Trądzik od tabletek antykoncepcyjnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-11, 22:05   #1
panziup
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 3

Trądzik od tabletek antykoncepcyjnych


Hej wszystkim.

Otóż mam taki problem. Mam 25 lat i od trzech miesiecy biorę tabletki antykoncepcyjne Evaluna 30. Zauważyłam, że od tego czasu na brodzie i górnej wardze robią mi się na okrągło pryszcze. Codziennie nowy! Do tego też wypada mi bardzo dużo włosów. W ulotce przeczytałam, że skutkiem ubocznym może być trądzik.

We wtorek idę do ginekologa i może przepisze mi jakieś inne tabletki.

Czy któraś z was też tak miała? A może macie jakieś sposoby, jak z tym walczyc?

Dodam jeszcze, że tabletki te dostałam ze względu na to, że palę papierosy.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
panziup jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 08:49   #2
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 043
Dot.: Trądzik od tabletek antykoncepcyjnych

To czeste komplikacje.
Lekarz powinien Ci przebadac poziomy horminow, aby dobrze dobrac lek.

+ miej na wzgledzie inne efekty uboczne - hormony sprzyjaja zakrzepicy, ograniczaja wchl kw foliowego (kontroluj hemoglobine + mozliwe dz fotouczulajace

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 19:22   #3
kucharkazpieca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 36
Dot.: Trądzik od tabletek antykoncepcyjnych

Miałam podobnie. Lekarz dobrał mi złe tabletki i to zaburzyło poziom hormonów, co swój skutek miało w postaci trądziku na buzi. Myślę, że inne tabletki anty mogą rozwiązać ten problem.
kucharkazpieca jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-15 20:22:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:21.