Palec i paznokieć, POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-16, 13:07   #1
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474

Palec i paznokieć, POMOCY!


Witam.
Jestem już bezradna. Jakiś czas temu zrobiło mi się "coś" z dużym palcem u nogi. Spuchł, zaczerwieniał. Byłam u lekarza, przepisał maść z antybiotykiem. Nie pomogło.

Palec wygląda okropnie, a co gorsza boli jak cholera! Do tego wszystkiego paznokieć zrobił się tak osłabiony, że samoistnie, przy najmniejszym zadarciu łamie się! Wygląda okropnie! Wstydzę się mojej lewej stopy. Dodam jeszcze, że paznokieć u drugiej nogi jest śliczny i długi.

Wiem, że to żałosne, ale boję się chirurga. Boję się ewentualnego zrywania paznokcia, boję się znieczulenia, boję się bólu. Błagam o pomoc, co mogę zrobić? Miał ktoś kiedyś coś takiego? CO TO JEST?! Czy paznokieć wrasta? Zapalenie wału paznokciowego? Może ktoś zna jakieś "domowe sposoby"? Kosmetyczka i klamry? Czy konieczna jest wizyta u chirurga? :<
Proszę, pomóżcie...

Edytowane przez Nelada
Czas edycji: 2009-10-17 o 17:33
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 15:17   #2
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Palec i paznokieć, POMOCY!

Na wstepie zaznacze, ze lekarzem nie jestem. Ale kilka przejsc z paznokciami mialam. W tym zlamane i odpadajace, hehe.

Kilka lat temu w stanie zdenerwowania zadrapalam sobie skorke przy paznokciu. Okolice paznokcia spuchly podobnie jak Twoj palec, saczyla sie ropa, tez bardzo bolalo. Moze uszkodzilas cos robiac pedicure/ wycinajac skorki?

Moj sam sie zagoil po jakims czasie, ale ja wiedzialam przyczyne tego bolu. Na Twoim miejscu koniecznie poszlabym do lekarza. Na usuniecie paznokcia nie musisz sie godzic, ale dowiedziec sie co Ci jest nie zaszkodzi. Nie lekcewazylabym tego. Nie chce straszyc, ale gangrena u mojego wujka zaczela sie od tego, ze zranil sie ocbinajac paznokcie u stop. Owszem, byl diabetykiem. Ale latwiej zapobiegac niz leczyc.

Trzymam za Ciebie kciuki, badz dzielna!
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009

yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 15:55   #3
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Palec i paznokieć, POMOCY!

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Kilka lat temu w stanie zdenerwowania zadrapalam sobie skorke przy paznokciu. Okolice paznokcia spuchly podobnie jak Twoj palec, saczyla sie ropa, tez bardzo bolalo. Moze uszkodzilas cos robiac pedicure/ wycinajac skorki?

Nie chce straszyc, ale gangrena u mojego wujka zaczela sie od tego, ze zranil sie ocbinajac paznokcie u stop. Owszem, byl diabetykiem. Ale latwiej zapobiegac niz leczyc.
też tak myślę, że to przez zadartą mocno skórkę, miałam taki epizod, wiele o tym czytałam i w sumie na 80% jestem pewna że to to.

o cholera, gangrena od tego?! ja pierniczę, jutro idę do lekarza. pomimo, że nie mam cukrzycy. Przekonałaś mnie!

Edytowane przez Nelada
Czas edycji: 2009-10-16 o 15:57
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 18:47   #4
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Palec i paznokieć, POMOCY!

No jak tam, bylas u lekarza?
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009

yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:39.