Zaginięcie Madeleine McCann - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie niezwiązany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-18, 17:25   #1
tutmirlajt
Zadomowienie

Zaginięcie Madeleine McCann

Własnie przeczytalam artykul o niej...

http://www.nautilus.org.pl/?articlesid=1780

Co o tym sadzicie? Ja sprawy nie sledzilam tak dokladnie, ale jak ona sie zakonczyla? Co stwiewrdzono?
tutmirlajt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 17:30   #2
Lady in Blue
Zakorzenienie

Dot.: Pamiętacie zaginioną Madeleine McCann?

Szczerze to wątpię, by ta dziewczynka jeszcze żyła ...
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

instagram
Lady in Blue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 17:34   #3
Luba
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość

Co o tym sadzicie? Ja sprawy nie sledzilam tak dokladnie, ale jak ona sie zakonczyla? Co stwiewrdzono?
Osoba która pisała ten "artykuł" jest na bakier z j. polskim. I to bardzo. Czytać się tego nie da, bo człowieka krew zalewa.

A jak to się zakończyło? Przecież napisano tam, że nijak, cały czas szukają.

Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 17:36   #4
paula78
Zakorzenienie

Pamietam ,calkiem nie dawno ogladałam pogram o calym wydarzeniu i co dzialo sie pozniej z rodzicami.

Nie wiem dlaczego ale rodzice nie wzbudzli mojego zaufania ale w sumie jakie to ma znaczenia dla sprawy ,takie subiektywne odczucie tylko.

Jestem bardzo zainteresowana takimi zaginięciami i bardzo fascynuje mnie co i jak sie dzieje.
W otoczeniu -dalszym mam taki przypadek zaginięcia kilka lat temu mlodego chlopaka co sie stalo ?nie wiadomo.

Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2009-10-18 o 17:38
paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 17:56   #5
tutmirlajt
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Pamietam ,calkiem nie dawno ogladałam pogram o calym wydarzeniu i co dzialo sie pozniej z rodzicami.

Nie wiem dlaczego ale rodzice nie wzbudzli mojego zaufania ale w sumie jakie to ma znaczenia dla sprawy ,takie subiektywne odczucie tylko.

Jestem bardzo zainteresowana takimi zaginięciami i bardzo fascynuje mnie co i jak sie dzieje.
W otoczeniu -dalszym mam taki przypadek zaginięcia kilka lat temu mlodego chlopaka co sie stalo ?nie wiadomo.
Na tej stronie jest podanych 30 powodow które mowia ze ta dziewczynka nie zaginela. Jest to tekst po angielsku wiec fajnie by bylo gdyby ktos to przetlumaczyl kto zna super angielski. Ja troche ze slownikiem tlumaczylam to ze ponoc psy policyjne wyczuly zapach trupa tej dziewczynki w apartamencie i w samochodzie ktory wynajeli jej rodzice..

We mnie ci rodfzice tez nie wzbudzili zaufania. Widzialam ich jak ta afera slynna byla i od razu pomyslalam ze oni cos kreca..

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

http://madeleinefoundation.org/main/30-reasons/
Stary 2009-10-18, 18:00   #6
paula-zla
Zakorzenienie

Czy ktoś przekazał policji informację o wizjach Jackowskiego? Czy próbowano szukać ciała w miejscu podanym przez niego czy żadne kroki nie zostały podjęte w tej kwestii?
i don't want to get over you

wymienię
paula-zla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 18:03   #7
tutmirlajt
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Czy ktoś przekazał policji informację o wizjach Jackowskiego? Czy próbowano szukać ciała w miejscu podanym przez niego czy żadne kroki nie zostały podjęte w tej kwestii?
Na pewno tak.. Ale ci rodzice to naprawde wygladali od razu na podejrzanych..
Stary 2009-10-18, 18:05   #8
patusia22
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ight=madeleine
patusia22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 18:26   #9
teofano86
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:

oglądałaś na tvp 1? tam gdzie była mowa, że Maddie usłyszała ojca, wspięła się na kanapę i uderzyła się o parapet i prawdopodobnie od tego zmarła. Potem ktoś zeznał że widział tego jej ojca jak niósł "śpiące" dziecko w kierunku plaży?
ja powiem tyle, że ludziom to nie wszystkim wierze, ale psy policyjne się nie mylą, a z tego co ja pamiętam, to wskazały (psy) że ciało dziewczynki było w bagażniku w wynajętym samochodzie jej rodziców.
Ain't nothing I'd rather do
Goin' down, party time, My friends are gonna be there too
[...]"

teofano86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 18:41   #10
paula78
Zakorzenienie

Nie slyszalam o tym aby psy wyczuły zwłoki ale znaleziono ślady krwi.

Co do jasnowidzów to mam sceptyczne podejście.

Nieszczęście polega na tym ,że takich zaginonych dzieci jest sporo i szczerze nie wiem co ja bym zrobila w takiej sytuacji ,z jednje strony zalamac si e,usiac i plakac, depresja itp czy lepiej trzymac sie twardo i robic wszytsko aby odnależc dziecko ?

Dramat mozna przeciez przeżywać wewnątrz we wlasnych 4 scianach ,równie male zaufanie wzbudzaja we mnie ludzie obnoszący sie ze swoim nieszczesciem ,i tak zle i tak niedobrze.

Tak czy śmak lepiej byloby aby dziecko sie odnalazlo cale i zdrowe.

Stary 2009-10-18, 20:21   #11
tutmirlajt
Zadomowienie

Cytat:
Nie slyszalam o tym aby psy wyczuły zwłoki ale znaleziono ślady krwi.

Co do jasnowidzów to mam sceptyczne podejście.

Nieszczęście polega na tym ,że takich zaginonych dzieci jest sporo i szczerze nie wiem co ja bym zrobila w takiej sytuacji ,z jednje strony zalamac si e,usiac i plakac, depresja itp czy lepiej trzymac sie twardo i robic wszytsko aby odnależc dziecko ?

Dramat mozna przeciez przeżywać wewnątrz we wlasnych 4 scianach ,równie male zaufanie wzbudzaja we mnie ludzie obnoszący sie ze swoim nieszczesciem ,i tak zle i tak niedobrze.

Tak czy śmak lepiej byloby aby dziecko sie odnalazlo cale i zdrowe.

Ale poczytaj ta strone angielska. Tam jest 30 argumnetow ktore mowia ze dziecko nie zostalo porwane tylko rodzice cos z nim zrobili.. albo nieszczesliwy wypadek, albo cos w tym stylu.. i nie chca sie przyznac do tego..

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=UxGhlYTNisw tu filmik bardzo ciekawy ktory wyjasnia cala sprawe...
Stary 2009-10-18, 20:26   #12
stasiek
Wtajemniczenie

był już wcześniej taki wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ight=madeleine

Owszem psy wyczuły zwłoki w apartamencie hotelowym, w oklicy okna za sofą, na ubraniach matki i tym pluszaczku tej małej, który został wyprany później.

Cytat:
Napisane przez teofano86 Pokaż wiadomość
oglądałaś na tvp 1? tam gdzie była mowa, że Maddie usłyszała ojca, wspięła się na kanapę i uderzyła się o parapet i prawdopodobnie od tego zmarła. Potem ktoś zeznał że widział tego jej ojca jak niósł "śpiące" dziecko w kierunku plaży?
ja powiem tyle, że ludziom to nie wszystkim wierze, ale psy policyjne się nie mylą, a z tego co ja pamiętam, to wskazały (psy) że ciało dziewczynki było w bagażniku w wynajętym samochodzie jej rodziców.
to wygląda na najbardziej prawdopodobną wersję, tylko w takim wypadku nie rozumiem, skoro nieszczęśliwy wypadek, bez winy niczyjej, to czemu tego nie zgłosiliby?
Stary 2009-10-18, 21:08   #13
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl

Może z szoku, strachu czy ich nie posądzą itp (potem mogli się opamiętać, ale cała "machina" poszukiwań ruszyła, zrobili szum na cały świat, więc woleli w to brnąć niż się przyznać). Bo chyba nie mogli osiągnąć żadnych własnych korzyści, chyba że jakieś odszkodowanie...?
Lexie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 21:37   #14
Germini
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
to wygląda na najbardziej prawdopodobną wersję, tylko w takim wypadku nie rozumiem, skoro nieszczęśliwy wypadek, bez winy niczyjej, to czemu tego nie zgłosiliby?
Nie tak całkiem bez winy, bo chyba zaniedbali dziecko. Zostało bez opieki.
(Dobrze kombinuję?)
Stary 2009-10-18, 21:38   #15
stasiek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Może z szoku, strachu czy ich nie posądzą itp (potem mogli się opamiętać, ale cała "machina" poszukiwań ruszyła, zrobili szum na cały świat, więc woleli w to brnąć niż się przyznać). Bo chyba nie mogli osiągnąć żadnych własnych korzyści, chyba że jakieś odszkodowanie...?
w sumie za zostawienie dziecka bez opieki i faszerowanie ich lekami żeby spały w czasie gdy oni się bawią, dostaliby pewnie wyrok

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Nie tak całkiem bez winy, bo chyba zaniedbali dziecko. Zostało bez opieki.
(Dobrze kombinuję?)
to samo pomyślałam
Stary 2009-10-18, 21:40   #16
Germini
Zakorzenienie

Cytat:
to samo pomyślałam
Nie chce mi się czytać , ale czy poza dziewczynką nie było w pokoju jeszcze młodszych bliźniąt?
Stary 2009-10-18, 21:47   #17
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl

A oni je jeszcze lekami faszerowali?
No to w sumie się nie dziwię, bo by pewnie faktycznie byli sądzeni za zaniedbanie, a tu jeszcze dwójka małych dzieci w domu, kariera, dom - i co, mieli by iść siedzieć? Gdybym miała zgadywać powiedziałabym że spanikowali i wymyślili taki plan, żeby wszystko zatuszować...
Stary 2009-10-18, 21:54   #18
stasiek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Nie chce mi się czytać , ale czy poza dziewczynką nie było w pokoju jeszcze młodszych bliźniąt?
były, były

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
A oni je jeszcze lekami faszerowali?
No to w sumie się nie dziwię, bo by pewnie faktycznie byli sądzeni za zaniedbanie, a tu jeszcze dwójka małych dzieci w domu, kariera, dom - i co, mieli by iść siedzieć? Gdybym miała zgadywać powiedziałabym że spanikowali i wymyślili taki plan, żeby wszystko zatuszować...
Zeznał to ojciec Kate. Przypuszcza się dlatego, że przyczyną śmierci był upadek na głowę, jak próbowała wspiąć się na parapet, plus działanie tych leków. Policja chciała zbadać pozostałą dwójkę bliźniaków pod tym kątem, na obecność leków, ale rodzice nie wyrazili zgody na badanie.
Stary 2009-10-18, 21:58   #19
paula78
Zakorzenienie

W pokoju były jeszcze blizniaki jakies male rok-dwa ?
co do lekow ,to owszem slyszalam o tym ze dzieci dostawaly jakies leki na uspokojenie-co wdg. mnie jest chore aby podawac zdrowym dzieciom takie srodki:-/

Nie wiem co tym mysec ,dziwi mnie ze nikt nie widzila jak ew. wynosil cialo dziecka ?
poza tym nie wierze aby poszli siedziec za ew. nieszczesliwy wypadek ,sprawe naglosnili na caly swiat ,w jej poszukiwania zaangazowali sie znani ludzie -poniesc taki ryzyko gdyby jednak okazalo sie ze dziewczynkę sami zakopali gdzies na plazy ?

Stary 2009-10-18, 22:09   #20
stasiek
Wtajemniczenie

Cytat:
Nie wiem co tym mysec ,dziwi mnie ze nikt nie widzila jak ew. wynosil cialo dziecka ?
widział, 1 para zgłosiła, że widziała mężczyznę niosącego dziecko w kierunku plaży późnym wieczorem, w okolicach 22.00.
Stary 2009-10-18, 22:23   #21
Germini
Zakorzenienie

Cytat:
były, były
No właśnie. Tym bardziej dostaliby jakąś karę. (Zresztą dziwię się, że i tak nie dostali za pozostawienie małych dzieci bez opieki, nawet jeśli bliźniętom nic się nie stało.)

Cytat:
poza tym nie wierze aby poszli siedziec za ew. nieszczesliwy wypadek ,sprawe naglosnili na caly swiat ,w jej poszukiwania zaangazowali sie znani ludzie -poniesc taki ryzyko gdyby jednak okazalo sie ze dziewczynkę sami zakopali gdzies na plazy ?
Wiesz, ludzie w takich sytuacjach nie myślą trzeźwo.
Okazuje się, że wielu ludzi tak robi; chcą uniknąć kary (czy to za morderstwo, nie tylko dzieci zresztą, czy za zaniedbanie), więc muszą zgłosić zaginięcie, żeby to podejrzanie nie wyglądało. Mają nadzieję, że im się uda - i wielu się udaje.
A że w tym przypadku taki szum był? Może liczyli na to, że im większy szum, tym wiarygodniej? Może chcieli odciągnąć od siebie (jakoś tak paradoksalnie) uwagę?
Zresztą czy to oni ten szum wywołali? Bo nie wiem
A ryzyko było od samego początku, od kiedy tylko zdecydowali się (?) kłamać - niezależnie od szumu.
Stary 2009-10-18, 22:47   #22
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl

Cytat:
No a jeśli ją zakopali, to co mieli powiedzieć ludziom po powrocie do domu? Może wymyślili akurat zaginięcie. Nie wiem czy to oni nagłaśniali, czy może np ambasada im zaproponowała nagłośnienie poszukiwań, w takiej sytuacji nie mogli by odmówić bo to by było podejrzane.
Chyba wiele wskazuje, że jednak dziewczynka zginęła w hotelu a potem została z niego wywieziona, po czym zgłoszono zaginięcie...

Ale w sumie bez sensu takie spekulacje, i tak nie wiemy jaka jest prawda.
Stary 2009-10-18, 23:11   #23
stasiek
Wtajemniczenie

sądzę, że im więcej szumu medialnego tym lepiej. Jak chodzi o takie sprawy chwytające za serce, porwanie dziecka, śmiertelna choroba, każde oszustwo ma szansę przejść gładko, bo wszystkie zdroworozsądkowe głosy widzące, że coś jest nie tak, zostaną od razu zakrzyczane przez tłum - jak śmie ktoś w ogóle coś podważać, wstyd, matka płacze, a tu takie zarzuty, jak tak można itd.

W ten sposób manipulując można skutecznie zatuszować każdą sprawę.
Stary 2009-10-19, 01:21   #24
Nija_
Zakorzenienie

Pamiętam tę sprawę, ale bez szczegółów, np. nie pamiętam jak wyglądali i zachowywali się rodzice tej dziewczynki w telewizyjnych wystąpieniach itd.

Zakładając, że zdarzył się nieszczęśliwy wypadek i ojciec albo matka nieumyślnie spowodowali śmierć dziewczynki - co z nią zrobili? Przecież to wymaga czasu, np. znalezienie miejsca, w którym nie ma ludzi, wykopanie dołu, zakopanie ciała - ja tam nie wiem, ale nie zrobiliby tego w kwadrans. Zresztą, gdyby ktoś mi kazał "na już" znaleźć łopatę, to nie wiedziałabym gdzie szukać A policja na pewno sprawdziła, co rodzice robili minuta po minucie. Oczywiście może być tak, że ojciec zniknął na godzinę-dwie, a żona i znajomi dają mu alibi, bo nie wierzą, że mógłby zrobić krzywdę córce.
(...)
A jeśli jej nie zakopał, to co mógł zrobić z ciałem?
Stary 2009-10-19, 01:39   #25
wsiowy_gupek
Zakorzenienie

GG do wsiowy_gupek

Też oglądałam o tym ostatnio dokument..
Szczerze mówiąc ja miałam cały czas wrazenie, że nikt jej nie poerwał tylko właśnie zdarzył sie nieszczęśliwy wypadek...
Zresztą rodzice i tka powinni iść siedzieć bo są winni "zaginięciu" dziecka.

Zapuszczam:
włosy, paznokcie i biust.

Po prostu od urodzenia jestem chora na lenia
Wszystko co robię - robię tak od niechcenia...

Bo wolny czas to jest coś co lubie,
tych co pracują i się uczą nie rozumiem!
wsiowy_gupek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 01:50   #26
alkaxy
biegam dla Zabawy

Cytat:
Napisane przez teofano86 Pokaż wiadomość
poczytajci e sobie o efekcie Rosenthala (w skócie mówiąc pies wyczuwa czego chce jego opiekun i wskazuje według tego). W ogóle do dowodów z osmologi (śladów zapachowych) podchodzi się z dużą ostrożnością

Zgadzam się z Lexie, że i tak nie poznamy prawdy, przynajmniej narazie.
A osobiście średnio wierzę w telewizyjne/prasowe rewelacje.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2009-10-19 o 01:54
alkaxy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 08:57   #27
tutmirlajt
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
(...)
A jeśli jej nie zakopał, to co mógł zrobić z ciałem?
Spalić, wrzucic z obciazeniem do oceanu..
Stary 2011-07-13, 02:47   #28
foxy123
Zakorzenienie

Zaginiecie Madeleine

http://www.polskatimes.pl/magazynthe...atki,id,t.html

Wczoraj trafilam w sklepie na ksiazke,o ktorej mowa w linku powyzej. W Dublinie sprzedaje sie w zawrotnym tempie, polowa osob ode mnie z pracy juz ja przeczytala..sama zapewne po nia siegne,ale nie o ksiazke mi chodzi..otoz na widok samej okladki wrocily wspomnienia tej glosnej sprawy i wciaz mnie meczy jak to sie naprawde wydarzylo. Jakie jest Wasze zdanie,jakie macie odczucia? Czy to faktycznie uprowadzenie (ostatnie doniesienia glosza o 40-letnim pedofilu,ktory rzekoma ja porwal,zgwalcil i zamordowal) czy moze uwazacie jak polowa Brytyjczykow, ze to rodzice Madeleine maczali w tym palce?
Osobiscie sklaniam sie do opcji nr 2. Nie zeby bylo bardziej 'tragicznie' i ze szukam jakichs dziwnych historii, jednakze w tej sprawie jest tyle niejasnosci zwiazanych z udzialem rodzicow, ze az sie nie chce wierzyc w inne wydarzenia.
Patrzac nawet na tych ludzi po prostu im nie ufam. Wydaja sie tacy apodyktyczni, jacys falszywi i odpychajacy. Do tego teraz ta ksiazka...zbili mase kasy na pozwach gazet o ich oskarzanie, teraz kolejna waluta za ksiazke. To tylko takie moje osobiste przemyslenia, byc moze nie mam racji.
Zapraszam do dyskusji jesli ktos ma ochote

Jezeli takowy watek istnieje to prosze o podlaczenie
Stary 2011-07-13, 08:57   #29
Andzia804
Rozeznanie

GG do Andzia804
Dot.: Zaginiecie Madeleine

pozwolę sobie na przyłączenie się do wątku pamiętam dobrze ten cały szum, żal tylko tej małej dziewczynki z którą nie wiadomo co się stało

W Moim UK od 16.07.2011r.

Kamelot - MÓJ
Andzia804 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 09:25   #30
jodame
Zadomowienie

Dot.: Zaginiecie Madeleine

Obie wersje są prawdopodobne.
Rodzice mogą być niewinni. Zrozpaczeni, wymęczeni, zestresowani wydają się odpychający i podejrzani. Mogą mieć dobrego prawnika, który doskonale dba o ich interesy i zajmuje się pozwami, książkami.. . A oni cały czas mogą myśleć o córce.
Ale może być też tak, jak napisałaś -są wyrachowani, odpychający, robią niezłą kasę na całym tym zdarzeniu... .

Media manipulują faktami. A taka sytuacja jest łatwa do wykorzystania, żeby sprzedać nakład.. .
Biedne dziecko.
jodame jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości