godzina " próbna " w pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-31, 17:31   #1
funnily
Przyczajenie
 
Avatar funnily
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9
GG do funnily

godzina " próbna " w pracy


Ide jutro na jedną " probna " godzinke do sklepu z odziezą w Galerii Handlowej, co na takim dniu powinnam robic? Jak sie zachowywac zeby nie chodzić w tą i z powrotem? Czego mogą ode mnie oczekiwać po takim dniu? I jestem ciekawa czy dużo dziewczyn ma jutro tą godzinę próbną ;p
__________________
172 cm
7 marca zaczynam odchudzanie!

80 -> 78 -> 76 -> 74 -> 72 -> 70 -> 68 -> 66 -> 64 -> 62 -> 60


funnily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 17:52   #2
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: godzina " próbna " w pracy

Cytat:
Napisane przez funnily Pokaż wiadomość
Ide jutro na jedną " probna " godzinke do sklepu z odziezą w Galerii Handlowej, co na takim dniu powinnam robic? Jak sie zachowywac zeby nie chodzić w tą i z powrotem? Czego mogą ode mnie oczekiwać po takim dniu? I jestem ciekawa czy dużo dziewczyn ma jutro tą godzinę próbną ;p
Powiedzą Ci co masz robić
A oczekiwać będą tego że przyjmiesz ich polecenia i będziesz wykonywała czynności według ich instrukcji, energicznie, sprawnie i co jest bardzo ważne - z uśmiechem na twarzy. Nie chodzi o szczerzenie się od ucha do ucha ale żebyś czasem ze stresu nie była ponura, nie robiła zniechęcających min.

Poza tym było już bardzo dużo wątków o dniach próbnych.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 14:10   #3
2ystem1645
Zadomowienie
 
Avatar 2ystem1645
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 200
Dot.: godzina " próbna " w pracy

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
Powiedzą Ci co masz robić
A oczekiwać będą tego że przyjmiesz ich polecenia i będziesz wykonywała czynności według ich instrukcji, energicznie, sprawnie i co jest bardzo ważne - z uśmiechem na twarzy. Nie chodzi o szczerzenie się od ucha do ucha ale żebyś czasem ze stresu nie była ponura, nie robiła zniechęcających min.

Poza tym było już bardzo dużo wątków o dniach próbnych.
A dobrze pamiętam, że taki dzień musi być płatny? Często słyszę, że za darmo i nie wiem czy wtedy odmawiać takiej pracy, nawet jeśli to właśnie taka jedna, czy dwie godizny.
2ystem1645 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 17:16   #4
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: godzina " próbna " w pracy

Cytat:
Napisane przez 2ystem1645 Pokaż wiadomość
A dobrze pamiętam, że taki dzień musi być płatny? Często słyszę, że za darmo i nie wiem czy wtedy odmawiać takiej pracy, nawet jeśli to właśnie taka jedna, czy dwie godizny.
Szczerze mówiąc nie wiem jak płatność/niepłatność za godziny próbne regulują przepisy, ale ja nigdy nie spotkałam się z tym żeby nawet cały dzień próbny był płatny, słyszałam natomiast o przypadkach gdy osoba szła na dzień a nawet kilka próbnych do jakiegoś sklepu, po czym nie zatrudniali jej, ani zadnej z innych kandydatek ponieważ sklep chciał po prostu darmowego zastępstwa na okreś urlopu stałego pracownika i ogłoszenie dotyczące pracy było picem na wodę.

Teoretycznie gdyby chcieli zapłacić Ci za godziny próbne mogliby podpisac z Tobą umowę o dzieło, taka umowa może dotyczyć nawet jednej godziny pracy.

Ja bym nie odmawiała godziny, dwóch, nawet całego dnia za darmo. Ale na wiecej (czasem słyszy się nawet o tygodniach próbnych) bez umowy i płatnosci za pracę bym się nie zgodziła.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 18:19   #5
2ystem1645
Zadomowienie
 
Avatar 2ystem1645
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 200
Dot.: godzina " próbna " w pracy

Dlatego pytam, ponieważ nagminne są te próbne okresy, które tak naprawdę służą do zdobywania darmowych jeleni, którzy zrobią za nas lub w zastępstwie za nieobecnych. Przykre to jest niestety.
2ystem1645 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:59.