Czerwone policzka i naczynka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-26, 12:57   #1
xlovhannie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2

Czerwone policzka i naczynka


Witam. Moim problemem są czerwone policzka. Mam cerę naczynkową, tendencję do piegów i innych przebarwień. Chciałabym się pozbyć tego czerwonego koloru, gdy zaczynam ćwiczyć, wchodzę do zimnego pokoju, gdy jest gorąco na dworze. Proszę o pomoc. Czy są jakieś kosmetyki które mogłyby zniwelować tą dolegliwość?
xlovhannie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 05:06   #2
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Czerwone policzka i naczynka

Cytat:
Napisane przez xlovhannie Pokaż wiadomość
Witam. Moim problemem są czerwone policzka. Mam cerę naczynkową, tendencję do piegów i innych przebarwień. Chciałabym się pozbyć tego czerwonego koloru, gdy zaczynam ćwiczyć, wchodzę do zimnego pokoju, gdy jest gorąco na dworze. Proszę o pomoc. Czy są jakieś kosmetyki które mogłyby zniwelować tą dolegliwość?
Nie.
Wszystkie "sera" to pic na wodę. Jedyne, co mozesz zrobić, to zahamować skłonność pójścia dalej - w tym chronić się przed trądzikiem różowatym. Zmniejsz intensywność ćwiczeń - np przejdź na siłowe zamiast cardio - nie powodują takiego wyrzuty krwi i stopniowo rozgrzewają skórę - mniejsza skłonność do pękania naczynek.
Kosmetyki do cery naczynkowej są w aptece.
Z mojego doświadczenia najskuteczniejszy jest dermedic t-capilar, ale też najczęściej uczula mniej skuteczny ale podobny jest SVR sensifine AR creme - słabszy, ale nie uczula tak często.
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 07:04   #3
chyntia
Raczkowanie
 
Avatar chyntia
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 39
Dot.: Czerwone policzka i naczynka

Cytat:
Napisane przez Eluvtus Pokaż wiadomość
Nie.
Wszystkie "sera" to pic na wodę. Jedyne, co mozesz zrobić, to zahamować skłonność pójścia dalej - w tym chronić się przed trądzikiem różowatym. Zmniejsz intensywność ćwiczeń - np przejdź na siłowe zamiast cardio - nie powodują takiego wyrzuty krwi i stopniowo rozgrzewają skórę - mniejsza skłonność do pękania naczynek.
Kosmetyki do cery naczynkowej są w aptece.
Z mojego doświadczenia najskuteczniejszy jest dermedic t-capilar, ale też najczęściej uczula mniej skuteczny ale podobny jest SVR sensifine AR creme - słabszy, ale nie uczula tak często.
Jak chronić się przed trądzikiem różowatym to pewnie coś z ruszczykiem kolczastym - bardzo pomaga przy tej dolegliwości.


Ale generalnie masz rację, wszelakie maści i kremy to dodatek do zwalczania problemu. Najczęściej wszystko jest ukryte w stylu życia - aktywność, dieta, używki, nawadnianie się
chyntia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 15:35   #4
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Czerwone policzka i naczynka

Cytat:
Napisane przez chyntia Pokaż wiadomość
Jak chronić się przed trądzikiem różowatym to pewnie coś z ruszczykiem kolczastym - bardzo pomaga przy tej dolegliwości.


Ale generalnie masz rację, wszelakie maści i kremy to dodatek do zwalczania problemu. Najczęściej wszystko jest ukryte w stylu życia - aktywność, dieta, używki, nawadnianie się
Pewnie, że mam, w takim zawodzie pracuję

doustna suplementacja nie ma takiego znaczenia. Skóra u naczynkowców / różowatych trądzików nie spełnia fizjologicznej funkcji, stąd problemy i większa potrzeba ochrony zzewnątrz
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-02, 14:18   #5
aleks9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 3
Dot.: Czerwone policzka i naczynka

Też mam cerę naczynkowa. Jeszcze do 2 lat wstecz to ukrywalam zawsze pod makeupem ale stwierdziłam że skoro i tak nic na to nie poradzę jaka się urodziłam to muszę to po prostu zaakceptować, moja twarz zdradza wszystko, każdy mój stan ale mi z tym dobrze.

Niestety nie ma dobrego sposobu na taką cerę, jedynie można zmniejszyć widoczność naczynek i czerwonych policzek ale też nie skutecznie ha długo.
Szczerze zaczęłam używac pi jakimś czasie kremów do pielęgnacji twarzy z Bielendy dla cery naczynkowej, spełniają swoje zadanie w porównaniu z innymi. Jestem zadowolona a efekty zawsze widzę przy użyciu każdego kremu bo pracuje w chłodni i czerwone policzka to standard, od kremu zależy jak bardzo czerwone

Trądzik rozowaty, są tu przypadki ludzi z cera naczynkowa u której się wytworzył ten rodzaj trądziku? Rączka w górę proszę, dla informacji tylko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aleks9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 08:37   #6
korinax22
Raczkowanie
 
Avatar korinax22
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 133
Dot.: Czerwone policzka i naczynka

Jeżeli chodzi o ten ruszczyk to on właściwie robi przy trądziku o.O ?
korinax22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 16:24   #7
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Czerwone policzka i naczynka

Cytat:
Napisane przez aleks9393 Pokaż wiadomość
Trądzik rozowaty, są tu przypadki ludzi z cera naczynkowa u której się wytworzył ten rodzaj trądziku? Rączka w górę proszę, dla informacji tylko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czasami to, co ludzie określają "cerą naczynkową", już jest objawem trądziku różowatego - on nie musi przebiegać ze wszystkimi możliwymi objawami, może być na przykład bez pryszczy.

Jak masz wątpliwości to warto podbić do dermatologa.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-05 17:24:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:50.