Co to jest? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-27, 15:08   #1
girlanda_swiateczna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2

Co to jest?


Od 3 lat męczę się z dziwną wysypką/chorobą na całym ciele (oprócz głowy). Byłam już u lekarzy w W-wie, Lublinie i Białymstoku. Żaden z nich nie powiedział co to konkretnie jest. Robiłam wycinek histopatologiczny, który nie wykazał łuszczycy. Coraz bardziej jest to męczące, bo te przeróżne kropki przenoszą się teraz na twarz. Brałam już leki doustne, maści sterydowe i niesterydowe, ale było tylko gorzej. Latem gdy jest słońce na niektórych partiach ciała znika, np. na rękach albo nogach. Natomiast na reszcie ciała pozostają. Jeden z lekarzy skierował mnie na naświetlania PUVA, ale znikły na 2-3 dni, by potem powrócić z potrójną siłą. Nie mam już pomysłu co dalej robić Wszystkie wyniki mam dobre, nic nie wskazuje, że te kropki to łuszczyca. Skóra nie jest sucha, niektóre kropki robią się gigantyczne, by potem odpaść albo krwawić (np. gdy przez przypadek je rozdrapię albo szarpnę ubraniem). Może ktoś z Was spotkał się z takim czymś?
Przepraszam za jakość zdjęć, ale ciężko jest je zrobić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kropki1.jpg (46,9 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kropki2.jpg (59,4 KB, 54 załadowań)
girlanda_swiateczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 14:40   #2
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Co to jest?

podobne plamki daje świerzb - lekarze tego nie sugerowali? Czy ktos w rodzinie ma podobną wysypkę? Czy mieszkasz może sama?
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 18:32   #3
JOY_601
Raczkowanie
 
Avatar JOY_601
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraina deszczowców
Wiadomości: 56
Dot.: Co to jest?

Witaj.

Weszłam w Twój wątek przez przypadek Patrząc na zdjęcia śmiem twierdzić, że dolega mi to samo Od prawie dwóch miesięcy ( Ty od 3 LAT? ) cierpię katusze. Wysypka pojawiła się po miesięcznym mega bólu gardła więc lekarka stwierdziła, że to zapewne wysypka wirusowa i kazała zażywać antyhistaminy. Brałam jej już wcześniej i nie pomogły, tzn. pomogły nieznacznie na intensywnośc swędzenia ( czy Twoja wysypka też swędzi? ). Po dwóch tygodniach poszłam do lekarza znowu bo ilez można...Lekarka nadal nie wiedziała o co chodzi...Dała mi krem na świeżb. Nie podziałał - świeżbowe plamy zlewają się a u mnie jest to punktowe. Miałam kiedyś świeżb na stopach i wyglądało zupełnie inaczej...

Na samym początku myślałam, że to może ospa bo w szkole córki epidemia była...Niestety to nie to.

Wysypkę mam wszędzie nawet na głowie Do lekarza już nie chodzę bo mam dosyć braku diagnozy...Mieszkam w UK a tutaj służba zdrowia jeszcze gorsza niż w PL. W PL przynajmniej poszłabym prywatnie...Co prawda wysypka zelżała ale nadal jest. Najgorzej wyglądają moje nogi ( tam pojawiła się najpóźniej ). Miałam przez jakiś czas ciemno-czerwone palmy na twarzy ale zaczęłam używać szamponu i kremu Eucerin i jakoś z twarzy zeszło - nie do końca jednak, mam jasno-różowe plamy na prawym policzku...

Nie wiem co to za dziadostwo ale zaczynam podejrzewać, że to od stresu i bałam się właśnie, że to może być początke łuszczycy...Ręce mi już opadają...
__________________
31/03/2007
12/09/2009
1/08/2012
JOY_601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 19:02   #4
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Co to jest?

Cytat:
Napisane przez girlanda_swiateczna Pokaż wiadomość
Od 3 lat męczę się z dziwną wysypką/chorobą na całym ciele (oprócz głowy). Byłam już u lekarzy w W-wie, Lublinie i Białymstoku. Żaden z nich nie powiedział co to konkretnie jest. Robiłam wycinek histopatologiczny, który nie wykazał łuszczycy. Coraz bardziej jest to męczące, bo te przeróżne kropki przenoszą się teraz na twarz. Brałam już leki doustne, maści sterydowe i niesterydowe, ale było tylko gorzej. Latem gdy jest słońce na niektórych partiach ciała znika, np. na rękach albo nogach. Natomiast na reszcie ciała pozostają. Jeden z lekarzy skierował mnie na naświetlania PUVA, ale znikły na 2-3 dni, by potem powrócić z potrójną siłą. Nie mam już pomysłu co dalej robić Wszystkie wyniki mam dobre, nic nie wskazuje, że te kropki to łuszczyca. Skóra nie jest sucha, niektóre kropki robią się gigantyczne, by potem odpaść albo krwawić (np. gdy przez przypadek je rozdrapię albo szarpnę ubraniem). Może ktoś z Was spotkał się z takim czymś?
Przepraszam za jakość zdjęć, ale ciężko jest je zrobić.

A masz opis wyniku tego badania - jaką budowę mają te zmiany (złogi, przeciwciała, ropnie?)
Czy te kropki cię swędzą? Czy zdarza się że przygasają i znów się zaostrzają? Są równomiernie rozłożone na całym ciele, czy może jest ich wiecej na przykład na pośladkach czy łokciach?
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.