piasek w nerkach a tabletki anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-09, 21:31   #1
7martina
Raczkowanie
 
Avatar 7martina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 52

piasek w nerkach a tabletki anty


Witam,
Niedawno zaczęłam mieć różne dolegliwości, bóle brzucha, na USG wyszedł piasek w nerkach. Biorę tabletki antykoncepcyjne od pół roku, myślicie że powinnam odstawić?
Piasek był prawdopodobnie duużo wcześniej, już z dwa lata mam objawy, ale dotąd wszyscy leczyli mnie na zapalenie pęcherza którego nie miałam :/
Jeszcze jedno, czy powinnam zrobić jakieś badania moczu, dowiedzieć się jakiego rodzaju to piasek? Mam wrażenie że mój lekarz rodzinny lekko olewa sprawę, mówi że to nic takiego, żebym dużo piła i brała tabletki z żurawiną, a będziemy się martwić jak zrobią się kamienie. Tylko że ja nie chcę żeby zrobiły się kamienie!

Pozdrawiam Wizażanki
7martina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 22:40   #2
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: piasek w nerkach a tabletki anty

Tabletki anty w moim przypadku nijak się miały do piasku. Chcesz uniknąć kamieni? Zastosuj się do wskazań lekarza - dużo pij, zakwaszaj mocz (żurawina), oprócz tego możesz unikać potraw, które sprzyjają wytrącaniu się piasku - takich które zawierają szczawiany (szczaw, szpinak, jest tego pewnie więcej, trzebaby poszukać). Lekrz Cię nie olał, ale kto ma piasek ten wie, że trzeba pić, zakwaszać mocz i mieć nospę w pogotowiu. Tyle.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 22:47   #3
7martina
Raczkowanie
 
Avatar 7martina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 52
Dot.: piasek w nerkach a tabletki anty

No tak, ale słyszałam że wszystko zależy od rodzaju piasku (szczawianowy, fosforanowy, itd) i to co dla jednego rodzaju jest dobre, dla innego nie być.
7martina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 22:51   #4
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: piasek w nerkach a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez 7martina Pokaż wiadomość
No tak, ale słyszałam że wszystko zależy od rodzaju piasku (szczawianowy, fosforanowy, itd) i to co dla jednego rodzaju jest dobre, dla innego nie być.
Pierwsze słyszę. Mam stwierdzony piasek w moczu od lat, u nas to rodzinne. I nikt nigdy nie badał jego rodzaju i nie robił z tego zagadnienia szczerze mówiąc...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:02.