Jakie hormony odpowiadają za te dolegliwości i jakie zioła na nie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-01, 09:57   #1
klaudunia135
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 80
Arrow

Jakie hormony odpowiadają za te dolegliwości i jakie zioła na nie??


Witam. Chciałam zapytać o to, jakie hormony odpowiadają za poszczególne problemy, a mianowicie;

- bardzo duża ilość rozstępów na całym ciele ( powstają od ok. 11 roku życia)
- nadmierne owłosienie ( górna warga, broda, pare włosków na twarzy, okolice pępka, ciemne włoski na rękach, udach)
- wypadanie włosów na głowie, pojawianie się siwych
- senność w ciągu dnia ( mimo dobrze przespanej nocy, nawet 13 godzin)
- trudności w skupieniu się, koncentracji

Mam 19 lat, więc na łysienie czy siwienie za wcześnie Chciałabym się również dowiedzieć jak za pomocą ziół uregulować działanie hormonów, jakie zioła na nadczynność a jakie na niedoczynność danego hormonu. I oczywiście dawkowanie Nie jestem zwolenniczką chemii i terapi tabletkami antykoncepcyjnymi dlatego do dermatologa wybrać się nie chce. Najpierw chciałabym spróbować naturalnych sposobów.

Za wszelkie rady będę bardzo wdzięczna. Gdyby ktoś wypowiadał się na podstawie informacji znalezionych w internecie, prosiłabym o źródło

Pozdrawiam serdecznie!
klaudunia135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 10:38   #2
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 916
Dot.: Jakie hormony odpowiadają za te dolegliwości i jakie zioła na nie??

Możesz mieć problem z tarczycą. Radziłabym najpierw wybrać się do endokrynologa, zrobienie wszystkich badań. Na ziołach się nie znam, więc ktoś inny może Ci coś doradzi.
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 10:47   #3
klaudunia135
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 80
Dot.: Jakie hormony odpowiadają za te dolegliwości i jakie zioła na nie??

Też się nad tym zastanawiałam, a konkretnie nad niedoczynnością. Badania są jednak dosyć kosztowne bez skierowania (
klaudunia135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 11:29   #4
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Jakie hormony odpowiadają za te dolegliwości i jakie zioła na nie??

niedoczynnosc tarczycy albo policystyczne jajniki... nie jestem lekarzem, wiec najlepiej idz do rodzinnego, opowiedz o objawach i on skieruje Cie dalej. z tego, co wiem (a lecze sie juz ladnych pare lat) to nie da sie wyleczyc tarczycy ziolami, jedynie hormonami tarczycy (euthyrox, letrox). byc moze ziola wspomagaja leczenie, ale tego niestety nie wiem...
powodzenia!
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 20:10   #5
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Jakie hormony odpowiadają za te dolegliwości i jakie zioła na nie??

Cytat:
Napisane przez klaudunia135 Pokaż wiadomość
Nie jestem zwolenniczką chemii i terapi tabletkami antykoncepcyjnymi dlatego do dermatologa wybrać się nie chce. Najpierw chciałabym spróbować naturalnych sposobów.
Rozumiem takie podejście, jednak w kwestii diagnostyki najlepiej udać się do lekarza! Dzięki badaniu będziesz jednoznacznie wiedziała, z jakimi i czy na pewno z hormonami masz problem, a tak... to takie strzelanie na ślepo. A jeśli dolega Ci coś poważniejszego, a hormony masz w porządku? IMO bardzo niebezpieczna strategia.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-01 21:10:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.