ile pieniędzy do koperty? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-03, 18:37   #301
alka1989
Raczkowanie
 
Avatar alka1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: ile daje się w koperte?????

faktycznie pieniadze sa milej widziane od bezuzytecznych 5 mikserow:/

ale mysle, ze kwota 200zl wcale nie obrazi panstwa mlodych...kazda suma jest mile widziana
alka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 17:06   #302
aniaaaa1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 6
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Zostałam zaproszona na ślub koleżanki ze studiów (razem z weselem). Jeszcze studiuję więc utrzymują mnie rodzice. Chciałabym kupić jej jakiś drobny prezent ale zastanawiam się jakiej wartości powinien on być? Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś sugestie...
aniaaaa1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 08:44   #303
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

my ostatnio dalismy 200zl od pary. to dlatego ze wesela byly tydzien po tygodniu, doszly inne wydatki i wiecej dac nie moglismy (a slub brali brat i siostra TZa).

inna sprawa ze bratu pozyczylismy 500zl na bus z wlasnym slubnych pieniedzy. teraz czekamy na zwrot
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 21:28   #304
alka1989
Raczkowanie
 
Avatar alka1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez aniaaaa1986 Pokaż wiadomość
Zostałam zaproszona na ślub koleżanki ze studiów (razem z weselem). Jeszcze studiuję więc utrzymują mnie rodzice. Chciałabym kupić jej jakiś drobny prezent ale zastanawiam się jakiej wartości powinien on być? Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś sugestie...

no mnie np swiadek-moja najblizsza kolezanka, chce kupic krajalnice do chleba...nie jest to jakis wielki wydatek..odpowiedni czy nie, w kazdym badz razie liczy sie pamiec | tak ja do tego podchodze...
czesto ludzie kupuja znajomym komplety recznikow za okolo 60-70 zl, do 100..takze nie musi to byc jakis super drogi prezent, poprostu cos co moze sie przydac)
alka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 09:20   #305
usagi01
Raczkowanie
 
Avatar usagi01
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Wiadomości: 39
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez aniaaaa1986 Pokaż wiadomość
Zostałam zaproszona na ślub koleżanki ze studiów (razem z weselem). Jeszcze studiuję więc utrzymują mnie rodzice. Chciałabym kupić jej jakiś drobny prezent ale zastanawiam się jakiej wartości powinien on być? Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś sugestie...
Jeżeli wiesz jak mieszka, tzn. czy w nowym mieszkaniu i nic jeszcze w nim nie ma, czy też w już urządzonym mieszkaniu, a może jeszcze mieszkają młodzi u którychś rodziców, to możesz zdecydować, czy potrzeba jej jakiś drobny sprzęt do domu czy też może jakieś powleczenie na pościel, a nawet zestaw ręczników. Sprawę ułatwiło by to, że wiesz jakie kolory ma w domu, jakie lubi, a jakich nie ciepi. Jeżeli jednak jest już urządzona, to lepiej nic do domu. Nie każdy też lubi jakieś tzw. "durnostoiki" czy "kurzołapki" mam na myśli jakieś "słodkie" figurki, które stoją, nie zawsze pasują do wnętrza i tylko kurz z nich trzeba ścierać...
__________________
___________________ _________________
http://abcslubu.pl/suwak/06_20_2007_26_7_2008_36.png
usagi01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 16:20   #306
goosia207
Zakorzenienie
 
Avatar goosia207
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5 526
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

W tym roku idąc na ślub mojego brata daliśmy (ja i mój narzeczony) 1000zł (po 500zł na głowę) .Bliskiemu kuzynowi 400zł
goosia207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 00:54   #307
wiolkaa85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 326
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Ja ani razu nie powiedziałam, że jestem osobą niewierzącą. Powiedziałam, że nikt, kto nie wierzy nie mówi wam, że wasz ślub jest mniej ważny.
Ale tego nie trzeba mowic - po tym jak zazarcie bronisz racji ateistow i piszesz "Bog" z malej litery, latwo mozna poznac, ze wierzaca/praktykujaca osoba nie jestes.
I nie jest to zlosliwosc - takie moje spostrzezenia w temacie
Osobiscie uwazam, ze zaden slub nie jest lepszy.
Po kazdym moze byc tak samo, jesli chodzi o suknie, wesele.
Ostatnio bylam na weselu (z cala pompa), ktore odbywalo sie po slubie cywilnym
Cieszylam sie szczesciem Mlodych, mialam swiadomosc, ze to dla Nich wazny dzien, jednak dla mnie taki slub jest bezwartosciowy.
Jestem wierzaca i uznaje tylko slub konkordatowy - dla mnie slub to przysiega przed Bogiem, nie urzednikiem stanu cywilnego.
Ale kto inny moze myslec zupelnie odwrotnie i nie przeszkadza mi to.
Wazne,zebym z TZ sie dogadala w tej kwestii
wiolkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-20, 08:58   #308
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

No i tak powinno być
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 12:30   #309
acha88
Raczkowanie
 
Avatar acha88
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 74
Smile Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Teraz daje się 400 zł od pary (czyli po 200 od łebka))
acha88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 17:16   #310
aluniaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar aluniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18 294
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

A ja nie pracuje, tylko moj TZ i w sierpniu idziemy na slub i wesele brata mojego taty, co ja mam zrobic?? moj tata bedzie swiadkiem i powiedzial mi, zebym dala sobie spokoj i kasy nie dawala bo nie pracuje i jestem na utrzymaniu rodzicow. mama to samo stwierdzila, a ja nie wiem co robic? troche mi glupio tak nic nie dac (o kwiatach nie wspominam, bo to oczywiste)...
__________________
Razem 14.08.2004
Zaręczeni 14.01.2011

Małżeństwo 06.09.2014
aluniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 10:20   #311
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez aluniaaaaa Pokaż wiadomość
A ja nie pracuje, tylko moj TZ i w sierpniu idziemy na slub i wesele brata mojego taty, co ja mam zrobic?? moj tata bedzie swiadkiem i powiedzial mi, zebym dala sobie spokoj i kasy nie dawala bo nie pracuje i jestem na utrzymaniu rodzicow. mama to samo stwierdzila, a ja nie wiem co robic? troche mi glupio tak nic nie dac (o kwiatach nie wspominam, bo to oczywiste)...
rozumiem, że zaproszenie dostałaś osobno? Tzn. nie z rodzicami?
Jeśli osobno, to pasuje dać jakiś prezent, nawet jeśli jesteś na utrzymaniu rodziców. A przynajmniej ja bym dała. Nawet 100zł, ale to zawsze już coś. Przecież liczy się gest a nie ile dasz. I przynajmniej nie będziesz się głupio czuła, że idziesz z pustymi rękami
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-31, 14:07   #312
aluniaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar aluniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18 294
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

oczywiscie, ze osobno

no tak wlasnie myslalam, mam nadzieje, ze zrozumieja, ze nie moge wiecej dac chociaz bym chciala...
__________________
Razem 14.08.2004
Zaręczeni 14.01.2011

Małżeństwo 06.09.2014
aluniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 14:51   #313
Mircalla
Rozeznanie
 
Avatar Mircalla
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 799
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

nie wiem czy wypada, czy nie wypada, jeśli nie pracujesz. Ja idę za tydzień do siostry ciotecznej z osobą towarzyszącą i daję prezent, ale ja pracuję. Natomiast mój brat studiuje, zabiera koleżankę i nic nie daje. rodzice dają 1500zł (panna młoda jest chrześnicą mamy) za siebie i za mojego brata. Myślimy, ze jak na biedny Lublin to wystarczy.
__________________
Małymi krokami do dużych celów...


- tym, co stymuluje człowieka najskuteczniej, jest egoizm.
- a miłość?
- miłość wynika z pragnienia, żeby ktoś nas kochał. A to znowu egoizm.
Mircalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 10:23   #314
slimbarti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 57
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Najwazniejsza jest obecnosc...ale bez przesady.
Nie chce nikogo urazic ale fajne macie podejscie do tematu..."100 to zawsze cos" "moj brat nie daje nic bo studiuje"... kazdy mysli tylko jak tu zaoszczedzic - co dowiedzieliscie sie tydzien przed ze idziecie na wesele ? nie mozna bylo zaoszczedzic pare groszy? Ja wychodze z zalozenia ze dajesz na tyle na ile cie stac ale moze warto pomyslec ze ktos wydal pieniadze zeby ciebie i innych kilkudziesiat osob ugoscic-a moze tez nie mial pieniedzy. Jezeli kazdy wyjdzie z takiego zalozenia to delikatnie rujnuje to przyszly budzet i start mlodej pary.Warto postawic sie w sytuacji mlodych i pomyslec co albo ile chcialoby sie dostac a nie usprawiedliwiac sie ze pracuje dopiero 2 miesiace albo jestem na stazu bo to wroci...

Ja na ostatnich weselach dalem tyle zeby sie komus za mnie "zwrocilo" i jeszcze cos zostalo na 1 dniowym w remizie dalem 400 od pary na 1 dniowym w domu weselnym 500 a na 2-dniowym 500(musialem dojechac i oplacic sobie hotel bo tak chcialem)-na tyle mnie stac i nie kombinowalem jak tu zaoszczedzic+ uwazam ze jest to raczej dolna granica a nie ekstrawagancja w dzisiejszych czasach.Musialem zacisnac pasa w tym miesiacu ale mam swiadomosc, ze moj prezent dal duzo radosci Parze Mlodej i nie zaslanialem sie faktem ze moja polowka stracila prace.
slimbarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 10:36   #315
Mircalla
Rozeznanie
 
Avatar Mircalla
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 799
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość
Najwazniejsza jest obecnosc...ale bez przesady.
Nie chce nikogo urazic ale fajne macie podejscie do tematu..."100 to zawsze cos" "moj brat nie daje nic bo studiuje"... kazdy mysli tylko jak tu zaoszczedzic - co dowiedzieliscie sie tydzien przed ze idziecie na wesele ? nie mozna bylo zaoszczedzic pare groszy? Ja wychodze z zalozenia ze dajesz na tyle na ile cie stac ale moze warto pomyslec ze ktos wydal pieniadze zeby ciebie i innych kilkudziesiat osob ugoscic-a moze tez nie mial pieniedzy. Jezeli kazdy wyjdzie z takiego zalozenia to delikatnie rujnuje to przyszly budzet i start mlodej pary.Warto postawic sie w sytuacji mlodych i pomyslec co albo ile chcialoby sie dostac a nie usprawiedliwiac sie ze pracuje dopiero 2 miesiace albo jestem na stazu bo to wroci...

Ja na ostatnich weselach dalem tyle zeby sie komus za mnie "zwrocilo" i jeszcze cos zostalo na 1 dniowym dalem 400 od pary a na 2-dniowym 500-na tyle mnie stac i nie kombinowalem jak tu zaoszczedzic+ uwazam ze jest to raczej dolna granica a nie ekstrawagancja w dzisiejszych czasach.Musialem zacisnac pasa w tym miesiacu ale mam swiadomosc, ze moj prezent dal duzo radosci Parze Mlodej.
To niech para młoda zaprosi sobie samych bogatych gości Albo nie robi wesela wcale, jeśli ich nie stać i liczą na to, ze goście sami za siebie zapłacą i jeszcze dadzą coś extra
__________________
Małymi krokami do dużych celów...


- tym, co stymuluje człowieka najskuteczniej, jest egoizm.
- a miłość?
- miłość wynika z pragnienia, żeby ktoś nas kochał. A to znowu egoizm.
Mircalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 10:45   #316
slimbarti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 57
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Bogatych ? mylisz to z przyzwoitoscia...bogaci daja dzieciom na komunie laptopy i skutery.

bardzo szybko zweryfikujesz swoje poglady jak bedziesz brac slub.

powtarzam, kasa nie jest najwazniejsza tym bardziej jezeli ktos ma ciezka sytuacje ale kombinowanie jak tu zaoszczedzic i usprawiedliwiac sie tez nie jest fair...
slimbarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 11:08   #317
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość
Bogatych ? mylisz to z przyzwoitoscia...bogaci daja dzieciom na komunie laptopy i skutery.

bardzo szybko zweryfikujesz swoje poglady jak bedziesz brac slub.

powtarzam, kasa nie jest najwazniejsza tym bardziej jezeli ktos ma ciezka sytuacje ale kombinowanie jak tu zaoszczedzic i usprawiedliwiac sie tez nie jest fair...

wcale nie uważam, że jeśli kogoś nie stać na większy prezent, to od razu jest to kombinowanie "jak tu zaoszczędzić".
wiem, że urządzenie wesela kosztuje duuużo pieniędzy. i najlepiej by było, gdyby każdy gość dał tyle, aby się zwróciło za jego ugoszczenie, tak? Według Ciebie chyba tak to wygląda... a niestety realia są jakie są. i nawet wiedząc pół roku wcześniej o weselu trudno cokolwiek odłożyć jeśli zarabia się grosze a jeszcze ma swoje kolosalne (w porównaniu do zarabianych pieniędzy) wydatki.
moim zdaniem, lepiej dać nawet te 100zł (jeśli akurat nie stać na s na więcej) niż iść z pustymi rękoma albo dawać kopertę wypchaną gazetami (o zgrozo!)
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 11:46   #318
mekintoszek
Rozeznanie
 
Avatar mekintoszek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 580
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

A czy nie lepiej, zamiast dać 100 w kopercie i czuć się z tym źle (skoro ktoś pyta, czy to nie za mało, to chyba sam uważa, że może powinien dac więcej), kupić coś za podobną kasę?
Opcji na fajny prezent za tą kwotę jest wiele.

Ogólnie jestem bardzo za dawaniem kasy, ale jak napisałam wyżej, jeśli mam gorszy miesiąc i nie jestem w stanie dac tyle, ile uznaje za ok, wybrałabym zakup prezentu. Chyba można troszkę pogłówkować i znaleźć coś, co Młodych ucieszy

Edytowane przez mekintoszek
Czas edycji: 2008-08-01 o 11:57 Powód: żeby było bardziej zwięźle ;)
mekintoszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 11:59   #319
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

mekintoszek,
szczerze mówiąc nie wiem czy dostałoby się coś za 100zł, co by pasowało na prezent...
(odrzucam z góry komplet ręczników itp.)
ostatnio zastanawiałam się, aby dać młodym karykaturę + pieniądze. sama karykatura to koszt 300zł. Ale chyba się zdecyduję bo strasznie mi się podoba i mam nadzieję, że i oni będą zadowoleni z "innego" prezentu
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-01, 12:13   #320
mekintoszek
Rozeznanie
 
Avatar mekintoszek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 580
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Fajna lampa, komplet filiżanek dla dwojga, jakiś album-kulinarny, o sztuce, o jakiejkolwiek tematyce, która Młodych interesuje...Można też kupić coś, co warto miec w domu, ale szkoda na to zazwyczaj kasy, bo nieczęsto się tego używa, jak np pasujące do siebie talerze, czy półmiski, pojemniczki na wędliny, oliwki, sałatki itp, czy np. zestaw sztućców do nakładania tych rzeczy-dlugie widelce, łyżki. Piekny zestaw do otwierania win. Można popytać co inni kupuja i kupić coś, co będzie pasowało do czyjegoś prezentu, stworzy jakiś komplet. Pomysłów jest sporo, wystarczy tylko chcieć

aluniaaaaa, piszesz, że Ty nie pracujesz, tylko TŻ. Jesteś na utrzymaniu rodziców, tzn, że z nimi mieszkasz? Czy mieszkasz z TZem?
mekintoszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 12:17   #321
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość

bardzo szybko zweryfikujesz swoje poglady jak bedziesz brac slub.
Tak się składa, że ja biorę ślub za rok, sami za to płacimy, nie nasi rodzice, i co?
I wcale nie wymagam od gości takiej kasy, żeby cala impra się zwróciła.
Będę szczęśliwa jak będą ze mną w tym dniu.
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 12:38   #322
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość
Bogatych ? mylisz to z przyzwoitoscia...bogaci daja dzieciom na komunie laptopy i skutery.

bardzo szybko zweryfikujesz swoje poglady jak bedziesz brac slub.

powtarzam, kasa nie jest najwazniejsza tym bardziej jezeli ktos ma ciezka sytuacje ale kombinowanie jak tu zaoszczedzic i usprawiedliwiac sie tez nie jest fair...
Ja brałam, zależało mi na gościach - bliskich mi osobach. Nie myślałam, czy impreza się zwróci, bo byliśmy przyszykowani na koszty, od kiedy podjęliśmy decyzję o ślubie.

Pieniądze na start też są ważne, nawet bardzo, ale ludzie w moim mniemaniu są ważniejsi, czego nie widać w Twoich wypowiedziach. Goście w Twoich postach jawią się jako maszynki do pieniędzy.


Cytat:
Napisane przez Mircalla Pokaż wiadomość
nie wiem czy wypada, czy nie wypada, jeśli nie pracujesz. Ja idę za tydzień do siostry ciotecznej z osobą towarzyszącą i daję prezent, ale ja pracuję. Natomiast mój brat studiuje, zabiera koleżankę i nic nie daje. rodzice dają 1500zł (panna młoda jest chrześnicą mamy) za siebie i za mojego brata. Myślimy, ze jak na biedny Lublin to wystarczy.
Myślę, że suma jest wystarczająca. My kiedyś, dawno temu jechaliśmy z rodzicami tżta na ślub i wesele i dając prezent rodzice poinformowali państwa młodych, że prezent jest od naws wszystkich. Zamiast dzielić na dwie koperty, wszystko poszło w jednej.

1500 zł to wcale nie jest mało. Co prawda slimbarti wołałby więcej, więcej , więcej
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 12:58   #323
aluniaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar aluniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18 294
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość
Najwazniejsza jest obecnosc...ale bez przesady.
Nie chce nikogo urazic ale fajne macie podejscie do tematu..."100 to zawsze cos" "moj brat nie daje nic bo studiuje"... kazdy mysli tylko jak tu zaoszczedzic - co dowiedzieliscie sie tydzien przed ze idziecie na wesele ? nie mozna bylo zaoszczedzic pare groszy? Ja wychodze z zalozenia ze dajesz na tyle na ile cie stac ale moze warto pomyslec ze ktos wydal pieniadze zeby ciebie i innych kilkudziesiat osob ugoscic-a moze tez nie mial pieniedzy. Jezeli kazdy wyjdzie z takiego zalozenia to delikatnie rujnuje to przyszly budzet i start mlodej pary.Warto postawic sie w sytuacji mlodych i pomyslec co albo ile chcialoby sie dostac a nie usprawiedliwiac sie ze pracuje dopiero 2 miesiace albo jestem na stazu bo to wroci...

Ja na ostatnich weselach dalem tyle zeby sie komus za mnie "zwrocilo" i jeszcze cos zostalo na 1 dniowym w remizie dalem 400 od pary na 1 dniowym w domu weselnym 500 a na 2-dniowym 500(musialem dojechac i oplacic sobie hotel bo tak chcialem)-na tyle mnie stac i nie kombinowalem jak tu zaoszczedzic+ uwazam ze jest to raczej dolna granica a nie ekstrawagancja w dzisiejszych czasach.Musialem zacisnac pasa w tym miesiacu ale mam swiadomosc, ze moj prezent dal duzo radosci Parze Mlodej i nie zaslanialem sie faktem ze moja polowka stracila prace.
wybacz, ale 400 zl to dla mnie za duzo. tyle to ja alimentow dostaje
__________________
Razem 14.08.2004
Zaręczeni 14.01.2011

Małżeństwo 06.09.2014
aluniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 13:00   #324
aluniaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar aluniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18 294
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez mekintoszek Pokaż wiadomość
aluniaaaaa, piszesz, że Ty nie pracujesz, tylko TŻ. Jesteś na utrzymaniu rodziców, tzn, że z nimi mieszkasz? Czy mieszkasz z TZem?
mieszkam z mama, bo rodzice sa porozwodzie, a ide z TZtem na slub brata taty...
__________________
Razem 14.08.2004
Zaręczeni 14.01.2011

Małżeństwo 06.09.2014
aluniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 13:59   #325
slimbarti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 57
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

O widze, ze kilka osob sie zbulwersowalo...nawet tych do ktorych post nie byl kierowany...

Cytat:
Napisane przez aluniaaaaa Pokaż wiadomość
wybacz, ale 400 zl to dla mnie za duzo. tyle to ja alimentow dostaje
wybacz ale:
Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość
powtarzam, kasa nie jest najwazniejsza tym bardziej jezeli ktos ma ciezka sytuacje ...


Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Ja brałam, zależało mi na gościach - bliskich mi osobach. Nie myślałam, czy impreza się zwróci, bo byliśmy przyszykowani na koszty, od kiedy podjęliśmy decyzję o ślubie.

Pieniądze na start też są ważne, nawet bardzo, ale ludzie w moim mniemaniu są ważniejsi, czego nie widać w Twoich wypowiedziach. Goście w Twoich postach jawią się jako maszynki do pieniędzy.
Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość

Najwazniejsza jest obecnosc...
Chyba masz troszeczke sklonnosci do przesadzania i koloryzowania



Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
1500 zł to wcale nie jest mało. Co prawda slimbarti wołałby więcej, więcej , więcej
Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość
powtarzam, kasa nie jest najwazniejsza...
kolejna twoja fantazja...gdzie napisalem ze to jest malo ? Również uwazam ze to sporo

Cytat:
Napisane przez popscene Pokaż wiadomość
Tak się składa, że ja biorę ślub za rok, sami za to płacimy, nie nasi rodzice, i co?
I wcale nie wymagam od gości takiej kasy, żeby cala impra się zwróciła.


i bardzo dobrze...Ja od nikogo tez niczego nie WYMAGAM poza przyzwoitoscia. Malo tego wyobraz sobie ze mam swiadomosc tego, ze wesela rzadko kiedy sie zwracaja a nawet to ze nie jest to najwazniejsze ale czego sie moze spodziewac osoba, ktora pisze tu na forum ja dam 100 czy to wystarczy ? Czy wypada mi dac 200 i czy ma znaczenie ze pracuje dopiero 2 miesiace.
Moim zdaniem to jest szukanie usprawiedliwienia i do tych osob kierowalem moja wypowiedz.

Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość

Najwazniejsza jest obecnosc...

Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość
Ja wychodze z zalozenia ze dajesz na tyle na ile cie stac...
Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość
powtarzam, kasa nie jest najwazniejsza...
NIe wiem czy niektorzy tutaj czytaja tylko to co im sie podoba czy maja problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Wg Was jezeli dalem 400 czy 500 zl to co ? zle zrobilem bo mialem dac 200...? zeby co ? poprawic komus humor na forum. Dalem tyle ile uwazalem i ile podpowiadalo mi sumienie.

NIe pytalem na forum - ile mam dac bo jade 200 km, musze sobie oplacic spanie i jeszcze kupic garnitur i jeszcze mam ciezka sytuacje-to dam 100 zł moze byc, niech mi to ktos policzy ?




Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość
Nie chce nikogo urazic...
Tak jak napisalem to jest moje zdanie...widze ze zabolalo to pare osob jezeli tak to przepraszam.
slimbarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 14:19   #326
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość
Wg Was jezeli dalem 400 czy 500 zl to co ? zle zrobilem bo mialem dac 200...? zeby co ? poprawic komus humor na forum. Dalem tyle ile uwazalem i ile podpowiadalo mi sumienie.
Wiesz nie chcę Cię zmartwić, ale mówisz o tych 400 czy 500 zł jakbyś co najmniej im dom wybudował

Moralizowania na temat kombinowania dużo, ale szrpnąć to się nie szrpnąłeś
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 14:30   #327
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość
Najwazniejsza jest obecnosc...ale bez przesady.
Nie chce nikogo urazic ale fajne macie podejscie do tematu..."100 to zawsze cos" "moj brat nie daje nic bo studiuje"... kazdy mysli tylko jak tu zaoszczedzic - co dowiedzieliscie sie tydzien przed ze idziecie na wesele ? nie mozna bylo zaoszczedzic pare groszy? Ja wychodze z zalozenia ze dajesz na tyle na ile cie stac ale moze warto pomyslec ze ktos wydal pieniadze zeby ciebie i innych kilkudziesiat osob ugoscic-a moze tez nie mial pieniedzy. Jezeli kazdy wyjdzie z takiego zalozenia to delikatnie rujnuje to przyszly budzet i start mlodej pary.Warto postawic sie w sytuacji mlodych i pomyslec co albo ile chcialoby sie dostac a nie usprawiedliwiac sie ze pracuje dopiero 2 miesiace albo jestem na stazu bo to wroci...
O, przepraszam bardzo.
Albo mnie ktoś zaprasza, bo chce także i ze mną przeżyć ten szczęśliwy dzień, albo niech mnie nie zaprasza.
Gdybym dostała zaproszenie od osób z takim podejściem, Para Mloda nie dostałaby ode mnie ani grosza , i mówię to poważnie.
Nie ja jestem od sponsorowania czyjegoś weseliska, jak kogoś nie stać, niech nic nie organizuje, bo to nie jest żaden obowiązek, można przecież wziać sam ślub, bez żadnej zbędnej fety, gdy nie można jej finansowo, o własnych siłach, podołać.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 14:37   #328
slimbarti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 57
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Wiesz nie chcę Cię zmartwić, ale mówisz o tych 400 czy 500 zł jakbyś co najmniej im dom wybudował

Moralizowania na temat kombinowania dużo, ale szrpnąć to się nie szrpnąłeś

AHA wow... czyli jednak malo

Kolejna juz 3 błyskotliwa i nie majaca zwiazku ani sensu wtyka...trzymasz poziom
slimbarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 14:45   #329
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość
AHA wow... czyli jednak malo

Kolejna juz 3 błyskotliwa i nie majaca zwiazku ani sensu wtyka...trzymasz poziom
Ale Dzustam ma rację, 400 złotych to żaden majątek.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 14:45   #330
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość
AHA wow... czyli jednak malo

Kolejna juz 3 błyskotliwa i nie majaca zwiazku ani sensu wtyka...trzymasz poziom
Byłabym wdzięczna za trzymanie sie regulaminu tego forum

Wycieczki osobiste o błyskotliwości innych osób nie są tu mile widziane. Ja do Twojej błyskoliwości i poziomu się nie odnoszę. I nie odniosę, co mam myśłeć, to pomyślę

Bedę na tyle miła, że nie kliknę ZP (poczekam, aż ktoś inny o zrobi)

__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-20 09:18:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:45.