Problem z końcówkami włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-05, 18:34   #1
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295

Problem z końcówkami włosów


Witajcie,

od jakiegoś czasu mam dziwny problem z końcówkami włosów- po nocy są jakby suche, sianowate. Niczym nie dają się doprowadzić do stanu normalności.

Włosy mam długie, proste, farbowane, ale po keratynie. Podcinam w miarę regularnie i to samo dzieje się nawet zaraz po podcięciu. Teraz mam włosy prawie do pasa, ale wcześniej też miałam długie a to dzieje się dopiero od jakiegoś czasu.

Po myciu nie mam tego problemu.

Czy powinnam je na noc jakoś układać czy spinać? Chciałam żeby w nocy trochę odpoczęły, bo na co dzień noszę je raczej związane albo upięte.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 16:49   #2
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Problem z końcówkami włosów

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Witajcie,

od jakiegoś czasu mam dziwny problem z końcówkami włosów- po nocy są jakby suche, sianowate. Niczym nie dają się doprowadzić do stanu normalności.

Włosy mam długie, proste, farbowane, ale po keratynie. Podcinam w miarę regularnie i to samo dzieje się nawet zaraz po podcięciu. Teraz mam włosy prawie do pasa, ale wcześniej też miałam długie a to dzieje się dopiero od jakiegoś czasu.

Po myciu nie mam tego problemu.

Czy powinnam je na noc jakoś układać czy spinać? Chciałam żeby w nocy trochę odpoczęły, bo na co dzień noszę je raczej związane albo upięte.

Też mam włosy do pasa Jak to napisałam, to stwierdziłam, że są za długie
Wracając do Twojego pytania: tak długie włosy najlepiej zaplatać w luźny warkocz na noc - wtedy się nie plączą i na pewno mniej niszczą. Jeśli warkocz jest naprawdę luźny, to nie powinien szkodzić włosom, ani cebulkom.
A jak wygląda Twoja pielęgnacja tak długich włosów? Regularnie stosujesz maski, oleje? Zabezpieczasz końcówki jakimś serum? Zimą wiele rzeczy im nie służy: suche powietrze od ogrzewania centralnego, czapki, szaliki itp.
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 19:44   #3
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Problem z końcówkami włosów

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Też mam włosy do pasa Jak to napisałam, to stwierdziłam, że są za długie
Wracając do Twojego pytania: tak długie włosy najlepiej zaplatać w luźny warkocz na noc - wtedy się nie plączą i na pewno mniej niszczą. Jeśli warkocz jest naprawdę luźny, to nie powinien szkodzić włosom, ani cebulkom.
A jak wygląda Twoja pielęgnacja tak długich włosów? Regularnie stosujesz maski, oleje? Zabezpieczasz końcówki jakimś serum? Zimą wiele rzeczy im nie służy: suche powietrze od ogrzewania centralnego, czapki, szaliki itp.
Ja wlasnie zapuszczam, jeszcze nie mialam aż tak długich.

Cat, ale u mnie ten problem nie zaczął się zima tylko juz wcześniej. Był mniej uciążliwy, bo jak bylo cieplej to mylam włosy rano i po problemie a teraz chcialabym je myc wieczorem. Niestety nawet spiete wyglądają okropnie przes te końcówki.

Po keratynie mam szampon i odżywkę, po każdym umyciu cos nakładam, raz na jakis czas olejek z YR. Na końcówki nakładam albo wiecej odżywki albo pantenol.

Moze zaczne z jakąs fryzura na noc, poczytam na internetach, ze ludzie tak robia tyle ze warkocz do mnie nie przemawia. Chyba sprobuje z jakas bułka (bun).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 15:40   #4
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 256
Dot.: Problem z końcówkami włosów

Problem moze byc w keratynie lub szampon i odzywke przez sklad.
Musialabys zmienic szampon,odzywke i zobaczyc na swoich wlosach czy problem w tym nie lezy.
A olejujesz wlosy ? Dlaczego Cie nie przekonuje luzny warkocz?
Mozesz rowniez spinac w jednorozca na czubku glowy zeby nieprzeszkadzal w czasie spania.
__________________



RegulaminWizaz.pl

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2020-01-07 o 15:43
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 256 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 13:18   #5
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Problem z końcówkami włosów

Cytat:
Napisane przez kaska222 Pokaż wiadomość
Problem moze byc w keratynie lub szampon i odzywke przez sklad.
Musialabys zmienic szampon,odzywke i zobaczyc na swoich wlosach czy problem w tym nie lezy.
A olejujesz wlosy ? Dlaczego Cie nie przekonuje luzny warkocz?
Mozesz rowniez spinac w jednorozca na czubku glowy zeby nieprzeszkadzal w czasie spania.
Kasia, jednorożec to był bardzo dobry pomysł. Pooglądałam o tym filmiki, zaczęłam tak upinać i problem zniknął! Keratynę, szampony etc. od lat mam takie same, więc nie obstawiałam tego.

Luźny warkocz u mnie odpada, bo mam cienkie włosy i dość łatwo się odkształcają- po całej nocy miałabym mega fale. Nawet po jednorożcu mam pofalowane
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 13:47   #6
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Problem z końcówkami włosów

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Kasia, jednorożec to był bardzo dobry pomysł. Pooglądałam o tym filmiki, zaczęłam tak upinać i problem zniknął! Keratynę, szampony etc. od lat mam takie same, więc nie obstawiałam tego.

Luźny warkocz u mnie odpada, bo mam cienkie włosy i dość łatwo się odkształcają- po całej nocy miałabym mega fale. Nawet po jednorożcu mam pofalowane
Jeżeli włosy się odkształcają, końcówki się niszczą tzn. że włosy są suche/zniszczone i potrzebna jest im odpowiednia pielęgnacja, która poprawi ich kondycję. Keratynowe prostowanie też swoje robi pod tym względem, musisz po prostu poczytać o pielęgnacji włosów itd.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-14 14:47:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.