Początek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-03, 13:26   #1
nadzieja182
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja182
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Wiadomości: 32
Red face

Początek


Cześć dziewczyny,
niedawno zaczełam dbać o siebie, gdyż zobaczyłam że się zaokrągliłam troch i przyznam szczeże unikałam zbliżeń z chłopakiem, bo wstydze się siebie. Ćwicze codziennie, staram się zdrowo odrzywiać, nie jem słodyczy, nie pije słodkich napojów, tylko wode i zieloną herbate(i to nie słodzona), o i chodzi i wrazam z pracy z bucika( w jedna strone to 3km). Zastanawiem się czy nie zacząć brać jakiś suplementów diedy jak np. fosanic czy aquaslim( czy jak to sie pisze ) itd. Widze efekty swoich ćwiczen, schudłam w 2 tyg 5kg ale niestety nie zawsze mam czas żeby ćwiczyć zdzry się że dwa dni nie ćwicze, to wtedy zwiększam ilość powtórzeń i zdzry się że w pracy zjem coś na szybko. Prosze was o pomoc
nadzieja182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 14:00   #2
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503
Dot.: Początek

A co jesz? Podaj jakiś jadłospis np. z wczoraj.
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 06:28   #3
nadzieja182
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja182
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Wiadomości: 32
Dot.: Początek

Hmm wczoraj w pracy zjadłam dwie małe kanapki z sałatą szynką i pomidorem i w między czasie Sonko lekkie 7 ziaren, piłam wode, a na odbiad ziemniaczki odsmarzane na patelni i do tego gotowany kalafior. Kolacji nie jadłam, bo jak jest tak gorągo to za dużego apetytu nie mam
Tylko nie wiem czy to jest dobrze jak pije samą wode i zieloną herbate, chyba coś innego też by sie przydało.
nadzieja182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 07:01   #4
nadzieja182
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja182
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Wiadomości: 32
Dot.: Początek

hmm wczoraj zjadłam dwie małe kanapki z sałatą szynką i pomidorem,w między czasie Sonko lekkie 7 ziaren i piłam wode, na obiad odsmarzane ziemniaczki na patalni do tego dotowany kalafior, kolacji juz nie jadłam bo jak jest tak gorąco to średnio chce mi się jeść :P
Zastanawiam się czy to dobrze, że pije samą wodę i zieloną herbate może by się jeszcze coś innego przydało

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 07:35 ----------

Jeszcze mam pytanko i prośbę
Pytanko: Czy to prawda, że kawa pomaga w odchudzaniau?
Prośba: Mogły byście mi podać jakieś fajne i skuteczne czwiczenia na uda i tyłeczek?
Ja robie przysiady i wymachy nóg na boki ale te wymachy chyba nic mi nie daja, a same przysiady to chyba za mało. Poprostu chce mieć zgrabniejszy tyłeczek bo mój sie nie podoba
nadzieja182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 15:46   #5
pagzik
Rozeznanie
 
Avatar pagzik
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 536
GG do pagzik
Dot.: Początek

Moim zdaniem za mało jesz i za rzadko. W tym jadłospisie jest mało białka, a dużo węglowodanów. I chudniesz za szybko - 5kg w 2 tygodnie to za dużo. Jak będziesz chciała unormowac wagę, to prawie pewne, że pojawi się jojo.
__________________
Niektóre szczyty można zdobyć tylko razem.
pagzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 13:57   #6
nadzieja182
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja182
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Wiadomości: 32
Dot.: Początek

właśnie ja niechce szybko schudnąć bo to nie zdrowe. Może faktycznie zamało jem mojem zaledwie dwa trzy posiłki dziennie i nie sa one za duże, bo zmniejszyłam ich porcje do połowy. Dlatego pytam bo chcę żeby wszystko było tak jak powinno bo ja się na tym nie znam
nadzieja182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 21:48   #7
pagzik
Rozeznanie
 
Avatar pagzik
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 536
GG do pagzik
Dot.: Początek

Najlepiej jeść często, bo wtedy przyspieszysz metabolizm. Jedząc mało i rzadko zwolnisz go tak, że nie dość, że nie bedziesz chudła, to jeszcze później chcąc zjeśc cokolwiek więcej, od razu przytyjesz, wiec jojo murowane.
__________________
Niektóre szczyty można zdobyć tylko razem.
pagzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-11, 08:13   #8
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Początek

Cytat:
Napisane przez pagzik Pokaż wiadomość
Najlepiej jeść często, bo wtedy przyspieszysz metabolizm. Jedząc mało i rzadko zwolnisz go tak, że nie dość, że nie bedziesz chudła, to jeszcze później chcąc zjeśc cokolwiek więcej, od razu przytyjesz, wiec jojo murowane.
A co to za teoria, ze jedzenie czesto przyspiesza metabolizm...metabolizm w Twoim rozumieniu to podstawowa przemiana materii (RMR). Niestety RMR nie rośnie ze względu na sam fakt spożycia jedzenia, tylko ze względu na ilość kalorii niezbędnych do trawienia jedzenia. Obojętne czy rozłożonych na raz czy na kilka razy. Niemniej jednak jedzenie regularnych posiłków ma inne walory zdrowotne, o czym nie można zapomnieć.
Istnieje również pogląd, że brak regularnych posiłków spowalnia metabolizm. W rzeczywistości RMR spada dopiero po 72h głodowania, a co jest zaskakujące przez pierwsze 36h głodówka podnosi podstawową przemianę materii.
Metabolizm rośnie za każdym razem gdy jemy i podwyższa się na około kilka godzin. Potrzeba energii aby otrzymać energię z pożywienia, co nazywamy termicznym efektem jedzenia. i jest ona zależna od tego ile i co jemy, a nie jak często jemy. Wiec mozesz zjesc 2 czy 3 duże posiłki, istotne aby były odpowiednio zbilansowane i dostarczały tyle energii ile potrzebujesz.
A autorka watku powinna poczytać o zdrowym jedzeniu, na wizazu jest tona wątków, nie ma potrzeby zakładać kolejnego.
__________________



Edytowane przez klora
Czas edycji: 2012-07-11 o 08:15
klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:58.