
Pominiecie tabletki antykoncepcyjnej, 2 z opoznieniem w dniach plodych

Czesc, mam pytanie czy zagraza mi ciaza. Stosuje tabletki Vices, w czwartek miałam najwyzsze prawdopodienstwo zajscia w ciaze. Cykl zaczal sie 19 czerwca. W czwartek odbylam z partnerem stosunek i plemniki dostaly sie do pochwy. W tym dniu przyjelam tabletke i w piatek rowniez. Natomiast w sobote pominelam dawke, a w niedziele wzielam dopiero 2 tabletke z 7godzinnym opoznieniem. Bardzo prosze o pomoc i odpowiedz, czy zagraza mi ciaza. Wzielam dzisiaj podwojna dawke jedna o stalei godzine 12 i nastepna o 20.

Prosze o pomoc
Lucyinnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-06, 21:51   #4370
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pominiecie tabletki antykoncepcyjnej, 2 z opoznieniem w dniach plodych

Cytat:
Napisane przez Lucyinnocent Pokaż wiadomość
Czesc, mam pytanie czy zagraza mi ciaza. Stosuje tabletki Vices, w czwartek miałam najwyzsze prawdopodienstwo zajscia w ciaze. Cykl zaczal sie 19 czerwca. W czwartek odbylam z partnerem stosunek i plemniki dostaly sie do pochwy. W tym dniu przyjelam tabletke i w piatek rowniez. Natomiast w sobote pominelam dawke, a w niedziele wzielam dopiero 2 tabletke z 7godzinnym opoznieniem. Bardzo prosze o pomoc i odpowiedz, czy zagraza mi ciaza. Wzielam dzisiaj podwojna dawke jedna o stalei godzine 12 i nastepna o 20.

Prosze o pomoc
Hej, czy Ty aby na pewno wiesz, jak działają tabletki?
Ty nie masz dni płodnych. Owulacja jest zablokowana.
Nie napisałaś, w którym tygodniu doszło do pominięcia, więc więcej Ci nie pomogę. Natomiast serio... Doedukuj się lub chociaż przeczytaj gruntownie ulotkę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 07:26   #4371
Lucyinnocent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Napisalam, ze do pominiecia doszlo teraz w sobote. Jezeli cykl zaczal sie 17 czerwca (19 czerwca wzielam 1 tabletke anty) to sobota wypadla na 16 dzien cyklu gdzie tabletka zostala pominieta. Przy 14 tabletce doszlo do stosunku. 16 tabletka pominieta a 17 przyjeta z 7godzinnym opoznieniem. Teraz moze jasniej wytlymaczylam jak wyglada sytuacja.
Lucyinnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 10:39   #4372
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Lucyinnocent Pokaż wiadomość
Napisalam, ze do pominiecia doszlo teraz w sobote. Jezeli cykl zaczal sie 17 czerwca (19 czerwca wzielam 1 tabletke anty) to sobota wypadla na 16 dzien cyklu gdzie tabletka zostala pominieta. Przy 14 tabletce doszlo do stosunku. 16 tabletka pominieta a 17 przyjeta z 7godzinnym opoznieniem. Teraz moze jasniej wytlymaczylam jak wyglada sytuacja.
To wzięłaś czy nie wzięłaś tej pominiętej, i jeśli wzięłaś, to po jakim czasie?
Bo z tego co piszesz to rozumiem tylko:
1. Pominęłaś 16. tabletkę
2. Wzięłaś 17. z 7-godzinnym opóźnieniem
Czyli tej 16. wgl nie tknęłaś a potem jeszcze wzięłaś później 17.?
Przeczytałam ten cały wątek i teraz jestem w trakcie czytania poprzedniego. Z tego co dziewczyny piszą, to pominięcie tabletki jest najmniej bezpieczne w 1. i 3. tygodniu blistra. 16. tabletka to właśnie 3. tydzień. Jeśli zapomnisz się i przyjmiesz tabletkę do 12 h, wszystko ok. Jeśli zapomnisz i minie więcej niż 12 h, musisz bezzwłocznie przyjąć pominiętą, nawet gdyby to oznaczało, że musisz brać pominiętą i tą z danego dnia jednocześnie. Wówczas jednak ochrona może być zaburzona, jeśli to jest 1. lub 3. tydzień blistra.
Z tego co piszesz, stosunek był przy 14. tabletce, a ty pominęłaś 16. dopiero. Generalnie tabsy stwarzają 'niekorzystne' środowisko dla plemników i nie powinny one przetrwać od tamtej pory aż do upłynięcia 12 h odkąd zapomniałaś wziąć 16. tabletki. Ale mogę się mylić.
Teraz ja bym się zabezpieczała dodatkowo i czekała na krwawienie. Ew. możesz robić test żeby mieć pewność, ale na to musisz czekać bo od razu i tak nic nie wykryje.
Na przyszłość ustaw sobie przypomnienie żeby ci codziennie telefon dzwonił żeby wziąć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 12:06   #4373
vcxz322
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, jak zaufałyście w 100% tabletkom? Ja raz im ufam, a jak pojawia się ból podbrzusza i chodzę często siku to panikuję... dodatkowo używam prezerwatywy a i tak za każdym razem schizuje a na krwawienie czekam jak nabzbawienie 🤦☠♀️
vcxz322 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 12:16   #4374
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez vcxz322 Pokaż wiadomość
Hej, jak zaufałyście w 100% tabletkom? Ja raz im ufam, a jak pojawia się ból podbrzusza i chodzę często siku to panikuję... dodatkowo używam prezerwatywy a i tak za każdym razem schizuje a na krwawienie czekam jak nabzbawienie 🤦♀️
Kiedy brałam pierwszy raz pod koniec zeszłego roku (przerwałam po pierwszym tygodniu 2. blistra), to im nie ufałam, i ani razu nie robiłam tego bez prezerwatywy.
Teraz po przerwie biorę drugi raz, i jestem z jakiegoś powodu o wiele spokojniejsza.
Po pierwsze, o ich skuteczności zapewniła mnie moja ginekolog. Po drugie, ufam sobie i wiem, że nie ma opcji, żebym zapomniała je wziąć + mam przypomnienie w telefonie. Po trzecie, przeczytałam cały ten wątek + jestem w trakcie czytania poprzedniej części, i to mnie ostatecznie utwierdziło w skuteczności ich działania. Dziewczyny się wypowiadają, że biorą od wielu lat i wgl się dodatkowo nie zabezpieczają (chyba że jest antybiotyk), i w ciąży nadal nie są
Pomaga też jak poczytasz sobie o schemacie ich działania, o ogólnie o tym, jak dochodzi do zapłodnienia - wbrew pozorom to nie jest takie hop siup
Tabletki blokują ci owulację. Bez owulacji plemniki nie mają z czym się połączyć. Dodatkowo tabsy zmieniają środowisko w macicy, czyli plemniki szybko umierają i mają bardzo zmniejszoną ruchliwość.
No i otuchy dodaje współczynnik pearla przy tej metodzie. Wpadki zaliczają tylko te, które tabletki notorycznie pomijają albo nie patrzą na interakcje. Jak jesteś ostrożna to nie ma opcji na ciążę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 18:25   #4375
Lucyinnocent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziekuje za odpowiedz. Kochana pominelam calkowicie 16 tabletke czyli w sobote niewzielam jej. Natomiast w niedziele 17 tabletke wzielam z opoznieniem, bo zamiast o 12 to o 19 dopiero mialam dostep do tabletek.( Takze z tego wynika, ze w piatek o 12 wzielam ostatnia tabletke, ktora dzialala i jakos zabezpieczala wpadke z czwartku. Natomiast w sobote nic i niedziela dopiero o 19 zostala przyjeta tabletka. )
Lucyinnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 18:40   #4376
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Lucyinnocent Pokaż wiadomość
Napisalam, ze do pominiecia doszlo teraz w sobote. Jezeli cykl zaczal sie 17 czerwca (19 czerwca wzielam 1 tabletke anty) to sobota wypadla na 16 dzien cyklu gdzie tabletka zostala pominieta. Przy 14 tabletce doszlo do stosunku. 16 tabletka pominieta a 17 przyjeta z 7godzinnym opoznieniem. Teraz moze jasniej wytlymaczylam jak wyglada sytuacja.
Cykl naturalny zaczyna się w pierwszy dzień miesiączki. Cykl przy tabsach przy pierwszej aktywnej tabletce. Skoro pisałaś o dniach płodnych przy tabletkach, wolałam dopytać, co rozumiesz pod pierwszym dniem cyklu.

Masz dwa wyjścia: albo robisz przerwę (na to juz za pozno), albo łączysz opakowania. Żadnego czekania na krwawienie, testów i prezerwatyw. To zbędne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Lucyinnocent Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz. Kochana pominelam calkowicie 16 tabletke czyli w sobote niewzielam jej. Natomiast w niedziele 17 tabletke wzielam z opoznieniem, bo zamiast o 12 to o 19 dopiero mialam dostep do tabletek.( Takze z tego wynika, ze w piatek o 12 wzielam ostatnia tabletke, ktora dzialala i jakos zabezpieczala wpadke z czwartku. Natomiast w sobote nic i niedziela dopiero o 19 zostala przyjeta tabletka. )
Weź zaległą tabletkę i nie rób przerwy. Antykoncepcja będzie zachowana. Tak mówi ulotka i tak będzie najlepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 20:17   #4377
Lucyinnocent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Własnie pojawila mi sie dziwna wydzielina (uplaw) brazowa z pochwy.. czy to pierwszy objaw ciazy? Czy poronienie?
Lucyinnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 20:47   #4378
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Lucyinnocent Pokaż wiadomość
Własnie pojawila mi sie dziwna wydzielina (uplaw) brazowa z pochwy.. czy to pierwszy objaw ciazy? Czy poronienie?
Raczej organizm zauważył wariacje w hormonach. W ciąży nie będziesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 06:08   #4379
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Lucyinnocent Pokaż wiadomość
Własnie pojawila mi sie dziwna wydzielina (uplaw) brazowa z pochwy.. czy to pierwszy objaw ciazy? Czy poronienie?
Plamienie jest normalną rzeczą przy takich akcjach z niebraniem albo opóźnianiem brania tabletek.
Cytat:
Napisane przez vcxz322 Pokaż wiadomość
Hej, jak zaufałyście w 100% tabletkom? Ja raz im ufam, a jak pojawia się ból podbrzusza i chodzę często siku to panikuję... dodatkowo używam prezerwatywy a i tak za każdym razem schizuje a na krwawienie czekam jak nabzbawienie 🤦☠♀️
Jak zaczynałam brać tabletki to nie było takiego dostępu do pierdyliona głupot na ich temat w necie więc zaufałam bez problemu jeszcze zanim wzięłam pierwszą tabletkę.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 06:41   #4380
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Jak zaczynałam brać tabletki to nie było takiego dostępu do pierdyliona głupot na ich temat w necie więc zaufałam bez problemu jeszcze zanim wzięłam pierwszą tabletkę.
A niby dostęp do wiedzy jest taki wspaniały xD Zazdroszczę, ja za pierwszym razem jak zaczynałam brać to posiedziałam chwilę na tych stronach co ludzie zadają pytania a jakiś "ginekolog" odpowiada. M.in. tam przeczytałam, że:
- najlepiej zabezpieczać się przy pierwszym opakowaniu dodatkowo bo nie ma gwarancji
- siemię lniane osłabia działanie tabletek (raz jak dodałam łyżeczkę do owsianki to przez pół dnia miałam schiz :/)
Oraz najlepszy kwiatek na jakichś innych stronach:
"Moja koleżanka (/siostra/znajoma/przyjaciółka) zabezpieczała się na 3 sposoby i zaszła!!!" Lub "Moja [wstaw osobę] brała tabletki tak jak powinna i zaszła!!!"
No i weź tu człowieku nie oszalej
Teraz po 7 miechach mam drugie podejście do tabsów i nie siedzę już na takich stronach i jest lepiej Jedyne co to podczytuję części tego wątku, tam często pojawiają się osoby co wybiją z głowy te bzdury i jest jakoś tak lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.