decoupage-kompendium wiedzy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-28, 18:53   #151
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Stamperia jest dobra
Stemple Inkadinkado są świetne, jedne z najlepszych
Doskonałe jakościowo i tematycznie poza tym są stemple Tima Holtza, ale one są dość drogie
Ostatnich o które się pytałaś nie znam więc się nie wypowiem.
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 07:15   #152
iwona1981
Zadomowienie
 
Avatar iwona1981
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 1 478
Question Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Cześć to znowu ja
mam pytanie dostałam od cioci obraz w drewnianej ramie lekko złoconej, gdzieeniegdzie farba wogóle odpadła i wygląda to brzydko chciała bym go przywrócic do swiata zywych tylko za bardzo nie wiem jak czy najpierw papierem sciernym a potem lakierem czy jakoś inaczej
z góry dziękuje za okazana pomoc
iwona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 10:22   #153
CzarnaKocurka
Rozeznanie
 
Avatar CzarnaKocurka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rybnik / Katowice
Wiadomości: 611
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Cytat:
Napisane przez iwona1981 Pokaż wiadomość
Witam
dziewczyny gdzie moge kupić papier serwetki do decoupage z wzorami łowickimi bo szukam i szukam i nic a napaliłam sie na niego jak nie powiem kto na co....wiem wiem pewnie nie ten wątek ale proszę o wyrozumiałość z góry dziekuje za okazana pomoc
http://www.serwetki.xip.pl/thumbnail...lbum=74&page=1
Tutaj mają fajne ornamenty, może znajdziesz coś dla siebie
Łowickie wzorki możesz też po prostu powycinać z kolorowego papieru i połączyć z jakimiś motywami z serwetek, efekt na pewno będzie ciekawy.
CzarnaKocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 11:39   #154
iwona1981
Zadomowienie
 
Avatar iwona1981
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 1 478
Smile Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Cytat:
Napisane przez CzarnaKocurka Pokaż wiadomość
http://www.serwetki.xip.pl/thumbnail...lbum=74&page=1
Tutaj mają fajne ornamenty, może znajdziesz coś dla siebie
Łowickie wzorki możesz też po prostu powycinać z kolorowego papieru i połączyć z jakimiś motywami z serwetek, efekt na pewno będzie ciekawy.
dziekuje bardzo
iwona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 15:23   #155
larencjusz
Raczkowanie
 
Avatar larencjusz
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 458
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

A możesz też w necie poszukać i wydrukować
np: http://www.polishfolkart.com/x_C_I__...3B8310001.html
http://cebrita.blox.pl/2008/09/Desig...Wycinanki.html
http://www.nanaelo.pl/magnesy_z_polski.html
http://ludowo-art.pl/shop/pokaz_produkty.php?idpodkat=9
http://www.zgstl.kei.pl/dyscypliny/wycinankarstwo.htm
http://www.londynek.net/image/jdevents/969-lg.jpg
__________________
---------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/lara.egaree
Mój blog

Edytowane przez larencjusz
Czas edycji: 2009-07-29 o 15:33
larencjusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 22:12   #156
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Witam!

Znalazłam dzisiaj fajne ozdobne pudełeczka i chcę je przyozdobić w ładne puzderka.
Pomyślałam, że wykorzystam do tego takie koraliki:
http://www.allegro.pl/item687762035_...mm_800szt.html

Mam dwustronną taśmę ale na co jeszcze można przykleić żeby było trwałe i dobrze się trzymało?


Edytowane przez Deborah100
Czas edycji: 2009-08-07 o 22:18
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 23:26   #157
karla347
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Witam. Jestem tu nowa i liczę na waszą wyrozumiałość . Nie wiem właściwie czy moje pytanie ma coś wspólnego z decoupage...
Znalazłam fajne, tekturowe pudełko i całe okleiłam różnymi fragmentami map z jakiegoś starego atlasu. Zwykły papier szybko może się zniszczyc i zastanawiam się czy mogłabym pomalować to pudełko twardym lakierem do parkietu aby zabezpieczyć papier. Tylko czy jak pomaluję je lakierem to ono się nie zniszczy tzn papier nie nasiąknie cieczą??? Nie zajmuję sie decoupagem, a i takie 'prace/renowacje' wykonuję stosunkowo rzadko i nie chcę kupować jakiś specjalnych produktów, które potem mi się nie przydadzą. Jeśli nie da się tym lakierem to jak inaczej zabezpieczyć je przed zniszczeniem? Proszę o pomoc, bo szukałam w necie i na forum i nic nie znalazłam. Mam nadzieję, że specjaliści od decougagu coś będą wiedzieli na ten temat. Pozdrawiam.
karla347 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-11, 08:17   #158
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Musisz spróbować pomalować lakierem na próbce - np.kawałku tektury oklejonej tym samym papierem. Jeśli Ci sie nie pomarszczy to jest ok. Wydaje mi się jednak, że papier może źle wchłonąć lakier.
W decoupage pracę przed agresywnością lakieru zabezpiecza się klejem do decu, on daje powierzchnię ochronną przed lakierem. Możesz też spróbować zabezpieczyć to białkiem, dziewczyny które kleją na białko chwalą sobie tą metodę. Ale najpierw spróbuj na jakiejś próbce, inaczej szkoda Twojej pracy.
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 11:33   #159
iwona1981
Zadomowienie
 
Avatar iwona1981
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 1 478
Question Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Dziewczyny poszukuje takich rzeczy jak w linkach ale ,,gołych" do ozdobienia czy któras moze widziała, zdjecia zaporzyczone z pakamery, mam nadzieję że to dobry wątek
http://www.pakamera.pl/inne-cd-box-g...n-nr232527.htm
http://www.pakamera.pl/inne-skrzynka...i-nr274006.htm
serdecznie dziękuje za pomoc
iwona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 22:09   #160
karla347
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Cytat:
Napisane przez Pupil Pokaż wiadomość
Musisz spróbować pomalować lakierem na próbce - np.kawałku tektury oklejonej tym samym papierem. Jeśli Ci sie nie pomarszczy to jest ok. Wydaje mi się jednak, że papier może źle wchłonąć lakier.
W decoupage pracę przed agresywnością lakieru zabezpiecza się klejem do decu, on daje powierzchnię ochronną przed lakierem. Możesz też spróbować zabezpieczyć to białkiem, dziewczyny które kleją na białko chwalą sobie tą metodę. Ale najpierw spróbuj na jakiejś próbce, inaczej szkoda Twojej pracy.

Dzięki Ewa. Spróbuję na próbce z białkiem .
karla347 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 12:08   #161
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Cytat:
Napisane przez iwona1981 Pokaż wiadomość
Dziewczyny poszukuje takich rzeczy jak w linkach ale ,,gołych" ....
serdecznie dziękuje za pomoc
wszelkie surówki drewniane możesz kupić np. w Drewlandii czy Drewnianejdolinie i innych sklepach internetowych.Bywają również w różnych marketach i sklepach"wszystko po 4.."
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe

Edytowane przez jambolaja
Czas edycji: 2009-08-15 o 12:09
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-15, 15:22   #162
iwona1981
Zadomowienie
 
Avatar iwona1981
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 1 478
Smile Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

dziękuje serdecznie za pomoc
iwona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 16:52   #163
spinca
Przyczajenie
 
Avatar spinca
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Witajcie serdecznie, przeczytałam w zasadzie całe kompendium, większość linków z poradami również..... Zaczęłam od świeczki, białka i dużych elementów.... do momentu kiedy białko było mokre szło super, gdy wyschło elementy odpadły, a krawędzie posmarowanego pola wyglądały jak schodząca po opalaniu skóra. Co zrobiłam źle, podpowiecie?
spinca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 17:43   #164
SleepingBeuty
Zadomowienie
 
Avatar SleepingBeuty
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Częstochowy :)
Wiadomości: 1 246
GG do SleepingBeuty
Dot.: podkład/klej do decoupage?

Witam !
Wiem, że zapewne nie jestem pierwszą osobą na forum, która o to zapyta, ale chciałabym wiedzieć coś na temat tej techniki. Bardzo mnie ona zainteresowała i w wolnym czasie chętnie bym przemienila jakieś pudełko w bardziej oryginalne. Czy materiały do decoupage są drogie ? I w jakich sklepach można je znaleźć ? Słyszałam ze istnieją specjalne serwetki do decoupage, jednak te zwykłe również się nadają. Czy to prawda?

Dziękuje za pomoc ;*
__________________
"Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem..."


SleepingBeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 06:55   #165
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: podkład/klej do decoupage?

Cytat:
Napisane przez SleepingBeuty Pokaż wiadomość
Witam !
Wiem, że zapewne nie jestem pierwszą osobą na forum, która o to zapyta, ale chciałabym wiedzieć coś na temat tej techniki. Bardzo mnie ona zainteresowała i w wolnym czasie chętnie bym przemienila jakieś pudełko w bardziej oryginalne. Czy materiały do decoupage są drogie ? I w jakich sklepach można je znaleźć ? Słyszałam ze istnieją specjalne serwetki do decoupage, jednak te zwykłe również się nadają. Czy to prawda?

Dziękuje za pomoc ;*
Proponuje poczytac wątki na decoupage, jest tam wszystko a nawet jeszcze wiecej dotyczące tej metody, materiałów, gdzie kupić i jakie najlepiej, trzeba tylko poświęcic trochę czasu na czytanie...powodzen ia
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 09:23   #166
Clara 11
Zadomowienie
 
Avatar Clara 11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 110
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Hej! Dziewczęta, czy któraś używała koturówki DecoArt? W komplecie jest taka metalowa końcowka do pisania i nakręcana plastikowa z większym otworkiem. Moje pytanie brzmi : jak się "montuje" tą metalową, czy nakłada po prostu na tą z plastikiu, czy co , bo nijak nie mogę sobie z tym poradzić. Jak nakładam na tą z plastiku, to masa nie chce się przeciskać , tylko gdzieś bokami wypływa... Poradźcie coś "fizolowi" ...
Clara 11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 11:12   #167
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Ja używałam zawsze tej z większym otworkiem - plastikowej. Srebrna leży nieużywana, ale jak będę wieczorem w domciu to zerknę jak się ją nakręca
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 11:31   #168
SleepingBeuty
Zadomowienie
 
Avatar SleepingBeuty
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Częstochowy :)
Wiadomości: 1 246
GG do SleepingBeuty
Dot.: podkład/klej do decoupage?

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
Proponuje poczytac wątki na decoupage, jest tam wszystko a nawet jeszcze wiecej dotyczące tej metody, materiałów, gdzie kupić i jakie najlepiej, trzeba tylko poświęcic trochę czasu na czytanie...powodzen ia
Dziękuje za odpowiedz z pewnością tak zrobie.

Przyznam szczerze, że dopadł mnie leń, forum decoupage jest dosyć spore. No ale jak sie chce coś zrobic, trzeba się troche wysilić .
__________________
"Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem..."


SleepingBeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 12:22   #169
Clara 11
Zadomowienie
 
Avatar Clara 11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 110
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Dzięki Ewo! Ta metalowa nawet jest nagwintowana, ale gdzie ją wkręcić(?) , nie mam pojecia. Chciałam zrobic napis , pomyślałam że ta cienka się nada, a tu klops... Póki co , grubszą używam i się bawię świetnie przy tym...
Clara 11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 07:49   #170
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Witajcie
mam pytanie moze głupie ale utknęłam... czy wykańczacie herbaciarki tzn pudełka na herbate (drewniane) w srodku lakierem?? czy malujecie też farbą akrylową a potem lakierujecie?? zastanawiam się czy farby mogą się stykać z zywnością??wydaje mi się, ze nie..pomóżcie proszę, to taka skrzyneczka na herbatę dzielona w srodku..
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 08:43   #171
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Ja zawsze zostawiałam surowe środki herbaciarek, niczym ich nie malowałam.
Z pewnością nie nadają się lakiery typowo budowlane do kontaktu z żywnością, inaczej jest z hobbystycznymi, zwłaszcza tymi, na których pisze że nadają się do zabawy również dla dzieci. Te mogą mieć kontakt z żywnością, są z pewnością nietoksyczne ... ale są bardzo drogie i nie wiem, czy dostepne w Polsce.
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]


Edytowane przez Pupil
Czas edycji: 2009-09-22 o 13:36
Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 10:16   #172
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Cytat:
Napisane przez Pupil Pokaż wiadomość
Ja zawsze zostawiałam surowe środki herbaciarek, niczym ich nie malowałam.
Z pewnością nie nadają się lakiery typowo budowlane do kontaktu z żywnością, inaczej jest z hobbystycznymi, zwłaszcza tymi, na których pusze że nadają się do zabawy również dla dzieci. Te mogą mieć kontakt z żywnością, są z pewnością nietoksyczne ... ale są bardzo drogie i nie wiem, czy dostepne w Polsce.
tak też chciałam zrobic i tak zrobię, dziękuję kochana za odpowiedz
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 08:57   #173
mikabu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5
Smile Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Pomocy! Zaczęłam sie bawić deco, ale nie potrafię tak przykleić serwetki , aby była gładka. Zawsze jest pomarszczona. Kleję na wikol, może to dlatego? Pomożcie, błagam.
mikabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 11:19   #174
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Pomocy..
Szukałam na forum i nie znalazłam odpowiedzi na następujące pytanie:
dziewczyny, czym utrwalić szlagmetal, aby nie tylko nie stracił koloru, ale by powierzchnia była też utwardzona jak należy..??
Siedzę i kombinuję (chałupa mi w końcu wyleci w powietrze od oparów terpentyny i innych świństw), ale czas mnie goni. Po lakierach akrylowych szlagmet. traci kolor (przynajmniej takie doświadczenia mają znajomi). Użyłam werniksu do pozłotnictwa Renesansu (Mekka) - zżera pędzle, niby utrwala przyzwoicie, ale powierzchnia pozostaje zdecydowanie zbyt miękka. Wypróbuję jeszcze lakier "poli" TO-DO i mieszanki tego, ale jeśli ktoś zna dobry patent, to błagam o info Dobry werniks do pozł. kosztuje z 50zł - nie stać mnie już na takie testy Dzisiaj wypatrzyłam, że TO-DO ma lakier do pozł. na bazie spirytusu. Używał ktoś?? Moje doświadczenia za spirytus. są złe - powierzchnia wyglądała super - do momentu, gdy ktoś nie przejechał po niej twardszym przedmiotem (chociażby paznokciem..) - z miejsca powstawały białe rysy i po zawodach..
__________________


Edytowane przez Deede
Czas edycji: 2009-09-19 o 11:24
Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 22:00   #175
olcia89
Raczkowanie
 
Avatar olcia89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 96
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

dziewczyny o co chodzi z tym cieniowaniem jestem kompletnie zielona bo dopiero zaczynam a nawet jeszcze nie zaczelam dopiero kupilam serwtetki szkatulke plyn do spekan. Nie mam pojecie jak i kiedy robic to cieniowanie
__________________
15.08.09 Zakochana żona
05.01.10 Zakochana mama
olcia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 15:20   #176
mmmhhh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Witam wszystkich!

Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Chodzi o to, że chcę pomalować butelkę przed oklejeniem, tylko że farba (akrylowa) brzydko się rozmazuje i nie chce dokładnie jej pokryć kolorem. próbowałam z emalią podkładową ale i to nie pomaga.
Bardzo proszę o jakąś wskazówkę.
mmmhhh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 22:05   #177
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Cytat:
Napisane przez mmmhhh Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!

Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Chodzi o to, że chcę pomalować butelkę przed oklejeniem, tylko że farba (akrylowa) brzydko się rozmazuje i nie chce dokładnie jej pokryć kolorem. próbowałam z emalią podkładową ale i to nie pomaga.
Bardzo proszę o jakąś wskazówkę.
Zapewne malujesz pędzlem.Spróbuj tepować gąbeczką.(kawałek zmywaka może być) 2,góra 3 warstwy powinny starczyć.Właściwie na szkło powinno zastosować się primer ale ja nie daję i jest ok,I pamiętaj-butelka musi być b.dobrze odtłuszczona.
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 21:54   #178
sikorka_modra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Red face a może i ja spróbuję?

Witam, chciałabym zacząć moją przygodę z decoupage. Czy są tu jakieś młode mamy, które decoupażują? Pytam, bo nie wiem czy jak się ma niespełna rocznego smyka, to czy jest możliwe oddawać się czasowo temu hobby? Marzy mi się taka odskocznia, chwila przyjemności dla siebie.

Czy ta technika zdobienia jest dla każdego? Czy naprawdę każdy sobie z tym poradzi? Myślałam nad zakupem książki o decoupage, czy dobre chęci i odrobina wiedzy wystarczą?

Jeszcze jedno: czy to kosztowne hobby?

Dziękuję za każde słówko otuchy i dobre rady dziękuję i pozdrawiam
sikorka_modra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 22:28   #179
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Witaj na forum
Z tego co wiem jest tutaj jedna młoda mama - dajanka87, której córeczka nie ma chyba jeszcze roczku i właśnie powróciła do dekupażowania. Więc myślę że może to być odskocznia od ciężkiej pracy mamy w krainę decu
Dekupaż jest dla wszystkich, wystarczą dobre chęci i trochę wiedzy zdobytej czy na tym forum czy w internecie, ale książkę o decoupage zawsze możesz nabyć Hobby nie należy do najtańszych, ale też nie jest bardzo drogie - jako motywy wykorzystujesz serwetki, wydruki z drukarki czy zdjęcia. Lakiery to najczęściej lakiery stosowane do drewna i parkietów, gorzej z klejem bo zdecydowanie lepsze są te przeznaczone do decu ale dziewczyny kleją również na wikol. Co do przedmiotów to nadaje się wszystko - słoik, butelka, pudełko, stara skrzynka itp itd.
W internecie jest masa świetnych sklepów z artykułami do decoupage, jest też masę lektury pomocniczej. Jeśli nic na ten temat nie wiesz to proponuję poczytaj wątki w cafeart - http://www.cafeart.pl/decoupage/ tam znajdziesz dużo pożytecznej wiedzy o decoupage. Na wizażu też jest parę wątków, które warto przeczytać np. http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=218630 - znajdziesz tam opisy jak zrobić ładnie kraka, jak ozdobić skrzynkę itp itd.

W każdym razie pytaj i życzę miłej lektury
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 15:16   #180
Jesse
Rozeznanie
 
Avatar Jesse
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 523
jak zrobić duży obraz

witam,jestem zaczarowana dekupażem. Nie mam bladego pojęcia o tym jeszcze ale jestem zamoukiem i obiecałam sobie zabrać się za to w wolnej chwili. Błagam tylko o pomoc w jednej kwestii.
Otóż prosże napiszcie mi jak wygląda sprawa z obrazem? Jakbym chciała zrobić duży obraz? z dużym motywem....jest taka szansa? nie ma takich serwetek przecież....co mam począć? Chciałabym na grudzień taki obraz złożony np.z 3 podobrazi na płótnie bawełnianym zrobić, na prezent dla mojego TZ. Pomóżcie, czy można wydrukować sobie coś, co nam się zwyczajnie podoba? na jakim papierze? co mam z tym zrobić. Załączam obraz, taki dla przykładu o co mi właściwie chodzi. Z góry dziękuję
__________________
"...powiedziałabym raczej, umiarkowany optymizm"
Jesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-05 11:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.