25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-08-07, 19:24   #3931
kasiaw89
Raczkowanie

Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Co jak co, ale jestem chyba szczęściarą. Zastosowałam maść Tribiotic i o dziwo skóra już powoli dochodzi do siebie. Odpadły już mi nawet strupki, skóra w tym miejscu jest trochę czerwona, ale nie wygląda to tak strasznie. Dziś mam dzień "zerowy", bo jednak coś tam w niewielkim stopniu ruszałam. Ale i tak jestem nawet z siebie zadowolona, że nie poszłam na calego z tym rozdrapwaniem - po prostu gdzieniegdzie mialam drobne, odstające skórki, które mi nieco przeszkadzały. Po ochłonięciu, po ostatniej katastofie wracam do gry.
kasiaw89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 20:12   #3932
AlicjaSo
Raczkowanie

Super!

Walczymy dalej!

Ja za tydzień mam 3 oczyszczanie manualne
AlicjaSo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 14:04   #3933
bosko
Raczkowanie

Hej! Na ten wątek trafiłam w sumie przypadkiem, czytając jakiś artykuł na necie. Spadłyście mi z nieba, może znajdę tu dodatkową motywację.
Opowiem pokrótce swoją historię, może kogoś zainteresuje, sam skorzysta albo mi coś doradzi
Trądzik pojawił się u mnie w gimnazjum, ale wiadomo był to trądzik młodzieńczy. Wtedy było to związane z okresem dojrzewania. Nie brałam jakoś tego do głowy, chociaż chodziłam do różnych dermatologów, którzy przepisywali mi kolejne maści. Trochę pomagały, ale problem zaraz wracał, a nawet ze zdwojoną siłą. Wyniki robionych badań miałam dobre, więc odpuściłam. Stwierdziłam, że to minie z wiekiem.
Nie minęło! Teraz mam 24 lata i nadal borykam się z wypryskami, które w jakichś 90% pojawiają się z mojej własnej winy. Złożyła się na to zła pielęgnacja, stres, zapychające fluidy.. i oczywiście nieszczęsne zaczepianie pryszczy, rozdrapywanie, wyciskanie, które weszło mi w krew przez ostatnie kilka lat….. Doprowadziłam się do tragicznego stanu – pełno zaskórników, pojedynczych wyprysków i blizn, „dziurek” na policzkach.
W listopadzie 2018 r. zdecydowałam się na zabiegi kwasami - azelainowym, pirogronowym, TCA. Dodatkowo płyn micelarny, tonik dobrany przez kosmetyczkę oraz oczyszczanie przez nią wykonywane. Z każdym kolejnym zabiegiem było coraz lepiej, wszystko wręcz wychodziło na zewnątrz. Problemem było tylko moje wyciskanie, jedne rany się goiły, a inne się pojawiały Chociaż ogólnie było o wiele lepiej, niż na początku.
W marcu 2019 r. doszły problemy osobiste oraz koniec studiów = sesja+obrona, dużo stresu.. Klapa ogólnie.

Teraz mamy już sierpień, stan mojej twarzy trochę się poprawił, co było związane ze zmianą niektórych nawyków:
1.Zła pielęgnacja - mam cerę tłustą, więc wymaga odpowiedniej pielęgnacji
Do tej pory nie zwracałam na to uwagi, źle dobrane kosmetyki, zawierające SLS, parabeny itp. Stosowanie czasami tylko płynu micelarnego bez żelu i toniku. No porażka.
Moja aktualna pielęgnacja, która przynosi efekty: mleczko do demakijażu+żel+tonik(ew. hydrolat)+krem. Rano i wieczorem. Po umyciu twarzy żelem przecieram ją ręcznikiem papierowym. Stosuje m.in. marki Fitomed, Vianek (do cery tłustej).
Od czasu do czasu stosuje kwas salicylowy rozpuszczony w oleju rycynowym, regularnie stosuje maść cynkową, czasami wcieram kapsułki a+e i olej z ostropestu. Tu mała uwaga – nie przesadzamy z olejami przy tłustej cerze.
2.Pozbycie się ciężkich podkładów i zmiana na produkty mineralne
Już jakiś czas temu zmieniłam zapychający podkład na podkład mineralny Stosowałam do tej pory marki Earthnicity Minerals i Annabelle Minerals. Polecam.
3.Wyciskanie – dalej z tym walczę
Nie stoję już przed lustrem i nie katuje swojej twarzy. Ale zdarza się, że zmasakruje jakiś pojedynczy wyprysk, wtedy w okolicach pojawia się ich więcej
4.Stres i dieta
To też ma bardzo duży wpływ. Jestem osobą, która lubi się zamartwiać. W moim życiu zaczyna się lepiej układać, więc mam nadzieję, że przełoży się to na stan twarzy. Staram się ograniczać cukry = słodycze!

Miał to być krótki opis. Wyszedł długi, ale to dlatego, że mam za sobą już niezły bagaż pryszczy

Zaczynam z Wami! 0/25
bosko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 17:09   #3934
AlicjaSo
Raczkowanie

Witamy ))

Ja też chodzę na oczyszczanie manualne-jutro bd 3 raz. Póki co jestem zadowolona. A u Ciebie przyniosło to efekty?
Stary 2019-08-13, 18:50   #3935
bosko
Raczkowanie

Tak, miałam zdecydowanie mniej zaskórników po pewnym czasie. Chociaż zaraz po oczyszczaniu i jeszcze przez kolejne 2 dni moja buzia wyglądała słabo, wszędzie czerwone plamy.
Stary 2019-08-14, 06:37   #3936
AlicjaSo
Raczkowanie

No niestety, trzeba później pocierpieć....
Stary 2019-08-14, 07:20   #3937
borowka_amerykanska
Raczkowanie

Ja już chyba nie odliczam, bo to nie ma sensu
W niedzielę miałam okropny wysyp na jednym policzku, wypryski pojawiły się momentalnie, czerwone, jeden obok drugiego. Zauważyłam, że na ten policzek opada mi długa grzywka i tam gdzie się ta grzywka kończy mam tylko pojedyncze mało widoczne zaskórniki, które mi aż tak nie przeszkadzają. Moja pielęgnacja do tej pory kulała, oczyszczałam twarz jedynie żelem lub pianką i nic dalej nie robiłam. Byłam tak załamana wyglądem mojego policzka, w dodatku okropnie mnie piekł, postanowiłam więc zadbać o pielęgnację, rano i wieczorem (dopiero od poniedziałku) myję twarz pianką oczyszczająca (wybrałam Isana egg white, została mi polecona jako ta z w miarę dobrym składem), następnie przemywam tonikiem - tutaj się nie popisałam, bo jest to antybakteryjna Ziaja (ale taki miałam w domu, jak się skończy, to pomyślę o czymś innym), następnie nakładam krem nawilżająco-kojący pharmaceris z serii przeciwtradzikowej (też nie zachwyca składem, ale również taki miałam, może się sprawdzi). Tak jak koleżanka wyżej zaczęłam używać ręczników papierowych do wycierania twarzy, dodatkowo związuję i podpinam włosy żeby nie dotykały twarzy.
Byłam ostatnio u dermatologa, przepisał mi davercin, bo z racji tego, że jestem w 5 miesiącu ciąży ma bardzo ograniczone pole do popisu, nie mogę go jeszcze stosować, muszę skonsultować się z moim ginekologiem i poprosić o zgodę, a wizyta dopiero za 2 tyg. Dermatolog 'pocieszyła' mnie, że przez hormony może być jeszcze gorzej, na razie jest coraz gorzej, chociaż bez tragedii, mam nadzieję, że odpowiednia pielęgnacja w jakimkolwiek stopniu mi pomoże i polepszy moje samopoczucie, bo póki co jest z nim kiepsko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez borowka_amerykanska
Czas edycji: 2019-08-14 o 07:22
borowka_amerykanska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 16:24   #3938
AlicjaSo
Raczkowanie

Koniecznie 1 etapem wieczornego oczyszczania skóry jest płyn micelarny!

Dopiero później pianka/żel/w moim przypadku emulsja micelarna cetaphil.

Rano tylko żel/pianka plus tonik

No i oczywiście kremy rano i wieczorem

Żadna pinka/żel nie zmyje do konca makijażu-musi być płyn micelarny

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Ja właśnie wyszłam z 3 oczyszczania manulanego.

Dziś miałam je połączone z mikrodermabrazją i kwasem felurowym. Zobaczymy jaki bd efekt...

Podobno mikro daje super rezultaty...
Stary 2019-08-15, 07:20   #3939
borowka_amerykanska
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez AlicjaSo Pokaż wiadomość
Koniecznie 1 etapem wieczornego oczyszczania skóry jest płyn micelarny!

Dopiero później pianka/żel/w moim przypadku emulsja micelarna cetaphil.

Rano tylko żel/pianka plus tonik

No i oczywiście kremy rano i wieczorem

Żadna pinka/żel nie zmyje do konca makijażu-musi być płyn micelarny

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Ja właśnie wyszłam z 3 oczyszczania manulanego.

Dziś miałam je połączone z mikrodermabrazją i kwasem felurowym. Zobaczymy jaki bd efekt...

Podobno mikro daje super rezultaty...
Ja nie stosuję żadnego makijażu

Stary 2019-08-15, 09:17   #3940
bosko
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez borowka_amerykanska Pokaż wiadomość
Ja nie stosuję żadnego makijażu

Zazdroszczę! Ja bez podkładu i tuszu do rzęs nie wyjdę z domu

0/25... to nie będzie takie proste jak myślałam

Dziewczyny, mam pytanie! Chyba już o tym tu pisałyście.. Czy któraś z Was zrezygnowała z mycia twarzy wodą kranową? Ostatnio chodzi mi po głowie zastąpienie jej chociażby najtańszą wodą mineralną
Stary 2019-08-15, 13:29   #3941
kasiaw89
Raczkowanie

Nie wiem, czy to podziałałoby jakoś na cerę, nigdy nie próbowałam. Natomiast jeśli chodzi o mycie twarzy, to mam jakiegoś bzika, by nie myć jej zimną, czy nawet letnią wodą. Mam wtedy wrażenie, że cera jest jakby niedoczyszczona. Dlatego myję ciepłą, a najlepiej jeszcze przegotowaną.
Idzie mi już całkiem nieźle - 8/25.
Stary 2019-08-16, 18:23   #3942
borowka_amerykanska
Raczkowanie

Coś mnie chyba podrażniło, bo okropnie piecze mnie policzek i wyskoczyły mi jakieś malutkie bąbelki, syfki czy nie wiem co

Stary 2019-08-16, 20:59   #3943
lena04m
Przyczajenie

Hej, może z Wami uda mi sie odzwyczaić od tego strasznego nawyku maltretowania swojej twarzy. Problemy skórne mam od co najmniej 9lat, ale może niebawem to się zmieni.

Czytając Wasze posty widziałam, że wiele z Was chodzi na oczyszczanie. Muszę też spróbować Obecnie stosuje 2 etapowe mycie micelem i żelem, tonik, krem(acnederm i krem nawilżający na noc, krem z filtrem na dzien) , tribiotic na strupki, olejek herbaciany na krostki. Od tygodnia stosuje Afronis , ale kupiłam w ciemno czytając opinie z strony apteki, efektów nie widzę, chyba jestem tego winowajcą. Czy ktoś z Was to stosował i widział efekty czy to tylko pic na wodę?

0/25
lena04m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-17, 17:08   #3944
Paula156
Raczkowanie

Ja wiem że nie powinnam bo to nie to forum ale może wy coś znacie... borykam się z wrastającymi włoskami na nogach. Tragicznie to wygląda ... macie jakiś sprawdzony preparat? Stosowałam już pilarix i nie ma efektów nadzwyczajnych a po odstawieniu jest właśnie teraz jeszcze gorzej niż było :/

Paula156 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-18, 05:53   #3945
borowka_amerykanska
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Paula156 Pokaż wiadomość
Ja wiem że nie powinnam bo to nie to forum ale może wy coś znacie... borykam się z wrastającymi włoskami na nogach. Tragicznie to wygląda ... macie jakiś sprawdzony preparat? Stosowałam już pilarix i nie ma efektów nadzwyczajnych a po odstawieniu jest właśnie teraz jeszcze gorzej niż było :/

Ja miałam to samo przez długi czas, miałam okropne przebarwienie po tym, stosowałam różne specyfiki i tylko depilacja laserowa mi pomogła, wydałam mnóstwo kasy, ale w końcu nic nie wyrasta, przebarwienia poznikały i mogę wyjść do ludzi :/

Stary 2019-08-19, 08:51   #3946
Paula156
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez borowka_amerykanska Pokaż wiadomość
Ja miałam to samo przez długi czas, miałam okropne przebarwienie po tym, stosowałam różne specyfiki i tylko depilacja laserowa mi pomogła, wydałam mnóstwo kasy, ale w końcu nic nie wyrasta, przebarwienia poznikały i mogę wyjść do ludzi :/

Tyle kasy.... ech :/

Stary 2019-08-19, 13:53   #3947
lena04m
Przyczajenie

Też słyszałam same pozytywy depilacji laserowej. Na wrastające włoski też dobre są częste peelingi, 1-2 dziennie, np. z fusów po kawie : )

Jak Wam idzie dziewczyny ? Trzymacie się? Mój licznik muszę wyzerować. Wczoraj miałam stresujący wieczór i poległam.

0/25
lena04m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 19:32   #3948
Paula156
Raczkowanie

Ja zaraz mam wesele znajomych i rozwalone całe czoło....

Stary 2019-08-23, 20:58   #3949
Thea80
Przyczajenie

Ja zaczynam od nowa 0/25 i chcę powiedzieć, ku przestrodze młodych dziewczym, że mam 40 lat i dalej nie uporałam się z tzw trądzikiem neuropatycznym. Jeśli nic się z tym nie zrobi, może trwać i trwać :/. Właśnie ta myśl mnie przeraża. Każdą niedoskonałość na buzi i policzkach wyczuję i już po jabłkach. Tak realnie, z daleka mam normalną buzię, a drapie, dotykam, istna nerwica natręctw. Czuję się przez to nieatrakcyjna, obrzydliwa wręcz. Właśnie nie przez krostki, tylko strupy i rozorane krostki. Że mną nie da się inaczej, rękawiczki bawełniane w domu, lustro tylko przy słabym świetle i nie za blisko. Poza tym joga i inne, bo to wszystko przez napięcie. Musi mi się udać, bo nie będę się zastanowiać nad tym, aż się zestarzeje (teraz nie mam jeszcze zmarszczek). Świetny wątek, bo dzięki niemu ludzie wiedzą, że niejedyni mają ten problem i można go rozwiązać.
Thea80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 16:29   #3950
Agnecik
Przyczajenie

W Klinice Dermatologii w Rzeszowie przy ul. Szopena 2 prowadzone jest badanie kliniczne z preparatem miejscowym- bardzo dobre efekty. Polecam!!!!
Agnecik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 15:51   #3951
kasiaw89
Raczkowanie

I znów zaczynam od nowa. Normalnie tak mi strasznie wstyd, że po raz kolejny poległam na całej linii. Nie żebym się tłumaczyła, ale od jakiegoś czasu mam bardzo stresującą sytuację życiową i dostaje się za to mojej cerze. Wczoraj był jakiś kryzysowy dzień - wieczorem poszły w ruch paznokcie (na moje nieszczęście lubię mieć długie), wsuwka do włosów, a nawet igła. Stało się to w tym samym miejscu, co ostatnio - na prawym policzku. Kilka dni temu wylazł mi jakiś paskudny, podskórny wyprysk. Już tak miałam go dosyć, że pękłam. I to tak, że poszłam na całego - nie tylko ta zmiana, ale i inne mniejsze. Teraz zrobił mi się tam strup. Nic, tylko płakać się chce. :-( Nie mam już do siebie siły i cierpliwości. Jak dziś przetrwam, to będzie 1/25.
Stary 2019-08-29, 16:13   #3952
AlicjaSo
Raczkowanie

I jak się Pani trzyma?
Stary 2019-08-30, 08:13   #3953
Thea80
Przyczajenie

Niestety, u mnie od nowa. Drapię się zwłaszcza po pkecach, a jak wyczuje nierówność to ją zdrapuję. Odkryłam że cierpię na nadmierne rogowacenie skóry, orzrz co robią mi się wszędzie małe, twarde krostki. To wynika z braku witaminy A. Muszę zrobić sobie kurację, podobno razem z drożdżami, bo witamina B usprawnia wchłanianie. Prócz tego peeling z soli, zimne prysznice i krem Pilarex z mocznikiem. Na te pozamykane krosti. A drapanie, jak to z kompulsją, chcę wyeliminować. Przestać szukać każdej nierówności paluchami. Gdyby tak dało się o tym nie myśleć... Dzień 0/25...zobaczymy
Thea80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 09:57   #3954
kasiaw89
Raczkowanie

Powtórzę to po raz kolejny, ale chyba jestem wielką szczęściarą. Skóra ładnie mi się goi po mojej ostatniej głupocie, strup już odpadł, a cera jakby mniej zaczerwieniona. Jest całkiem nieźle - 5/25.
Stary 2019-09-01, 17:40   #3955
borowka_amerykanska
Raczkowanie

Ja radziłam sobie super, nie drapałam, cera była bardzo ładna... Do dzisiaj, zdarłam sobie płat skóry z okolic ucha i to w szpitalu...chyba odreagowałam cały stres, chociaż nie, teraz czuję się jeszcze gorzej i się martwię, ostatnio 2 miesiące temu zrobiłam taką samą ranę z niczego, goiła mi się prawie miesiąc, został spory ślad. Chce mi się płakać, czuję do siebie ogromny żal i złość.

Stary 2019-09-06, 18:35   #3956
AlicjaSo
Raczkowanie

Ja dzis ponownie byłam na kwasach połączonych z oczyszczaniem mamualnym. Zmian mam mniej niz na początku leczenia. Na nast. wizycie jiż bez oczyszczania laser
Stary 2019-09-08, 19:09   #3957
Orodruina1992
Przyczajenie

Cześć. Pierwszy raz wypowiadam się na forum - do tej pory jedynie czytałam komentarze i szukałam dobrych rad jak pomóc sobie w tej uciążliwej chorobie.. Po 2 tygodniach nie wyciskania, ponownie to zrobiłam - bez żadnych hamulców, bez zdroworozsądkowego myślenia "Przestań, nie dotykaj, nic tam nie ma", bez wszystkich metod, które pomagały mi się powstrzymywać: karteczki samoprzylepne, nie włączanie światła przy lustrze itp. Oglądałam serial, zrobiłam pauzę, poszłam do łazienki i zaczęłam dusić. Mimo, że wiedziałam o konsekwencjach wyciaskania i tak to zrobiłam. Stąd mój dzisiejszy wpis, po prostu nie wiem jak sobie pomóc, zmagam się z tym od około 13 lat i jak każdy z Was wie, wiele przez to wycierpiałam a najlepsze jest to, że sama jestem sobie winna.. Chcę wypróbować coś czego jeszcze nigdy nie robiłam, czyli rozmowa z osobami, które przeżywają to samo. Zaczynam swój detoks 25 dniowy i zamierzam się dzielić swoimi 'czynami', emocjami z Wami. Może jest ktoś na forum, kto podobnie jak ja, chce spróbować 25 dniowego detoksu i dziś podjął to wyzwanie?
Orodruina1992 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 19:04   #3958
AlicjaSo
Raczkowanie

Hej! Pewnie! Ja caly czas ze sobą walcze... np. Dzis podczas wieczornego mycia twarzy zobaczylam zaskornika, ale go nie wygniotlam-uzylam punktowo korektora, zeby mnie nie kusiło. Znam konsekwencje-biegalabym co chwila do lustra sprawdzic, czy wyszedl caly, czy nie bd miala sladu itd. Nie chce tego przezywac...
Stary 2019-09-17, 06:51   #3959
AlicjaSo
Raczkowanie

Hej Dziewczyny!

Jak Wam idzie?
Stary 2019-10-04, 20:28   #3960
kasiaw89
Raczkowanie

U mnie Masakra, i to przez wielkie "M". Długo mnie tu nie było, bo nie widziałam w tym sensu, skoro miałam ciągłą huśtawkę - 1, 2 dni nie dotykałam w ogóle twarzy, kolejny dzień potrafiłam się nad nią znęcać. Z 3, 4 dni temu znowu rozdrapałam i wydusiłam zmiany, nawet te podskórne. Pojawiły mi się strupki w co niektórych miejscach (na szczęście już odpadły). Jeśli dziś uda mi się przetrwać, to będzie 2/25. Tylko nie wiem, czy dalej dam radę. Ogarnia mnie w tej kwestii zwątpienie.
Odpowiedz

Tagi
niewyciskanie krost, trądzik, zaskórników

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości