Tabletki antykoncepcyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-02, 14:01   #1
memlia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: dom na wzgórzu
Wiadomości: 224

Tabletki antykoncepcyjne


Korzystałam z wyszukiwarki (tylko nabrałam kolejnych wątpliwości) i nic nie znalazłam na ten temat (jeśli coś jest, to winę zwalam na swoją ślepotę).
Niedługo wybieram się do ginekologa, nie wiem jak jest w innych miastach, ale u mnie osoba niepełnoletnia musi być w towarzystwie opiekuna (do mojej 18 jeszcze długie 7 miesięcy). To tak w gwoli wyjaśnienia... Planuje ze swoim chłopakiem ten owiany legendą "pierwszy raz" i jednak chciałabym się jakoś zabezpieczyć. Myślałam właśnie o tabletkach anty plus ewentualnie prezerwatywa (byłby mniejszy stres, że coś nie wyjdzie -> moja koleżanka, rówieśniczka jest w ciąży i niedługo termin porodu... to bardzo przemawia do mojej wyobraźni). Moja matka, która wybiera się ze mną na wizytę dostałaby wylewu, gdyby zachciałoby mi się rozmawiać na takie tematy z ginekologiem. Okres mam nieregularny, przy tym miewam bóle, które wyłączają mnie z życia codziennego, a czasami i dolegliwości żołądkowe... (przynajmniej na takie wyjaśnienie moja rodzicielka niedostałaby zawału, dla niej sex przedmałźeński nie istnieje) Czy podając takie objawy ginekologowi, ten przepisałby mi tabletki anty? Gdzieś posłyszałam, ze na takie sprawy hormony działają. No i czy nie jestem za młoda? Mam koleżanki które biorą tabletki, no ale.. hormony to hormony. Jakie badania trzeba wykonać?
memlia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 14:04   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Niemożliwe, żebyś nie znalazła - na ginekologii temat ten wałkowany jest na okrągło. Idź tam.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 14:24   #3
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Lekarz nie będzie głupi i kapnie się o co chodzi. Wystarczy, że zobaczy Twoją minę, jak zaproponuje leczenie nieregularnych cykli środkami nieantykoncepcyjnymi.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 14:27   #4
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Przecież mama nie wejdzie z Tobą do gabinetu, więc co za problem poprosić o tabletki anty?
Pójdzie po wizycie wypytywać lekarza co Ci przepisał? nie sądzę.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 14:42   #5
memlia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: dom na wzgórzu
Wiadomości: 224
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

szajajaba wpisałam hasło w wyszukiwarke, wątki jakie mi wyskoczyły nie przybliżyły mi wiedzy na ten temat, ale za to dowiedziałam, że biorąc tabletki też można dorobić się słodkiego potomstwa (spotkało to moją kuzynkę) i różnych innych rzeczy o których miałam pojęcie mniejsze lub większe .

moooniaaaa mama wejdzie ze mną do gabinetu i zostanie wyproszona na czas badania.

Malla jeśli inne srodki mi pomogą, to płakać nie będę wiem, że są inne metody antykoncepcji, więc zawsze moge sięgnąć po globulki (ale przeglądając forum troche się uprzedziłam, były komentarze, że się pienią, że dyskomfort, że niewygodnie itp.)

Edytowane przez memlia
Czas edycji: 2008-11-02 o 14:44 Powód: literówka
memlia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 14:43   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Yyy... Na pewno nie ma żadnego gabinetu, gdzie niepełnoletnia osoba może iść sobie sama? Przecież to wlaściwie norma...

Przesuwam na ginekologię.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 14:46   #7
memlia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: dom na wzgórzu
Wiadomości: 224
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Ja tego przecież sama sobie nie wymyśliłam.... Z tego co się orientuje to nie można, mieszkam w małym mieście i jest tu tylko jeden porządny ginekolog.
memlia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-02, 16:00   #8
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Jeśli mamy nie będzie w środku w trakcie badania za parawanem, to możesz wtedy zagadać do lekarza. Weź pod uwagę, że będziesz musiała zrobić też parę innych badań, np. krwi.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.