dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła - Edukacja > Szkoła i matura

Notka

Szkoła i matura Kącik dla uczennic. Pomożemy z wyborem szkoły średniej i profilu, zmotywujemy do efektywnej nauki, pokażemy, że matura to bzdura, podpowiemy jak i czego się uczyć, żeby nie zwariować :)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-07-03, 09:12   #1201
Adddik
Przyczajenie

Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych już są wywieszone przynajmniej w LO VI.
Dostałam się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z pierwszego wyboru witaj 1H
No to w końcu wakacje!

Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki.
Adddik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 09:26   #1202
timetotime
Przyczajenie

Wcale się nie denerwuję, wcale się nie denerwuję, wcale się nie denerwuję, wcale się nie denerwuję, wcale się nie denerwuję, wcale się nie denerwuję, wcale się nie denerwuję...

Stronka kiepsko chodzi, pewne wyniki się ładują .

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Adddik Pokaż wiadomość
Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych już są wywieszone przynajmniej w LO VI.
Dostałam się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z pierwszego wyboru witaj 1H
Gratuluję .
timetotime jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 10:06   #1203
Adddik
Przyczajenie

Dzięki, napiszcie jak u Was!
Stary 2015-07-03, 12:06   #1204
timetotime
Przyczajenie

Udało się, ze sporym zapasem punktów .
Od września chodzę do V LO .
Udanych wakacji wszystkim!
Stary 2015-07-03, 12:32   #1205
Atramentowa358
Przyczajenie

Dostałam się do biol-chemu w V Uff spory zapasik punktowy. A ja się martwiłam, że podwyższą próg...
timetotime - Sądzę, że resztę papierów będzie można przynieść nawet w poniedziałek. Jak zanosiło się kopie wyników i świadectw, to przyjmowali w poniedziałek na parterze, w końcu rozstawili tam stoliki i wgl, więc może niekoniecznie trzeba będzie iść do sekretariatu
Atramentowa358 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 12:39   #1206
Adddik
Przyczajenie

Gratulacje dla Was!
U mnie progi wyższe niż w zeszłym roku o około 5 punktów.
Natalianana dostałaś się?

jakie progi u Was?

Edytowane przez Adddik
Czas edycji: 2015-07-03 o 12:48
Stary 2015-07-03, 12:51   #1207
timetotime
Przyczajenie

Ja finalnie miałam 135 pkt i myślę, że spokojnie dostałabym się do kilku innych szkół, ale na podstawie wielomiesięcznego wywiadu zdecydowałam - V LO .
U mnie minimalny próg to 114,4 pkt - klasa akademicka.

Edytowane przez timetotime
Czas edycji: 2015-07-03 o 14:23
Stary 2015-07-03, 13:00   #1208
natalianana
Przyczajenie

Dostałam się do 1h będziemy razem w klasie
natalianana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 13:00   #1209
Atramentowa358
Przyczajenie

Minimalny próg w piątce na biol-chemie to 125,60
Stary 2015-07-03, 16:31   #1210
natalianana
Przyczajenie

W paderku do chem-biol) to 129,8

Edytowane przez natalianana
Czas edycji: 2015-07-03 o 20:53
Stary 2015-07-04, 10:02   #1211
lovelol252
Przyczajenie

A co sądzicie o VII? Bardzo mało osób się wypowiada na jej temat. Jestem zainteresowana także 4 i 6.
lovelol252 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 17:46   #1212
natalianana
Przyczajenie

Wie ktoś czy będą w internecie ogłoszone "oficjalne" wyniki rekrutacji??

Edytowane przez natalianana
Czas edycji: 2015-07-09 o 01:57
Stary 2015-09-03, 17:25   #1213
SHIROGACE
Przyczajenie

Mógłby ktoś z Was mi powiedzieć coś o Paderku, LO im. Charlesa de Gaulle'a i LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Mechanicznych? Za rok kończę gimnazjum i wciąż nie wiem, którą szkołę powinnam wybrać, a waham się głównie pomiędzy trzema powyższymi (nie mieszkam w Poznaniu).
SHIROGACE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 20:22   #1214
Juliax3
Raczkowanie

Odkopuję wątek, bo sama teraz podczas ferii zaczynam się stresować tym wszystkim

Cytat:
Napisane przez SHIROGACE Pokaż wiadomość
Mógłby ktoś z Was mi powiedzieć coś o Paderku, LO im. Charlesa de Gaulle'a i LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Mechanicznych? Za rok kończę gimnazjum i wciąż nie wiem, którą szkołę powinnam wybrać, a waham się głównie pomiędzy trzema powyższymi (nie mieszkam w Poznaniu).
O Paderku i KEN Ci niestety nic nie powiem, za to o XVI (Krzesiny, Charles de Gaulle) już dużo mam do powiedzenia, bo w tym roku kończę krzesińskie gimnazjum. Cóż by tu dużo mówić, szkoła jest specyficzna. Jest ogromny wyścig szczurów, atmosfera raczej kiepska, uczniowie nie cierpią tej szkoły, naprawdę... Polityka tej szkoły jeśli chodzi o liceum jest też dość niekonwencjonalna, bo (wbrew temu co prawdopodobnie będzie w informatorze czy znajdziesz na stronie XVI lo) klasy wcale nie są od początku przyrodnicze, ścisłe czy humanistyczne. Klasy zostają w składzie takim, żeby ludzie z gimnazjum byli razem + do tego osoby "nowe", których z roku na rok jest coraz więcej (nic dziwnego). Dopiero pod koniec 1 klasy każdy wybiera 2-4 przedmioty, które chce rozszerzać, a w 2 klasie zaczyna się zabawa... Ponieważ plan jest układany tak, aby wszystkim pasowały takie kombinacje jakie sobie wymyślili lekcje potrafią być o dziwnych porach, bardzo często z okienkami. Znam takich, którzy np. 4 razy w tygodniu mają na 7.15, co zdecydowanie nie jest fajne biorąc pod uwagę ile pracy własnej trzeba włożyć w tym liceum. Jeszcze pół biedy jak ktoś jest po gimnazjum (lub też po podstawówce) w Krzesinach, ale jak ktoś jest nowy to bardzo często ledwo wytrzymuje. Nauczyciele różni. Zdarzają się bardzo fajni, ale też beznadziejni, którzy tylko będą Ci powtarzać jaki jesteś beznadziejny, jak bardzo się nie uczysz (np osławiony pan od historii, każdy wie który, bo jest ich tylko dwóch), jakim jesteś matołem i jakim cudem ty w ogóle zdasz tę maturę (czy też testy gimnazjalne w moim przypadku). Wyścig szczurów to mało powiedziane.

A, i moje ulubione. Oceny w Krzesinach są bardzo zaniżane, od zawsze mam najwyższą średnią (lub jedną z najwyższych, już się w tym pogubiłam prawdę mówiąc) w mojej klasie, jestem finalistką 2 konkursów kuratoryjnych (z jednego jeszcze czeka mnie rejon i właśnie te dwa finały) a i tak nie mam nawet głupiego paska i obawiam się, że mogę się nie dostać do dobrego liceum.

Za to ja zwracam się z prośbą do osób, które mogą coś powiedzieć o 8 lo, dokładniej o maf-fiz-infach (szczególnie jeśli ktoś potrafi podać taką praktyczną różnicę między nimi), ale też ogólnie o szkole.
Juliax3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 10:41   #1215
Wiksterek
Przyczajenie

Hey,
Przeczytałam cały ten wątek ( uff) jako, ze juz niedługo czas wybrać liceum. W tym momencie waham się pomiędzy III a V. Oba licea wydają się być fajne i nie wiem na które sie zdecydować...Chce iść na profil biol-chem. Jest tu ktoś kto skończył a najlepiej teraz uczęszcza do tych LO i opowie mi o nich.?
Wiksterek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 18:28   #1216
Atramentowa358
Przyczajenie

Wiksterku, jak biol chem to polecam V
Jestem właśnie w tej klasie już parę miesięcy. Ogólnie polecam klasy C jeżeli lubisz chemię, a klasę A, gdy wolisz biologię. Nauczyciele są świetni, pomijając parę wyjątków, ale tak jest zawsze
Ludzie, ludzie to sprawa indywidualna. Nie wiadomo z kim trafisz do klasy.
Jak byś miała więcej pytań o V, to pisz na priv, chętnie odpowiem
Stary 2016-02-28, 22:37   #1217
future_mat_geo
Przyczajenie

Które mat-geo lepsze wg Was - w I LO czy w VIII LO? chodzi o poziom matematyki ale też o to aby ludzie byli bardziej imprezowi xD dzięki za każde info i odpowiedz
future_mat_geo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 23:33   #1218
Juliax3
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez future_mat_geo Pokaż wiadomość
Które mat-geo lepsze wg Was - w I LO czy w VIII LO? chodzi o poziom matematyki ale też o to aby ludzie byli bardziej imprezowi xD dzięki za każde info i odpowiedz
Z tego co mi wiadomo to matma w marcinku jest przeciętna, za to VIII słynie właśnie z matmy i przyrodniczych. Co do ludzi to baardzo zależy jak trafisz, bo i w marcinku i w VIII znam (lub przynajmniej znam z opowieści) zarówno ludzi bardzo imprezowych jak i tych wyłącznie zafascynowanych nauką :P
Stary 2016-02-29, 11:07   #1219
piotr98
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez future_mat_geo Pokaż wiadomość
Dobrze, że napisałeś (łaś) o tych imprezowiczach. Jeszcze ktoś mógłby się pomylić i pomyśleć, że pytając o dobre mat.-geo. masz na myśli tych strasznych imprezowiczów, a nie poziom matematyki .

Odpowiedź na Twoje pytanie - VIII LO.
piotr98 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 23:19   #1220
Juliax3
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez piotr98 Pokaż wiadomość
Dobrze, że napisałeś (łaś) o tych imprezowiczach. Jeszcze ktoś mógłby się pomylić i pomyśleć, że pytając o dobre mat.-geo. masz na myśli tych strasznych imprezowiczów, a nie poziom matematyki .

masz bezpośredni związek z VIII? jak tak to chętnie poznam opinię
Stary 2016-03-02, 18:05   #1221
future_mat_geo
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez piotr98 Pokaż wiadomość

wgl nie rozumiem co miałeś na myśli xD
future_mat_geo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 13:34   #1222
julieya00
Przyczajenie

Liceum Poznań

Cześć, idę w tym roku do liceum i nie wiem jakie mam wybrać. Mogłybyście napisać mi jakie szkoły najbardziej polecacie, interesuje mnie profil mat-fiz.
Wiecie też coś o Paderku lo VI jaki jest tam poziom, czy ciężko się dostać i jaka jest atmosfera. Bradzo proszę o odpowiedź
julieya00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 20:06   #1223
ewokiee
Przyczajenie

Jeśli mat-fiz, to tylko VIII Właśnie za tydzień kończę tę szkołę i właściwie żałuję, że nie wybrałam jakiegoś profilu matematycznego, tylko biol-chem W każdym razie jeśli chodzi o matmę, to tutaj jest bardzo wysoko. Uprzedzam, że mat-fizy liczą baaardzo dużo zadań, tempo pracy dla niektórych jest niemiłosierne, ale ludzie sobie pomagają, a i nauczyciele ostatecznie nie są takimi kosami, jak komuś powinie się noga
ewokiee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 18:59   #1224
lovelol252
Przyczajenie

Dot.: Liceum Poznań

Hej, jestem w Paderku na mat-fiz z rozszerzonym angielskim (klasa E). Jeśli chodzi o matematykę to jest dosyć wysoki poziom, zagrożenia są tutaj normalnością, ale jakoś prawie każdy na koniec wychodzi na ocenę pozytywną. Oczywiście to też zależy na jakiego nauczyciela trafisz. Jeśli natomiast chodzi o fizykę to z moją nauczycielką nie da się za dużo wynieść z lekcji, prawie wszystkiego musisz się nauczyć w domu. Nie ma raczej zadań domowych (chyba, że z języków obcych), ale sama musisz wiedzieć, żeby uczyć się w domu. I co najważniejsze bez systematyczności nie ma dobrych wyników, w szczególności z matmą, sama się o tym przekonałam. Jak narobisz sobie zaległości to ciężko to później nadrobić.
Jeśli chodzi o atmosferę to jest w porządku, ludzie są naprawdę tolerancyjni co jest ogromnym plusem oraz to, że nie ma podziałów na lepszy gorszy, ogólnie nie ma takich elit szkolnych. Ja akurat z ludzi nie jestem za bardzo zadowolona, bo to po prostu nie moje klimaty, ale zawsze znajdzie się ktoś dla Ciebie.
Nauczyciele też mniej cisną na przedmioty, które kończą się Tobie po pierwszej klasie, chyba że masz biologię z WoBo, wtedy trzeba się niestety przykładać, ale w pozostałych przypadkach raczej nie wymagają wielce czego.
Dostać się według mnie nie jest jakoś bardzo trudno, wiadomo nie jest to szkoła dla każdego, bo przynajmniej te 120 pkt trzeba mieć, nwm jak w tym roku. Ja akurat nie dostałam się za pierwszym razem , a z odwołania, ale nie radze sobie gorzej niż inni.
Podsumowując trzeba się po prostu uczyć i być systematycznym, bo bez tego daleko się nie dojdzie. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz

Edytowane przez lovelol252
Czas edycji: 2016-04-23 o 19:03
Stary 2016-04-25, 19:09   #1225
Marrrta58
Przyczajenie

Hej, piszę właśnie w sprawie Paderka. Jak z nauką języków i poziomem angielskiego i np. hiszpańskiego? Wiesz może coś na temat humanów? Interesowałoby mnie, czym w praktyce różnią się klasy a i c. Czy nacisk kładziony w tych klasach na polski i historię jest inny? Jeśli ktokolwiek byłby w stanie odpowiedzieć na moje pytania, byłabym naprawdę wdzięczna!
Marrrta58 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 20:15   #1226
Intium
Przyczajenie

Cześć wszystkim.
Czy jest tu jakaś dobra duszyczka, która mogłaby wypowiedzieć się na temat II LO? Jakoś ta szkoła nie pojawiała się tu zbyt często. Słyszałam o niej bardzo różne opinie Głównie myślę o maturze międzynarodowej, ale biorę także pod uwagę VIII (FKA)
Intium jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 13:23   #1227
ewokiee
Przyczajenie

Jeżeli zależy Ci na maturze międzynarodowej i chcesz wyjechać bez problemów na studia, wybierz IB w II. Ale jeśli jeszcze nie jesteś na 100% zdecydowana co do wyjazdu za granicę, to polecam raczej VIII. Moja znajoma poszła do politechnicznej do II, ale przeniosła się właśnie do VIII, bo mówiła, że matma baaardzo słabo tam u nich. A inny znajomy przeniósł się z IB do IKA, też w 8. Chociaż podobno w dwójce mają jakiegoś super faceta od fizyki
ewokiee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 22:18   #1228
lovelol252
Przyczajenie

Niestety w Paderku do każdej klasy jest przypisany drugi język obcy i nie ma możliwości opcji (poza klasą c tam chyba jest albo niemiecki albo rosyjski). Jeśli chodzi o j.angielski to jest on na dobrym poziomie według mnie. Z tego co wiem bardzo dobrze przygotowują do matury. Jeżeli chodzi o hiszpański to nie jestem w stanie powiedzieć, bo mam niemiecki (który mogę naprawdę pochwalić), ale słyszałam, że jedna nauczycielka hiszpańskiego jest bardzo fajna. Tylko to mogę powiedzieć.
Klasa a jest to klasa typowo medialna, dziennikarska. Wiem, że tam mają jakieś wyjazdy do teatru i wgl. Generalnie skupiają się na j.polskim i kulturze.
Natomiast klasa c jest bardziej nastawiona na historię i j.angielski. Stosunki międzynarodowe itd.
Nie jestem w 100% pewna, ale wydaję mi się, że tak to wygląda

Edytowane przez lovelol252
Czas edycji: 2016-04-26 o 22:21
Stary 2016-04-29, 19:47   #1229
VKE
Przyczajenie

Witam, w tym roku muszę wybrać jakie LO. Interesuje mnie
tylko mat-fiz (ew. dodatkowo inf lub ang np. mat-fiz-ang/mat-fiz-inf).
Z testów liczę sobie trochę ponad 85-90 punktów. Starczy mi to do wielu szkół z wyjątkiem chwalonej przez was VIII. Zależy mi na bardzo wysokim poziomie z matematyki. Myślałem o III, jakieś opinie? Może Marcinek? Jeśli chodzi o drugi język to tylko niemiecki lub hiszpański.

Edytowane przez VKE
Czas edycji: 2016-04-29 o 19:57
VKE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 00:10   #1230
Juliax3
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez VKE Pokaż wiadomość
Z testów liczę sobie trochę ponad 85-90 punktów. Starczy mi to do wielu szkół z wyjątkiem chwalonej przez was VIII. Zależy mi na bardzo wysokim poziomie z matematyki. Myślałem o III, jakieś opinie? Może Marcinek? Jeśli chodzi o drugi język to tylko niemiecki lub hiszpański.
Ja właśnie też jestem zainteresowana takim profilem i się prawdopodobnie zdecyduję na FKĘ w VIII. Co prawda dzięki laureatom mam pewność dostania się, ale mój kolega rok temu został przyjęty z ok. 90 pkt z testów, dość dobrymi ocenami (ale żadnych 6 nie miał), bez konkursów, więc myślę, że Ty też masz szansę (od czegoś są te 3 wybory, nie? ). I właśnie ten sam kolega bardzo chwali poziom matematyki, naprawdę tam się jej dobrze nauczysz.

---------- Dopisano o 01:10 ---------- Poprzedni post napisano o 01:07 ----------

Cytat:
Napisane przez VKE Pokaż wiadomość
A jeszcze co do III - brat był (na właśnie mat-fizie), nie poleca.
Za to Marcinek mnie skutecznie zniechęcił tym, że ludzie bardzo porównują atmosferę do Krzesin, w których obecnie jestem i właśnie tego unikam (mam na myśli wyścigi szczurów itp). Poza tym słyszałam, że matematyka tam jest średnia, jednak ta szkoła nie słynie przedmiotami ścisłymi.
Odpowiedz

Tagi
licealiski, liceum, liceum poznań, matura, pomoc, poznan liceum, poznań, przeprowadzka, szkoła, szkoła ponadgimnazjalna, szkoła średnia

Nowe wątki na forum Szkoła i matura

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości