Mamy Marzec 2020 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-07, 12:02   #61
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja miałam bóle mniej więcej w terminie spodziewane miesiączki, teraz to tylko czasem jakieś ciągnięcia czy ukłucie. I dziewczyny spokojnie, jeśli to nie są bardzo nasilone bóle i nie ma dodatkowych objawów jak np. plamienia to nie ma co się tym stresować bo to normalne jest mi tylko coraz częściej jest niedobrze :/ i mam troszkę powiększony brzuch w dolnej części ale w spodnie wszystkie się mieszcze badań żadnych nie robiłam i biorę tylko kwas foliowy ale to już przed ciąża zaczęłam łykać
Adity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-07, 12:17   #62
PandziaL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 57
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dzięki dziewczyny trochę się uspokoiłam, chyba za bardzo panikuje, że jak była zgaga a teraz nie ma, większy ból piersi teraz mniejszy to źle a może faktycznie organizm się poprostu przyzwyczaja, nie mam dobrego lekarza jeszcze i stąd te moja wszystkie obawy, chodziłam do medicovera do bbaeckzi ktora nie zajmuje się prowadzeniem ciąży i teraz muszę szukać innego, chociaż zapisałam się też prywatnie, starałam się długo dosyć ale chyba myslalam że dłużej to zajmie i trochę jestem zła na siebie ze nie mam takiego lekarza znalezionego z którym mogę o wszystkim pogadać. Nie wiem też czy już biec do endokrynologa czy jeszcze nie, a i tak nie umiem znaleźć terminu. Z dnia na dzień takie zmiany i chyba człowieka trochę przytłacza
PandziaL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-07, 13:15   #63
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cos mnie tchnęło, żeby sprawdzić czy jest jeszcze coś takiego jak becikowe. O dziwo jest.

Jednym z wymogów otrzymania jest:
"Istotnym wymogiem dla otrzymania becikowego jest pozostawanie przez kobietę pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu (art. 15b ust. 5 u. ś. r.). Fakt ten powinien zostać potwierdzony zaświadczeniem lekarskim albo zaświadczeniem wydanym przez położną. Wymóg ten nie dotyczy osób będących prawnymi lub faktycznymi opiekunami dziecka, a także do osób, które przysposobiły dziecko."

Czy ta opieka medyczna to musi być lekarz na NFZ czy ma to być jakikolwiek lekarz (rowniez prowadzący działalność prywatną)?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:
Napisane przez PandziaL Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny trochę się uspokoiłam, chyba za bardzo panikuje, że jak była zgaga a teraz nie ma, większy ból piersi teraz mniejszy to źle a może faktycznie organizm się poprostu przyzwyczaja, nie mam dobrego lekarza jeszcze i stąd te moja wszystkie obawy, chodziłam do medicovera do bbaeckzi ktora nie zajmuje się prowadzeniem ciąży i teraz muszę szukać innego, chociaż zapisałam się też prywatnie, starałam się długo dosyć ale chyba myslalam że dłużej to zajmie i trochę jestem zła na siebie ze nie mam takiego lekarza znalezionego z którym mogę o wszystkim pogadać. Nie wiem też czy już biec do endokrynologa czy jeszcze nie, a i tak nie umiem znaleźć terminu. Z dnia na dzień takie zmiany i chyba człowieka trochę przytłacza
PandziaL jedno co wiem to to żeby z niczym nie zwlekać. Jeśli pomyślałaś o tym żeby iść do endokrynologa - idź. Jeśli zechcesz pójść do psychologa - idź.

Wcale się nie śmieje, bo spokój ducha w ciąży jest bezcenny.

Ja jutro mam wizytę u gina w Luxmed. To bardzo specyficzny człowiek. Zobaczymy co powie o moich wynikach tarczycy. Na wszelki wypadek już się umówiłam do endokrynolog (która pisała pracę doktorancką z chorób tarczycy w ciąży), bo nie chce się zastanawiać czy ginekolog który nie jest endo ma na tyle dużą wiedzę że prawidłowo mnie poprowadzi...

I pamiętajcie o dentyście! Jeśli macie ubytki - natychmiast trzeba to naprawić. Stan zapalny jamy ustnej jest niebezpieczny dla ciąży...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-07, 13:28   #64
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez PandziaL Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny trochę się uspokoiłam, chyba za bardzo panikuje, że jak była zgaga a teraz nie ma, większy ból piersi teraz mniejszy to źle a może faktycznie organizm się poprostu przyzwyczaja, nie mam dobrego lekarza jeszcze i stąd te moja wszystkie obawy, chodziłam do medicovera do bbaeckzi ktora nie zajmuje się prowadzeniem ciąży i teraz muszę szukać innego, chociaż zapisałam się też prywatnie, starałam się długo dosyć ale chyba myslalam że dłużej to zajmie i trochę jestem zła na siebie ze nie mam takiego lekarza znalezionego z którym mogę o wszystkim pogadać. Nie wiem też czy już biec do endokrynologa czy jeszcze nie, a i tak nie umiem znaleźć terminu. Z dnia na dzień takie zmiany i chyba człowieka trochę przytłacza
Wybór dobrego lekarza jest ważny, ja musiałam szukać innego niż tego do którego obecnie chodzę bo mi popadł ostatnio. Byłam u niego w lutym na wizycie i powiedziałam mu ze za jakiś czas będziemy się starać o dziecko. Zrobił tylko usg, powiedział że cyto jeszcze jest ważna, a reszta badań będzie jak już zajde w ciążę. Trochę mi się to nie spodobało. Do tego jedyna jego porada było to żebym partnera nie denerwować to się uda :/ potem sobie poczytalam opinie i nie miał zbyt dobrych o prowadzeniu ciąży. Jak tylko się dowiedziałam że jestem w ciąży zaczęłam szukać innego, a że chce chodzić na NFZ to nie było prost znaleźć dobrego lekarza, który nie będzie przyjmował na drugim końcu miasta. Udało mi się znaleźć takiego co ma dobre opinie i w miarę blisko przyjmuje tylko do niego mam termin dopiero na 5 sierpnia. Mam nadzieję że się zgodzi prowadzić moja ciąże. Jak nie no to wtedy chyba już prywatnie poszukam. Ja mam jeszcze taki mały plus że bliski kuzyn męża jest ginekologiem a przyjaciółka położną, więc jak będę miała jakieś wątpliwości czy pytania to wiem że z nimi będę mogła skonsultować


Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Cos mnie tchnęło, żeby sprawdzić czy jest jeszcze coś takiego jak becikowe. O dziwo jest.

Jednym z wymogów otrzymania jest:
"Istotnym wymogiem dla otrzymania becikowego jest pozostawanie przez kobietę pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu (art. 15b ust. 5 u. ś. r.). Fakt ten powinien zostać potwierdzony zaświadczeniem lekarskim albo zaświadczeniem wydanym przez położną. Wymóg ten nie dotyczy osób będących prawnymi lub faktycznymi opiekunami dziecka, a także do osób, które przysposobiły dziecko."

Czy ta opieka medyczna to musi być lekarz na NFZ czy ma to być jakikolwiek lekarz (rowniez prowadzący działalność prywatną)?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

PandziaL jedno co wiem to to żeby z niczym nie zwlekać. Jeśli pomyślałaś o tym żeby iść do endokrynologa - idź. Jeśli zechcesz pójść do psychologa - idź.

Wcale się nie śmieje, bo spokój ducha w ciąży jest bezcenny.

Ja jutro mam wizytę u gina w Luxmed. To bardzo specyficzny człowiek. Zobaczymy co powie o moich wynikach tarczycy. Na wszelki wypadek już się umówiłam do endokrynolog (która pisała pracę doktorancką z chorób tarczycy w ciąży), bo nie chce się zastanawiać czy ginekolog który nie jest endo ma na tyle dużą wiedzę że prawidłowo mnie poprowadzi...

I pamiętajcie o dentyście! Jeśli macie ubytki - natychmiast trzeba to naprawić. Stan zapalny jamy ustnej jest niebezpieczny dla ciąży...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Co do becikowego z tego co kojarzę to nie musi być od lekarza na NFZ, ale warto też zaznaczyć że nie każdy dostanie becikowe bo jest limit dochodów "dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1 922 zł netto"
Adity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-07, 13:48   #65
PandziaL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 57
Dot.: Mamy Marzec 2020

Też poluje na terminy wizyt u lepiej ocenianych lekarzy, w medicover do endokrynologa w Katowicach nawet nie można się dostać, nie ma w ogóle terminów. Musiałabym robić aferę pewnie przez telefon ale wtedy znowu trzeba się denerwować i tak się to nakręca. Daj jutro znać co uslyszysz o wynikach tarczycy
PandziaL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-07, 13:53   #66
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez PandziaL Pokaż wiadomość
Też poluje na terminy wizyt u lepiej ocenianych lekarzy, w medicover do endokrynologa w Katowicach nawet nie można się dostać, nie ma w ogóle terminów. Musiałabym robić aferę pewnie przez telefon ale wtedy znowu trzeba się denerwować i tak się to nakręca. Daj jutro znać co uslyszysz o wynikach tarczycy
PandziaL, zadzwoń na infolinię. Powiedz ze jesteś w ciąży i musisz jak najszybciej się dostać. Serio, tam też pracują ludzie. Na pewno znajdą jakiś szybki termin.
Nie nastawiaj się na wojnę.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-07, 13:58   #67
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Przez medicover dostałam wizytę 5 sierpnia i właśnie ze względu na becikowe udało mi się termin przesunąć u położnej, bo już bym była po 10 tygodniu. Pamiętajcie, że ten dochód wtedy się już będzie dzielił na 3 osoby, więc może jest szansa na załapanie się.
W ogóle to zapisałam się do medicover w czerwcu właśnie zg na ewentualną ciążę (osłabiało mnie płacenie za wszystkie wizyty i badania przez okres 9 miesięcy), a tu proszę - 30 czerwca zrobiłam test, a 1 lipca medicover mnie już objął
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-07, 21:27   #68
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Jak tam mamusie? Doszły jakieś objawy?

Kiedy zamierzacie powiedzieć w pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-07, 22:02   #69
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 668
Dot.: Mamy Marzec 2020

Witam Was wszystkie
Mam 24 lata i Hashimoto. 1 kwietnia tego roku urodziłam w 23tc synka, minęły 3 miesiące od straty. Tym razem starania zaowocowały w drugim cyklu, 25 czerwca pierwszy pozytywny test, później beta potwierdziła, 3 lipca pierwsza wizyta, widoczny był już pęcherzyk kolejna wizyta 16 lipca i wtedy powinno być już serduszko, na co ogromnie liczę. Z OM termin wychodzi na 6 marca, mam nadzieję, że dotrwam z Wami szczęśliwie do tego czasu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 07:31   #70
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez iskierka95 Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkie
Mam 24 lata i Hashimoto. 1 kwietnia tego roku urodziłam w 23tc synka, minęły 3 miesiące od straty. Tym razem starania zaowocowały w drugim cyklu, 25 czerwca pierwszy pozytywny test, później beta potwierdziła, 3 lipca pierwsza wizyta, widoczny był już pęcherzyk kolejna wizyta 16 lipca i wtedy powinno być już serduszko, na co ogromnie liczę. Z OM termin wychodzi na 6 marca, mam nadzieję, że dotrwam z Wami szczęśliwie do tego czasu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cześć Iskierka! To przykre, że musiałaś przejść w życiu tyle trudnych chwil...

Wierzę, że teraz będzie wszystko ok. Trzymam kciuki!
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 12:35   #71
Karoloo
<3 <3 <3
 
Avatar Karoloo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8 332
Dot.: Mamy Marzec 2020

hej
to i ja się przywitam

II kreski zobaczyłam w tamtym tygodniu



To będzie moja 3 ciąża i 4 maluch- o ile znowu nie trafią się twinsy
__________________
25052013 <3 <3



Franek 15.12.2014
Zosia i Klara 08.12.2016
<3
Karoloo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-08, 12:47   #72
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Karoloo Pokaż wiadomość
hej
to i ja się przywitam

II kreski zobaczyłam w tamtym tygodniu



To będzie moja 3 ciąża i 4 maluch- o ile znowu nie trafią się twinsy
: love:
Ciężko było z bliźniakami?
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 12:52   #73
Karoloo
<3 <3 <3
 
Avatar Karoloo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8 332
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
: love:
Ciężko było z bliźniakami?



Przez całą ciąże zastanawiałam się jak to wszystko ogarnę, mając w domu 2 latka. Ale dziewczyny okazały się łaskawe i przez pierwsze 6 miesięcy tylko jadły i spały, noce też były super (Klarcia przesypiała całe, a Zosiek 1-2 pobudki na kp). Jedynie ząbkowanie było ciężkie
__________________
25052013 <3 <3



Franek 15.12.2014
Zosia i Klara 08.12.2016
<3
Karoloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 12:56   #74
em24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 28
Dot.: Mamy Marzec 2020

I jeszcze ja dzień dobry!
Witam się prosto z 3miasta. Mam synka z 2016 r. i dwie kreski z terminem mniej więcej na 7-8.03 <3
em24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 13:10   #75
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez em24 Pokaż wiadomość
I jeszcze ja dzień dobry!
Witam się prosto z 3miasta. Mam synka z 2016 r. i dwie kreski z terminem mniej więcej na 7-8.03 <3
Cześć! Cieszę się że nas coraz więcej.

Byłam dzisiaj u gina z wynikami tarczycy. Powiedział że on by mi nic nie przepisywał mi i Tsh 2,9, bo reszta jest ok. Ale jeśli mam możliwość szybko skonsultować z endo to żebym poszła. Więc idę w środę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 13:15   #76
Karoloo
<3 <3 <3
 
Avatar Karoloo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8 332
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Cześć! Cieszę się że nas coraz więcej.

Byłam dzisiaj u gina z wynikami tarczycy. Powiedział że on by mi nic nie przepisywał mi i Tsh 2,9, bo reszta jest ok. Ale jeśli mam możliwość szybko skonsultować z endo to żebym poszła. Więc idę w środę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o kurde w ciąży i podczas starań TSH powinno być na poziomie 1-1,5 (czasem lekarze podają, że do 2)
__________________
25052013 <3 <3



Franek 15.12.2014
Zosia i Klara 08.12.2016
<3
Karoloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 13:21   #77
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

Witam wszystkie nowe dziewczyny ! Iskierka współczuję ale teraz musi być dobrze.
Co za dzień. Nie mogę wstać, cały czas śpię

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 13:34   #78
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Karoloo Pokaż wiadomość
o kurde w ciąży i podczas starań TSH powinno być na poziomie 1-1,5 (czasem lekarze podają, że do 2)
Coś mi tam psioczył, że odchodzi się od tak radykalnego podejścia.
Ale powiedział, że nie będzie się kłócił z endo. Dla spokoju ducha idę w środę

No i pokrzyżował mi plany związane z wizytą serduszkową.

Miałam termin na 31 lipca, a on wtedy ma urlop. Mam przyjść między 22-26 lipca.
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 13:47   #79
Karoloo
<3 <3 <3
 
Avatar Karoloo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8 332
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Coś mi tam psioczył, że odchodzi się od tak radykalnego podejścia.

Ale powiedział, że nie będzie się kłócił z endo. Dla spokoju ducha idę w środę



No i pokrzyżował mi plany związane z wizytą serduszkową.



Miałam termin na 31 lipca, a on wtedy ma urlop. Mam przyjść między 22-26 lipca.

Aż jestem ciekawa co powie endo

Zreszta sama musze zbadać swoją tarczyce
__________________
25052013 <3 <3



Franek 15.12.2014
Zosia i Klara 08.12.2016
<3
Karoloo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-08, 14:17   #80
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez iskierka95 Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkie
Mam 24 lata i Hashimoto. 1 kwietnia tego roku urodziłam w 23tc synka, minęły 3 miesiące od straty. Tym razem starania zaowocowały w drugim cyklu, 25 czerwca pierwszy pozytywny test, później beta potwierdziła, 3 lipca pierwsza wizyta, widoczny był już pęcherzyk kolejna wizyta 16 lipca i wtedy powinno być już serduszko, na co ogromnie liczę. Z OM termin wychodzi na 6 marca, mam nadzieję, że dotrwam z Wami szczęśliwie do tego czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Bardzo współczuję straty będę trzymać mocno kciuki żeby wszystko się udało teraz

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Jak tam mamusie? Doszły jakieś objawy?

Kiedy zamierzacie powiedzieć w pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zaczynam być coraz bardziej wrażliwa na zapachy. A w pracy powiem jak najpóźniej się da

Cześć nowym mamom!
Adity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 16:24   #81
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Bardzo współczuję straty będę trzymać mocno kciuki żeby wszystko się udało teraz



Ja zaczynam być coraz bardziej wrażliwa na zapachy. A w pracy powiem jak najpóźniej się da

Cześć nowym mamom!
Sama się zastanawiam kiedy powiedzieć w pracy. W kwietniu powiedziałam w 6 tygodniu, żeby móc na legalu po lekarzach biegać. Mój przełożony to też lekarz i bardzo mi pomógł jak się okazało, że ciąża obumarła...

Ale teraz się zastanawiam. Trochę się boję, że powie mi, że za szybko...

Poki co lekarzy ustawiam poza godzinami pracy.

Ale jeśli tylko usłyszę (zobaczę) bicie serduszka - na pewno mu powiem

Już zaczęłam wyciągać jakieś stare gnioty i nadrabiać, gdyby się okazało że muszę nagle zniknąć.

Ale w gruncie rzeczy, jeśli wszystko będzie ok i ciąża będzie przebiegać prawidłowo, to nie spieszy mi się na zwolnienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 16:46   #82
PandziaL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 57
Dot.: Mamy Marzec 2020

Kiperka,



U mnie się dziś mdłości pojawiły

Zrobiłam bete, w poprzedni poniedziałek 175 a dziś 4929 czy to dobry przyrost?
PandziaL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 16:49   #83
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

(post do usunięcia, wysłany przez przypadek)

Edytowane przez Agnimay
Czas edycji: 2019-07-08 o 17:04
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 16:50   #84
PandziaL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 57
Dot.: Mamy Marzec 2020

Hejo,

U mnie dziś doszły mdłości, beta urosła ze 175 do 4295 na przestrzeni tygodnia ale nie wiem czy to ok. Też nie wiem kiedy powiedzieć w pracy, mam bardzo stresująca niestety
PandziaL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 16:51   #85
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez PandziaL Pokaż wiadomość
Kiperka,



U mnie się dziś mdłości pojawiły

Zrobiłam bete, w poprzedni poniedziałek 175 a dziś 4929 czy to dobry przyrost?
Tak, jest w normie.
Są do tego kalkulatory, ale zawsze najlepiej sprawdzać co 48h, bo jeśli zaczęła spadać to nawet byś tego nie zauważyła na tak dużej odległości czasowej.
Ale nie martw się, u Ciebie jest super dobry wynik!

Przykładowy kalkulator:
https://plodnosc.pl/kalkulator-beta-hcg/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 16:57   #86
PandziaL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 57
Dot.: Mamy Marzec 2020

O dzieki za kalkulator, tak mi zleciał moja lekarka więc właśnie tak poszłam ale liczę na to że przyroslo konkretnie to chyba ok
PandziaL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 16:57   #87
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cześć Dziewczyny!

Cytat:
Napisane przez iskierka95 Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkie
Mam 24 lata i Hashimoto. 1 kwietnia tego roku urodziłam w 23tc synka, minęły 3 miesiące od straty. Tym razem starania zaowocowały w drugim cyklu, 25 czerwca pierwszy pozytywny test, później beta potwierdziła, 3 lipca pierwsza wizyta, widoczny był już pęcherzyk kolejna wizyta 16 lipca i wtedy powinno być już serduszko, na co ogromnie liczę. Z OM termin wychodzi na 6 marca, mam nadzieję, że dotrwam z Wami szczęśliwie do tego czasu
Hej! Bardzo mi przykro z powodu straty trzymam kciuki za pozytywny przebieg sytuacji tym razem!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Karoloo Pokaż wiadomość
hej
to i ja się przywitam

II kreski zobaczyłam w tamtym tygodniu



To będzie moja 3 ciąża i 4 maluch- o ile znowu nie trafią się twinsy
Cześć! Ale super, że już macie taką gromadkę! Przyda nam się tu tak doświadczona mama

Cytat:
Napisane przez em24 Pokaż wiadomość
I jeszcze ja dzień dobry!
Witam się prosto z 3miasta. Mam synka z 2016 r. i dwie kreski z terminem mniej więcej na 7-8.03 <3
Hejka, witamy!

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Cześć! Cieszę się że nas coraz więcej.

Byłam dzisiaj u gina z wynikami tarczycy. Powiedział że on by mi nic nie przepisywał mi i Tsh 2,9, bo reszta jest ok. Ale jeśli mam możliwość szybko skonsultować z endo to żebym poszła. Więc idę w środę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zaś słyszałam, że opytmanie jest do 2,9, ale też to nie powiedziane, że lekko wyższe to powód do zmartwień. Akurat w tę stronę łatwo skorygować lekami! Najważniejsze, że idziesz do endo i będziesz pod jego kontrolą!

U mnie dziś test na teście kreska wskazująca ciążę była mocniejsza niż kreska kontrolna Wiem, że to dobry znak, bo świadczy o dużym stężeniu hCG, ale teraz się zastanawiam czy nie jestem w bardziej zaawansowanej ciąży niż mi się wydaje! Teoretycznie powinnam być 4tyg i 6 dni. Okaże się na wizycie, dopiero 24 lipca!
Co do objawów to bolące piersi na maxa, czasem zakręci mi się w głowie i mam lekką zgagę. Dwa razy mi się wydawało, że coś smakuje gorzko, ale nie wiem czy to prawdziwy objaw
Ja w pracy powiem najpóźniej jak się da, podejrzewam, że pod koniec października...
Co do bólu w podbrzuszu to miałam lekkie cały dzień kiedy powinnam dostać @, a potem jak ręką odjął.

EDYTUJĘ: właśnie zjadłam ananasa i jest mega gorzki!!!! to na pewno objaw, fuj

Edytowane przez Agnimay
Czas edycji: 2019-07-08 o 17:13
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 18:06   #88
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Agnimay Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!




Cześć! Ale super, że już macie taką gromadkę! Przyda nam się tu tak doświadczona mama


Hejka, witamy!


Ja zaś słyszałam, że opytmanie jest do 2,9, ale też to nie powiedziane, że lekko wyższe to powód do zmartwień. Akurat w tę stronę łatwo skorygować lekami! Najważniejsze, że idziesz do endo i będziesz pod jego kontrolą!

U mnie dziś test na teście kreska wskazująca ciążę była mocniejsza niż kreska kontrolna Wiem, że to dobry znak, bo świadczy o dużym stężeniu hCG, ale teraz się zastanawiam czy nie jestem w bardziej zaawansowanej ciąży niż mi się wydaje! Teoretycznie powinnam być 4tyg i 6 dni. Okaże się na wizycie, dopiero 24 lipca!
Co do objawów to bolące piersi na maxa, czasem zakręci mi się w głowie i mam lekką zgagę. Dwa razy mi się wydawało, że coś smakuje gorzko, ale nie wiem czy to prawdziwy objaw
Ja w pracy powiem najpóźniej jak się da, podejrzewam, że pod koniec października...
Co do bólu w podbrzuszu to miałam lekkie cały dzień kiedy powinnam dostać @, a potem jak ręką odjął.

EDYTUJĘ: właśnie zjadłam ananasa i jest mega gorzki!!!! to na pewno objaw, fuj
Po samej becie nie poznasz stopnia zaawansowania ciąży
W kolejnych tygodniach wyniki się na siebie nakładają pod koniec 5 tygodnia możesz już mieć betę ponad 1000 a testy pokazują chyba od 25

Dla osób zupełnie zielonych w sprawach ciążowych polecam blog Mama Ginekolog.

To co nas najbardziej teraz interesuje to usg wczesnej ciąży a ona bardzo przystępnie wszystko tłumaczy

https://mamaginekolog.pl/usg-wczesne...omment-page-2/

Jest tam też info o becie i od jakiego poziomu co widać na monitorze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 18:36   #89
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Po samej becie nie poznasz stopnia zaawansowania ciąży
W kolejnych tygodniach wyniki się na siebie nakładają pod koniec 5 tygodnia możesz już mieć betę ponad 1000 a testy pokazują chyba od 25

Dla osób zupełnie zielonych w sprawach ciążowych polecam blog Mama Ginekolog.

To co nas najbardziej teraz interesuje to usg wczesnej ciąży a ona bardzo przystępnie wszystko tłumaczy

https://mamaginekolog.pl/usg-wczesne...omment-page-2/

Jest tam też info o becie i od jakiego poziomu co widać na monitorze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak tak, ja rozumiem. Chodzi mi o to, że robię test (taki najtańszy, paskowy) codziennie rano i widać jak dzień w dzień kreska jest ciemniejsza. Wczoraj na teście była tak samo intensywna jak kreska kontrolona, a dzisiaj nawet bardziej Sorry, że tak wszystko zaplątałam! Po prostu z nautry zawsze panikuję, a widząc jak codziennie jest coraz wyraźniejsza po prostu mnie uspokaja

PS. Jak już mówimy o Mamie Ginekolog, to zanalazłam jej artykuł o tarczycy w ciąży. Dla Polskich kobiet górna granica normy TSH jest dość wysoka bo aż 3.18 mIU/l. Normy w Europie i USA są do 2.5 mIU/l.
https://mamaginekolog.pl/choroby-tarczycy-w-ciazy/

Edytowane przez Agnimay
Czas edycji: 2019-07-08 o 18:46
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-08, 20:46   #90
PandziaL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 57
Dot.: Mamy Marzec 2020

Iskierka,

Jak sobie radzisz przy hashimoto? Ja mam tylko przeciwciała do tej pory tsh w normie chociaż powyżej 2 ale tak też zaszłam w ciążę i do tej pory nie brałam zadnych leków, jednakże atpo mam ponad 200. Jak to wygląda u Ciebie?
PandziaL jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.