około 20 kg w 2 m-ce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-24, 09:16   #1
AniaBielsko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 49
Wink

około 20 kg w 2 m-ce


Hej! Czy jest mozliwe przy bardzo intensywnych ćwiczeniach na siłowni zrzucenie około 20kg w 2m-ce? Może ma ktoś już takie doświadczenia?
Pozdrawiam!
AniaBielsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 09:30   #2
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: około 20 kg w 2 m-ce

ja zrzucilam 14 kg w 2 miesiace swojego czasu,ale potem dlugo walczylam,zeby efektu jojo nie bylo .
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 09:41   #3
navi
Zakorzenienie
 
Avatar navi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 5 654
GG do navi
Dot.: około 20 kg w 2 m-ce

Aniu powinno sie chudnąc ok 1kg/tydzien, wiec jesli dobrze licze, to gora 10kg.. nie mozna chciec za duzo w tak krotkim czasie
navi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 10:11   #4
AniaBielsko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 49
Dot.: około 20 kg w 2 m-ce

Wiem że 1kg na tydzień, ale to teraz chodzi o ćwiczenia! Przy diecie 1 kg/tydzień, a przy ćwiczeniach...to chyba już co innego. Mam teraz motywację i determinację do tego żeby schudnąć, więc proszę nie załamujcie mnie....
Nie chce się katować dietą tylko chce zacząć ćwiczyć...i ne tylko przez 2 m-ce lecz napewno przez długggggi czas, ale w ciągu 2-mcy chciałabym zrzucić przynajmniej 16-18kg. Więc czy można???
ANDZYA - jak często chodziłaś na siłownie i ile godzin?
AniaBielsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 11:08   #5
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: około 20 kg w 2 m-ce

Policzmy:
kilogram tłuszczu to jakies 7000 -8000 kcal
żeby schudnąć 20 kg musiałabyś spalić 140000 - 160000 kcal

załóżmy, ze Twoje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi około 2000 kcal na dobę, przy intensywnych ćwiczeniach niech to nawet będzie 2500 kcal
teoretycznie, nie jedząc nic i ćwicząc bardzo intensywnie dałabyś radę spalić około 150000 kcal czyli tyle ile potrzeba na zrzucenie około 20 kg wagi

W praktyce jednak wygląda to zupełnie inaczej
jeśli zmniejszysz podaż kcal w stosunku do zapotrzebowania więcej niż 10-15% (poniżej 1700-1800 kcal lub np. 2125 kcal licząc od 2500)
Twoja przemiana materii spadnie bardzo drastycznie i może sie okazać, że wcale nie będziesz chudła a wrecz przeciwnie, bo organizm wejdzie w tryb "klęski głodu"
druga sprawa, będziesz wtedy palić głownie mięśnie, które są odpowiedzialne za przemianę materii a nie tłuszcz na zgubieniu którego przeciez najbardziej nam zależy.

Nawet jeśli schudniesz w takim systemie kilka czy kilkanaście kg to potężne jojo raczej Cię nie ominie.

I pamiętaj, że choćbyś nie wiem jak tego sobie życzyła nie jesteś aż tak wyjątkowa, żeby nie obowiązywały Cię prawa biologii chemii i fizyki.

Lepiej racjonalnie rozłożyć to wszystko w czasie i schudnąć skutecznie i trwale.
Tempo-0,5-1 kg tygodniowo jest i tak spore a pozwoli do wiosny dojść do wymarzonej sylwetki.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 01:42   #6
dari69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: około 20 kg w 2 m-ce

tak-tak-nie mozna tak szybko chudnąć...-oczywiście....-jojo gwarantowane...
mocno cwiczyłam, barrrrdzo duuużo, pod okiem trenera, ustalił mi program na spalanie tkanki, poty sie lały,,,,,,dieta, tak sie ograniczałam, domowym sposobem,,,,,równolegle squash,,,,,no i Pan ... masażysta że naprawdę, aż miło-te jego zabiegi jeszcze bardziej mipomogły...wygniotł to co trzeba,,,

Edytowane przez pingwin2
Czas edycji: 2008-01-04 o 08:07 Powód: reklama
dari69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.